הטיפים / הלבשה נכונה ואידיאלית של משרד

אלי בוכבזה (Estudio) הוא מעצב פנים מסחרי ומרצה, בוגר המכון הטכנולוגי בחולון, בעל התמחות בעיצוב פנים מסחרי בבית הספר הגבוה לעיצוב ברומא, IED. אלי חי ונושם צבע ומאמין גדול בהשפעה שלו על המרחב בו אנחנו חיים. 

ליצירת קשר עם אלי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלו, או לפנות במייל ובטלפון 050-5536785.

אלי בוכבזה מעצב פנים
צילום: אדווה רז

הלבשת המשרד – שיפוץ מסיבי הוא לא תמיד הפתרון

בכל משרד תמיד מגיע הרגע שנדרש ריענון. זה יכול להיות כתוצאה מצורך מסוים, כמו גיוס חדש או שינוי אירגוני, וזה יכול להיות מתוך רצון לחדש ולשפר. הצורך הזה לא חייב לבוא לידי ביטוי בשיפוץ מסיבי – כזה שכרוך בהיערכות לפינוי המשרד ותקציבים גדולים. לעיתים, הפתרון הנכון הוא הלבשה מחודשת של המשרד. מפתיע ככל שזה יישמע, הלבשת משרד – גם אם בתקציב מינימלי – יכולה ליצור שינוי מדהים במרחב, ובשנים האחרונות יותר ויותר לקוחות קופצים על הרעיון בשתי ידיים. ריכזתי כאן חמישה טיפים עיקריים להלבשה נכונה ואידיאלית של משרד.

הכל מתחיל בצבע – אנשים נוטים לפחד משימוש יתר בצבע, אבל בפועל צביעת קירות היא הדרך היעילה ביותר וגם הזולה ביותר ליצור שינוי משמעותי במרחב. כדאי להשתמש במספר גוונים המזוהים עם מיתוג החברה, גם אם יש רק גוון אחד בלוגו שלה. הצבע יכול לתחום אזורים ללא שימוש בקירות או מחיצות – לדוגמא, הפרדה בין פינת ההמתנה לבין הקבלה או הדגשה של קיר הטלוויזיה בחדר הישיבות.

ריהוט משלים או ״הריהוט הפחות קריטי״ – אל תזלזלו בשולחן הקפה שעומד ליד הכורסא ואפילו לא בעציץ שהנחנו מחוץ למטבח, בסופו של דבר אנחנו חווים מרחב כמקבץ של המון פרטים קטנים ודווקא החלפה או הוספה של פרטים קטנים יכולה ליצור עניין במשרד.

אלי בוכבזה מעצב פנים
צילום: אדווה רז

העין שלנו אוהבת לטייל במרחב – כדי ליצור משרד הרמוני הקפידו על אזכורים, העין שלנו סקרנית מאד ואם לא נייצר לה הקשרים היא עלולה ״ללכת לאיבוד״. בחרתם להכניס גוונים כתומים וכחולים למרחב? השתדלו שיהיו לפחות שלושה אזכורים של הגוונים הללו – לדוגמא, בקיר, בריפוד הכורסא ובשולחן הקפה.

אמנות גרפית – ישנה הפרדה שאף פעם לא הבנתי בין ״מיתוג״ לבין ״אמנות״ שתולים במשרד, אני אישית חושב שהלבשה נכונה של משרד חייבת לשלב בין השניים. המטרה שלנו היא לייצר במשרד אלמנטים גרפיים מיתוגיים, שמצד אחד יענו על הצורך של ״תליית תמונות על הקירות״ ומצד שני יספרו למבקרים על החברה, החזון שלה וכמובן המוצר או השירות שהיא מספקת.

אלי בוכבזה מעצב פנים
צילום: אדווה רז

אל תגלו, אבל לא הכל חייב להיות פרקטי – השאיפה בכל מרחב, בטח במשרד שמשמש לעבודה וסירקולציה של מגוון אנשים רחב, היא ליצור מקום פונקציונאלי. לא תאמינו, אבל מדי פעם מותר לנו לחטוא ולמקם אובייקטים שהם ״רק יפים״, אלמנטים שכל המטרה שלהם היא להוסיף עניין למקום. זה יכול להיות דברים שקשורים לתחום העיסוק של החברה וזה יכול להיות בדיחות עובדים – בסוף כולנו מחפשים את הגורם האנושי, הנקודה החמימה הזו שתעלה לנו חיוך על הפנים.

ליצירת קשר עם אלי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלו, או לפנות במייל ובטלפון 050-5536785

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה