מחתימה כרטיס / מיטל חאיק עוזיאלי

מיטל חאיק עוזיאלי מנהלת תיקים בחברת VIDEA מבית לאומי. בת 47, נשואה ואמא לשלושה ילדים, שני כלבים ושני חתולים. גרה במושב ירוק ומקסים הממוקם בשפלה. מיטל בעלת רישיון לניהול תיקי השקעות מטעם הרשות לניירות ערך, ועובדת בחברת VIDEA מזה 3 שנים.

חברת VIDEA היא משב רוח רענן בשוק ההון, אשר נושאת את דגל החדשנות הדיגיטלית בתחום ניהול תיקי השקעות.

מה חלמת להיות כשהיית קטנה?

"בתור ילדה חלמתי להגיש  בטלוויזיה את תחזית מזג האוויר – בזמנו הייתה פינה בחדשות הערב שקראו לה 'שבשבת', וההסברים המפורטים שנתנו על המפות הסינופטיות הקסימו אותי."

תספרי קצת על התגלגלות הקריירה המקצועית שלך

"מזה 20 שנה שאני עובדת בשוק ההון. את הקריירה המקצועית שלי התחלתי בחברת אילנות דיסקונט כסוחרת בניירות ערך. בהמשך התקדמתי וניהלתי קרנות נאמנות בחברה. אגב, הניסיון הראשון שלי בשוק ההון, היה דווקא בצבא, כמו כל החבר'ה בבסיס השקעתי סכום קטן במניות וחלמתי להתעשר."

"עם לידת בני הבכור ובשל האינטנסיביות הכרוכה בעבודה בשוק ההון, חיפשתי מקום עבודה שיאפשר איזון בין הבית לעבודה ותוך זמן קצר הצטרפתי לבנק לאומי, שמאז הוא הבית השני שלי. בתחילת הדרך שימשתי כיועצת השקעות בסניפים, ובשלב מאוחר יותר עברתי לתפקיד ניהולי מקצועי ורוחבי כיועצת מרחבית באזור השפלה. כחלק מהתפתחותי המקצועית בבנק, יצאתי לקורס מנהלים, שתרם לי רבות ונתן לי ארגז כלים להתמודדות בהמשך דרכי הניהולית. בתור מנהלת לקוחות פרמיום במספר סניפים, הייתה לי הזכות להיחשף גם  לתחום הקמעונאי בעולם הפיננסים."

"מאחר ואני בעלת רישיון ניהול תיקים, הצטרפתי לחברת VIDEA לפני כשלוש שנים, ממש בסמוך לעלייתה לאוויר. מדובר בחברת בת של בנק לאומי, חברת השקעות דיגיטלית, הבונה ומנהלת תיקי השקעות ללקוחות פרטיים בהתאמה אישית. VIDEA למעשה ממנפת את היכולות הטכנולוגיות והרגולציה המאפשרת זאת, כדי להנגיש את עולם ניהול תיקי ההשקעות כמעט לכל אחד (החל מ- 50 אש"ח). עד לא מזמן היה מדובר בתחום ששמור לבעלי ממון  בלבד. בנוסף, החברה חורטת על דגלה שקיפות והוגנות, ערכים שאני מאוד מתחברת אליהם."

מה מיוחד בעיסוק שלך?

"בתור מנהלת תיקים בחברת השקעות דיגיטלית, התפקיד שלי מאוד מגוון ומאתגר. אני חשופה מידי יום לכלים שמאפשרת הטכנולוגיה הפיננסית בהתמודדות עם האתגרים הקיימים בניהול תיקי השקעות בעולם גלובלי ודינמי."

מה מיוחד בסביבת העבודה שלך?

"המשרד הוא הבית השני שלי. כל מנהלי התיקים במשרד יושבים במרחב משותף, המאפשר הפרייה מקצועית הדדית וכן הווי חברתי נפלא, ממש כמו משפחה. כמו כן, קיים בחברה צוות ניהולי מקצועי ומקסים היוצק בנו תורה ותכנים חדשים הן בתחום ההשקעות והן בשיווק הדיגיטלי. הנהלה המאפשרת גמישות מחשבתית, קשובה לשטח ומקדמת רעיונות ותהליכי עבודה חדשים שמגיעים מאתנו."

מה את מרגישה שהעיסוק שלך עושה עבורך?

"העיסוק שלי בחברת VIDEA פתח בפני צוהר לתחום הטכנולוגי בפתיחת תיקי ני"ע, והיום אני מוצאת עצמי שותפה לפיתוח תהליכים טכנולוגיים שקורים בחברה, למציאת פתרונות והתאמתם לקהל הלקוחות שלנו ולצרכיהם. כחברת בת של בנק לאומי, יש לנו פלטפורמה יציבה, מקצועית ואיכותית שמאפשרת לנו ליעל ולשפר תהליכים דיגיטליים, זאת בכדי להפוך את הצטרפות הלקוחות לנגישה, פשוטה וידידותית יותר."

האם העבודה היא עבודת משרד או עבודת שטח?

"מדובר בעבודה משרדית, יחד עם זאת אני מאמינה שאין תחליף להיכרות קרובה עם השטח, שתורמת להיכרות טובה יותר עם המוצר והטמעתו. אני מקווה שעם החזרה לשגרה והיציאה ממגבלות הקורונה, נשוב גם לבקר בשטח."

מה חשוב בעינייך בתפקיד שלך?

"חשוב להיות מקצועית ומעודכנת ובכל אינטראקציה עם לקוח להיות קשובה ומכילה עד כמה שאפשר ובסוף להתאים ללקוח את השרות שלנו בצורה אופטימאלית."

 מה היתרונות מבחינתך בעבודה בתחום שלך כשכירה?

"תמיד התייחסתי למקום עבודתי במלוא הרצינות והקדשתי מעצמי, כאילו היה זה עסקי הפרטי. אך בתקופת הקורונה, הערכתי הן ל- VIDEA  והן לבנק לאומי כמעסיקיי גדלה שבעתיים, במיוחד כשכירה שעובדת בחברה גדולה עם חוסן כלכלי, אשר אפשרה לי הן שקט תעסוקתי והן גמישות וסובלנות בתקופה של משבר עולמי, בה לא מעט אנשים מצאו עצמם מחוסרי עבודה והכנסה."

איך מקום העבודה דואג להתפתחות מקצועית שלך?

"מקום העבודה מאפשר לי את חופש הבחירה, כאשר אני מאמינה שלכל עובד או מנהל יש השפעה על הגדרת מסגרת התפקיד שלו. הארגון מקדם סדנאות והרצאות בתחום העיסוק שלנו. תוך אפשרות להרחיב את ידיעותינו בתחום, באמצעות קורסים ולימודי תעודה רלוונטיים, או הרצאות וסדנאות בתחומים אחרים. נותר רק לבחור ולקחת!"

גם לעבודה חלומית יש רגעים פחות זוהרים איך זה מתבטא אצלך?

"לכל תפקיד מעניין יש גם צד שהוא יותר טכני, שעם הזמן הוא שוחק ואף ממצה. אני רואה עצמי כחלק ממשהו גדול יותר. יש כאן חברה בצמיחה שפיתחה מוצר מצוין, שהתרומה שלו לציבור הרחב היא כה חיובית וגדולה. נדרש  לקדם אותה ולהביא אותה להישגים גדולים, כשהמטרה הסופית היא לעשות רק טוב ללקוחות. זה מה שמניע אותי בכלל, ובפרט ברגעים קשים."

אילו תכונות הופכות אותך ליותר טובה בעבודה?

"כל מנהלי התיקים בחברה הם אנשים מאוד איכותיים ועם ניסיון עשיר בהשקעות. אך כל אחד מאתנו צבר ניסיון והתמחה בתחום שונה והגיע לתפקיד עם ארגז כלים שונה. הניסיון העשיר שצברתי בשנות עבודתי הרבות בשוק ההון ובבנק, הן ביחס ללקוחות והן ביחס למערכת הפנים ארגונית בלאומי, מסייעים לי רבות בניתוח מצבים ואפיון ובנייה של תהליכי עבודה חדשים."

במה את גאה במיוחד בעבודתך?

"ביושרה שלנו, בשקיפות שלנו ובהוגנות כלפי הלקוחות."

איך נראה סדר היום שלך?

"פוקחת עיניים ב- 5:30 בבוקר, מתארגנת לעבודה מסדרת כריכים בתיקי הילדים, ונפרדת מכולם בנשיקה, בעודם ישנים. מקפידה לצאת ב- 06:30 בכדי לחסוך מעצמי את הפקקים לתל אביב. יום העבודה שלי מסתיים בין 16:00-16:30, יש לי כשעה נסיעה חזרה לאזור הבית ואז אני עוברת למשרה השנייה – חברת הסעות בע"מ לילדי האהובים לאימוני / משחקי כדורסל / כדורעף וגיטרה. בסביבות 20:00 חוזרים הביתה, ארוחת ערב ופותחת פס ליצור כריכים. בסביבות 23:00 מסתיים היום. מנוחה, תחביבים, משפחה ובילויים – בעיקר בסופ"ש."

מהי עבודת החלומות בעינייך?

"לרעות צאן או לעבד שדה. להיות קרובה לטבע, לעבוד במרחבים פתוחים וברקע לשמוע את ציוץ הציפורים."

מה לא יודעים עלייך?

"למרות שאני כעשרים שנה בשוק ההון , אחד התחומים שתמיד עניין ומשך אותי זה תרבות האסלאם והמזרח התיכון. התואר הראשון שלי עוסק בתחום. יתכן וזו הסיבה שבניתוחים המאקרו כלכליים שלי אני מנתחת מלבד ההיבטים הכלכליים פיסקאליים, גם תהליכים חברתיים גלובליים, גיאופוליטיים וכדו', אשר יש להם השפעה על התמונה הכוללת, ממש כמו 'אפקט הפרפר'."

במדור מחתימה כרטיס מתפרסמות כתבות על נשים שעובדות שכשכירות בתפקידים מעניינים. בינתיים כבר הכרנו במדור את: רותם קליגר / טל חביב משיח / ליאת שמרלינג-מאיר / נועה תמיר / רוני אבני / שירי גרוסברד / אפרת דניאל פורת. את עובדת כשכירה בתפקיד ממש מעניין או מכירה מישהי שזו? אשמח שתכתבי לי.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה