נשים ועסקים / גליה ארד

גליה ארד מלבישה בתים ומתחמי עבודה (קליניקות), ומתבלת הכל בסטייל אירופאי, מתוך הקשבה לרחשי הלב ומבלי לוותר על פונקציונליות. גליה ילידת שוויץ ונטועה חזק בארץ, בוגרת סקולה של מירי בלבול וממשיכה להשקיע כל הזמן בהתפתחות המקצועית. 

גליה ארד מלבישה בתים ומתחמי עבודה
צילום: חיה גולד

איך העסק התחיל?

"מאז ומתמיד התשוקה לאסתטיקה בערה בי, וכך גם הצורך להרגיש בבית. עליתי משוויץ ועברתי לא מעט דירות ובתים במהלך השנים. גרתי בשכירות עם יכולת תקציבית של סטודנטית, ועם הזמן שיפצתי דירה ובית. כל הזמן החמיאו לי על הבית, על הטעם הטוב, על הסטייל האירופאי שטבוע בי. יום אחד איש זקן וחכם אמר לי 'את מאד יצירתית! כדאי לעשת משהו עם זה!' כולנו יודעים איך משפט אחד יכול להרים או להוריד אותנו. והמשפט הזה לא עזב אותי… נכנס עמוק בראש, עד שהחלטתי ללכת ללמוד הום סטיילינג, ככה באמצע החיים. והתשוקה לתחום רק גדלה. לפני מספר שנים קפצתי למים: התחלתי לשלב שנים רבות של ניסיון עסקי ומשפטי עם התשוקה שלי לעיצוב, ולהוביל תהליכי עיצוב בהם אני חוקרת לעומק את הצרכים, מקשיבה היטב לרצונות, ומציעה את הפתרונות המתאימים ביותר לחלל, לאנשים שחיים בו."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו נמצא באבן יהודה, בשרון, ומתמחה בהום סטיילינג לבתים פרטיים: סטיילינג לבית חדש, ריענון בית קיים, סטיילינג לכל הבית או לחלל ספציפי וגם סטיילינג לבית בשכירות; הום סטיילינג למתחמי עבודה קטנים ובינוניים: חדר בבית, קליניקה צמודה לבית, מתחם משותף למספר עובדים; סטיילינג לצילומים: עבור אדריכלים ומעצבים; סטיילינג לפני מכירת נכס על מנת להגדיל את סיכויי מכירת הנכס, ולמקסם את הערך שבו, בתקציב מוגבל והשפעה מרבית. אני מציעה ללקוחותיי יעוץ חד-פעמי, ליווי מלא, ימי קניות, ימי הקמה בנכס – הכל דינמי ומותאם אישית. הליווי ניתן בעברית, צרפתית ואנגלית. אני מלווה במיוחד עולים חדשים שמלבד הקושי עם השפה, לא מכירים ספקים וגם אינם מורגלים למנטליות בארץ." ליצירת קשר עם גליה מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

גליה ארד מלבישה בתים ומתחמי עבודה
צילום: keren tsror erasmus
גליה ארד מלבישה בתים ומתחמי עבודה
צילום: keren tsror erasmus

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני מאמינה בתהליך שבו מתקיימים שותפות לדרך, שקיפות מלאה ואמון הדדי, וגם כימיה. אני דוגלת בעיצוב פונקציונלי שבעזרתו החלל והפריטים בו מאפשרים חוויה פרקטית ואסתטית, לפי הגישה העיצובית FORM FOLLOWS FUNCTION. הבית כאן כדי לשרת אותנו ואת צרכינו, ולא ההפך, ויהיה נכון לחשוב גם על תחזוקת הבית לאורך זמן ועל נוחות מרבית עבור כל הדיירים. החיים הם דינמיים, חלק לפחות ניתן לתכנן מראש, ומה שלא, ניתן בהחלט להתאים מחדש ולרענן במעברי חיים."

טיפים לנשים עצמאיות

"בתחילת הדרך, כשאין הרבה הכנסות ומתלבטים אם לעשות קורסים או לרכוש ידע בתשלום, כדאי לקבל החלטות אמיצות ולהשקיע כסף כדי לרכוש ידע מבעלי ניסיון בתחומים שונים.

"לדעת להגיד 'לא'. לפרויקט שלא מתאים לנו ללו"ז, לאנשים שהם 'שואבי אנרגיה' ועוד… גם אם זה אומר שנפסיד הכנסה עתידית, הרוגע שלנו לגמרי שווה את הוויתור."

"להשתייך או להקים קבוצה של קולגות שניתן לחלוק בה טיפים מקצועיים, לקבל עזרה וגם פידבק. בסופו של דבר עצמאי הוא מאד בודד בדרכו."

גליה ארד מלבישה בתים ומתחמי עבודה
צילום: גליה ארד
גליה ארד מלבישה בתים ומתחמי עבודה
צילום: גליה ארד
גליה ארד מלבישה בתים ומתחמי עבודה
צילום: גליה ארד

חוויה מיוחדת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"בתחילת  הדרך, השתתפתי בפרויקט גמר של הלימודים: תכננו, התרמנו, קנינו, צבענו, הרכבנו ועשינו סטיילינג לחדר של חייל בודד. בעברי, אחרי שעליתי משוויץ, הייתי בעצמי חיילת בודדת. יכולתי להתחבר מאד לסיטואציה ולרגשות, ובסופו של דבר, כאשר החייל נכנס וגילה את ההפתעה, יכולתי לראות על פניו כמה הוא שמח, כמה עיצוב החדר משפיע על תחושותיו לטובה."

איך את צומחת ממשברים?

"עבודה עצמית והסתכלות פנימה הן הכרחיות. עם זאת, להיתמך בחברים, משפחה ואפילו אנשי מקצוע (תלוי על איזה משבר מדברים), זה לא פחות חשוב. בעיניי זהו 'כח על' לדעת לפנות לעזרה וגם לקבל אותה. בדיעבד כדאי להסתכל אחורה ולא לשכוח להעריך את הכוחות שהיו בנו כדי להתגבר."

גליה ארד מלבישה בתים ומתחמי עבודה
צילום: גליה ארד
גליה ארד מלבישה בתים ומתחמי עבודה
צילום: גליה ארד
גליה ארד מלבישה בתים ומתחמי עבודה
צילום: גליה ארד

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המפגש עם האנשים, ואת ההתרגשות שלהם כשמסתיים הפרוייקט. ועוד יותר אוהבת שאחרי תקופה הם פונים אלי כדי לשתף אותי בהנאתם מהבית, בהישגים שלהם בקליניקה, ובמחמאות שהם מקבלים. אני גם אוהבת את תחושת ההצלחה כאשר אני מוצאת רעיונות ופתרונות, ומשלבת כל פריט כמו בפאזל ענק."

רוצות להכיר את גליה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה