מחתימה כרטיס / דיאנה סימנהאוס

דיאנה סימנהאוס היא סמנכ"לית משאבי אנוש של קבוצת דור אלון. בת 47, מתגוררת בטבעון, אמא לשני ילדים מדהימים – רומי ואור.

קבוצת דור אלון – אנרגיה, קמעונאות ונדל"ן עוסקת בפיתוח, הקמה ותפעול של מתחמי תדלוק ומרכזים מסחריים בסמיכות להם ושל חנויות נוחות במרכזי ערים ובקיבוצים ומושבים, וכן בשיווק של מוצרי דלק ומוצרי צריכה אחרים, באמצעות מתחמי התדלוק וחנויות הנוחות ובשיווק ישיר של תזקיקים וגז טבעי ללקוחות פרטיים, מוסדיים וחברות תעופה. החברה מונה כ – 4000 עובדים בפריסה ארצית.

דיאנה סימנהאוס סמנכ"לית משאבי אנוש של קבוצת דור אלון.

מה חלמת להיות כשהיית קטנה?

"ציירת פורטרטים או חברת כנסת."

תספרי קצת על התגלגלות הקריירה המקצועית שלך?

"למדתי תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בהתנהגות ארגונית, באוניברסיטת חיפה. בתחילת הדרך עבדתי בחברה לייעוץ ארגוני והנחיית קבוצות. משם עברתי לתפקידי ניהול משאבי אנוש –  מספר שנים כמנהלת מש"א בחברת לוגיסטיקה מובילה, לאחר מכן מספר שנים באסם נסטלה ומזה כארבע שנים אני מנהלת את כל אגף מש"א של קבוצת דור אלון."

מה מיוחד בעיסוק שלך?

"לגעת באנשים בכל מחזור חייהם בארגון, להשפיע על ההתפתחות שלהם, על הפרנסה שלהם, לוודא שהם נמצאים במקום המדויק להם. גם היכולת לעזור לאנשים למצוא את ייעודם המקצועי מאוד היא מאוד מתגמלת רגשית."

מה מיוחד בסביבת העבודה שלך?

"במשרד שלי כמעט תמיד נמצאים אנשים – הצוות המדהים שלי, קולגות, מנהלים ועובדים המגיעים לשיחות מקצועיות  או אישיות, ספקים, מועמדים וכד'. לאור זאת, חשוב לי לשמור על אוירה נעימה, מכילה, בטוחה ומזמינה. כחלק מ'מיתוג מעסיק' במשרד שלי תלויות תמונות מאירועי החברה השונים, ברכות חשובות שאספתי, ספרים מעניינים העוסקים בניהול ושוקולד לאורחים."

מה את מרגישה שהתפקיד שלך עושה עבורך?

"השיח שלי עם כל כך הרבה מנהלים ועובדים מדיי יום גורם לי ללמוד המון על אנשים ועל עצמי. למדתי לזהות בקלות טיפוסים שונים. למדתי להתחבר, להקשיב ולדעת מה אנשים שונים רוצים או צריכים. נוכחתי לדעת שכשמדובר באנשים – אין 'נכון' ו'לא נכון, יש רק 'מתאים' או 'לא מתאים' למקום, לפרויקט, לתפקיד, לצוות, למנהל ולארגון."

האם העבודה היא עבודה במשרד או עבודת שטח?

"אני נמצאת בעיקר במשרדי ההנהלה, בפארק העסקים יקום. מעת לעת אני יוצאת גם לשטח – לאתרי החברה השונים – ברשת מתחמי התדלוק והקמעונאות, ברשת AM;PM, בדור אלון טכנולוגיות  גז, באמגזית ובשאר מותגי החברה."

דיאנה סימנהאוס סמנכ"לית משאבי אנוש של קבוצת דור אלון.
צילום: אייל טואג

מה חשוב בעינייך בתפקיד שלך?

"חשוב לראות את העובדים כמשאב החשוב ביותר בחברה. מרגע שמבינים זאת, המשאב הזה מקבל את מלוא תשומת הלב באמצעות יחס אישי לכל עובד ללא קשר לתפקידו או לדרג שלו בחברה, טיפול תדיר בשכר ובהטבות לעובדים והפיתוח והקידום המקצועי שלהם."

מה היתרונות מבחינתך בעבודה בתחום שלך כשכירה?

"תמיד הייתי שכירה בארגונים גדולים. לא מכירה אופציה אחרת."

איך מקום העבודה מפתח את העובדים שלו?

"צוות ההדרכה שלי ואני מייצרים מדיי שנה תכנית אסטרטגית מקיפה הכוללת את כלל בעלי התפקידים בחברה – החל מתפקידי מטה וניהול ועד לתפקידי שטח. לאחר ביצוע אבחון צרכי הדרכה, אנחנו מתאימים את המרצים או היועצים המובילים בארץ לפיתוח מנהלים וצוותים ומייצרים הרצאות מקצועיות לצד הרצאות העשרה. אנחנו מפנים עובדים לקורסים וכנסים עפ"י צרכים משתנים ובונים ערוצי קריירה באגפים השונים. אנחנו גם מייצרים הרבה מאוד קידומים 'מבית', כך שכל עובד יודע שהוא יכול להגיש מועמדות ולהתקדם בתוך החברה."

גם לעבודה חלומית יש רגעים לא פשוטים – איך את מתמודדת עם זה?

"הרגעים הפחות זוהרים בתפקיד הם הרגעים בהם אנו נאלצים להיפרד מעובדים. אף פעם לא מתרגלים לזה. מדובר בפרנסה ובחיים של משפחות שלמות, ולכן זה תמיד קשה מנשוא. גם אירועי חיים אישיים של חולי או אובדן הם אירועים שמאוד קשה ללוות אותם בפן הרגשי. עם זאת, הכרת התודה על הליווי והתמיכה  מאוד מרגשת וממלאת."

ספרי על רגע בעל משמעות בקריירה שלך

"לפני כשנה פנתה אליי מנכ"לית עמותת 'שותפות מגן ישראלית', הפועלת לאיתור וליווי אנשי כוחות הביטחון המתמודדים עם פוסט טראומה. היא ביקשה שנחשוב יחד כיצד ניתן לשלב את המתמודדים עם פוסט טראומה בשוק העבודה. מיד הצעתי את האפשרות לשלב אצלנו בארגון את האנשים שהם מאתרים ומלווים, תוך ליווי צמוד שלי בכל התהליך. התהליך הראשוני שיצרנו הביא אלינו את אחד העובדים המסורים והמקצועיים ביותר, שנמצא אצלנו עד היום ועובד באחד מפרויקטי הדגל של החברה – בתחום הטעינה החשמלית."

תספרי על פרויקט מיוחד שלך

"בשנה האחרונה אני והצוות שלי מובילים פרויקט הטמעת חזון וערכים חדשים בקבוצה. זה החל בבניית פורום הנהלה מורחב שגיבש יחד את החזון והערכים הנגזרים ממנו, לאחר מכן בנינו בעזרת חברת הייעוץ המלווה מתודולוגיה להטמעה של החזון והערכים בכל היחידות והאגפים בקבוצה, ליווינו את חברי ההנהלה ומנהלי הצוותים בהכנת תכניות עבודה בכפוף למתודולוגיה, ותוך כדי עסקנו בתקשור ומיתוג פנים ארגוני רחב היקף, בעזרת מחלקת השיווק שלנו."

דיאנה סימנהאוס סמנכ"לית משאבי אנוש של קבוצת דור אלון.
צילום: אייל טואג

תספרי על חוויה מיוחדת שחווית בזכות העיסוק הנוכחי

"במסגרת פרוייקט 'אמץ לוחם' קבוצת דור אלון מאמצת את שייטת הצוללות של צה"ל. אנו תומכים בלוחמי השייטת באמצעות תרומות ושיתופי פעולה שונים במהלך השנה. השנה הוזמנתי על ידי מפקד השייטת לסיור אישי בצוללת ולהיכרות עם הפעילות והלוחמים, סיור שהיה חד פעמי ומפעים."

אילו תכונות הופכות אותך ליותר טובה בעבודה?

"אנרגיות חיוביות, שמחת חיים ואהבה לאנשים. גם הצד היצירתי שלי והחוש העיצובי מסייע לי רבות בעבודה היומיומית. היכולת לחשוב מחוץ לקופסה ולייצר פתרונות למצבים שונים, לדילמות עם עובדים ועוד."

איך נראה סדר היום שלך?

"06:30 – מתעוררת לפני השעון המעורר, מתארגנת, מעירה את הילדים, מסיעה לתיכון המקומי ויוצאת לדרך, מטבעון – לעבודה  – נסיעה בת יותר משעה – מבצעת ברכב מדיטציה קצרה ליום מוצלח, מאזינה למוסיקה כייפית ומנצלת את זמן הנסיעה לשיחות עבודה."

"09:00 – מגיעה למשרד, סבב 'בוקר טוב', קפה ומתחילה לעבוד – מיילים / פגישות / ישיבות."

"19:00 – יוצאת מהמשרד, למכון כושר / לקניות / לבילוי עם חברות / לבית ולמשפחה."

"00:00 – מקלחת ולמיטה. בד"כ נרדמת עם הפייסבוק / האינסטגרם…"

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

"את האנשים. חד משמעית. לא רואה עצמי עובדת דקה אחת בלי כל האנרגיה של האנשים שסביבי."

מהי עבודת החלומות מבחינתך?

"עבודה שגורמת לך לקום בבוקר עם תשוקה לעשייה, וללכת לישון בערב מלאת סיפוק. עבודת החלומות היא זו הגורמת לך להרגיש הגרסה הטובה ביותר של עצמך."

במה את גאה במיוחד בעבודתך?

"אני גאה מאוד בצוות שלי, צוות של מקצועניות כל אחת בתחומה – גיוס, רווחה והדרכה ופיתוח. וגאה בפרויקטים שאני והצוות שלי מובילים, בעיקר בתחום התקשורת הפנים ארגונית ושיפור חווית העובד בארגון." 

דיאנה סימנהאוס סמנכ"לית משאבי אנוש של קבוצת דור אלון.
צילום: אייל טואג

תספרי משהו עלייך מחוץ לשעות העבודה

"אני חובבת הופעות, מוסיקה ישראלית, טיולים במדבר, טיולים בחו"ל ואוכל טוב."

אף פעם לא תתפסו אותי…

"אוכלת שוקולד. זה המאכל היחיד שאני לא אוהבת."

מה לא יודעים עלייך?

"שאני דוברת רומנית, למרות שנולדתי בארץ."

במדור מחתימה כרטיס מתפרסמות כתבות על נשים שעובדות כשכירות בתפקידים מעניינים. בינתיים כבר הכרנו במדור את: רותם קליגר / טל חביב משיח / ליאת שמרלינג-מאיר / נועה תמיר / רוני אבני / שירי גרוסברד / אפרת דניאל פורת / מיטל חאיק עוזיאלי / הדר פולופ / טלי שפריצר דלאל / מור הדר גל-און / שירי גולד / גילי יובל / קרן שנער / טל פולק / עמית קורן רומי / רוני מינמר

את עובדת כשכירה בתפקיד ממש מעניין או מכירה מישהי שזו? אשמח שתכתבי לי.

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה