מחתימה כרטיס / עמית קורן רומי

עמית קורן רומי מנהלת את יחידת הדיגיטל של טבע ישראל. ג׳ינג׳ית, באופי ובנמשים, לא בצבע שיער. חושבת עם הלב, מדייקת עם הראש, גובה 1.56 אבל לא רואים עליה כי היא מדברת חזק.

טבע היא חברת התרופות הגנריות הגדולה בעולם, משרתת כ-200 מיליון מטופלים בכל יום ב-60 שווקים בעולם.

עמית קורן רומי מנהלת הדיגיטל של טבע ישראל

 מה חלמת להיות כשהיית קטנה?

"מורה."

תספרי קצת על התגלגלות הקריירה המקצועית שלך?

"בשנת 2002 נכנסתי כשותפה בחברה לרכבי גלידות בקרוליינה. היו לנו 35 רכבי גלידות, שם התאהבתי בשיווק, שיניתי את המסלול שלי ועשיתי תואר ראשון ושני במנהל עסקים עם התמחות בשיווק. התחלתי את דרכי המקצועית בשקד ודרך היין, רשת חנויות ויבואני יין, אחר כך התנסיתי ביחסי ציבור במשרד בוטיק שנקרא לירון תקשורת. בהמשך עברתי למטרנה, עבדתי שם שש שנים תחילה כמנהלת מותג תחליפי חלב, ובהמשך כמנהלת תחום דיגיטל, והתאהבתי בדיגיטל. המשכתי ללוריאל, וניהלתי את הדיגיטל של שלוש חטיבות, ומשם הגעתי לטבע." 

מה מיוחד בעיסוק שלך?

"הדיגיטל שינה את כללי המשחק, שינה איך אנשים צורכים תוכן, איפה הם מחפשים או מתייעצים, איך הם קונים. העיסוק שלי הוא הכי מעניין כי הוא כל הזמן משתנה. יש בו שילוב נדיר בין טכנולוגיות לאנשים, יש בו דאטה, מדיה וקריאייטיב. הוא מאפשר להבין מה מעניין אנשים, לחבר בין צרכים עסקיים למערכות טכנולוגיות, לנסות, להעז. לדיגיטל יש היום את היכולת להיות גיים צ׳יינג׳ר בכל כך הרבה מובנים של חדשנות – באופן בו עושים שימוש בדאטה, בפתרונות טכנולוגיים, בחיבור בין דאטה ומדיה."

מה מיוחד בסביבת העבודה שלך?

"אני עובדת עם אנשים שאני אוהבת."

מה את מרגישה שהעיסוק שלך עושה עבורך?

"מאפשר לי להביא לידי ביטוי את היצירתיות שבי, לקבל החלטות, לנסות לבחון מה עובד, להתפתח מקצועית."

האם העבודה היא עבודה במשרד או עבודת שטח?

"מרבית העבודה היא מהמשרד, יש גם פגישות מחוץ למשרד, ויום בשבוע מהבית."

עמית קורן רומי מנהלת הדיגיטל של טבע ישראל

עמית קורן רומי מנהלת הדיגיטל של טבע ישראל

מה חשוב בעינייך בתפקיד שלך?

"אני מביאה ערך לארגון. יחד עם הצוות שלי ושותפים נוספים בארגון אנחנו עושים טרנספורמציה דיגיטלית."

מה היתרונות מבחינתך בעבודה בתחום שלך כשכירה?

"כשכירה אני יכולה להרשות לעצמי להפנות משימות או הודעות לצוות שלי ולהתנתק, כשאתה עצמאי אין דבר כזה להתנתק. וצריך לפעמים להתנתק כדי להתחבר."

איך מקום העבודה דואג להתפתחות מקצועית שלך?

"יש אצלנו תוכנית פיתוח, הארגון מציע מגוון של קורסים מקצועיים, וכל אחד יכול לבחור במה הוא רוצה להתפתח או לחזק, יש לכל אחד גם יעד התפתחות בנוסף ליעדי ביצוע."

 גם לעבודה חלומית יש רגעים פחות זוהרים איך זה מתבטא אצלך?

"תמיד יהיו רגעים גם פחות טובים, מה שעוזר לי זו מטאפורה שמלווה אותי הרבה שנים – תמיד להישאר על האי, אי של שפיות. עולם העבודה יכול לפעמים להרגיש כמו ים סוער מלא בכרישים, בהרגשה שלי אני תמיד רוצה להישאר על האי. אני שמה בגד ים כל יום בתיק שלי, מוכנה לקפוץ למים ואחר כך לחזור לאי."

ספרי על רגע בעל משמעות בקריירה שלך

"שאלתי עובד שלי מה הוא הכי היה רוצה לעשות – הוא עבד תחתיי באותו זמן בתחום האיקומרס. הוא ענה שהתשוקה האמיתית שלו היא לתוכן. עזרתי לו לראות שהוא יכול לעבוד במה שהוא אוהב. תחילה בנינו לו תפקיד שמשלב איקומרס ותוכן, בהמשך הוא ניהל את התוכן כמשרה מלאה, והיום הוא עצמאי ועובד במה שהוא אוהב (חפשו את 'אמא'לה אני אבא')."

תספרי על פרויקט מיוחד שלך

"לאורך השנים הפרויקטים המיוחדים שלי תמיד היו כאלה ששילבו אנשים וטכנולוגיה. לא רק הטמעת מערכת אלא גם שינוי מיינדסט של האנשים על מנת לשלב את המערכת בעבודה שלהם ושלא תהיה פיל לבן. זו נקודת הקסם בעיני וכאן לדיגיטל יש את הכוח לתת יתרון יחסי. בטבע מדובר בפרויקט גדול של הטמעת כלים דיגיטליים בתקשורת עם הקהל המקצועי, פרויקט שיצר שינוי בעבודת השטח."

תספרי על חוויה מיוחדת שחווית בזכות העיסוק הנוכחי

"הייתי שותפה ביצירת תכנים שנותנים ערך וגם כאלה שמעלים חיוך."

אילו תכונות הופכות אותך ליותר טובה בעבודה?

"מולטי טסקינג, נחישות ורגישות."

עמית קורן רומי מנהלת הדיגיטל של טבע ישראל

עמית קורן רומי מנהלת הדיגיטל של טבע ישראל

איך נראה סדר היום שלך?

"השעון מצלצל ב-6:40 ואז מתחיל מבצע להעיר את הבת שלי, מבצע בו משתתפים אני והבן הצעיר שלי. המבצע הבא הוא להגיע לעבודה – אני גרה בעמק חפר, מרכז הארץ, טבור העולם, ועובדת בשוהם עיר האורות. שעה ורבע על הכביש בבוקר זה הרגיל שלי, זה זמן שלי לטלפונים, למוסיקה בווליום מוגזם, לעיתים פודקאסט. במשרד היום שלי בדרך כלל עמוס בפגישות, התוכן או האתגר משתנים כל יום, לפעמים פגישות 1:1, לפעמים פגישות רבות משתתפים, לפעמים אני חייבת להדגים משהו על הלוח המחיק. הדרך חזרה הביתה היא שעה ביום טוב. אני מחליטה מתי לצאת חזרה לפי הלו״ז שלי, כשיש שעון קיץ אני מגיעה הביתה תמיד באור. שלושה ימים בשבוע ישתלב בלו״ז שלי ספורט ויום בשבוע (כמעט תמיד) בילוי."

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

"שאני באה לעבודה לעשות שינוי ולעשות דברים חדשים."

מהי עבודת החלומות מבחינתך?

"כזאת שמפעילים בה את הראש תמיד, שאפשר להציע וליישם רעיונות חדשים, שלא מפחדים לשנות, שעושים טוב באיזשהו אופן, ושבאים לעבודה עם חיוך." 

במה את גאה במיוחד בעבודתך?

"בצוות שלי. הם כמו דמויות עגולות ברומן טוב כי הם משתנים ומתפתחים. אפשר להוביל רק אם יש גב חזק, ולי יש את הגב הכי חזק שאפשר."

תספרי משהו עלייך מחוץ לשעות העבודה

"הילדים שלי נולדו לי בלב. אימצנו אותם מרוסיה ואוקראינה. הם הדבר הכי משמעותי שלי מחוץ לשעות העבודה."

אף פעם לא תתפסו אותי…

"אופה עוגה."

מה לא יודעים עלייך?

"אני אוהבת כדורגל, ביום טוב עם נעליים מתאימות יכולה להקפיץ 20."

במדור מחתימה כרטיס מתפרסמות כתבות על נשים שעובדות כשכירות בתפקידים מעניינים. בינתיים כבר הכרנו במדור את: רותם קליגר / טל חביב משיח / ליאת שמרלינג-מאיר / נועה תמיר / רוני אבני / שירי גרוסברד / אפרת דניאל פורת / מיטל חאיק עוזיאלי / הדר פולופ / טלי שפריצר דלאל / מור הדר גל-און / שירי גולד / גילי יובל / קרן שנער / טל פולק

את עובדת כשכירה בתפקיד ממש מעניין או מכירה מישהי שזו? אשמח שתכתבי לי.

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה