מחתימה כרטיס / רותם קליגר

רותם קליגר אוהבת אדם וחיות אחרות, כותבת ויוצרת תוכן, חיפאית, פמיניסטית ומשתדלת להפיץ את הבשורה של צרכנות מודעת, יד שנייה ואקולוגיה (היכנסו להכיר בפייסבוק ובאינסטגרם שלה). כיום היא מנהלת תוכן ודיגיטל בחברת שורש (כן, כן הסנדלים!).

שורש היא חברה ישראלית לפיתוח ויצור ציוד טיולים וציוד צבאי (רובכן וודאי מכירות את מוצר הדגל – סנדלי שורש). החברה קיימת כבר 30 שנה ודואגת לתרום בכל שנה 5% מהרווח הנקי לקהילה, לצד פרויקטים סביבתיים וחברתיים נוספים.

תספרי קצת על התגלגלות הקריירה המקצועית שלך

"הצעד הראשון שלקחתי כיוצרת תוכן היה להתחיל לכתוב יומנים מכיתה ד' ועד היום. בשיא הרצינות. הייתה לזה את התרומה המשמעותית ביותר לביטחון שיש לי בכתיבה. חוץ מזה – שירתי בצבא בדובר צה"ל כעורכת במדור דיגיטל (כלומר – הפייסבוק, האינסטגרם ושאר הפלטפורמות הדיגיטליות של צה"ל עם מעל מיליון וחצי עוקבים). אחר כך עבדתי כמנהלת שיווק של עמותה וכשרציתי לעבור למגזר העסקי חיפשתי חברה ששורת הרווח לא תהיה הדבר היחיד שמעניין אותה. לשמחתי מצאתי בשורש בית רעיוני, ערכי ומקצועי."

מה את מרגישה שהעיסוק שלך עושה עבורך?

"אני מאמינה שיצירה מביאה יצירה. אם נשב כל היום ונחכה שגברת מוזה תרד עלינו לטובה ממרומים – נמשיך לחכות לנצח. דווקא בגלל שאני עוסקת ביצירת תוכן במשרד – אני חוזרת הביתה מלאה ברעיונות והשראות לפלטפורמות האישיות שלי. המוח שלי כבר נמצא במצב של חשיבה יצירתית וכל מה שחסר לי זה עוד כמה שעות ביממה."

תספרי על פרויקט מיוחד שעשית כחלק מהעבודה

"רביעיסביבתי – היא פינה קבועה שיצרתי בעמוד של שורש ובמסגרתה בכל יום רביעי אני מדברת עם קהל העוקבים שלנו על נושא סביבתי אחר. דיברנו על משבר האקלים, על דרכים לצמצם פסולת כשאנחנו מטיילים, על איך לעשות קקי בטבע (אחד הנושאים החשובים והלא מדוברים שיש!), על הגגות הסולאריים של שורש ועוד…"

מה היתרונות מבחינתך בעבודה שלך?

"עבודה בחברה משפחתית וקטנה מאפשרת המון יד חופשית ומקום ליוזמות אישיות. בשורש נהוגה מדיניות 'דלת פתוחה וספר פתוח' – כך שהעובדים תמיד מודעים לכל התהליכים בחברה ותמיד מוזמנים לשיחה עם המייסדים והמנכ"לים. השיח בגובה העיניים וכל המנהלות והמנהלים הבכירים נגישים מאוד."

רותם קליגר סנדלי שורש

כמה שעות ביום את עובדת ואיך העבודה בתקופת הקורונה?

"אני עובדת מ-8:00 עד 17:00 כל יום מהמשרד בטירת הכרמל, גם בתקופת הקורונה. אני שמחה להגיד שהחברה לא פיטרה עובדים עקב המשבר למרות השפעתו הרבה על חנויות המטיילים."

איך מקום העבודה מקדם את התפתחות המקצועית שלך?

"אחד הדברים הראשונים שאמרו לי עם כניסתי לתפקיד היה שתמיד יש תקציב וזמן לקורסים להעשרה המקצועית שלי. אני רק צריכה לבקש. כמו שציינתי קודם, שורש היא חברה משפחתית ומאוד זורמים עם הרעיונות שלי. כך למשל פתחתי לנו טיקטוק ובחיי, אני עושה בו רק שטויות. זה כיף לאללה."

בתפקיד שלך את מקבלת הרבה הצעות לשת"פים. איזה טיפים יש לך למי שפונה?

"יש לי המון טיפים אבל בואו נלך על שניים מרכזיים: תפנו בצורה מקצועית ונעימה. תגידו שלום, תציגו את עצמכם, ותציעו רעיון קונקרטי לשת"פ. 'היי בא לכם שת"פ?' זו פנייה גרועה מאוד. תזכרו שמדובר בהצעה עסקית לכל דבר. ודבר נוסף, לפני שאתם פונים למותג עבור שת"פ, תחשבו איזה ערך אתם באמת יכולים לתת לו והאם זה רלוונטי. אחד הדברים שהכי מבאסים אותי זה לקבל הצעות לשת"פ מעמודי לייפסטייל של מטיילי בוטיק ויוקרה שלא נעלו שורש בחיים. אני מקבלת הצעות כאלה כל הזמן ובאמת לא מבינה למה? זה לא הקהל יעד וזה לא הוייב של העמוד…"

גם לעבודה חלומית יש רגעים פחות זוהרים. איך את מתמודדת איתם?

"תקופת נובמבר היא אחת העמוסות בחברה עם בלאק פריידיי, מכירת סוכות וכו'… זה קשוח. יש שיחות עם לקוחות בלי הפסקה ולפעמים גם עושים טעויות. מה שהפך את העניין להרבה יותר נעים עבורי היה שהמנהל שלי תמיד דאג לעשות את 'העבודה השחורה' יחד איתי. מדהים איך כשאין את תחושת ה'דפקו אותי' פתאום הרבה יותר קל לעשות גם משימות מבאסות."

רותם קליגר סנדלי שורש

תספרי על חוויה מיוחדת שחווית בזכות העיסוק הנוכחי

"פעם בחודש לפחות, אני והצלם שלנו יוצאים ליום צילומים בטבע במקום להגיע למשרד. בכל פעם אנחנו בוחרים לוקיישנים אחרים – מעיינות, תצפיות, מסלולים. אני צריכה להוסיף או שזה מספיק מעורר קנאה?"

אילו תכונות הופכות אותך ליותר טובה בעבודה?

"אדיבות – בעייני א.נשים שמתעסקים בשיווק חייבים להיות אדיבים ובקשר טוב עם כולם. בסוף הכל קם ונופל על מערכות יחסים. משמעת עצמית – כשהעבודה שלך היא לגלוש בפייסוש ובאיסנטוש קל מאוד, מאוד, מ-א-ו-ד להפסיק לעבוד ולהתחיל לבהות במסך. זה אולי נשמע מצחיק אבל לפעמים אני מחרימה לעצמי את הפלאפון, מניחה אותו בתוך הארון ולא נוגעת בו עד שאני מסיימת משימה."

איך נראה סדר היום שלך?

"אין מצב שאני מתחילה את היום בלי TDL, רשימת משימות שחשוב לי לקדם או לסיים באותו יום. זה מכוונן לי את התדר ועושה סדר במחשבות. עד ארוחת הצהריים אני משתדלת לסיים משימות חשובות שדורשות יצירתיות ומחשבה. ואת אחר הצהריים אני שומרת למשימות קלות ומכאניות יותר כמו תשובות להודעות בפייסבוק."

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

"את האנשים. מה שקוראים אצלנו 'אנשי שורש'. וזאת התשובה הכי קלה בכל הראיון הזה."

רותם קליגר סנדלי שורש

איזה שינוי חל בך מאז שהתחלת לעבוד במקום העבודה הנוכחי

"נהיה לי ראדר סנדלים. זה קורע. אני הולכת ברחוב וקולטת אנשים עם סנדלי שורש בכל מקום."

מהי עבודת החלומות מבחינתך?

"מקום שיש בו יצירה וכתיבה, התפתחות אישית ומקצועית, וגם ערכים ופעילות משמעותית למען החברה. איזה כיף לי שמצאתי כזה."

יש לך המלצה מעניינת ומיוחדת לטיול בימים אלו?

"מצודת הונין במושב מרגליות שבצפון. מבצר צלבני עתיק יפיפה, בתוכו באר מים שאפשר לטבול בו בקיץ, ועל הגג שלו דשא ומקום מושלם לפיקניק עם תצפית יפיפייה על מטולה מצד אחד ולבנון מהצד השני."

מוצר אחד ממש שווה של שורש?

"פק"ל שורש לקפה ובישול! הוא פשוט נגמר מהמלאי כל כך מהר שאפילו אני לא הספקתי לקנות אותו עדיין."

רותם קליגר סנדלי שורש

תספרי משהו עלייך מחוץ לשעות העבודה

"אני לומדת כבר כמעט שנה ספרדית פעמיים בשבוע דרך הזום עם מורה שהכרתי כשטיילתי בפרו, וכיום מדברת, קוראת וכותבת שוטף."

אף פעם לא יתפסו אותך…

"בלי סיפור טוב שאפשר לכתוב."

מה לא יודעים עלייך?

"מכורה קשות להארי פוטר וסרטי מארוול."

רותם קליגר סנדלי שורש

במדור מחתימה כרטיס מתפרסמות כתבות על נשים שעובדות שכשכירות בתקידים מעניינים. 

את עובדת כשכירה בתקפיד ממש מעניין או מכירה מישהי שזו? אשמח שתכתבי לי.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.

מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה