מחתימה כרטיס / טלי שפריצר דלאל

טלי שפריצר דלאל אוהבת את החיים, ומומחית בהנאה מהרגעים הקטנים. היא דיילת באל על ואשת משפחה. כשהיא בעבודה היא נהנית מהיכרות עם מקומות חדשים וישנים, וכשהיא בבית היא משלבת את חיי המשפחה 100% מהזמן. את טלי אני מכירה כבר כמה שנים, כי היא אחת הנשים שהופיעו בספר שלי, כמעצבת רב תחומית בעלת פינת עבודה מעניינת, ובמקביל החליטה על שינוי ואני כל הזמן עוקבת אחרי הנסיעות והחוויות שלה ברחבי העולם.

תספרי קצת על התגלגלות הקריירה המקצועית שלך ואיך הגעת לאל על?

"הכל התחיל מנקודת מפנה בעסק שלי. ניהלתי עסק עצמאי במשך עשר שנים, נהניתי מכל רגע, אהבתי את העצמאות ואת החופש לעבוד ולנהל היום כפי שאני רואה לנכון. בשנה האחרונה של העסק החלטתי שהוא חייב ללכת לכיוון מסוים ואם לא, עליי לשנות כיוון . השינוי המיוחל לא קרה, אז בחרתי בשינוי שיהיה הכי קרוב לחלומות שלי. החלום הגדול ביותר שלי תמיד היה לראות עולם – חלום שקיוויתי להגשים באמצעות העסק שלי ולא קרה. לפתע (ממש כך!) הופיע לי לנגד עיניי הרעיון של דיילות אוויר – נכנסתי לאתר, הגשתי קורות חיים ומשם הכל היסטוריה! הקורס התחיל משם הטיסות והנה אני באוויר כבר כמעט 3.5 שנים (קצת פחות אם נוריד את תקופת הקורונה)."

מה את מרגישה שהעיסוק שלך עושה עבורך?

"היום אני חיה את החלום! העולם הפך עבורי למשהו נגיש – מרגיש לי שאני הולכת בתוך ענן, אני חיה את החלום! אני מאושרת לא רק מעצם החיים באוויר גם מעצם המחשבה שלקחתי החלטה והלכתי איתה עד הסוף."

כשאת יורדת מהטיסה בחו"ל מה הדבר הראשון שאת עושה?

"זה די מתחלק ל-2, לפני ובתקופת הקורונה. אז ככה… זה מאוד תלוי לאיפה בעולם הגעתי ואם זו הייתה טיסת לילה או בוקר. אם נחתי בבוקר, אלך לנוח בחדר כמה שעות ואז אתעורר לקפה המקומי באותה מדינה – יש לי בתי קפה קבועים בניו יורק, טורונטו, בוסטון… אם נחתי בלילה אלך לישון ואתעורר נמרצת לקפה שלי… בהמשך היום אפגש עם חברות מהצוות, נצא לטייל ונשב לצהריים. לפני הקורונה היינו משלבות לעתים קרובות גם הצגת ברודווי בערב. בתקופת הקורונה העניינים הפכו ליותר מאתגרים ומקומות הבילוי פחתו, אז אנחנו מטיילות יותר בטבע (גם בניו יורק יש המון פינות טבע קסומות. סנטרל פארק, בריאנט פארק והליכה ברחובות ניו יורק מהווים תחליף נהדר למקומות סגורים שכיום לא ניתן להיכנס אליהם)."

מה היתרונות מבחינתך בעבודה?

"יש המון יתרונות בעבודה. אחד מהם הוא שמירה על העצמאות שלך. אני פוגשת המון חברות חדשות חלקן חברות נפש שלי. זו עבודה מאוד דינאמית שמאפשרת לך לשמור על חיות מתמדת – כל חודש אני מופתעת (לטובה בדרך כלל) מהיעדים שקיבלתי – שזה לא פחות משניים שונים בחודש! גם כיום כשחלק מהיעדים נסגרו ,יש לנו את מיאמי, לוס אנג'לס, ניו יורק, פוקט – אלה יעדים מפנקים ותמיד יש מה לראות! יתרון נוסף הוא שגם אם לא הספקתי לראות משהו בשהייה אני יודעת שהחודש כנראה שאגיע לשם שוב ואשלים פערים."

איך את מתמודדת עם הג'טלג?

"זה החלק היותר מאתגר במקצוע. בהתחלה כשהייתי נוחתת בניו יורק הלילות היו מאתגרים – הייתי מתעוררת קבוע בשלוש לפנות בוקר בגלל הפרשי השעות, והעבודה עצמה במטוס שהיא בשעות הלילה ולא מצליחה לחזור לישון… אבל התרגלתי ועכשיו אני הולכת לישון אם זו טיסה שנחתי ממנה בלילה… מושכת קצת אם זו טיסה שנחתי ממנה בערב, ואם נחתי בבוקר אני נחה כמה שעות ומתעוררת חדשה. חייבת לציין שעם הזמן הגוף לומד להתמודד יפה עם הג'ט לג . היום הלילות שלי ברובם שלמים ורגועים."

איך מקום העבודה דואג להתפתחות מקצועית שלך?

"כמו בכל מקום עבודה אתה מקבל אופציות קידום אם אתה טוב ומקצועי במה שאת עושה, אפשרות הקידום פתוחה עבור כל אחד שמשקיע בעבודה ולשמחתי אפשרות זו נפתחה עבורי – כיום אני דיילת מחלקת עסקים ובכל מקום שאתה טוב במה שאתה עושה יש לאן לשאוף."

להיות דיילת זו עבודה חלומית – מה את חושבת על זה?

"מסכימה עם כל אות!! עבודה חלומית ומושלמת למי שערוך לדינאמיות וחלם לראות עולם. כמובן שכמו בכל מקום עבודה יש עבודה (במקרה שלנו עבודה פיזית מאתגרת) שצריכה להיעשות ופעילות בשעות לא שגרתיות – במקרה שלנו זה פשוט בדרך ליעד!"

גם לעבודה חלומית יש רגעים פחות זוהרים – איך את מתמודדת עם זה?

"מה שמאתגר אותי היא עבודה בשעות לא שגרתיות, פיק-אפ לילי לטיסה שיוצאת אחרי חצות, או לפנות בוקר לטיסה שיוצאת בבוקר אבל זה חלק מהעבודה ומתגברים על זה!"

איך את מצליחה לשלב חיי משפחה עם העבודה?

"לוקחת את המשפחה לעבודה! הילדים ובן זוגי עופר באים איתי לשהיות – עם הילדים היינו יחד בסין, יוהנסבורג, בסן פרנסיסקו, ניו יורק ובוסטון. את אמא שלי לקחתי גם לטורונטו. כמובן שהם לא יכולים להצטרף אליי לכל שהייה ומתגעגעים… אבל אז אמא חוזרת עם מלא מתנות מפנקות!"

תספרי על חוויה מיוחדת שחווית בזכות העיסוק הנוכחי

"אחת החוויות החזקות שלי בעבודה היא מפגש עם נוסעים שחוששים לטוס – במקרה כזה אני מרגישה משימה אישית להעביר להם את הטיסה הכי טוב שרק אפשר ולתת להם ביטחון שהל יהיה בסדר. הייתה לי טיסה עם נוסעת בת חמישים עם חרדות שטסה פעם ראשונה! אחרי הטיסה היא באה לתת לי חיבוק ענק ואמרה תודה שזהו הייתה החוויה הכי טובה שהייתה לה! עבורי זה סיפוק עצום!"

אילו תכונות הופכות אותך ליותר טובה בעבודה?

"מאחר ואני מאוד אוהבת את מה שאני עושה אני משתדלת לעשות אותה על הצד הטוב ביותר, אם זה אומר חיוך רחב (אני אוהבת לחייך המון!), לתת שירות ברמה הכי גבוהה שיש ולתת לנוסעים תחושה שהם הכי בבית בעולם!"

איך נראה סדר היום שלך?

"אם אני בבית היום שלי מתחיל תמיד עם המשפחה עם קפה או תה, בדרך כלל  עם ארוחת בוקר (שעופר האלוף מכין) לפני בית הספר.  אם זה יום של טיסה זה כולל את ההתארגנות לטיסה התארגנויות שקשורות ישירות לטיסה או שקשורות לסידורים בית – היום בדרך כלל מאוד עמוס כי הוא כולל סידור מזוודה, סידור בית, קיפולי כביסה וספונג'ה, בישולים וקניות שיהיו בהיעדרותי ופרידה לפני הטיסה… בקיצור אין עם מי לדבר יום לפני טיסה. יש ימים שלמים שאני בבית ואז אני בבית – אופה, עובדת בסטודיו, מחכה בצהרים לילדים עם בישולים של בית כמו שהם אוהבים (או מזמינה פיצה אם מצב העייפות קריטי)."

איזה יעד הוא החביב עליך ולמה?

"לפני הקורונה טסתי הרבה לטורונטו כי אחי גר שם ובכל טיסה שלי לשם היינו נפגשים. ניו יורק ובוסטון היו היעדים הבאים בתור מאחר והם יעדים מלאי חיים, ויש אנשים ברחובות כמעט בכל שעות היממה. באופן כללי צפון אמריקה היא היעד החביב עליי. בנגקוק גם מושלמת מבחינת האוכל – כיום פוקט היא תחליף נהדר!! לא רק בשל איכות המנוחה במלון אלא גם בשל כמות המסאז'ים שאפשר לעשות! יעדים מושלמים להתמכרות!"

מהי עבודת החלומות מבחינתך?

"עבודת החלומות שלי היא כזו שמאפשרת חופש ועצמאות, זו עבודה שמאפשרת גם מנוחה וזמן איכות אמיתי עם המשפחה, זה מקום שבו כל הצדדים יכולים להנות – גם אתה וגם מי שקרוב לליבך ויכול להיות שותף למסע."

יש לך המלצה מעניינת ומיוחדת מכל הנסיעות?

"יש לי המון המלצות, ואני מקפידה לשתף את כולם! בפייסבוק שלי אני מעלה מקומות מיוחדים ופנויה תמיד לשאלות והמלצות נוספות בכל יעד שבו הייתי ויש לי מה לתרום. אם מדובר על מקומות עם נופים יפים לטיול,  אם אלו בתי קפה מצוינים, מקומות יפים לרכיבה על אופניים, שכונות מיוחדות בכל יעד, מקומות נהדרים לפינוקים… את הכל גם ריכזתי בגוגל מפות ולכל מי שרוצה אני שולחת קישור."

תספרי משהו עלייך מחוץ לשעות העבודה

"אני אוהבת לשמוע ספרים, בייחוד בתחום ההתפתחות האישית והגשמת חלומות, מצאתי לי עם הזמן מנטורים מדהימים דרך הספרות ודרך הרצאות שונות ביוטיוב."

אף פעם לא תתפסו אותי…

"מתלוננת. ואם כן זה בדיוק שנייה וזה יעבור לי מהר. אני מתקדמת הלאה, מביטה קדימה גם בתקופות מאתגרות!"

מה לא יודעים עלייך?

"שאני לא נחה לרגע."

מדור מחתימה כרטיס מתפרסמות כתבות על נשים שעובדות כשכירות בתפקידים מעניינים. בינתיים כבר הכרנו במדור את: רותם קליגר / טל חביב משיח / ליאת שמרלינג-מאיר / נועה תמיר / רוני אבני / שירי גרוסברד / אפרת דניאל פורת / מיטל חאיק עוזיאלי / הדר פולופאת עובדת כשכירה בתפקיד ממש מעניין או מכירה מישהי שזו? אשמח שתכתבי לי.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה