מחתימה כרטיס / קרן שנער

קרן שנער היא מנהלת קיימות בחברת HP Indigo. קרן אחראית להעלאת מודעות העובדים לפעולות שעושה החברה בנושא, לקביעת המסר מול הלקוחות ולמענה שוטף על כל הפניות בנושא קיימות. היא תמיד מחייכת כשהיא רואה אנשים – הם מקור האנרגיה העיקרי שלה, ומסתכלת תמיד על חצי הכוס המלאה.

HP אינדיגו היא חטיבה של חברת HP Inc, העוסקת בייצור מכונות דפוס דיגיטלי, מעסיקה כ-2,500 עובדים במפעליה בפארק המדע בנס ציונה ובפארק התעשייה בקריית גת.

קרן שנער מנהלת קיימות HP אינדיגו
צילום: תמי בר שי

מה חלמת להיות כשהיית קטנה?

"חלמתי להיות רקדנית. רקדתי בלט מגיל חמש עד גיל עשר והייתי רקדנית טובה. המורה שלי מאוד אהבה אותי ובגיל עשר הייתי מבלה שלוש שעות בחוג – עוזרת לה עם הצעירות, עם בנות הגיל שלי וגם חלק מהבוגרות – שם הייתי תמיד האפרוח שבא לרקוד איתן."

תספרי קצת על התגלגלות הקריירה המקצועית שלך?

"היו לי לא מעט שינויי כיוון וגיוון בעולם התעסוקה. התחלתי את הקריירה ככימאית במחקר ופיתוח ומאוד אהבתי את התפקיד ואת הקבוצה. משם עברתי להנדסת חומרים ולצערי גיליתי שזה לא נושא שאני אוהבת לעבוד בו וחיפשתי דרך החוצה. למזלי הטוב, מנהל הפיתוח דאז, האמין בי והמליץ עליי כמנהלת מוצר בשיווק. עברתי לשיווק בחשש רב ובהתרגשות, וגיליתי שזו שפה שאני לא מכירה והתנהלות אחרת לחלוטין. כעבור כמה חודשים התחלתי להבין את העולם החדש שנגלה לפני והתאהבתי בתפקיד! הוא היה הדיוק מה שחיפשתי ובאמת נשארתי בו 8 שנים. לפני כחמש שנים שוב הרגשתי שבוער בי לעשות שינוי, ואותו מנהל שהאמין בי אז, הציע לי לעבור לקבוצת הקיימות. התלבטתי, כי לא הכרתי מספיק את העולם של איכות הסביבה, במיוחד שהנושא היה מחוץ לפוקוס של רוב הארגונים ורוב האנשים הרימו גבה ולא הבינו כלל מה אני עושה ולמה זה טוב. עם הזמן בניתי את התפקיד כמו שחשבתי שהוא נכון לארגון ולי. היום המצב שונה לחלוטין! כל העולם מדבר על משבר האקלים ואני כבר לא נחשבת חריגה בנוף."

מה מיוחד בעיסוק שלך?

"העבודה שלי היא קודם כל עבודה עם משמעות. בקורונה, הרבה מאוד אנשים עברו עבודה כדי למצוא משמעות. אני כבר שם! יש לי מקצוע שאני רואה את ההשפעה החיובית שלו בכל רגע נתון."

מה מיוחד בסביבת העבודה שלך?

"יש לי צוות מקסים! כולנו באמת חברות ומפרגנות אחת לשנייה. זה חשוב בעיניי יותר מכל דבר במקום העבודה."

מה את מרגישה שהתפקיד שלך עושה עבורך?

"התפקיד שלי מעניין וכפי שאמרתי, נותן משמעות. אני מרגישה ששיניתי לא מעט דברים באורח החיים שלי מאז שאני במקצוע. בראש ובראשונה, אני מודעת להשלכות של כל מה שאני עושה. בזכות זה אני צרכנית יותר נבונה, אני ממחזרת מה שאפשר ובאופן כללי, תמיד מחפשת איך למזער את ההשפעה שלי על הסביבה."

האם העבודה היא עבודה במשרד או עבודת שטח?

"העבודה היא במשרד (בשנתיים האחרונות, המשרד בבית שלי), אבל יש לי לא מעט ביקורים אצל קולגות, משרדי ממשלה שאיתם אנו משתפים פעולה, כנסים מקצועיים ששומרים על קשרים מקצועיים-חברתיים ופותחים עולמות חדשים לפרויקטים שניתן ליישם בארגון."

מה חשוב בעינייך בתפקיד שלך?

"הדבר החשוב מבחינתי הוא להביא חידושים שישנו בסדר גודל את ההשפעה על הסביבה. אני מחפשת את הפרויקטים שיעשו וואו ולא כאלה שחוסכים מעט. אני מעדיפה להתאמץ כדי לעשות משהו משמעותי ולא ללכת על הקל שנותן מעט."

 מה היתרונות מבחינתך בעבודה כשכירה?  

"כשכירה אני בעיקר לא צריכה לרדוף אחרי עבודה ואחרי תנאים. זה משהו שהוא מובן מאליו. אני גם נהנית מהרצאות השראה שמביאים אלינו וצ'ופרים שיש לארגונים גדולים, כמו הופעות שוות וימי גיבוש חווייתיים."

איך מקום העבודה דואג להתפתחות המקצועית שלך?

"יש הרבה קורסים מקצועיים שניתן להשתתף דרך החברה. הקורס האחרון המשמעותי שעשיתי היה  קורס מנטורינג לנשים, שבו למדתי גם איך לעזור לאחרות וגם לראות קצת אחרת את עצמי. אחרי הקורס, החלטתי להצטרף ל core team של הקבוצה לקידום נשים בארגון, עוד תחום שנותן לי המון גם ברמה האישית וגם במקצועית."

 

גם לעבודה חלומית יש רגעים פחות זוהרים – איך את מתמודדת עם זה?

"ברור שיש גם דברים רוטיניים כמו להוציא דוחות למשרד להגנת הסביבה או לרדוף אחרי אנשים על מנת לקבל נתונים. אני מנסה לפרק ליחידות הצלחה ולא לראות רק את הסוף. כל אבן דרך שצלחתי, אני נותנת לעצמי שניה ליהנות מהישג לפני שאני ממשיכה להתקדם."

ספרי על רגע בעל משמעות בקריירה שלך

"יש המון!! אני חושבת שהשינוי המשמעותי ביותר שעשיתי היה לעבור לשיווק מהפיתוח. זה היה עולם שלא ידעתי עליו דבר ולא הייתי מגיעה למשרה כזו, אם זה היה מחוץ לאינדיגו. היה צריך מבוגר אחד שיאמין בי… וזה אכן קרה.  אחרי שינוי כזה הבנתי שאני יכולה לשנות כיוון גם בלי ניסיון בתחום ושיש לי יכולות למידה והסתגלות שיעזרו לי לעשות כל שינוי שהוא."

תספרי על פרויקט מיוחד שלך

"אני עובדת בימים אלה על הוצאת דוח אחריות תאגידית ראשון של אינדיגו כחברה עצמאית. זה מלמד אותי המון! להתנהל מול מכרז ממשלתי, לבנות קבוצת עבודה עם עובדים במחלקות שונות ומגוונות בארגון, עם סדרי עדיפויות שונים והדוח אינו בראש הרשימה אצל רובם. למדתי איך לעמוד מול לחצים של אנשים מאוד בכירים גם מחוץ לארגון ולנהל את כל האינטרסים של כולם. התהליך מורכב מאוד ולמדתי המון על מה ניתן להשיג ואיפה יש עדיין פערים. זה היה שווה את המאמץ, ולו רק כדי להבין מה חסר בתחום ולהתחיל להניע את העגלה לכיוון הרצוי."

איך נראה סדר היום שלך?

"סדר היום שלי עמוס. אני מתחילה מהתארגנות בוקר עם הילדים, קפה עם בן הזוג ואז יש ימים שאני יוצאת להליכה קצרה בשדה הקרוב לבית (ניצול זמן לטלפונים ראשונים) או ישר צוללת למיילים. יש לי הרבה פגישות זום בנושאים שונים ומגוונים. כל שעה אני בדרך כלל מטפלת בנושא אחר. אני מקפידה לעשות חצי שעה הפסקת צהרים עם הילדים. זה משהו שגיליתי בקורונה וזה priceless. לשבת עם הילדים ישר אחרי בית הספר ולשמוע את החוויות שלהם בזמן אמת. כשעבדתי רק במשרד, השאלה איך היה היום הייתה מסתכמת ב'סבבה/אחלה/בסדר'. בזמן ארוחת הצהרים, הם תוססים וכולם רוצים לחלוק מה עבר עליהם. בשעות אחה"צ, אני מסיעה לחוגים ועושה משימות, כמו רוב האימהות שאני מכירה. אחרי ארוחת ערב, זה הזמן קצת לארגן ולסדר את הבית לפני שמתיישבת על הספה…"

קרן שנער מנהלת קיימות HP אינדיגו
צילום: תמי בר שי

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

"אני הכי אוהבת להדריך. אני מרצה בפני מחלקות שונות בארגון על מה אנחנו עושים בתחום וזה מסב לי הנאה רבה. כמו כן, אני אוהבת להיפגש ולעבוד על פרויקטים פורצי דרך עם סטארט-אפים. חלק מהעבודה שלי זה לשמוע על טכנולוגיות חדשות בתחום הסביבה ולראות איך ניתן ליישם בארגון."

מהי עבודת החלומות מבחינתך?

"עבודה אידאלית מבחינתי היא כזו שיש בה משמעות מעבר לעבודה. כזו שתהיי גאה לומר שאת עושה. לי חשוב גם מקום שמאפשר איזון בין הבית לעבודה. בסופו של יום, המשפחה, חברים והתחביבים שלך יישארו גם אחרי הפנסיה. אז כדאי לפתוח קשרים ועיסוקים הרבה לפני."

במה את גאה במיוחד בעבודתך?

"בהמון דברים! אני גאה לומר שבשנה וחצי האחרונות העיסוק שלי הפך לחלק ממנוע הצמיחה של החברה. בכל שיחת עובדים יש אזכור של נושא הסביבה. אני גאה שהייתי שם בזמן הצמיחה של הארגון לתוך השינוי וגאה להיות נושאת הדגל של חדשנות בתחום הסביבה."

תספרי משהו עלייך מחוץ לשעות העבודה

"אני מאוד אוהבת את הים! גם בסגרים, מצאתי את עצמי הולכת לשחות בים כדי לשמור על השפיות שלי. יש משהו נקי, טהור ומשמח בזמן טבילה בים. לפעמים מספיק לי רק לטבול רגליים ולהסתכל אל האופק בים, כדי לשפר את מצב רוחי."

אף פעם לא תתפסו אותי

"בלי שפתון שקוף ומגבונים. התיק שלי הוא כמו של מרי פופינס ואני ערוכה לכל מצב. שפתיים יבשות או לכלוך שצריך להוריד מהחולצה? תמיד יש לי פתרון."

מה לא יודעים עלייך

"אני אדם מאוד פרטי. הרבה אנשים משוכנעים שבגלל שאני חברותית ומתבלטת בשטח, הם יודעים עליי הכל. אני משתפת את החיים שלי באמת רק עם המעגל הקרוב שלי."

מדור מחתימה כרטיס מתפרסמות כתבות על נשים שעובדות כשכירות בתפקידים מעניינים. בינתיים כבר הכרנו במדור את: רותם קליגר / טל חביב משיח / ליאת שמרלינג-מאיר / נועה תמיר / רוני אבני / שירי גרוסברד / אפרת דניאל פורת / מיטל חאיק עוזיאלי / הדר פולופ / טלי שפריצר דלאל / מור הדר גל-און / שירי גולד / גילי יובל

את עובדת כשכירה בתפקיד ממש מעניין או מכירה מישהי שזו? אשמח שתכתבי לי.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה