נשים ועסקים / מרב שדה

מרב שדה היא מתכננת ומעצבת פנים שמתרגשת עד דמעות מעיצוב טוב. בוגרת לימודי עיצוב פנים במכללה למנהל ואוטוטו מתחילה תואר שני במדעי התרבות. הבית בו התגוררה בחיפה זכה להיות אחד מהבתים שהוצגו ב"בתים מבפנים" וכך עשתה עוד וי בבקט ליסט שלה.

מרב שדה מעצבת פנים
צילום: אלה פאוסט

איך העסק התחיל?

"סיימתי את לימודי עיצוב הפנים לפני 26 שנים במחזור הראשון של לימודי תואר בעיצוב פנים במכללה למנהל ובמשך 12 שנים הבאות עבדתי גם כשכירה, וגם כעצמאית. לפני 14 שנים עברתי כמה שינויים משמעותיים בחיי כמו מעבר למרכז הארץ והילדים שגדלו והבנתי שאם לא עכשיו אז לעולם לא – פתחתי עוסק פטור שהפך בהמשך לעוסק מורשה. ההתחלה לא הייתה פשוטה, זרקתי את עצמי למים – לקחתי כל פרויקט שהציעו לי, לא חשוב מה היה המרחק מהבית או גובה שכר הטרחה – וכל השאר היסטוריה…"

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו שלי מציע שרותי תכנון, עיצוב, פיקוח, ניהול, ליווי של פרויקטים שיפוץ של בתים פרטיים ודירות וגם עיצוב חללים מסחריים באזור המרכז, אזור השרון וצפונה. בין לקוחותיי יש זוגות בעלי משפחות, זוגות שהמשפחה כבר גדלה וצמחה ומגיעה רק להתארח, זוגות ללא ילדים, לקוחות יחידים ובעלי עסקים שפותחים עסק או מחדשים אותו." רוצות להכיר את מרב קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

מרב שדה מעצבת פנים
צילום: סיון אסקיו
מרב שדה מעצבת פנים
צילום: סיון אסקיו

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני עובדת כבר 10 שנים עם צוות קבוע: קבלן, נגר, מנהלי עבודה ופועלים קבועים. לא כולם מכירים את החשיבות הרבה והקריטית בעבודה עם צוות קבוע. ההבדל יכול להיות בין פרויקט מוצלח לכושל מבחינת האיכות, הכסף ולוחות הזמנים. אני עוסקת אך ורק בשיפוצים, אני לא יכולה להיכנס לבית לראות שהוא לא מתוכנן טוב ולתת יעוץ על צבע הקיר או סוג גוף התאורה – זה כמו לשים בושם במקום להתקלח…"

טיפים לנשים עצמאיות

"פרויקטים לא יגיעו לבד, צריך לעבוד קשה מאוד על מנת להיות מעצבת שיכולה להתפרנס מהמקצוע. אם את טובה בשיווק, יחסי ציבור, מינגלינג, מרפקים, כתיבה, רשתות חברתיות -השתמשי ביכולות אלו. אם אין לך את הכישורים הללו השתמשי בשירותים מקצועיים של בעלות עסק שמתמחות בתחום."

"את לא בטוחה אם את רוצה להיות עצמאית? תעבדי כשכירה כמה שנים, אבל שימי לעצמך תאריך יעד בו את מחליטה אם את עוזבת והופכת להיות עצמאית. כמעצבת פנים היה לי ברור שביום שאעסוק במקצוע במשרה מלאה אוכל לעשות זאת רק כעצמאית. אם את חשה כמוני, לכי על זה, מקסימום תצליחי."

"אל תשווי את עצמך לאף אחת, אלא אך ורק לעצמך. המטרה שאנחנו צריכות להציב לעצמו כנשות מקצוע, אימהות ונשים בכלל היא לנסות להיות טובות היום יותר מאשר האנחנו של אתמול."

מרב שדה מעצבת פנים
צילום: יאנה דודלר

חוויה מעניינית שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לפני כמה שנים שלחתי למגזין בינלאומי בשם DWELL צילומים של פרויקט. לא הייתי מודעת שהצילומים היו מיועדים למהדורה מיוחדת של אותו מגזין שבו יוצגו פרויקטים נבחרים ממדינות העולם. הפרויקט שלי נבחר לייצג את ישראל. אבל פה זה לא נגמר: בערך שנה לאחר מכן, צפיתי בפרק של סדרה  אמריקאית, כוכבי הסדרה עמדו לעבור להתגורר יחד ועלעלו במגזין עיצוב 'אולי ספה כזאת' שאלה הגיבורה והצביעה על צילום מתוך הכתבה המדוברת. לקח לי זמן מה להתאושש מההפתעה המצחיקה הזאת."

איך את צומחת ממשברים?

"הקריירה שלי ידעה משברים רבים, בעיקר בגלל שבניתי את עצמי בשתי ידיים בזמן שגדלתי לבד שני ילדים ולא הייתי מוכנה להתפשר גם בתקופות קשות ולחזור להיות שכירה. אני מי שאני בזכות ובגלל המשברים, החוויות הטובות, הכישלונות וההצלחות שחוויתי והיו לי הכל מהכל. אני לא מושלמת ולעולם לא אהיה אבל למדתי להמשיך ולא לותר, לעמוד על האמת שלי, להיות אסרטיבית, להתמודד עם כל סוגי האנשים והטיפוסים והלקוחות והספקים והעובדים והקבלנים – ואולי יותר מכל? למדתי להיות יותר סלחנית כלפי עצמי ולקבל את עצמי כמו שאני."

מרב שדה מעצבת פנים
צילום: יאנה דודלר
צילום: יאנה דודלר

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את היכולת להגיד כן לדברים שאני אוהבת ולהגיד לא למה שאני לא אוהבת. אוהבת את היכולת שלי לא להתפשר על פרויקטים, על שכר טרחה, על בחירת הלקוחות שלי ובעיקר אני אוהבת שהעסק שלי הוא חלק ממני ומהאישיות שלי."

רוצות להכיר את מרב קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה