נשים ועסקים / דבורה אדר

דבורה אדר היא מנחת קבוצות ובעלת העסק – LEV WORKSHOP FOR THE SOUL. לשלושת ילדיה יש את האותיות לב בשם (גלבוע , לביא ויובל) מתוך הרצון שיהיו אנשים טובים עם לב רחב ומכאן נולד השם של העסק.

דבורה עדר סדנאות פוטו תרפיה
צילום: פזית עוז

איך העסק התחיל?

"לפני חמש שנים, אחרי שהתגרשתי, הבנתי שהגיע הזמן שלי לחלום. תליתי את האותיות DREAM  על הקיר והתחלתי לחלום. לאחר תואר ראשון במדעי החברה ולימודי צילום ובשיאם של לימודי הנחיית קבוצות התחלתי את חיי מחדש. לאחר שנה, נרשמתי ללימודי פוטו תרפיה בשלוחה של מכללת תל – חי ומיד בתום הלימודים פתחתי את העסק שנקרא LEV , ומייצג את השקפת עולמי."

כמה משפטים על העסק

"אני מציעה סדנאות פוטו תרפיה וצילום בסמרטפון. פוטו תרפיה היא שיטה של התבוננות בנפש דרך תמונות וצילום פעיל. זו דרך מופלאה ליצירה והבעה. הסדנאות אותן אני מעבירה הן בדרך כלל תהליכיות וכוללות מספר מפגשים, אך יש גם סדנאות חד יומיות. אני עובדת עם מוסדות, עיריות, ארגונים, בתי חולים ובעיקר בתי ספר. קהל היעד שלי הוא מבוגרים ונוער, ובשנתיים האחרונות, בעיקר בצוותים חינוכיים ורפואיים. מאז שהתחיל נגיף הקורונה אני רואה כי החיילים הקרביים של מגיפה זו הם הצוותים האלו והם זקוקים למענה והתייחסות בהיבט הרגשי והאישי." ליצירת קשר עם דבורה מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה.

צילום: פזית עוז

מה מיוחד בגישה שלך?

"בסדנאות אני מוציאה את הפוטו תרפיה מחדר הטיפול ונותנת כלים לכל אחד ואחת איך ניתן להשתמש בצילום ותמונות ככלי להתפתחות אישית הבעה וצמיחה ומשלבת בין פוטו תרפיה לשיטת האימון שלמדתי. הינה דוגמה למשוב שקיבלתי: עברתי לא מעט סדנאות במהלך שנות ההוראה. אמיתי – מזמן לא נהניתי כמו אצלך בסדנאות. מצאתי שם מקום פורקן, שותפות, מקור הזדהות, הבנה, וזה היה מרומם נפש, מין אחווה אנושית של בן אדם לאדם ללא קשר לפיתוח המיקצועי. דבורה יקרה, מאחלת לך את כל הטוב בהמשך מסע החיים, חוזק ,עוצמה, נחישות והגשמת שאיפות'."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"שימי את עצמך במרכז – קחי לך ימי הזנה, השתדלי להיפגש עם חברות בערב ולא בשעות הבוקר, הקדישי זמן זה תמיד לעבודה או לעצמך. תחגגי הצלחות! תספרי לכל מי שנקרה בדרכך על העסק שלך! תהיי גאה בדרך שלך! תתייחסי אל עצמך בחמלה ובעיקר ובאהבה עצמית."

"אם את אמא לילדים – אל תעבדי בבית. הבית תמיד שואב מאיתנו זמן, מחשבה או פעולות. אפילו לשבת בבית ולראות בית לא מסודר, לא מאפשר לעבוד בצורה יעילה. בחרי לך מקום עם השראה בו את יכולה לעבוד ללא הסחות דעת והגדירי שעות שבו את עובדת ושעות לבית ולילידים."

"הקיפי את עצמך רק באנשים מפרגנים ותומכים – בך ובעסק שלך! אלו שלא, תזיזי הצידה באלגנטיות. העסק שלך זה את וכמו שלא תתני שידברו סרה על אחד הילדים שלך כך אל תתני לאף אחד לדרוך או לפגוע בחלום שלך."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"באחת הסדנאות של צעירים בשרות לאומי, במהלך סבב היכרות, אחד הצעירים יצא מהארון בעזרת תמונה שהציג לקבוצה, זה היה מרגש ועוצמתי מאוד. הקבוצה חיבקה אותו וקיבלה אותו בצורה מדהימה והוא הרגיש הקלה עצומה."

איך את צומחת ממשברים?

"יום אחרי שאב ילדיי עזב את הבית הגעתי אל דודתי שהיא פסיכולוגית, והיא אמרה לי שני דברים שהולכים איתי יום יום. אחד – אם לוקחים את המילה משבר ומורידים את הקו השמאלי ביותר של האות ש', מתקבלת המילה – מעבר וזה גרם לי להבין שכל משבר הוא מעבר ואפילו הזדמנות. הדבר השני שאמרה לי – תדאגי שתמיד תהיה שמחה בבית. וגם לזה היא דאגתי. בהרצאה שלי אני מספרת על דבריו של השחקן מתיו מקונוהי באחד הנאומים שלו בטקס האוסקר: 'מי הגיבור שלך? ועניתי – אני! בעוד 10 שנים!' וכך כל עשור הוא ראה את עצמו כגיבור בעיני עצמו – בעשור הבא. מאז ששמעתי את המילים הנפלאות האלו , הבנתי שהגיבורה שלי זו דבורה בעוד עשר שנים!"

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת לפתוח לבבות של אנשים דרך תמונות, צילום ושיח רגשי."

רוצות להכיר את דבורה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה