מטבחים מעוצבים / אלונה אורלאן

אלונה אורלאן היא מעצבת פנים המתמחה בתכנון אדריכלי ועיצוב פנים לבתים פרטיים, פנטהואזים, חללים עסקיים ודירות בין אם זה משלב בנייה או מבנים קיימים. אלונה מעצבת חללים בסגנונות שונים, עיצוב על זמני, רענן ואלגנטי עם תשומת לב לפרטים הכי קטנים. עיצוב מותאם הוא חלק אינטגרלי מהגישה שלה וכל חלק בפרויקט נעשה בהתאמה אישית על פי דרישות הלקוח, באיכות הגבוהה ביותר ומבלי להתפשר על הביטוי העיצובי. ליצירת קשר עם אלונה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

אלונה אורלאן מעצבת פנים

כמה מילים על הפרויקט – בית פרטי מבנייה באבן יהודה

"הפרויקט החל בתוכניות על הנייר והיו בו מספר אתגרים. כל הפרוגראמה הייתה לא פונקציונלית ולא מקסמה את השטח כראוי בכל הקומות. נאלצתי לתכנן את כל הבית מחדש, תוך התחשבות באילוצים כמו מיקום הממ"ד ושירותים בכניסה, ובתוכנית אדריכלית טרפזית של קומת הקרקע שלא החמיאה לחלל. המענה לשתי נקודות אלו היה בפתיחת ויטרינה גדולה לגינה בכדי לטשטש את קיר האלכסוני של שישה מטרים ולאפשר למבט לנדוד החוצה ובכך לטשטש את ה'פגם'. המענה השני היה על ידי עיצוב של פרגוד, אשר מסווה את הכניסה לממ"ד ולשירותים ונותן תחושה אינטימית יותר לשני החללים. חלל המדרגות אף הוא טופל – המדרגות החולפו למדרגות מרחפות בכדי לאוורר את המבואה, והוספנו חלון גדול ליצירת תחושת מרחב ואוורר. מכיוון שאין אצלי פשרות בפונקציונליות יצרתי חדר כביסה, שלא היה קיים בתוכנית המקורית בקומה העליונה ושיניתי את מיקום סוויטת ההורים שהשקיפה לגג החנייה לצד הנגדי של הבית, מעל הבריכה."

אלונה אורלאן מעצבת פנים
צילום: ערן תורג'מן
אלונה אורלאן מעצבת פנים
צילום: ערן תורג'מן
אלונה אורלאן מעצבת פנים
צילום: ערן תורג'מן

מה היו האתגרים בפרויקט ואיך התמודדת איתם?

"מחסור במפתחים וגודל לא נכון מבחינת פרופורציות וגם חדר משפחה סגור שהיה ממוקם בין הפינת אוכל למטבח ויצר מטבח כלוא ופינתי ולא אפשר קשר עין וזרימה בחלל. ביטלתי את חדר המשפחה שלא היה בו צורך לאור המצאות הממ"ד באותו קומה, שהחליף אותו פונקציונלית מבחינת צרכים. פתחתי חלון גדול בפאה של הקיר הדומיננטי של המטבח וויטרינה נוספת ביציאה לכיוון החנייה. פתחים אלו נותנים הצצה למעטפת הירוקה וגם מקנים גישה עם מצרכים מכיוון החנייה ישירות למטבח."

מה היה חשוב לך בפרויקט?

"היה חשוב לי ליצור חלל עם זרימה מבחינת תנועה וקשר עין, בין המטבח לחלל הציבורי של הסלון, וגם לישיבה בחוץ. פרקטיות של היומיום היא זו שתכריע אם העיצוב עומד במבחן הזמן עבור השוהים בחלל ולכן זה בא לידי ביטוי בכל החלטה תכנונית ועיצובית והחיבור היה מתבקש. רציתי ליצור מראה אלגנטי ונקי ולאפשר אחסון רב ככל האפשר כי זה תמיד חיוני, וגם ליצור אי שיכול להכיל את כל המשפחה. בסופו של דבר ביומיום הישיבה באי היא יותר אינטואיטיבית מישיבה בפינת האוכל."

אלונה אורלאן מעצבת פנים
צילום: ערן תורג'מן
אלונה אורלאן מעצבת פנים
צילום: ערן תורג'מן
אלונה אורלאן מעצבת פנים
צילום: ערן תורג'מן

מה מיוחד בתהליך איתך?

"המשימה שלי היא למקסם כל פרט בפרויקט החל משלב התכנון. פונקציונליות וזרימה של חלל הם מרכיבים משמעותיים והם הבסיס בכל החלטה שאני מקבלת. אני יודעת לזקק את צרכי הלקוחות שלי מתוך ה-DNA שלהם ולתרגם את זה בשטח גם כאשר הם אינם יודעים להגדיר זאת בעצמם וזה מה שהופך את העיצוב שלי ל-Timeless. עיצוב שיהיה רלוונטי עבורם זמן רב, ילווה אותם שנים ויהיה חלק מעיצוב הזיכרונות שלהם."

טיפים לעיצוב מטבח מוצלח

"בין אם החלל גדול ועל אחת כמה וכמה כאשר הוא קטן, החיבור בין החלל הציבורי של הסלון למטבח הוא הכרחי מבחינתי גם שיקולים עיצוביים, זרימה ופונקציונליות, וגם מהסתכלות תרבותית עלינו ועל הרגלי האירוח והאכילה שלנו. אנחנו רוצים קשר עין עם הנעשה בחלל הציבורי למי שעובד במטבח בין אם לצורך פיקוח על הנעשה בחלל למשפחות עם ילדים קטנים וגם מבחינת אירוח וחיבור לשאר יושבי הבית."

"להצניע אזורים בהם יש מתקני מים וכדומה כדי ליצור מראה נקי. ניתן לעשות זאת בכך שממקמים אותם בנקודות אשר פחות חשופות לחלל הציבורי או מאוחסנות בארונות."

ספקים שלקחו חלק בפרויקט

מטבח, שיש ומוצרי חשמל: מטבחי סמל בנמל | ריצוף: טופולסקי רצף | תאורה: D light | צילום: ערן תורג'מן | אקססוריז: אוקנין | שטיחים: צמר שטיחים

ליצירת קשר עם אלונה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור עיצוב מרחבי עבודה מתפרסמות כתבות על עיצוב מרחבי עבודה שונים – חדרי עבודה, משרדים, חנויות, מסעדות, מרחבי למידה, חדרי ילדים ועוד. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

עיצבת מרחב עבודה מעניין? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה