אוסף / פוסט הבטון הגדול

לפני כמה שנים ביקרתי ביריד עיצוב וראיתי שם פריטים עשויים מבטון שממש אהבתי. אז גם התחדשתי וגם הלכתי מיד לחנות חומרי הבניין כדי לרכוש מלט. המלט ישב אצלי בבית כמה שנים טובות ולימים הפך ליציקה שכבר אי אפשר להרים או לעשות ממנה משהו. את האהבה שלי לבטון לא מימשתי ביצירה עצמית אבל פריטי בטון מעוצבים אני מאוד אוהבת. ואם אתן עוד לא התמכרתן לבטון, הפוסט הזה יעזור לכן.

בפוסט הבטון הגדול תמצאו אוסף של מוצרי בטון מקסימים לבית ולמשרד שלכן. ואם אין לכן עדיין פריטי בטון בבית, הפוסט הזה יעזור לכן ותוכלו גם להכיר יוצרות ויוצרים מקסימים של פריטים ותכשיטים מבטון וגם לפרגן להם. בואו נתחיל.

מוצרים מעוצבים מבטון באלה הידיים
אנשי הלגו של "באלה הידיים"

מוצרי הבטון של המותג EMA

פאולה הרשקו עובדת בחברת הייטק בתחום התכנה ובמקביל היא גם בעלת המותג EMA שמאפשר לה לתת ביטוי לצד היצירתי שבה ולאהבה שלה לבטון על ידי יצירת פריטים מעוצבים בעבודת יד (שם המותג מורכב מהאות הראשונה של השמות של בנותיה – Ela, Mia, Alma).

"כבר שנים שאני מאוהבת בחומר הזה – בטון. הוא חומר פשוט, בסיסי ומינימליסטי, ועדיין אפשר ליצור ממנו דברים מיוחדים ומפתיעים. אני אוהבת להעביר בעזרת המוצרים שאני יוצרת מסרים אישיים ומיוחדים, ואני אוהבת את תהליך העבודה, בו אני ממחזרת חומרים שונים שמקבלים חיים חדשים כשבלונה ליצירת מוצרי בטון חדשים וגם משתמשת במוצרים שנועדו במקור בכלל למטרה אחרת כמו למשל תבניות של עוגות ועוגיות."

טווח מחירים: 20-100 ₪. להזמנות ניתן ליצור קשר ב- 054-9932138 או באינסטגרם.

מוצרים מעוצבים EMA
צילום: פאולה הרשקו

מוצרי הבטון של המותג באלה הידיים – אמנות מבטון

רותם יונגר היא אמנית המתמחה בייצור אקססוריז מבטון בעבודת יד לעיצוב חלל הבית והמשרד. המוצרים של "באלה הידיים" מאופיינים במראה אסתטי ורענן בזכות הקווים הנקיים והעיצוב העל-זמני שמוצאים את מקומם בכל סגנון ובכל בית ובתהליך היצירה מושקעת מחשבה רבה בדגש על פונקציונליות ומקוריות. 

"בתחילת הדרך חקרתי את תהליך היווצרות הבטון במטרה להגיע לרמת גימור גבוהה וחוזק מקסימלי. נפגשתי עם יצרנים ובעלי מפעלים, הכרתי את החומר ויכולותיו לעומק. למדתי ליצר תבניות לבד כי רציתי ליצור מוצרים מקוריים. הייתה פה המון התנסות, שפתחה לי את הראש לכיוונים חדשים וכאן נכנס העולם של היצירתיות, בחשיבה המתמדת על מוצרים חדשים, בשילובי הצבעים, בהכנסת אלמנטים חדשים כמו הדפסה על בטון. יש המון חשיבה לצד העבודה היומיומית עם הידיים והשילוב הזה מחייה אותי."

טווח מחירים: 25-250 ₪. לרכישה ניתן ליצור קשר בטלפון 058-7333730 או באינסטגרם.

מוצרים מעוצבים מבטון באלה הידיים
צילום: רותם יונגר

 

מוצרים מבטון של המותג בטון שיק

ענת אברבנאל היא מדריכת אומנות משקמת, אומנית רב תחומית והמעצבת והיוצרת של המותג בטון שיק. בטון שיק מתמחה בעיצוב וייצור מוצרים ייחודיים לעיצוב הבית והגינה מבטון, עץ ושילוב של חומרים נוספים וכן בעיצוב תכשיטים. קו המוצרים כולל בין השאר עציצים, קערות, שעונים, מנורות ועוד.

"גילוי הסודות הקסומים הגלומים בבטון והחיבור הנפלא שלו לטבע ולאדמה הוביל אותי ליצירה ופיתוח של מוצרים עשויים מבטון. טקסטורת הבטון ושילוב הצבעים בבטון הגס יוצרים מוצר אסתטי וייחודי ולכל מוצר יש את 'כתם הלידה שלו'. מה שמייצג את העבודות שלי הוא הקו הנקי והמינימליסטי שיכול להתאים ולהשתלב בהרמוניה נפלאה בכל סגנון עיצובי ובכל חלל."

טווח המחירים: 30-350 ₪. לינק לרכישה או בטלפון 053-6228575.

מוצרים מעוצבים מבטון - בטון שיק
צילום: ענת אברבנאל

מוצרים מבטון של המותג DARYA

דריה תבל היא מעצבת ישראלית, בוגרת המחלקה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון HIT. המותג DARYA אותו הקימה מתאפיין בקו נקי ואסטטי ומציע פריטים ייחודים לעיצוב הבית עשויים מבטון. המוצרים הסופיים משתלבים באופן טבעי בנוף הביתי, עם מראה נקי ונוח לשימוש.

"בתחילת דרכי כמעצבת היה לי ברור שהיצירה שלי יכולה להגיע רק מתוך מה שמרגש אותי. חיפשתי אחרי חומרים שיציתו את הדמיון שלי, יתנו לי השראה ויאפשרו לי להפוך חומר גלם ליופי. אני נהנית לקום כל יום ולחוות את הרגעים המזוקקים בהם אני שולטת בחומר: מודדת, שופכת ומייבשת. כל יום של יצירה מזמן עבורי תהיות וגילויים חדשים. המרקם של הבטון נראה כמו ציור מופשט שאפשר להתבונן בו במשך שעות והמראה שמתקבל מהלך על הקו הדק בין אמנות ועיצוב."

טווח מחירים: 50-550 ₪. לינק לרכישה.

מוצרים מעוצבים מבטון DARYA

תכשיטים בשילוב בטון של המותג MATAR JEWELRY

מטר גרבלי היא יוצרת, מעצבת ובעלת המותג MATAR JEWELRY. בעבודות שלה יש המון השראה מהעיר, מטיולים בשכונות של תל אביב ויפו ומהחיבור ביניהם. החספוס הפרקטי של השכונות בתל אביב לעומת האורנומנטיקה של יפו, הערבסקות ביפו והבטון המקיף אותן, שילוב של האתני והמודרני, כל אלו יחד יוצרים תכשיט מפתיע, נקי ובעל נוכחות.

"מה שמוביל אותי כמעצבת זה הצורך למצוא שפה אישית. להביא משהו ממני שמאיר באור אחר על חומר או צורה שפגשתם בעבר, וליצור משהו חדש. החומריות של העולם סביבי תמיד ריתקה אותי והחיבור שלי לבטון התחיל במהלך לימודי עיצוב תעשייתי. לכל חומר יש נשמה משלו וכך גם לבטון. בביצוע של אותן פעולות אבל עם דגשים שונים הבטון מקבל המון ורסטיליות ואישיות שונה. הרגש שעולה מבטון משויף ומוחלק לשלמות שונה מהרגש שעולה מבטון גס ומחוספס, כל אחד מהם מספר סיפור שונה."

טווח מחירים: 18$-85$. לינק לרכישה

מוצרים מעוצבים מבטון MATAR
צילום: מטר גרבלי

תכשיטים בשילוב בטון של המותג BAARA Jewelry

בערא גוגנהיים מעצבת תכשיטים מינימליסטים, עדינים ואלגנטיים ממתכות יקרות ובטון. השילוב של גבוה ונמוך, יוקרתי ופשוט, חלק ומחוספס יוצר תכשיטים שהם מצד אחד מודרניים ומעודכנים מבחינה אופנתית ומנגד על זמניים ואלגנטיים.

"יום אחד גיליתי את הבטון, התאהבתי בחומר והתחלתי להשתעשע איתו ולהכין פמוטים וכלים קטנים אחרים, בשביל הכיף. קצת לפני גיל ארבעים החלטתי לעזוב את העבודה ויצאתי לשנת שבתון שבמהלכה חיפשתי מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה. אחד הקורסים שלקחתי במהלך השנה הזו היה צורפות והתאהבתי שוב. השלב הטבעי הבא היה שילוב של שתי האהבות הללו. השילוב הזה מזמן לי הפתעות ומלמד אותי לשחרר – כי כל תכשיט שמשלב בתוכו בטון יהיה בהכרח שונה מהשני בזכות הבטון שמתגבש קצת אחרת בכל פעם."

רוב התכשיטים בטווח שבין 200-550 ₪. לינק לרכישה באתר או בטלפון 052-3866178

מוצרים מעוצבים מבטון BAARA
צילום: בערא גוגנהיים

מוצרים מבטון של המותג עציץ נוי – עיצובים בבטון

נוי צפרוני יוצרת ומעצבת בבטון עציצים ופריטים עיצוביים לבית. מה שהתחיל כתחביב במהלך הלימודים קיבל תאוצה עם הזמן ובסיום הלימודים בחרה נוי להמשיך להתפתח ולעבוד עם בטון, ליצור מוצרים בעלי אופי ייחודי לה, באיכות בלתי מתפשרת ועם הרבה טאצ' אישי.

"הכיף בעבודה עם בטון זה להצליח לשנות את התפיסה לגביו. לקחת אותו, איך שהוא, וליצור ממנו פריט עיצובי ומיוחד. כשהתחלתי לעבוד עם בטון ייצרתי בעיקר עציצים בעזרת תבניות וכלים שמחזרתי, ובהמשך התחלתי לפתח מוצרים נוספים ולשדרג את העציצים בשיטות שונות. העובדה שאפשר לעשות עם הבטון כל כך הרבה דברים, וכל יום לגלות עליו משהו חדש, הופכת את העבודה איתו למעניינת הרבה יותר."

טווח מחירים: 50-200 ₪. לינק לרכישה או בטלפון 054-8080151

מוצרים מעוצבים מבטון עציץ נוי
צילום: נוי צפרוני

מוצרים מבטון של המותג LaLa

הילה פרמון היא קונדיטורית לשעבר וכיום יוצרת פריטים מעוצבים מבטון ומעץ. פרויקט של הכנת עציצי בטון לסוקולנטים והתגובות הנלהבות מהתוצאות שלו הובילו אותה ללמוד, לפתח, לייצר ולחדש ללא הפסקה, עד היום. המוצרים מבטון מיוצרים ביציקה ייחודית, בעבודת יד ומעוצבים בהקפדה אסתטית עד הפרטים הקטנים ביותר.

"בטון, הנתפס כחומר טבעי, אינו חומר מוכן אלא תערובת חומרים מדויקת המתחשבת בכמויות, טמפרטורות, לחות וגורמים נוספים. בדיוק כמו שהכרתי בקונדיטוריה ואף יותר מאתגר. ניתן לשלוט על מרקם הבטון והטקסטורה במגוון דרכים מה שפותח בפני אין סוף אפשרויות לעיצוב."

טווח מחירים: 20-250 ₪. לינק לרכישה או בטלפון 052-8304585

מוצרים מעוצבים מבטון LALA
צילום: הילה פרמון

מוצרי הבטון של המותג HomeWork – Craft

לפני כשלוש שנים השתתפה דליה טלמור בסדנת "שישי בוקר" של בטון, והתאהבה. כיום היא יוצרת מוצרים ייחודיים ופרקטיים לעיצוב הבית עשויים בטון וגם מעבירה סדנאות ליצירת פריטים מבטון.

"כל יום אצלי זו הרפתקה. התכנון הקפדני, ההכנות לפני היציקה, ערבוב החומרים בכמויות מדויקות, ואז ההמתנה… הבטון לא אוהב שמפריעים לו, ואני נותנת לו את הזמן שלו, משקה כשמבקש ומחכה לרגע הנכון להוציא אותו ולגלות את הפריט החדש שיצרתי במלוא תפארתו. הבטון מפתיע אותי בכל פעם מחדש בגמישות שלו, בפלסטיות שלו, איך הוא יכול ללבוש כל צורה שאבקש, יכול לקבל צבעים וטקסטורות, אין סוף ליצירתיות, אין סוף לאפשרויות. אני חולמת את המוצרים בלילה, ובבוקר ניגשת להגשים אותם."

טווח מחירים: 10-350 ₪. לינק לרכישה או בטלפון 050-3435828

מוצרים מעוצבים מבטון דליה טלמור
צילום: דליה טלמור

מוצרים מבטון של עדי עזר עיצוב בבטון

עדי עזר יוצרת בבטון עציצים ופריטי הום סטייל משלימים לבית ולחדרי ילדים. היא תמיד התעסקה ביצירה ובטון כחומר תמיד משך אותה. סרטון הדרכה שהיא ראתה בפינטרסט הצית בה את הרצון להתחיל לעבוד עם בטון. היא רכשה שק מלט גדול וכבד, הכינה את העציץ שבהדרכה והתאהבה בחומר.

"מה שמיוחד בעבודות שלי עם בטון הוא שאין סוף לאפשרויות ורעיונות ליצירה. אני כל הזמן מחפשת עוד תבניות ומוצרים מעניינים וחדשים ליצור בהם ולהפוך רעיון למציאות ולמוצר מהמם… ההשראה שלי ליצירה בבטון מתקבלת מהמון תחומים והרבה מהרעיונות מגיעים ונולדים דווקא מהלקוחות שלי. הם מעלים רצון ורעיון ואני 'עפה על זה' והופכת את זה למוצר." 

טווח מחירים: 20-150 ₪. ניתן ליצור קשר בנייד 054-3191315 או באינסטגרם.

מוצרים מעוצבים מבטון עדי עזר
צילום: עדי עזר

מוצרים מבטון של המותג ב-טון ירוק

העיסוק בבטון התחיל אצל יעלה לוני כתחביב בערבים, והתפתח להיות אהבה וחלק מהעיסוק היום יומי שלה. כיום היא משלבת את היצירה בבטון עם האהבה השנייה שלה – לעבוד בגינה, משם גם הגיע השם: ״ב-טון ירוק״ ומייצרת פריטים נוספים ביניהם קערות, אותיות, צורות שונות, מחזיקי דפים ועוד.

"הבטון הוא כמו דף חלק. כל מה שאת שמה בו, רואים. בעבודה עם בטון צריך סבלנות כי יש הרבה שלבים קטנים שמתפרסים על פני כמה ימים אבל יש משהו מאוד נעים בהמתנה ובציפייה. בעבודות שלי יש שילוב בין מדויק ואסתטי של תבניות סיליקון, וילדותיות ואימפולסיביות של תבניות מאולתרות, בין פס יצור אחיד, לעומת 'כל אחד הוא יחיד ומיוחד'. יש מקום לכולם וכל אחד מוצא את מה שמדבר אליו."

טווח מחירים: 10-80 ₪. לינק לרכישה בהודעה באינסטגרם או בפייסבוק או בטלפון 050-7461523

מוצרים מעוצבים מבטון - בטון ירוק
צילום: יעלה לוני

מוצרי הבטון של Feya Fairy Design

אסתי בן ארי היא חרדית לשעבר, בוגרת בית הספר לאומניות "ויצו צרפת" ובעברה גם לימודי אדריכלות פנים בארה"ב. את הבטון הכירה בפינטרסט אך לא מצאה זמן להתנסות בעבודה איתו עד שיום אחד שברה את הרגל ונאלצה לקחת הפסקה ממרוץ החיים. היא התחילה לעבוד עם בטון ומהר מאד זה הפך להתמכרות טוטאלית וכיום היא מייצרת מגוון מוצרים כמו מגנטים, אגרטלים, עציצים, מגשים ובעתיד גם גופי תאורה.

"אני אוהבת לשבור את הכלי ה"נקי" ולתת לו מראה מיושן עם טביעת האצבע שלי. בעבודות שלי אני משלבת פיגמנטים טבעיים ולכל פריט יש את הייחודיות שלו. אני מקפידה לעבוד ברוגע, בסביבה רגועה ועם מחשבות טובות. מאמינה שחומר משפיע אנרגטית ונאמר לי כבר כמה פעמים שהעבודות שלי משרות רוגע."

טווח מחירים: 15-650 ₪. ניתן ליצור קשר באינסטגרם.

מוצרים מעוצבים מבטון
צילום: אסתי בן ארי

מוצרי הבטון של רועי שוכמן – רעיון קונקרטי

אחרי 22 שנה בהייטק, החליט רועי שוכמן לשנות כיוון ולעסוק בעיצוב וייצור בחומר והקים את "רועי שוכמן – רעיון קונקרטי": סטודיו של אסתטיקה לבית ולמשרד היוצר מוצרים בבטון, עץ ומתכת. בתהליך היצירה רועי ממדל את האובייקט ומדפיס אותו במדפסת תלת ממדית ואת האובייקט המודפס הוא מעבד לרמה הנדרשת כדי שישמש כמקור ליציקת תבניות סיליקון, שאליהן הוא יוצק את הבטון.

"על אף התדמית הקשוחה והמשעממת שלו, בטון יכול ללבוש כמעט כל צורה ומרקם שניתן לו – גס ומחורר או חלק כזכוכית; אפשר לבנות איתו בניינים או ליצור כיורים ומשטחי עבודה, ריהוט, אקססוריז ופריטי אומנות בכל גודל. בנוסף ניתן להעניק לבטון גוונים שונים על ידי הוספת פיגמנטים, הוא נוח לצביעה חיצונית ומקבל על עצמו כל צורה שרק ניתן לדמיין. בטון הוא נצחי."

טווח מחירים: 50-300 ₪. לינק לרכישה

תחתית לסירים "נחש נחושתן" | צילום: רועי שוכמן

 

אז איזו מוצרים הכי אהבתן? קשה לבחור 🙂 מוזמנות להיכנס ללינקים ולהכיר את כל היוצרות, לראות עוד דוגמאות ועוד מוצרים שהן מעצבות. 

יש לך מוצר ותרצי שאכתוב עליו? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.
KADYA
KADYA
KADYA
MAKE MY DAY
MAKE MY DAY
MAKE MY DAY
TEA&SODA
TEA&SODA
TEA&SODA
Got a promo
Got a promo
Got a promo
Belle & Me
Belle & Me
Belle & Me
ELIOR
ELIOR
ELIOR
נעמה ברוש
נעמה ברוש
נעמה ברוש
לירון וייס כהן
לירון וייס כהן
לירון וייס כהן
גליה נתן-אפשטיין
גליה נתן-אפשטיין
גליה נתן-אפשטיין
רותם ברנר
רותם ברנר
רותם ברנר
הדס פילובסקי-רון
הדס פילובסקי-רון
הדס פילובסקי-רון
גלית מלכי-דהן
גלית מלכי-דהן
גלית מלכי-דהן
רוית רוד
רוית רוד
רוית רוד
רויטל רודצקי
רויטל רודצקי
רויטל רודצקי
לילה פורת
לילה פורת
לילה פורת
לימור מלכיאלי
לימור מלכיאלי
לימור מלכיאלי
עינת פרומוביץ
עינת פרומוביץ
עינת פרומוביץ
שני עינתי
שני עינתי
שני עינתי
רוית פרנק
רוית פרנק
רוית פרנק
יפית רותם
יפית רותם
יפית רותם
נועה סטרלינג
נועה סטרלינג
נועה סטרלינג
יסמין גנזי בן לולו
יסמין גנזי בן לולו
יסמין גנזי בן לולו
מירית פיש
מירית פיש
מירית פיש
אפרת חבאני
אפרת חבאני
אפרת חבאני
סתיו שבת
סתיו שבת
סתיו שבת
fineNsimple
fineNsimple
fineNsimple
נטאשה מזור
נטאשה מזור
נטאשה מזור
קננה - חיבוק מהסוואנה
קננה - חיבוק מהסוואנה
קננה - חיבוק מהסוואנה
סימה בכר
סימה בכר
סימה בכר
My heART
My heART
My heART
מיכל זילברשטיין
מיכל זילברשטיין
מיכל זילברשטיין
זורה - זוהר נתיב גולן
זורה - זוהר נתיב גולן
זורה - זוהר נתיב גולן
רונית טאוליב
רונית טאוליב
רונית טאוליב
הצוותיה
הצוותיה
הצוותיה
Kli-che
Kli-che
Kli-che

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה