מחתימה כרטיס / שירי גולד

שירי גולד קמה בבוקר כדי לעשות שינוי, ומאמינה שגם שינוי קטן יעשה עוד כמה שנים מהפכה גדולה. שירי עובדת כשכירה במחלקת הנוער של מכבי תל אביב בכדורסל וכעצמאית היא בעלת עסק להרצאות מעולם הספורט ומרצה בעצמה. אמא לשלושה ובת זוג ליריב. בעבר שחקנית ליגת העל בכדורסל ושחקנית נבחרת ישראל.

במועדון הכדורסל מכבי תל אביב יש מחלקת נוער המטפחת את דור העתיד בכדורסל הישראלי. מנכ"ל המחלקה, אלון בן זקן שחלם שנים על הקמת מחלקת נערות, הביא את שירי לפני שלשו שנים כדי להוציא לפועל את הקמת המחלקה.

שירי גולד מכבי תל אביב

במה את עוסקת כיום?

"כיום אני פועלת יום יום לגיוס, שימור, טיפוח ושיווק מחלקת הנערות של מכבי תל אביב בכדורסל. זו עבודה מאתגרת ולא תמיד מספקת אבל יש לי סבלנות ואני מסתכלת קדימה ורואה בעתיד פריחה וצמיחה והרבה כבוד למועדון וכן, פיתוח מנהיגות צעירות שיוכלו להשפיע על החברה הישראלית בשנים הבאות. בנוסף, אני מנהלת תפעולית של ביה"ס לכדורסל במכבי תל אביב לילדות וילדים – עשרות סניפים ברחבי העיר בהם מלמדים כדורסל תחת המותג שלנו – מכבי תל אביב."

מה חלמת להיות כשהיית קטנה?

"האמת שאני לא זוכרת חלום ספציפי. אגב, עד היום אני לא בטוחה מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה…"

תספרי קצת על התגלגלות הקריירה המקצועית שלך?

"במשך 22 שנה שיחקתי כדורסל ובשנותיי בליגת העל זו הייתה העבודה שלי. בתחילת שנות העשרים התחלתי לימודי תואר בחינוך גופני והתחתנתי עם יריב, יועץ מס ומאמן כדורסל. כאשר נכנסתי להריון הראשון הפסקתי לשחק בליגת העל ובנבחרת וכשנה לאחר הלידה של רום, התחלתי לחפש את דרכי המקצועית. אמנם המשכתי לשחק כדורסל בליגה הלאומית והשתכרתי יפה אך ידעתי שעליי לדאוג לעתידי המקצועי. התחלתי בהתאחדות הספורט לבתי הספר שם למדתי רבות ועבדתי כ- 5 שנים. לאחר לידת בני השני תמיר, הוקם הפרויקט הלאומי אתנה, לקידום ספורט לילדות, נערות ונשים. עבדתי באתנה עשור. עשור של אתגרים וצמיחה במהלכו גם נולד בני השלישי, אורן. לאחר עשור ותחושת מיצוי התפטרתי מבלי שיש לי גיבוי מקצועי. תוך כדי תנועה בניתי את העסק שלי ואת ההרצאה שלי. לשמחתי הוחלט להקים את מחלקת הנערות במכבי תל אביב ואלון בלום מעיריית תל אביב חיבור אותי עם אלון בן זקן ואני כבר מתחילה את שנתי הרביעית במועדון."

מה מיוחד בעיסוק שלך?

"הראשוניות של המחלקה הזו בתוך המועדון. בעבר הייתה במכבי תל אביב קבוצת נשים בוגרת ואף שיחקתי בה, אך מעולם לא בנו תשתית אנושית של ילדות צעירות מבסיס הפירמידה, מתוך חזון לעבור מכמות ועד לקצה הפירמידה – לאיכות. והכי חשוב – אני מרגישה שאני עושה שינוי במשפחות בעיר תל אביב. אם עד היום הבנים הלכו לשחק כדורסל במכבי תל אביב היום גם האחיות מגיעות וכל המשפחה מגויסת ומרגישה חלק מתהליך של שינוי. בנוסף יש לי הזכות להיות חלק מהקמת קבוצות כדורסל לילדות וילדים מיוחדים בעיר תל אביב וחוגי כדורסל לילדות וילדי פליטים בעיר וזו עשייה מרגשת וחשובה."

מה מיוחד בסביבת העבודה שלך?

"ההרגשה שאני חלק מקבוצה. אני מוקפת בא.נשים מקצועיים ומיוחדים השותפים לחלום שלי. אני נכנסת כל בוקר למקום שבו מבינים את חשיבות עבודת הצוות – ממש כמו על המגרש."

מה את מרגישה שהתפקיד שלך עושה עבורך?

"אני עושה את מה שאני מאמינה בו וזו סיבה מספיק טובה לקום בבוקר לעבודה. העיסוק שלי גורם לי להוציא לפועל את ה'אני מאמין' שלי – על כל המורכבות שלו."

האם העבודה היא עבודה במשרד או עבודת שטח?

"יש שילוב. יש הרבה עבודה משרדית – לרוב בשעות הבוקר. ובשעות אחה"צ והערב אני עוברת בין מגרשי הכדורסל השונים. וגם בבית יש תמיד שיחות טלפון והודעות מהורים. זו עבודה מרתקת והיא סביב השעון."

מה חשוב בעינייך בתפקיד שלך?

"העובדה שהוא משנה חיים של ילדות. מתן הלגיטימציה לכל ילדה להגיע לחוג או קבוצת כדורסל של בנות בלבד, עם קבוצת השוות שלה – זה משמעותי. העובדה שהקרקע הכי טבעית בעולם לכל ילד והעוגן של הספורט עכשיו מתאפשר גם לילדות – תחרותיות, ניהול זמן, משמעת, ויתורים, התמדה, התמודדות עם קשיים והפסדים, השקעה, עבודה צוות ואפילו רק 'לרדת למגרש עם כדור' – זו מתנה לכל ילדה."

מה היתרונות מבחינתך בעבודה בתחום שלך כשכירה?

"לעבוד כשכירה זה עוגן. מצד אחד יש לי ראש של עצמאית אבל מתוך הניסיון בספורט של לפעול בתוך קבוצה האופי שלי מאפשר לי להתמיד בעבודה גם כשכירה ותמיד יש לי מוטיבציה פנימית לעשות עוד ולעמוד ביעדים נוספים מתוך לויאליות למקום העבודה ורצון לשנות ולהטמיע שינוי."

איך מקום העבודה דואג להתפתחות מקצועית שלך?

"בראש ובראשונה אני עובדת במקום שבו האנושיות היא מעל הכל. אני חושבת שזה המפתח להתפתחות מקצועית – יחס אנושי לא.נשים. כמובן שיש הרבה השתלמויות לאורך השנה אשר משמרות ומשדרגות את המקצועיות של העובדות והעובדים."

שירי גולד מכבי תל אביב

גם לעבודה חלומית יש רגעים פחות זוהרים – איך זה מתבטא אצלך?

"מבחינתי רגעים פחות ורודים מתחילים בפקקים על הכבישים בדרך לעבודה. עבורי זהו סבל אמיתי ובזבוז זמן איכותי בחיים שלנו. מבחינת העבודה עצמה – תמיד יש רגעים או פעולות שאנחנו פחות אוהבים לעשות בעבודה. בסיטואציה כזו אני מחכה לרגע המתאים כדי לעשות גם את מה שאני פחות מתחברת אליו – כי זה חלק מהתפקיד ודחיינות לא תקדם אותו."

תספרי על רגע בעל משמעות בקריירה שלך

"בעבודתי הנוכחית יש הרבה רגעים קטנים ומשמעותיים. למשל, הפעם הראשונה שקיימנו יום מיונים לילדות לקבוצת הליגה הראשונה והגיעו הרבה בנות. שיחה מחזקת עם הורים של שחקניות שלנו שחווים את השינוי יחד איתן ויודעים לתת מילה טובה. לראות התקדמות של ילדה שהחלה חסרת בטחון ועם הזמן שפת הגוף משתנה והיא הופכת לבעלת ערך לקבוצה. הדברים הקטנים מאוד משמעותיים."

אילו תכונות הופכות אותך ליותר טובה בעבודה?

"כשאני מציבה לעצמי אתגרים האופי שלי לא מאפשר לי להרפות עד שאסיים ואגיע ליעד. אני מאוד נחושה להצליח ומצד שני יודעת להרגיע את התחרותיות שבי כדי להיזכר שהדרך לא פחות חשובה מהתוצאה עצמה. בנוסף, בסגנון עבודה שלי אני מאמינה בהתנהגות אנושית, שיח ושאילת שאלות עם הרבה הקשבה לכל מי שאני עובדת מולו/ה. באני מאמין שלי סגנון אגרסיבי לא יעזור לקדם את המטרות שלי. אני מנסה להיות כמה שיותר שרותית עבור ההורים שהם 'הלקוחות' שלנו ומנסה ליישם הרבה כלים שלמדתי בתואר השני ליישוב סכסוכים."

איך נראה סדר היום שלך?

"לרוב בבוקר את מה שקשור לארגוני הילדים בן הזוג שלי עושה ואני מנסה לקדם כמה שיותר דברים בבית – כביסות, אוכל לילדים לצהריים וכל מה שיקל עליי כאשר אני מגיעה בערב. במהלך העונה אני נמצאת בעבודה לרוב עד שעות הערב ומאוד מנסה לעשות מינונים נכונים ולהגיע לפחות פעמיים בשבוע מוקדם יותר."

שירי גולד מכבי תל אביב

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

"את האתגרים ואת הידיעה שאני מובילה שינוי. את העובדה שהשפה של מכבי תל אביב השתנתה ואנחנו בעיצומו של תהליך של איזון מגדרי מבחינת שילוב מאמנות במערכת. הליווי של המאמנות וההבנה שאני משפיעה ואולי מגדלת את מאמנות העתיד. זה כיף אמיתי."

מהי עבודת החלומות מבחינתך?

"עבודה שמשלבת גם עבודה מהבית (ופחות זמן בפקקים). עבודה שתאפשר לי יותר זמן לספורט ולעצמי (מצליחה רק בסופ"ש). עבודה עם א.נשים איכותיים – לשמחתי זה קיים בעבודתי, ועבודה שמציבה יעדים וגורמת למי שעובד/ת בה למוטיבציה לכל אורך השנה."

תספרי משהו עלייך מחוץ לשעות העבודה

"אני אוהבת לצחוק ולהצחיק ומשתמשת בחוש הומור כמעט בכל סיטואציה בחיים, גם בהומור שחור. אוהבת מוסיקה במגוון סגנונות ומאוד אוהבת לרקוד (מה שקצת נעלם מחיי בעקבות הקורונה)."

אף פעם לא תתפסו אותי…

"אלימה מילולית או פיזית. אף פעם. אני נרתעת מאלימות מכל סוג, מפחדת ממה שקורה במדינה שלנו ברמת אלימות ואף פעם לא תתפסו אותי נופלת במקום הזה."

מה לא יודעים עלייך?

"שאני לא יודעת לישון… ובעיקר לא יודעת לעשות שנ"צ."

את שירי אפשר להכיר גם דרך הצצה לאתר, לפייסבוק ולאינסטגרם שלה.

מדור מחתימה כרטיס מתפרסמות כתבות על נשים שעובדות כשכירות בתפקידים מעניינים. בינתיים כבר הכרנו במדור את: רותם קליגר / טל חביב משיח / ליאת שמרלינג-מאיר / נועה תמיר / רוני אבני / שירי גרוסברד / אפרת דניאל פורת / מיטל חאיק עוזיאלי / הדר פולופ / טלי שפריצר דלאל / מור הדר גל-אוןאת עובדת כשכירה בתפקיד ממש מעניין או מכירה מישהי שזו? אשמח שתכתבי לי.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה