השאלון / ראיון עם ריי שגב כספי

ריי שגב כספי היא דוגמנית של העולם החדש, יזמית בתחום שינוי אידאל היופי ומלווה נשים בתהליכי מיתוג אישי, בעלת הפודקאסט JUICYTALK.

ריי שגב ROLEMODELS
צילום: ענבל קים נהיר

ממתי את עוסקת במקצוע ובמה עסקת לפני כן?

"אני פועלת בתחום שינוי אידאל היופי (דוגמנית/יוצרת תוכן/ אקטיביסטית/ יזמית) משנת 2009. לפני כן וכמה שנים במקביל, עבדתי כסט דרסרית ומעצבת תפאורה ותלבושות, כך שהייתי בשואו ביזנס אבל מאחורי הקלעים. עד לפני כמה חודשים ניהלתי סוכנות דוגמנות שהקמתי על מנת להרחיב את אידאל היופי בתעשיית האופנה בארץ. שם גיליתי שאני יותר נהנית לעזור לנשים בתהליכי מיתוג אישי ויציאה לפרונט והחלטתי להתמסר לכך בתוכנית הליווי שלי ROLEMODELS."

מה חלמת להיות כשהיית קטנה?

"רקדנית, זה בעצם מה שהביא אותי לעסוק בתחום שינוי אידאל היופי, כדי לייצר עבור הנערה שהייתי עולם מגוון ומאפשר יותר, שבו הערך העצמי שלי לא יוגדר על ידי נתונים חיצוניים ותבניות מקבעות."

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

"כל אישה היא עולם ואני הכי מאושרת שיש לי את היכולת לעזור לנשים לחלום ולהגשים גם את מה שנראה לפעמים כבלתי אפשרי. כי הכל אפשרי!" 

מה מייחד את העסק שלך מאחרים?

"העסק שלי הוא ריי שגב והוא מושתת על האופי, הערכים, הניסיון, הקשרים וההישגים שצברתי. אני מלמדת את הרולמודלס שהייחודיות שלנו היא הכוח שלנו. פשוט אבל מדויק. אם את עומדת בפרונט של המותג שלך הוא ייחודי מעצם היותך את, אחת ויחידה."

איך נולד הרעיון לעסק?

"תמיד נהניתי ללוות ולייעץ לנשים, דוגמניות ויוצרות תוכן בתחילת הדרך, אבל במהלך הסגר הראשון, התעשייה הייתה בתרדמת ואני הייתי בבית. סידרתי, אפיתי, צבעתי חוברות, הייתי בחופשה מזה שנים של עבודה קשה מסביב לשעון. הייתה באוויר תחושה מאד מוזרה של סוף העולם ועדיין נשים פנו אליי מתוך הצורך לתפוס מקום בפרונט.  כאילו שהינה, יש להן עכשיו הזדמנות לשנות כיוון בחיים ולהשקיע בחלום ישן כי מי יודע מה יקרה מחר והחיים קצרים. וכך במאי 2020 הקמתי את תוכנית הליווי שלי וקראתי לה רולמודלס (מודל לחיקוי) כי אני מאמינה שאם כבר אנחנו בפרונט, אז כדאי שזה יהיה למטרה טובה, שינוי חיובי, מסרים מעצימים ונתינה לחברה. כשיש לנו תחושת משמעות ותכלית בעשייה, נתמיד לאורך זמן ובוודאי נראה אימפקט."

ריי שגב ROLEMODELS
צילום: רונית כהן
ריי שגב ROLEMODELS
צילום: רונית כהן

מה את עושה כשיש לך יום קשה?

"אני מחוברת לסייקל של המחזור שלי ולכן מודעת לימים שבהם אני רגישה יותר ומאפשרת לעצמי לנוח. אוהד, בן זוגי הוא החבר הכי טוב שלי, אז אני משתפת אותו ותמיד מקבלת את החיזוק והעצה הטובה שאני צריכה. אני לומדת שהימים הקשים מפתחים אותנו לא פחות מהימים הטובים והם גם חלק מהדרך, אז זה לא שאני אוהבת אותם, אבל מבינה שהם לא מגדירים אותי או את הערך העצמי שלי."

איך את מתחילה את יום העבודה?

"אחרי שסיימתי את טקס הבוקר, אני מתיישבת במשרד, מסתכלת ביומן וברשימת המשימות ויוצרת לי לו״ז יומי. מנסה לדמיין את התוצרים של היום ומתכווננת לתסריט חיובי. מכינה לי תה מאצ׳ה טעים ויוצאת לדרך."

מהי השעה האהובה עליך ביום?

"אני אוהבת את הבוקר המוקדם, בתקופות שאני מצליחה להתעורר ב-5 בבוקר ולכתוב, זה זמן קסם עבורי."

מה סדר יום ממוצע שלך?

"ביום רגיל עם עבודה מהבית (בלי צילומים או הקלטת פודקאסט), אני מתעוררת מוקדם, קוראת כמה עמודים בספר עיון כלשהו שנותן לי השראה ליום, לוקחת את הכלבה לטיול עם מוסיקה מרגיעה באזניות. חוזרת הביתה, מתאפרת ומתלבשת ואז מתחילה לעבוד מול המחשב. השעתיים הראשונות מושקעות בשיווק וסושיאל מדיה, מיילים, ניסוח הצעות לפרויקטים וכדו׳. אחר כך יש פגישות יעוץ עם רולמודלס שאני מלווה או יצירת תוכן ללקוחות, ארוחת צהריים עם אוהד ואחר כך אימון, מפגשי זום ועוד."

אילו תכונות הופכות אותך ליותר טובה בעבודה?

"נחישות, יצירתיות, סבלנות, אורך רוח, אותנטיות."

ריי שגב ROLEMODELS
צילום: ענבל קים נהיר
ריי שגב ROLEMODELS
צילום: ענבל קים נהיר

מהו הקושי ומה היתרון בעצמאות?

"אני לא מכירה משהו אחר, ניסיתי לעבוד פעם במשרד, זה החזיק 3 חודשים. אני אוהבת את החופש שיש לי בקבלת ההחלטות ואת היכולת שלי ליצור את המציאות שאני רוצה לחיות. הקושי העיקרי הוא ש-40% מההכנסות שלי הולכות למדינה."

מהו החלום עסקי או האישי שלך?

"אני כותבת ספר ואני מקווה שהוא יראה אור בשנה הבאה. בנוסף יש לי חלום כבר הרבה שנים להקים את בית הרולמודלס, מרחב לעבודה, לימוד ויצירת תוכן, כולל חללים לצילום והרצאות."

מה את רוצה שיקרה השנה?

"השנה אני מתמקדת בליווי ויצירת פרויקטים של תוכן יחד עם הרולמודלס ויש לנו כמה דברים מטורפים על הפרק. וגם פיתוח הפודקאסט."

ספרי על רגע מכונן בקריירה שלך.

"היו לי כל כך הרבה רגעים מכוננים בקריירה אבל בא לי לספר על רגע ההחלטה לסגור את סוכנות הדוגמנות שהקמתי לפני כמה חודשים. זו הייתה בחירה לא פשוטה ולקח לי זמן להודות שזו ההחלטה שאני צריכה לקחת. אבל היו בה תובנות משמעותיות. למשל ההבנה שהייתי צריכה לעבור את כל המסע לשינוי אידאל היופי בתוך תעשיית האופנה והפרסום בכדי להבין שהיופי הוא לא העיקר כאן וגם גיוון אידאל היופי לא מספיק. דרושות נשים אקטיביות ואקטיביסטיות שיובילו שינוי. לשמחתי העולם שבו אנחנו חיות היום פתוח וצמא לסיפורים אותנטיים, לרעיונות מקוריים, ליצירתיות שבאה מבפנים ולא רק למראה חיצוני ותמונות חד בדו ממד. ושם אני נמצאת עכשיו עם הרולמודלס שאני מלווה."

ספרי על לקוח מעניין שהיה לך.

"המותג הראשון שבחר אותי כפרזנטורית היה אלמביקה ותמיד אשמור לו מקום חם בלב. זו הייתה העבודה הראשונה שקיבלתי עבורה שכר כדוגמנית וגם קיבלתי את ההזדמנות לצעוד כבר ב-2011 כדוגמנית הפלאס סייז הראשונה והיחידה על מסלולי התצוגות של שבוע האופנה תל אביב. חוויה מכוננת בפני עצמה."

במה את גאה במיוחד בעבודתך?

"בהצלחות של הרולמודלס ובאימפקט שאנחנו יוצרות יחד בעולם."

איך את מחלקת את היום בין בית למשפחה, פנאי ועבודה?

"הרבה שנים חייתי את העבודה שלי, הכל היה מעורבב כי הייתי רווקה תל אביבית, הקריירה הגדירה אותי. אבל היום אני רוצה לעצמי חיים אחרים, עם דגש על וולביינג ופחות על תוצאות. ולכן אני משתדלת לחלק את הזמן שלי 50% -50% בין זמן קריירה לבין זמן נשמה."

יש לך שעה פנויה – מה תעשי בה?

"תמיד יש מה לעשות, אז אם משהו מתבטל במפתיע, אני אבחר משימה אחרת ופשוט אמשיך לעבוד."

צילום: אורית פניני
צילום: אורית פניני
ריי שגב ROLEMODELS
צילום: אורית פניני
ריי שגב ROLEMODELS
צילום: אורית פניני

על מה את לא מוכנה לוותר ביום יום שלך?

"משתדלת לא לוותר על טקסי הבוקר שלי ועל זמן איכות עם אוהד."

באיזה מקום בחו"ל היית רוצה ליצור או לעבוד?

"יפן. נראה לי שזה מקום שיפתח לי את הראש וירים אותי לגבהים חדשים מבחינה רוחנית."

בחדר העבודה של מי היית רוצה לבקר?

"האמנית סינדי שרמן מרתקת אותי עוד מגיל צעיר, הייתי שמחה לראות את הסטודיו שלה עם התלבושות התלויות על קולבים, האיפור, האביזרים והפאות שמסודרים על מדפים, גלילי בד ורקעי נייר שמונחים על הקיר בצד. רק להיות זבוב על הקיר בסשן יצירה שלה היה ממלא אותי באושר אדיר."

מהו הטיפ שלך להתנהלות עצמאית?

"תבחרו את רואת החשבון שלכן בקפידה. תשאלו שאלות, תנהלו את ההוצאות וההכנסות שלכן בצורה מסודרת. תתמודדו עם המספרים והאקסלים בגבורה, תנסו אפילו להנות מזה. כי סדר בחשבונות ובספרים, עושה סדר בראש."

מהו הטיפ שלך לניהול זמן?

"רשימת מטלות שאני משבצת ביומן ומשתדלת לעמוד בהן ככל הניתן, מה שלא הספקתי היום, עובר למחר וכן הלאה."

אף פעם לא תתפסו אותי…

"במסיבת טרנס."

מה מרגיע אותך?

"נשימות, כתיבה וחיבוק של אוהד."

אימצת לאחרונה הרגל חדש?

"כל בוקר אני מקדישה חצי שעה לסדר במדף או מגירה אחת. יש משהו מקסים בטקס קטן שעושה הבדל בטווח הארוך. לאט לאט אני מגיעה לסדר כל מיני אזורים שלא הגעתי אליהם לפני כן, כי חשבתי שאני צריכה יום שלם לסידור חדר שלם."

מה לא יודעים עלייך?

"מתוך סקרנות ורצון ללמוד ולהעמיק עוד בתחום שמעניין אותי, הייתה לי תוכנית להמשיך באקדמיה ולחקור את שינוי אידאל היופי במסגרת לימודי דוקטורט במסלול ללימודי תרבות. בינתיים העסק נמצא בראש סדר העדיפויות, יחד עם זוגיות טרייה אז אולי זה יקרה בהמשך."

את מי היית רוצה לשאול את כל השאלות הללו?

"רונית כהן, בעלת המותג ROCORUNS, צלמת שמספרת סיפורים של אנשים (ובעיקר נשים) וספורט, היא חברת נפש ואישה מרתקת שגם התארחה באחד הפרקים בפודקאסט שלי בפרק על איך הופכים תשוקה לקריירה."

תודה ריי ששיתפת אותי ואת הקוראות וסיפרת לנו קצת על עצמך. ואם אתן רוצות להכיר את ריי קצת יותר מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלה. נמשיך בקרוב עם ראיון וסיפור נוסף. 

מי עוד ענתה על השאלון? שלי גרוס / אנה קופיטו / יעל בנימין / עדי הלמן / נעמה סגל / דניה ויינר / שרון ברקת / עדי לחובר שלו / עפרה אייל / הדסה עובד / לילי מילת / מעיין רוגל / דורית תמיר / אורלי פינקלמן / סיגל יושע / הדר שוורץ / סיון אבוט ברקן / תמר קרוון / שירה ברזילי / רות אופק / שושקה

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה