נשים ועסקים / אורית קורן אהרוני

אורית קורן אהרוני היא אמנית ומעצבת, גרה ויוצרת ביבנה, מציגה בתערוכות בארץ ובחו"ל. בוגרת החוג המורחב לתולדות האמנות באוניברסיטת ת"א, ובעלת תואר שני בתכניות לימודים מבר אילן. בעברה הרחוק למדה עיצוב גרפי והייתה מעצבת גרפית במשרדי פרסום. בעבודתה היא משלבת דמיון, חשיבה יצירתית, ואת הניסיון המקצועי שרכשה כמעצבת וכמחנכת לאמנות מעל 25 שנים. היא לימדה בבי"ס יסודי, העבירה חוגים והשתלמויות למורים לאמנות והייתה מרצה ומדריכה פדגוגית למורים וסטודנטים לאמנות ב"מכללת תלפיות", חולון. לאחר שפרשה לגמלאות, החליטה להתמקד באהבה הגדולה שלה – אמנות ועיצוב, והיא מציירת ומעצבת קולאז'ים ידניים בהנאה רבה בסטודיו שלה.

אורית קורן אהרוני אמנית ומעצבת

איך העסק התחיל?

"תמיד נמשכתי לעבודות נייר מכל סוג כמו הדפסים, תחריטים, פוסטרים, ספרי אמנות, קולאז'ים ועוד. בילדות נשבתי בקסמי ה'פרסים' אותם הדבקתי במחברותיה. העסק שלי – oritkoart התחיל בימי הקורונה. בין זום לזום, הצלחתי למצוא זמן לצייר על גבי קנבסים. שיטוט מקרי באינטרנט הביא אותי ללטש טכניקות וסגנונות באמנות במדיה מעורבת ולמלא את מחברת הסקיצות באיורים בוטניים, עיטורים, מרקמים ודמויות. משם זה התפתח ליצירת ספרים אישיים ויומנים ויזואליים אותם אני הכנתי וכרכתי בעצמי עד להתמקדות במדיום הקולאז'. ההזמנות לא אחרו לבוא. זה התחיל בספר אישי שהכנתי לחברת נפש שנכנסה לניתוח מורכב ומשם העסק המשיך והתפתח."

כמה משפטים על העסק

"אני מעצבת אלבומים אישיים בהם אני משלבת קולאז'ים, איורים ומשפטי מפתח עם תובנות לחיים. הקולאז'ים מתאימים כהזמנה אישית לחתונה, מתנה ימי נישואין, בת מצוה, פרישה וימי הולדת. לאחרונה פיתחתי קולאז'ים המשלבים כתמי דיו ורקמה. כיום אני חולקת את ניסיוני המקצועי הרב ומנחה סדנאות ליצירת קולאז' בטכניקות שונות." ליצירת קשר עם אורית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות במייל ובטלפון 054-5820123.

אורית קורן אהרוני אמנית ומעצבת

אורית קורן אהרוני אמנית ומעצבת

אורית קורן אהרוני אמנית ומעצבת

טיפים לנשים עצמאיות

"החכמה היא לאזן בית הבית למשפחה ולשמור על סדר יום יעיל ופרודוקטיבי."

"חשוב להרחיב את הידע ומקורות ההשראה על ידי השתלמויות בתחומים שונים וללמוד מאנשים הטובים ביותר בתחומם כמו ציור, רקמה, יציקות נייר ועוד. מאחר ואני כבר פנסיונרית, יש לי זמן בשפע, ואני מרבה לבקר בתערוכות בארץ ובעולם."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"את קיר האמנית הראשון שלי הצגתי בגלריה העירונית ביבנה. לאחרונה הצגתי בגלריה מרכזית בוינה, וכשחלפתי על פני הגלריה, גיליתי שקולאז' שלי נבחר כפוסטר לתערוכה ולהזמנה. בעלת הגלריה התלהבה מהקולאז'ים שלי ובחרה להציג את כולם בחלון המרכזי הפונה לרחוב, זה ריגש אותי מאד."

איך את צומחת ממשברים?

"אני אדם מאד רוחני, הלומד חשיבה הכרתית – שיטת ימימה אביטל כבר שבע שנים. זהו לימוד משמעותי לחיים, המחזק את החוסן הפנימי ויכולת ההכלה. מעין תחזוקת הנפש."

אורית קורן אהרוני אמנית ומעצבת

אורית קורן אהרוני אמנית ומעצבת

אורית קורן אהרוני אמנית ומעצבת

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת ליצור בכל זמן ובכל מצב! מדיום הקולאז' מאד נגיש וידידותי, אין צורך לדעת לצייר ובכל זאת יוצרים תוצר בעל משמעות על ידי פרוק, הרכבה, גזירה והדבקה. כל היופי זה להתחיל להמציא וליצור הקשרים חדשים, ההפתעה כבר תגיע בסוף!"

רוצות להכיר את אורית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות במייל ובטלפון 054-5820123.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה