אוסף / פוסט הבטון הגדול

לפני כמה שנים ביקרתי ביריד עיצוב וראיתי שם פריטים עשויים מבטון שממש אהבתי. אז גם התחדשתי וגם הלכתי מיד לחנות חומרי הבניין כדי לרכוש מלט. המלט ישב אצלי בבית כמה שנים טובות ולימים הפך ליציקה שכבר אי אפשר להרים או לעשות ממנה משהו. את האהבה שלי לבטון לא מימשתי ביצירה עצמית אבל פריטי בטון מעוצבים אני מאוד אוהבת. ואם אתן עוד לא התמכרתן לבטון, הפוסט הזה יעזור לכן.

בפוסט הבטון הגדול תמצאו אוסף של מוצרי בטון מקסימים לבית ולמשרד שלכן. ואם אין לכן עדיין פריטי בטון בבית, הפוסט הזה יעזור לכן ותוכלו גם להכיר יוצרות ויוצרים מקסימים של פריטים ותכשיטים מבטון וגם לפרגן להם. בואו נתחיל.

מוצרים מבטון של המותג בטון שיק

ענת אברבנאל היא מדריכת אומנות משקמת, אומנית רב תחומית והמעצבת והיוצרת של המותג בטון שיק. בטון שיק מתמחה בעיצוב וייצור מוצרים ייחודיים לעיצוב הבית והגינה מבטון, עץ ושילוב של חומרים נוספים וכן בעיצוב תכשיטים. קו המוצרים כולל בין השאר עציצים, קערות, שעונים, מנורות ועוד.

"גילוי הסודות הקסומים הגלומים בבטון והחיבור הנפלא שלו לטבע ולאדמה הוביל אותי ליצירה ופיתוח של מוצרים עשויים מבטון. טקסטורת הבטון ושילוב הצבעים בבטון הגס יוצרים מוצר אסתטי וייחודי ולכל מוצר יש את 'כתם הלידה שלו'. מה שמייצג את העבודות שלי הוא הקו הנקי והמינימליסטי שיכול להתאים ולהשתלב בהרמוניה נפלאה בכל סגנון עיצובי ובכל חלל."

טווח המחירים: 30-350 ₪. לינק לרכישה או בטלפון 053-6228575.

מוצרים מעוצבים מבטון - בטון שיק
צילום: ענת אברבנאל

מוצרים מבטון של המותג DARYA

דריה תבל היא מעצבת ישראלית, בוגרת המחלקה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון HIT. המותג DARYA אותו הקימה מתאפיין בקו נקי ואסטטי ומציע פריטים ייחודים לעיצוב הבית עשויים מבטון. המוצרים הסופיים משתלבים באופן טבעי בנוף הביתי, עם מראה נקי ונוח לשימוש.

"בתחילת דרכי כמעצבת היה לי ברור שהיצירה שלי יכולה להגיע רק מתוך מה שמרגש אותי. חיפשתי אחרי חומרים שיציתו את הדמיון שלי, יתנו לי השראה ויאפשרו לי להפוך חומר גלם ליופי. אני נהנית לקום כל יום ולחוות את הרגעים המזוקקים בהם אני שולטת בחומר: מודדת, שופכת ומייבשת. כל יום של יצירה מזמן עבורי תהיות וגילויים חדשים. המרקם של הבטון נראה כמו ציור מופשט שאפשר להתבונן בו במשך שעות והמראה שמתקבל מהלך על הקו הדק בין אמנות ועיצוב."

טווח מחירים: 50-550 ₪. לינק לרכישה.

מוצרים מעוצבים מבטון DARYA

תכשיטים בשילוב בטון של המותג MATAR JEWELRY

מטר גרבלי היא יוצרת, מעצבת ובעלת המותג MATAR JEWELRY. בעבודות שלה יש המון השראה מהעיר, מטיולים בשכונות של תל אביב ויפו ומהחיבור ביניהם. החספוס הפרקטי של השכונות בתל אביב לעומת האורנומנטיקה של יפו, הערבסקות ביפו והבטון המקיף אותן, שילוב של האתני והמודרני, כל אלו יחד יוצרים תכשיט מפתיע, נקי ובעל נוכחות.

"מה שמוביל אותי כמעצבת זה הצורך למצוא שפה אישית. להביא משהו ממני שמאיר באור אחר על חומר או צורה שפגשתם בעבר, וליצור משהו חדש. החומריות של העולם סביבי תמיד ריתקה אותי והחיבור שלי לבטון התחיל במהלך לימודי עיצוב תעשייתי. לכל חומר יש נשמה משלו וכך גם לבטון. בביצוע של אותן פעולות אבל עם דגשים שונים הבטון מקבל המון ורסטיליות ואישיות שונה. הרגש שעולה מבטון משויף ומוחלק לשלמות שונה מהרגש שעולה מבטון גס ומחוספס, כל אחד מהם מספר סיפור שונה."

טווח מחירים: 18$-85$. לינק לרכישה

מוצרים מעוצבים מבטון MATAR
צילום: מטר גרבלי

תכשיטים בשילוב בטון של המותג BAARA Jewelry

בערא גוגנהיים מעצבת תכשיטים מינימליסטים, עדינים ואלגנטיים ממתכות יקרות ובטון. השילוב של גבוה ונמוך, יוקרתי ופשוט, חלק ומחוספס יוצר תכשיטים שהם מצד אחד מודרניים ומעודכנים מבחינה אופנתית ומנגד על זמניים ואלגנטיים.

"יום אחד גיליתי את הבטון, התאהבתי בחומר והתחלתי להשתעשע איתו ולהכין פמוטים וכלים קטנים אחרים, בשביל הכיף. קצת לפני גיל ארבעים החלטתי לעזוב את העבודה ויצאתי לשנת שבתון שבמהלכה חיפשתי מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה. אחד הקורסים שלקחתי במהלך השנה הזו היה צורפות והתאהבתי שוב. השלב הטבעי הבא היה שילוב של שתי האהבות הללו. השילוב הזה מזמן לי הפתעות ומלמד אותי לשחרר – כי כל תכשיט שמשלב בתוכו בטון יהיה בהכרח שונה מהשני בזכות הבטון שמתגבש קצת אחרת בכל פעם."

רוב התכשיטים בטווח שבין 200-550 ₪. לינק לרכישה באתר או בטלפון 052-3866178

מוצרים מעוצבים מבטון BAARA
צילום: בערא גוגנהיים

מוצרים מבטון של המותג LaLa

הילה פרמון היא קונדיטורית לשעבר וכיום יוצרת פריטים מעוצבים מבטון ומעץ. פרויקט של הכנת עציצי בטון לסוקולנטים והתגובות הנלהבות מהתוצאות שלו הובילו אותה ללמוד, לפתח, לייצר ולחדש ללא הפסקה, עד היום. המוצרים מבטון מיוצרים ביציקה ייחודית, בעבודת יד ומעוצבים בהקפדה אסתטית עד הפרטים הקטנים ביותר.

"בטון, הנתפס כחומר טבעי, אינו חומר מוכן אלא תערובת חומרים מדויקת המתחשבת בכמויות, טמפרטורות, לחות וגורמים נוספים. בדיוק כמו שהכרתי בקונדיטוריה ואף יותר מאתגר. ניתן לשלוט על מרקם הבטון והטקסטורה במגוון דרכים מה שפותח בפני אין סוף אפשרויות לעיצוב."

טווח מחירים: 20-250 ₪. לינק לרכישה או בטלפון 052-8304585

מוצרים מעוצבים מבטון LALA
צילום: הילה פרמון

מוצרים מבטון של עדי עזר עיצוב בבטון

עדי עזר יוצרת בבטון עציצים ופריטי הום סטייל משלימים לבית ולחדרי ילדים. היא תמיד התעסקה ביצירה ובטון כחומר תמיד משך אותה. סרטון הדרכה שהיא ראתה בפינטרסט הצית בה את הרצון להתחיל לעבוד עם בטון. היא רכשה שק מלט גדול וכבד, הכינה את העציץ שבהדרכה והתאהבה בחומר.

"מה שמיוחד בעבודות שלי עם בטון הוא שאין סוף לאפשרויות ורעיונות ליצירה. אני כל הזמן מחפשת עוד תבניות ומוצרים מעניינים וחדשים ליצור בהם ולהפוך רעיון למציאות ולמוצר מהמם… ההשראה שלי ליצירה בבטון מתקבלת מהמון תחומים והרבה מהרעיונות מגיעים ונולדים דווקא מהלקוחות שלי. הם מעלים רצון ורעיון ואני 'עפה על זה' והופכת את זה למוצר." 

טווח מחירים: 20-150 ₪. ניתן ליצור קשר בנייד 054-3191315 או באינסטגרם.

מוצרים מעוצבים מבטון עדי עזר
צילום: עדי עזר

מוצרים מבטון של המותג ב-טון ירוק

העיסוק בבטון התחיל אצל יעלה לוני כתחביב בערבים, והתפתח להיות אהבה וחלק מהעיסוק היום יומי שלה. כיום היא משלבת את היצירה בבטון עם האהבה השנייה שלה – לעבוד בגינה, משם גם הגיע השם: ״ב-טון ירוק״ ומייצרת פריטים נוספים ביניהם קערות, אותיות, צורות שונות, מחזיקי דפים ועוד.

"הבטון הוא כמו דף חלק. כל מה שאת שמה בו, רואים. בעבודה עם בטון צריך סבלנות כי יש הרבה שלבים קטנים שמתפרסים על פני כמה ימים אבל יש משהו מאוד נעים בהמתנה ובציפייה. בעבודות שלי יש שילוב בין מדויק ואסתטי של תבניות סיליקון, וילדותיות ואימפולסיביות של תבניות מאולתרות, בין פס יצור אחיד, לעומת 'כל אחד הוא יחיד ומיוחד'. יש מקום לכולם וכל אחד מוצא את מה שמדבר אליו."

טווח מחירים: 10-80 ₪. לינק לרכישה בהודעה באינסטגרם או בפייסבוק או בטלפון 050-7461523

מוצרים מעוצבים מבטון - בטון ירוק
צילום: יעלה לוני

מוצרי הבטון של רועי שוכמן – רעיון קונקרטי

אחרי 22 שנה בהייטק, החליט רועי שוכמן לשנות כיוון ולעסוק בעיצוב וייצור בחומר והקים את "רועי שוכמן – רעיון קונקרטי": סטודיו של אסתטיקה לבית ולמשרד היוצר מוצרים בבטון, עץ ומתכת. בתהליך היצירה רועי ממדל את האובייקט ומדפיס אותו במדפסת תלת ממדית ואת האובייקט המודפס הוא מעבד לרמה הנדרשת כדי שישמש כמקור ליציקת תבניות סיליקון, שאליהן הוא יוצק את הבטון.

"על אף התדמית הקשוחה והמשעממת שלו, בטון יכול ללבוש כמעט כל צורה ומרקם שניתן לו – גס ומחורר או חלק כזכוכית; אפשר לבנות איתו בניינים או ליצור כיורים ומשטחי עבודה, ריהוט, אקססוריז ופריטי אומנות בכל גודל. בנוסף ניתן להעניק לבטון גוונים שונים על ידי הוספת פיגמנטים, הוא נוח לצביעה חיצונית ומקבל על עצמו כל צורה שרק ניתן לדמיין. בטון הוא נצחי."

טווח מחירים: 50-300 ₪. לינק לרכישה

תחתית לסירים "נחש נחושתן" | צילום: רועי שוכמן

מוצרי הבטון של תובל שלוי – betoni

תובל שלוי הקים במהלך משבר הקורונה את בטוני, מותג מוצרים מעוצבים מבטון. בטוני מתמקד בכדי בטון בשלל גוונים  הנארזים באריזות מתנה מהודרות ושלל אקססוריז נוספים לעיצוב הבית. מוצרי הבטון של בטוני מיוצרים כמעט בכל הגוונים האפשריים, ורוד, טורקיז, אדום, אפור כהה, אדמה ועוד. מעבר למוצרי הבטון, בבטוני מציעים מארזים בשיתוף עם עסקים מקומיים, כמו יקב בוטיק בצפון, מפעל סבונים משפחתי שמכין סבונים טבעיים, דבש מפנימיית נווה הדסה ועוד.

"בחרתי לעבוד עם בטון כי הוא על זמני ומשתלב בעיצוב של כל חלל. הבטון הוא לא עוד טרנד חולף. בתחילת העבודה עבדתי עם מלט רגיל ועשינו המון ניסויים, בהתחלה הוא נסדק והטקסטורה הייתה גסה. עם הזמן והלמידה הגעתי לתערובת בטון ייחודית לי, חזקה יותר ממוצרי הבטון שיש כיום בשוק, עם אחריות לכל החיים…"

טווח מחירים: 35-320 ₪. לינק לוואטסאפ ליצירת קשר ורכישה

בטוני מוצרי בטון תובל שלוי

מוצרי הבטון של טלי מסילתי – MeTali

טלי מסילתי היא מנהלת כספים מזה 15 שנים ועוסקת בניהול כספים של חברות סטארט אפ שונות. לאחרונה נחשפה טלי לחומר חדש – בטון’ והתאהבה/ כיום היא גם בעלת MeTali, עסק ליצירת פריטי בטון מעוצבים לבית, לגינה ומשרד.

"האהבה שלי לדיוק ושלמות משתלבת בעיצוב בבטון באופן טבעי. במשחק עם החומר החדש הופתעתי לגלות שהחספוס, חוסר הדיוק והמראה הטבעי של הבטון הוא המביא לשלמות המוצרים. לכל מוצר יש את הייחוד שלו, בצורות ובגוונים השונים. קו הייצור שלי חדשני וכולל שבלונות ייחודיות לליין המוצרים שלי. הבטון הוא חומר פשוט ובסיסי, אבל שילוב הקו המינימליסטי שאני מציעה יוצר מוצרים בעלי קו עיצובי ייחודי ונקי. אני אוהבת לעבוד עם גווני הבטון הטבעיים, בשילוב פיגמנטים בגוונים טבעיים ללא צביעה וכל הזמן ממשיכה לבשל רעיונות ומוצרים חדשים."

טווח מחירים: החל מ- 60 ₪. לינק לפרטים ולרכישה

מוצרים מעוצבים מבטון טלי מסילתי

מוצרי הבטון של ענת שטיינברג

ענת שטיינברג היא בעלת המותג "בטון עם טוויסט". הייחודיות של פריטי הבטון של ענת היא בטקסטורות, במשחק עם מגוון החומרים ובהתאמה האישית ללקוח. השילוב של כל אלו יוצר פריטי נוי ייחודיים, מתנות מעניינות שכייף להביא, ומתאימות למגוון פינות בבית או במשרד – מוצרים שכל אחד יכול להתאהב בהם.

"חלום העבודה עם הבטון נולד אצלי מהרצון לשלב בטון עם תכשיטים, לשלב פריטים שונים שיוצרים שילוב של מגוון חומרים. עם הזמן התאהבתי בבטון הנקי, נגיעות קלות של צבע אם בכלל ובעיקר ההבנה שכל פריט שיוצא מוכן יוצא עשוי בהמון אהבה והשקעה. חווית היצירה בבטון פשוט מדהימה, לאורך הדרך, בסדנאות השונות ובעיקר בימי הולדת לילדים שאני מעבירה, יש בכל פעם איזה רגע מופלא בו מוציאים את המוצר מהתבנית ומתגלים ההבדלים בין הפריטים השונים וכל אחד מתאהב בפריט שהוא עשה."

טווח מחירים: 40-300 ₪. לינק ליצירת קשר בפייסבוק ובאינסטגרם ובטלפון 054-4537888

מוצרי הבטון של ענת שטיינברג

מוצרי הבטון של שרית לב רם

שרית לב רם יוצרת מבטון כלים ואקססוריז מיוחדים לבית, למשרד ולחצר, ומשלבת בהם חומרים טבעיים שונים שהיא אוספת מכל העולם – צדפים, אבנים, עצי סחף ועוד. כל הפריטים נעשים בעבודת יד מדוקדקת והרבה אהבה.

"אני אוהבת חומרים, בעיקר טבעיים. אני אוהבת את הנראות של הבטון, את המראה האלגנטי, הנקי, ועם זאת הקשוח, הלא מוגמר, החשוף. אני חוקרת אותו באדיקות, מנסה לרקוח כל מיני מתכונים מיוחדים, עם תוספות של פיגמנטים או אבנים, אני בודקת חוזק, משקל ודקיקות, היקשרות לחומרים אחרים – יש אין סוף אפשרויות. אני אוהבת ליצור מהבטון מוצרים שימושיים ומוצרים שיש בהם כוונה או משחק ואוהבת לקחת אותו לקצה – ליצור מוצרים שהם סופר עדינים כמו קופסת התכשיטים שלי."

טווח מחירים: החל מ- 40 ₪. לינק ליצירת קשר ולרכישה ובטלפון 054-6601005. הסדנא נמצאת באודים 21 מושב חיבת-ציון – ניתן להגיע בתיאום מראש.

כלי הבטון של שרית לב רם

מוצרי הבטון של זוהר כוכב

זוהר כוכב היא קונדיטורית שעשתה הסבה בעקבות הקורונה, וכיום היא בעלת העסקzorik_design . זוהר מתמקדת ביצירת פרטי אמנות מבטון בעבודת יד, מעצבת לבית שלכם אווירה ייחודית מלאת סטייל.

"אני מאוד אוהבת עיצוב וכל מה שקשור לעיסוק ויצירה עם הידיים. כל החיים אהבתי לעבוד וליצור, וזה בא לידי ביטוי גם בעבודה שלי כקונדיטורית. הבטון כחומר גלם ליצירה מאוד משך אותי, כי הוא הזכיר לי את הקונדיטוריה – הוא משלב עיצוב, יצירה והתעסקות עם הידיים, וכמו שאני יוצרת קינוחים בטעמים וצבעים, כך גם עם הבטון אני יכולה לחשוב על אינסוף רעיונות וליצור.  הבטון מאוד מיוחד בעייני כי זה חומר גלם נקי, חומר שניתן ליצור ממנו כמעט הכל."

טווח מחירים: 200-400 ₪. לינק ליצירת קשר ולרכישה ובטלפון 050-7382474.

מוצרי בטון זוהר כוכב
צילום: שירן פילוס

מוצרי הבטון של טל הייניק –DOMIBETONETZ

טל הייניק מייצרת מוצרי בטון ועץ בעבודת יד. לפני כשבע שנים פרשה מצה"ל והתחילה ליצור בבטון כתחביב. בזמנה הפנוי היא מתנדבת בבית ספר תיכון שבו יש מרכז תקשורת לילדים על הרצף האוטיסטי וכחלק מפרויקט המתקיים בבית הספר היא מלמדת אותם ליצור בבטון ואף למכור את מרכולתם.

"לפני כשלוש שנים, לאחר שיפוץ מאסיבי בביתנו, התחלתי ליצור בבטון לשימוש ביתי עציצים, ספסלים ומוצרי נוי קטנים. התאהבתי בחומר ובאתגרים שהוא מייצר. בתקופת הקורונה הגדלתי את כמויות היצור והשילוב של כל בני הבית יחדיו בעשייה הוביל לפתיחת עסק המנוהל על ידי בני סהר. מה שמייחד את המוצרים שאני יוצרת היא איכות התערובת, תוצאה של ניסיונות רבים ושימוש בחומרים איכותיים. הבטון לכאורה, נראה חומר גס עמיד ופשוט, אך השימוש בחומר מייצר לא מעט אתגרים הקשורים בנוסחת התערובת, בחומרי התבניות ובאופן הטיפול בבטון לאחר חילוצו. שימוש לא נכון עלול לייצר סדקים, גוון לא אחיד בועות אויר לא רצויות ועוד."

טווח המחירים: 30-330 ₪. לינק ליצירת קשר ולרכישה ובטלפון 050-7780153.

מתנות מבטון טל הייניק - DOMIBETONETZ

מוצרי הבטון של טל בכור יאיר

טל בכור יאיר היא מעצבת פנים, בעלת הסטודיו Bytal- natural living

"הבטון בחר בי. בתור מעצבת פנים תמיד העדפתי חומרים טבעיים כמו עץ, בטון ומתכת. כשהתחלתי להתעסק עם עציצים וצמחים חיפשתי חומר שיהיה לי קל ונוח להשתמש בו, חומר שיקבל את הצבעים שאני רוצה ליצור. התחלתי לעבוד עם בטון ויצרתי תערובת הבטון מיוחדת שבה אני משתמשת ליצירת הכלים שלי. זוהי תערובת מיוחדת וקל מאוד לעבוד איתה. הנראות של החומר היא טבעית, ומתאימה לכל סגנון עיצובי שיש, מודרני, בוהו, רטרו וכל סגנון אחר. אני יוצרת דוגמאות שנראות כמו שיש יוקרתי וטרצו מיוחד, הכל בעבודת יד."

טווח מחירים: 80-180 ₪. לפרטים ורכישה: באתר, באינסטגרם או בטלפון 054-6868433

מוצרי הבטון של לייה לוי – Concreto

לייה לוי מעצבת ויוצרת מוצרי בוטיק ואווירה מבטון בעבודת יד מוקפדת. בראשית הסגר הראשון יצאה למסע לדיוק הנפש, ובמקביל יצרה, עיצבה ובעיקר חקרה ופיתחה תערובת בטון ייחודית וכך נולד סטודיו CONCRETO. המוצרים של הסטודיו מיוצרים מתוך חשיבה וקריאה של מגמות עיצוב ומתוך הבנה ויזואלית עמוקה של הסביבות המעוצבות שבהן הם עשויים להשתלב, כך שהמוצר הבודד שרוכשים הוא הרבה יותר מרק חפץ – הוא הזדמנות להתחדשות אסתטית.

“הבטון עבורי הוא כמו חידה. משחק שאין לו סוף, שתמיד אפשר להשתפר בו ולחדש בו, אם זה במרקם, בתבניות יציקה, בגוונים ובמיוחד – בשימוש. יש משהו מספק ומרגש בלעבוד עם הבטון כחומר חי, דרך כל השלבים של ההתמצקות וההתגבשות עד לתוצאה הסופית הסטטית. הפלסטיות והחופש של הבטון, שהוא גם כל כך דומיננטי ואורבני מצד אחד אבל מגיע לדקויות עיצוביות רגישות כל-כך מצד שני, מתחברים לאנרגיות שלי עצמי כמעצבת. האופי ההרפתקני שלי, שאוהב לשנות, לזוז, לחקור ולהתחדש, בא לידי ביטוי באופן שבו אני יוצרת מוצרים חדשים ועובדת עם החומר. לא יצאתי לאור עם העסק לפני שהרגשתי שהגעתי לרמת הגימור והטקסטורה הגבוהה שאיחלתי, וזה דורש הבנה עמוקה של החומר והתנסות ללא פחד. המוצרים שלי מייצגים רמת איכות גבוהה שאני עומדת מאחוריה. יש פה מוצר בוטיק אמיתי, ואני כל הזמן משתפרת, מחדשת ומוסיפה.”

טווח מחירים: 15-799 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם או בוואטסאפ

מוצרי הבטון של concreto

אז איזה מוצרים הכי אהבתן? קשה לבחור 🙂 מוזמנות להיכנס ללינקים ולהכיר את כל היוצרות והיוצרים, לראות עוד דוגמאות ועוד מוצרים שהם מעצבים. 

הכתבה נכתבה בשיתוף פעולה מסחרי עם היוצרות והיוצרים של המוצרים. יש לך מוצר ותרצי שאכתוב עליו? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה