הטיפים / איך להעביר הרצאת אונליין בצורה מעניינת

רוית נדלר בונה ומעצבת מצגות עסקיות לארגונים ולפרטיים – מצגות שיווק, משקיעים, השקות, להרצאות ולכל מטרה אחרת. בשנים האחרונות יצרה רוית מאות מצגות לחברות בתחומי אנרגיה, חינוך, רפואה, שוק ההון, ביטחון, היי-טק, בנייה ועוד. במקצועה רוית היא מנהלת תקשורת שיווקית ותקשורת פנים ארגונית, עם ניסיון בארגונים גדולים. המומחיות שלה היא קודם כל עבודה על התוכן, חידוד המסרים, דיוק הסדר של הסיפור בהתאם למטרות ולקהל היעד ורק אחר כך עיצוב יצירתי בסגנון נקי ולא עמוס, כך שהמסרים יועברו בצורה הטובה ביותר שתשאיר חותם על הקהל.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר וליצירת קשר עם רוית מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, לפנות במייל או בטלפון 050-7436753.

רוית נדלר בונה ומעצבת מצגות עסקיות
צילום: ליה יפה

איך להעביר הרצאת אונליין בצורה מעניינת ולא מרדימה

בהרצאה פרונטלית פנים מול פנים, לא נעים לנמנם מול עיני המרצה, אבל אם ההרצאה היא בדיוק אחרי ארוחת הצהריים בכנס, או אם ישנת רק שעתיים בלילה ואתה גמור, תמיד יהיה את החבר הזה שיתקע לך מרפק ויעיר אותך. בזום לעומת זאת, אם עייפים, אפשר לסגור את המצלמה, לתפוס תנומה קצרה, לעשות התעמלות מעוררת או להכין קפה ולחזור כאילו דבר לא קרה…

בואו ונודה – כולנו מדי פעם סוגרים את המצלמה לאתנחתא קלה אם ההרצאה בה אנחנו צופים משעממת, או שיוצאים בכלל מהזום בשקר כלשהו ("מצטערת אבל חייבת לצאת לקחת את הילד ל…, היה ממש מעולה"). בשני המקרים זה לא נעים. לא לראות מישהו מנמנם מול עיניכם ולא לראות מסכים שחורים במקום את פרצופי המשתתפים. מניסיוני הן כמרצה והן כמשתתפת בהרצאות פרונטליות ובהרצאות און ליין, כדי למזער את התופעה אפשר לעשות כמה דברים, שרלוונטיים בכלל ובמיוחד להרצאות אונליין:

לבנות את סיפור ההרצאה בצורה מתוכננת: באופן כזה שהתכנים יהיו מעניינים, מסקרנים, ברמה המותאמת לקהל היעד (כלומר לא פשוט מדי ולא מסובך מדי) ובהתאם למה שמעניין אותו לדעת (ואת זה כדאי לבדוק מראש אם אפשרי). איך לבנות סיפור טוב? צפו בסרטון

ביסוס הנתונים: לתמוך במסרים שלכם במחקרים, במספרים, בציטוטים ובכתבות – שנותנים אמינות ועומק למה שאתם אומרים, מעוררים מחשבה. ואפרופו נתונים, מהו חוק המספרים הגדולים?

הפעלת הקהל: לשלב בהרצאה שאלות, סקרים, חידונים, חלוקה לחדרים, משימות חווייתיות שרלוונטיות לנושא – לגרום להם להשתתף, להיות פעילים בהרצאה ולא לשאת מונולוג.

שילוב הומור: גם בהרצאה וגם במצגת. הומור תמיד עוזר לקשב, מקליל את הנושא, עושה חשק להמשיך ולהקשיב, במיוחד אם הנושא כבד.

רוית נדלר בונה ומעצבת מצגות עסקיות

שפת גוף ואינטונציה: אם אפשר להעביר את ההרצאה בעמידה ולא בישיבה – מה טוב. בכל מקרה לזוז, להניע את הידיים ואת הגוף כמה שניתן. לשחק עם הקול – לא מונוטוני, אלא לעלות ולרדת בגובה ולדבר מהר / לאט בהתאם כדי ליצור דרמה או מתח או הדגשה של משפט חשוב כלשהו.

כל העזרים הטכניים שיהיו באיכות טובה: תאורה – שימו לב להעביר את ההרצאה לא מחדר חשוך אלא מואר היטב באור טבעי (לשבת מול חלון ולא עם הגב) או בתאורה שמכוונת אליכם, שלא יהיו עליכם צללים. מיקרופון ומצלמה באיכות טובה וכמובן קו אינטרנט חזק כדי שלא תהיינה הפרעות ושיבושים באמצע ההרצאה.

המצגת: במיוחד בזום, כשהעיניים ממוקדות במסך, המצגת היא סופר חשובה! מצגת משעממת ולא בנויה נכון יכולה לעשות נזק לתדמית שלכם, גם אם ההרצאה שלכם מאד מעניינת. מצגת מעולה היא מצגת שבנויה נכון ותומכת במסרים שלכם, מספרת את הסיפור בצורה ויזואלית במקביל למילים שאתם אומרים בעל פה, נעימה לעין, יצירתית, מסקרנת, מפתיעה ובלתי נשכחת. אנשים זוכרים מסרים שמועברים אליהם בצורה ויזואלית, זוכרים הומור וסרטונים שרגשו אותם – כל אלה ישדרגו את החוויה של הצופה ויעבירו את המסרים שלכם בצורה המיטבית, כך שתשיגו את מטרות ההרצאה.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר וליצירת קשר עם רוית מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, לפנות במייל או בטלפון 050-7436753.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה