השאלון / ראיון עם מעין קרת

מעין קרת היא יזמית ויוצרת, מרצה לבני נוער ומבוגרים ברחבי הארץ ובעולם, מייסדת המיזם "Changing Model", המוביל מהלך של שינוי חברתי בתפיסת דימוי הגוף, דרך תוכניות התערבות, הרצאות וסדנאות תהליכיות ברחבי הארץ. מעין מנחה סדנה תהליכית באוניברסיטת תל אביב, שמאפשרת מרחב להעמקה בדימוי הגוף, והיא בוגרת לימודי הנחיית קבוצות ופוטו תרפיה. מנהלת קבוצת "הפורום המקצועי לדימוי גוף חיובי",   מחברת הספר "הנשים היפות" (הוצאת "ידיעות אחרונות"), יוצרת "מראות" – ערכת קלפים לטיפול בדימוי גוף נמוך ופעילה חברתית בתחום.

ממתי את עוסקת במקצוע ובמה עסקת לפני כן?

"עוסקת במקצוע כעשרים שנים, לפני כן עסקתי בדוגמנות בינלאומית."

מה חלמת להיות כשהיית קטנה?

"חלמתי להיות שחקנית ועובדת סוציאלית."

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

"את המפגש ואת השיחות האינטימיות עם מנעד רחב של נשים, את השינוי המתמיד ואת ההרפתקנות."

מה מייחד את העסק שלך מאחרים?

"ההקשבה להמון רבדים והאכפתיות. העסק שלי הוא אני ויש לי צורך עצום להיות שם בשביל נשים אחרות. אני מקשיבה לנימי נימיהן ומשם כל הזמן משפרת ומתאימה את העשייה שלי. אני נמצאת בשינוי ובשיפור מתמיד."

איך נולד הרעיון לעסק?

"הרעיון נולד בתנועה. כבר כדוגמניות היה לי חזון שלי מדברת על במות. עוד לא ידעתי על מה, אבל ידעתי שאהיה חייבת לדבר ולהשמיע את הקול שלי. בהמשך כתבתי את הספר שלי מתוך צורך כמעט הישרדותי לשמור על השפיות שלי ולהסביר לעולם שהבעיה היא בו ולא בי, לא בנו, הנשים, משם דבר הוליד לדבר. היום זאת התקופה הראשונה שאני מתכננת קצת יותר קדימה ולא רק לפי טווח הראייה הקרוב בלבד."

צילמה: יפעת שגב
צילום: איתן טל

מה את עושה כשיש לך יום קשה?

"כשיש לי יום קשה אני משתדלת ללכת לים / נותנת לקושי מקום ושוהה בו עד שהוא חולף / מדברת שיחה קרובה עם אחת האחיות שלי או עם חברה ממש טובה / מחבקת את בן זוגי / יוצרת / עובדת עד שזה חולף / נחה."

מה סדר יום ממוצע שלך?

"סנדוויצ'ים – הליכה בים – התארגנות – עבודה – ארוחת צהרים – נסיעה להרצאה או סדנה – חזרה הביתה – שורצת עם בן הזוג שלי – מבשלת. (כל הדברים שכתבתי לא תמיד קורים ולא בכל יום)."

אילו תכונות הופכות אותך ליותר טובה בעבודה?

"חרוצה, מעיזה, מרדנית, קשובה, רצינית, יצירתית, חושבת בגדול, פרפקציוניסטית, קשוחה, חכמה."

מהו הקושי ומה היתרון בעצמאות?

"הקושי הוא שהעבודה לא נגמרת, שאין יציבות, שאם לא אהיה מצוינת לא תהיה לי עבודה. היתרון הוא החופש, הלו"ז הגמיש, העובדה שאין לי בוס, היצירתיות, התנועה וההתפתחות התמידית שקורית בקצב שמתאים לי."

איך את מחלקת את היום בין בית למשפחה, פנאי ועבודה?

"הילדים שלי גדולים היום. כשהיו קטנים הייתי איתם כל אחר צהרים כמעט, היום אני עובדת רוב היום, ועוצרת לארוחות צהרים ובוקר כדי להיות איתם. בערב משתדלת לבלות (גם בבית). סופשבוע פעם בשבועיים סוגרת הכל ונחה מלא."

צילום: נעם פרוסט

מהו החלום עסקי או האישי שלך?

"החלום האישי שלי הוא תמיד להיות קרובה לילדים שלי ולהיות איתם איפה שהם צריכים אותי, החלום העסקי שלי הוא להגיע לכמה שיותר נשים ונערות ולהשפיע עליהן להסתדר יותר טוב עם עצמן ועם הנראות שלהן."

מה את רוצה שיקרה השנה?

"שאתפתח עוד השנה, שאמשיך להיות קשובה לעצמי, שאצור ושיהיה לי שמח וטוב (וליקרים לי גם)."

ספרי על רגע מכונן בקריירה שלך.

"סיעור מוחות עם נשים מדהימות שהזמנתי אלי הביתה, כל אחת מתחום אחר, מישהי אחרת הנחתה וכולן דיברו על העסק שלי, בערב הזה נולד גם השם changing model וגם החזון המדויק, המון רעיונות נוספים ובעיקר תחושה שיש המון נשים שמאמינות ותומכות בי ובמה שאני עושה."

ספרי על לקוח מעניין שהיה לך.

"השבוע סיימתי סדנה ארוכה לנערות חרדיות, המנחה שלהן ואני התחברנו, היו לנו שיחות על הבנות עצמן אבל גם על החיים, על אלוהים ועל המון, כל שיחת עבודה הסתעפה והייתה ארוכה ומפותלת ולמרות שלרוב אני קצרה ותמציתית איתה היה לי שפע של זמן."

במה את גאה במיוחד בעבודתך?

"בנערות שעברו סדנאות והרצאות שלי לפני 10 או 15 שנים והיום מזמינות אותי להרצות ולהנחות איפה שהן עובדות או נרשמות ללימודים שלי באוניברסיטת תל אביב כתוצאה מאותו זיכרון של ההרצאה/הסדנה."

צילמה: ניבה אלוש
באדיבות טיקטוק ישראל

יש לך שעה פנויה – מה תעשי בה?

"אבשל."

על מה את לא מוכנה לוותר ביום יום שלך?

"על הסדנאות והיצירה, אלו מרוממות את רוחי לרוב."

באיזה מקום בחו"ל היית רוצה ליצור או לעבוד

"מכיוון שבמקצוע הקודם שלי יצרתי עם המון אנשים יוצרים מהמון ארצות אני כבר יודעת שהחיבור הכי טוב שלי הוא עם צרפתים. חלום לחזור ליצור שם."

בחדר העבודה של מי היית רוצה לבקר?

"נעמי וולף מחברת 'מיתוס היופי'."

מהו הטיפ שלך להתנהלות עצמאית?

"לא לפחד לשאול ולהיעזר, לפרגן ולעזור לנשים אחרות, לייצר לך חברות אמת שהן גם קולגות, שיש לכן גם עניין ותשוקה משותפת. גם כדי לשמוח אחת בשביל השנייה וגם בכדי לעזור איפה שאפשר."

אף פעם לא תתפסו אותי…

"מלכלכת על נשים אחרות במרחב ציבורי, יכולה לדבר נגד תופעות תרבותיות, אף פעם לא נגד אישה ספציפית. (אם כן, אז דבריי הוצאו מהקשרם…)."

צילום: נועה ארנר
באדיבות @prowoman

מהו הטיפ שלך לניהול זמן?

"להכיר את הדפוסים שלך ואת המשאבים שלך, לא לנסות לעשות משהו בלתי אפשרי, אלא לבנות את היום בהתאם ליכולות שלך."

מה מרגיע אותך?

"טיפול, לנסוע לכליל וסופי השבוע."

מה לא יודעים עלייך?

"שאני אוהבת לצחוק, מלא."

איך את מתחילה את יום העבודה?

"מסדרת שולחן, רושמת את כל המשימות להיום על דף, מתעדפת אותן לפי מספרים כי לא תמיד מספיקה את כולן אז שהחשובות יקרו בטוח."

מהי השעה האהובה עליך ביום?

"הבוקר והערב, בבוקר כי יש לי יותר כוח, בערב כי יש זמן לשיחות וזמן עם החמודים ביותר."

אימצת לאחרונה הרגל חדש?

"נעזרת יותר בנשים אחרות, אאוט סורסינג בתשלום, משחררת מה שאפשר כדי שאוכל לגדול. מאתגר עבורי אבל לגמרי שווה."

את מי היית רוצה לשאול את כל השאלות הללו?

"את ענת אסודי, שעובדת איתי ואצלי."

תודה מעין ששיתפת אותי ואת הקוראות וסיפרת לנו קצת על עצמך. ואם אתן רוצות להכיר את מעין קצת יותר מוזמנות להיכנס לפרטים נוספים באתר ולאינסטגרם שלה. נמשיך בקרוב עם ראיון וסיפור נוסף. 

מי עוד ענתה על השאלון? שלי גרוס / אנה קופיטו / יעל בנימין / עדי הלמן / נעמה סגל / דניה ויינר / שרון ברקת / עדי לחובר שלו / עפרה אייל / הדסה עובד / לילי מילת / מעיין רוגל / דורית תמיר / אורלי פינקלמן / סיגל יושע / הדר שוורץ / סיון אבוט ברקן / תמר קרוון / שירה ברזילי / רות אופק / שושקה / ריי שגב כספי

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה