מחתימה כרטיס / נועה תמיר

נועה תמיר חיה ונושמת את עולמות התוכן, ההפקה, הטלוויזיה והדיגיטל, וכיום היא סמנכ"לית פיתוח עסקי בכלכליסט. גרה בתל אביב, מקפידה להנות מהחיים לטייל ולצאת הרבה במקביל לעבודה. נשואה ואמא לשלושה.

כלכליסט הינו גוף המדיה המוביל בישראל בכל הקשור לסיקור של כלכלה, טכנולוגיה ושוק ההון.

מה חלמת להיות כשהיית קטנה?

"חלמתי להיות כתבת חדשות או שחקנית. תמיד אהבתי להיות במרכז העניינים, לעמוד מול קהל ולהציג, לשיר ולרקוד."

תספרי קצת על התגלגלות הקריירה המקצועית שלך?

"כשהייתי בשנה ב' ללימודי המשפטים התקבלתי לעבודה סטודנטיאלית בשידורי קשת. ביום הראשון בקשת, האנרגיות של המקום והאנשים כל כך מצאו חן בעיניי, שכבר הבנתי שזה מקום שאני הולכת לעבוד בו הרבה זמן ולהתראות לעריכת הדין. מהר מאוד התגלגלתי להפקות ולימי צילום מורכבים ולמדתי את התחום על בוריו. אחרי שסיימתי את לימודי המשפטים ואת ההתמחות, נסעתי לאוסטרליה עם בן זוגי ועבדתי שם בבנק הפועלים, במקביל כתבתי ל-NRG מעריב. זו הייתה חוויה מכוננת שגרמה לשנינו לצמיחה אישית ומקצועית."

"כעבור שנתיים חזרנו לארץ והצטרפתי לצוות שהקים את מאקו, עבדתי שם כמעט עשור כמנהלת הווידאו והתכניות. קשת ומאקו היוו עבורי בית ספר מעולה לשיווק, טלוויזיה ודיגיטל, והרבה מהדברים שלמדתי בתקופה שעבדתי בקשת מלווים אותי עד היום. במקביל, יצאתי ללימודי תואר שני בתקשורת פוליטית למנהלים, שהיו מרתקים ונתנו לי נדבך נוסף בהבנה של עולם התקשורת."

"בהמשך מוניתי לעורכת הראשית של הדיגיטל של רשת 13, בנינו פלטפורמת דיגיטל לזכיינית לקראת הפיצול של ערוץ 2. לאחר מכן הצטרפתי להקמה של סטרטאפ בשם BLOCKTV בתור משנה למנכ"ל ופיתוח עסקי (COO). בנינו אולפן חדשות וגייסנו צוות תוכן אמריקאי שסיקר את תחומי הבלוקצ'יין והמטבעות הדיגיטליים לעולם כולו. זה היה מאוד מלהיב וחדש, וייצרנו תכנים חדשניים אבל בסגר הראשון סגרנו את החברה משיקולים שונים ומשם הגעתי לכלכליסט."

"בנוסף, אני מרצה בעולמות הדיגיטל והשיווק, ולקחתי חלק בייזום והפקת כנסים גדולים שנעשו בארץ."

נועה תמיר כלכליסט

מה מיוחד בעיסוק שלך?

"העיסוק בעולם התקשורת מביא איתו יכולת השפעה גדולה על חברות ואנשים. כל דבר שאני עושה מקבל בסופו של יום במה בפלטפורמה שבה אני עובדת. היום, בכלכליסט, מעבר להכרות עם כל תעשיית הבנקים, שוק ההון וההיי-טק אני נהנית מהיכולת של המחלקה שלי לשלב בין הצד המסחרי לצד המערכתי תוך שאנחנו יוצרים אירועים מרתקים לשותפים שלנו ומביאים תוכן מצוין למערכת."

מה מיוחד בסביבת העבודה שלך?

"כלכליסט הוא חלק מקבוצת ידיעות אחרונות ו-YNET. אנחנו יושבים כולם באותה קומה שבנויה סביב האולפנים שהקימו פה. המערכת פה יושבת באופן ספייס ענק ומרשים וכשכל האופרציה פה פועלת זה מרשים ומלהיב."

מה את מרגישה שהתפקיד שלך עושה עבורך?

"בראש ובראשונה התפקיד שלי מאתגר אותי. אני חושבת שזה חשוב לקום בבוקר עם ברק בעיניים וראש מלא רעיונות ולהבין איך גורמים להם לקרות. הצטרפתי לכלכליסט בנובמבר האחרון, והופתעתי עד כמה הגוף הזה מקצוען ומדויק בכל מה שהוא עושה. זו הרגשה בטוחה וטובה להגיע לארגון שיודע איך לעבוד ולא מסתפק בפחות ממעולה. זה משליך גם על האנשים והעובדים שאני עובדת איתם, שרובם ככולם מצוינים במה שהם עושים."

האם העבודה היא עבודה במשרד או עבודת שטח?

"גם וגם. אני משתדלת לשלב: להיפגש עם אנשים ולקוחות על בסיס יומיומי אבל גם להגיע למשרד כדי לשבת עם הצוות ולקיים פגישות פנימיות. התקופה של הקורונה לימדה אותנו שאפשר גם לעבוד מהבית, אבל במקרה שלי עם שלושה ילדים בבית, אני מעדיפה את העבודה השקטה במשרד, אני מספיקה הרבה יותר ככה. התחלתי את התפקיד שלי כסמנכ"לית בכלכליסט בשיאו של הסגר השני, כך שתחילת העבודה הייתה רק בזומים וזה היה לא פשוט. עכשיו, אני מתרגשת כשאני יכולה לקיים פגישות אישיות עם אנשים בבית קפה. מי היה מאמין שנתרגש מזה?!?!"

מה חשוב בעינייך בתפקיד שלך?

"זה תפקיד שיש לו שני פנים. מצד אחד, אני מייצגת את כלכליסט מול כל התעשייה: לקוחות, חברות גדולות, משרדי יח"צ ועוד, ואני צריכה לייצג אותו בכבוד ולשמור על הערכים והתכנים שחשובים לו. מצד שני, בתוך כלכליסט, אני מייצגת את אותם לקוחות ושותפים שגייסתי לפרויקטים משותפים, לכנסים והוועידות, והמטרה שלי היא לספק להם את הערך הטוב ביותר שהם יוכלו לקבל. אני רגילה לדואליות הזאת, היא הייתה קיימת גם בתפקידים קודמים שעשיתי, וצריך ללמוד להכיר את הצדדים לעומק ולשמור על הערכים שלהם, לטווח הארוך זה מייצר סינרגיית עבודה מעולה."

 

נועה תמיר כלכליסט

מה היתרונות מבחינתך בעבודה בתחום שלך כשכירה?

"היו תקופות שעבדתי כפרילנסרית, אלו תקופות שפרחתי בהן הן מבחינת עניין והן מבחינת הכנסות. עם זאת, מה שהיה חסר לי בתקופות כאלה זה האנשים, הצוות, סיעור מוחות, אווירה של מערכת. כשאת עובדת כעצמאית יש בזה גם בדידות והמון החלטות שמקבלים לבד. יש יתרון אדיר בעבודה כמנהלת בארגון כמו כלכליסט. מעבר לכוח של המותג, יש שם קבוצה מובחרת של אנשים שנותנים לי את התחושה שהכל אפשרי. אין רעיון או מיזם שנביא שלא יכול לקרות. זו הרגשה נפלאה שמאפשרת בתוכה יצירה ויוזמות חדשות."

איך מקום העבודה דואג להתפתחות מקצועית שלך?

"יש המון חופש בתפקיד שלי שמאפשר לי לנהל את הלו"ז שלי כמו שאני בוחרת. אין פה משהו מובנה, אבל כן יש קרקע פורייה ליוזמות חדשות וליצירתיות. יש פה אנשי מקצוע מנוסים גם בצד העיתונאי וגם בצד המסחרי שאני לומדת מהם המון. ובכלל, בכל בוקר כשאני פותחת את העיתון וקוראת אותו מתחילתו עד סופו אני לומדת דברים חדשים."

 

גם לעבודה חלומית יש רגעים פחות זוהרים – איך את מתמודדת עם זה?

"לארגונים גדולים יש את הבעיות שלהם שבאות לידי ביטוי לפעמים בבירוקרטיה מוגברת או בקושי לעשות דברים מחוץ לתבניות המוכרות. בסוף עשייה יומיומית כשכירה היא ריצה למרחקים ארוכים. אין הצלחות חד פעמיות, יש הרבה הצלחות קטנות שמייצרות בשאיפה עשייה מספקת וחיובית לטווח הארוך. כשמתחילים תפקיד בכיר בארגון גדול, חשוב להגיע עם הרבה צניעות ובעיקר בהתחלה להקשיב ולצבור ידע."

ספרי על רגע בעל משמעות בקריירה שלך

"יש רבים כאלה, מכנס INTV שהנחיתי בקשת ועד לנסיעה עם כלכליסט לדובאי. עם זאת, יש גם רגעים משמעותיים שהם פחות נוצצים כמו רעיון חדש שבונים עם לקוח גדול וקורם עור וגידים או התגברות על קשיים יומיומיים שבסופו של דבר מייצרים סביבת עבודה חיובית ונעימה."

תספרי על פרויקט מיוחד שלך

"במסגרת עבודתי בכלכליסט אני אחראית על כל הוועידות והכנסים שאנחנו עושים. מאז שנכנסתי לתפקיד ועד כה, התמקדנו בוועידות אונליין בלבד כי למעשה לא יכולנו לכנס אנשים בשל מגבלות הקורונה. עכשיו כשיש תחושה שהמשבר הגדול מאחורינו אנחנו מתחילים לבנות רעיונות גדולים וחדשים לכנסים מותאמים ל- 'New normal', למציאות שאחרי הקורונה גם בארץ וגם בחו"ל. אני בונה פה פרויקט אדיר של ריטריטים למנהלים בכירים, ובנוסף, אני מתכננת פרויקטים בתחומי השיווק והווידאו."

נועה תמיר כלכליסט

תספרי על חוויה מיוחדת שחווית בזכות העיסוק הנוכחי

"שלושה שבועות אחרי שהתחלתי לעבוד הצטרפתי לכנס של כלכליסט בדובאי. זה היה הכנס הראשון של גוף תקשורת ישראלי בדובאי וזה העיף לי את הראש: האנשים שפגשנו שם והאופן שבו הכנס התנהל היו ברמה גבוהה מאוד. פגשנו בכירים מהממשל ונציגים של משפחת המלוכה. זה היה מרתק ומפגש מרגש בין תרבויות."

אילו תכונות הופכות אותך ליותר טובה בעבודה?

"חשוב לי מאוד להיות יצירתית בעבודה ולייצר השפעה בדברים שאני עושה. אני מעבירה את זה גם לצוות שלי, ומאפשרת להם חוויה דומה. אני מאוד הישגית וחשוב לי שהדברים יתבצעו על הצד הטוב ביותר אבל לא על חשבון אנושיות ויחסים בינאישיים טובים עם כל מי שאני עובדת איתו."

איך נראה סדר היום שלך?

"אני פותחת את הבוקר עם עיתון כלכליסט שמחכה לי ליד הדלת, עוברת על הידיעות הראשיות ובודקת שכל מה שהיה אמור להיכנס מהצד של המחלקה שלי נכנס. אחרי שאני שולחת את הילדים למסגרות אני מקיימת פגישות בקפה השכונתי או במשרד. משתדלת לשלב גם שעה-שעתיים בשקט מול המחשב כדי לכתוב, לענות על מיילים ולסיים משימות פתוחות. פעמיים בשבוע אנחנו מקיימים ישיבת מחלקה."

"אני משתדלת לשמור כל יום שעה לחשיבה ופיתוח של רעיונות, כי גיליתי שבלו"ז עמוס מידי אין מקום ליוזמות חדשות. יש לי ימים ארוכים בהם אני עד הערב במשרד או בפגישות ויש ימים שאני אחר הצהריים עם הילדים ומשתדלת להקדיש להם זמן איכות. אני גם משתדלת לעשות ספורט לפחות פעמיים בשבוע, לצאת לבלות פעם בשבוע לפחות, ולספוג ויטמין SEA מתי שאפשר."

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

"את העובדים שלי. וגם את הבוס שלי… ועכשיו ברצינות – את האנשים שעובדים איתי. את היכולת לעשות דברים גדולים בזמן קצר. את היכולת להגיע לכל אדם, בכיר ככל שיהיה. את האפשרויות היצירתיות שעומדות לפניי בכל בוקר ואת הסינרגיה בין תוכן ומסחר שהתפקיד מאפשר לי."

נועה תמיר כלכליסט

מהי עבודת החלומות מבחינתך?

"עבודה שמאפשרת יצירתיות, השפעה, תוכן, עבודה עם אנשים. שיש בה היבטים מקומיים ובינלאומיים כאחד, ושמשלבת את אחת מאהבותיי הגדולות: עיתונות/דיגיטל/טלוויזיה."

במה את גאה במיוחד בעבודתך?

"זה נכון לכל התפקידים שעשיתי, וזה היתרון הגדול של עבודה בעולם התקשורת – המון אנשים נחשפים למה שאני עושה – בין אם זה ועידות וכנסים שמפגישים את מיטב המוחות לפאנלים מעניינים ולהחלפת מידע. ובין אם זה פרויקטים מיוחדים בתחום כזה או אחר. החשיפה של מה שאני עושה היא אדירה וזה מייצר המון סיפוק, שאחריות גדולה בצדו."

תספרי משהו עלייך מחוץ לשעות העבודה

"אני מאוד אוהבת לקרוא, יש תקופות שאני מצליחה לקרוא המון ויש תקופות שאני לא מצליחה בכלל. אני אוהבת לצאת למקומות חדשים, לטייל, מסעדות, בילויים – יש לי אינדקס בראש של כל המקומות הכי הכי בארץ ובחו"ל. יש לי חברות כיפיות שתמיד מארגנות יציאות ומפגשים, ככה שלו"ז הבילויים שלי תמיד מלא. תקופת הקורונה עשתה לנו דיסרפשן רציני, אבל לא נתנו לזה לפגוע בהווי שלנו ומצאנו פתרונות יצירתיים."

אף פעם לא תתפסו אותי…

"מדברת לא יפה למישהו. אני תמיד מקפידה לשמור על כבודם של האנשים שעובדים איתי ומולי. אני חושבת שנימוס ותרבות בעבודה הם יתרון אדיר, וכוחה של הנחמדות הרבה יותר משמעותי ממה שחושבים. אני תמיד מזכירה לעצמי שכל אדם או עובד הוא אבא/אמא וילד/ילדה של מישהו ובתוך העשייה ולפעמים הלחץ – אסור לשכוח את זה. תמיד להיות בני אדם."

מה לא יודעים עלייך?

"שאני שטותניקית. הילדים שלי יודעים את זה והחברות שלי יודעות את זה, אני מאמינה שצריך לשמור על רוח צעירה בכל דבר שעושים, לשמור תמיד על וייב קליל ולא לקחת כל דבר ברצינות יתרה. וגם שיש לי פטיש לשירים עבריים של פעם – אני מכירה את המילים (כמעט) של כל השירים, זה תמיד מצחיק את המשפחה שלי שאני יודעת את המילים של כל השירים ושרה אותם בקולי קולות (בעצם אולי הם צוחקים על הזיופים)…"

במדור מחתימה כרטיס מתפרסמות כתבות על נשים שעובדות שכשכירות בתפקידים מעניינים. בינתיים כבר הכרנו במדור את: רותם קליגר / טל חביב משיח / ליאת שמרלינג-מאיר. את עובדת כשכירה בתקפיד ממש מעניין או מכירה מישהי שזו? אשמח שתכתבי לי.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה