נשים ועסקים / נאוה שוורץ

נאוה שוורץ היא רו"ח ומגשרת עסקית וקהילתית, מנכ"לית גבו"ה – מרכז גישור, בוררות והדרכה, המספק שרותים ללקוחות פרטיים, עסקיים וממסדיים המבקשים לפתור סכסוכים וליישב מחלוקות בהסכמה. הידע והניסיון שרכשה כרואת חשבון לאורך עשרות שנות פעילות בתחום, מעשירים את יכולתה לגשר בתחום העיסקי בפרט.

נאוה מגיעה מעולמות הכספים כמו גם הגישור. בראייתה, שניהם כישורי חיים נחוצים להצלחה הן לבעלי/ות עסקים והן בחיים האישיים. היא מאמינה שרכישת כלים מעשיים בנושאים אלו תביא לצמיחה עסקית, הגדלת שורת הרווח ומענה פיננסי מיידי לעסקים.

מעבר לשירותי גישור ופתרון מחלוקות, נאוה מעבירה קורסים וסדנאות בנושא תקשורת בינאישית ומענה להתנגדויות, וכן בתחום התנהלות כלכלית וחינוך פיננסי.

נאוה שוורץ שרותי גישור ושרותי בוררות
צילום: גלינה נסטריוק / צילומי גלינה – Galina Art Photo

איך העסק התחיל?

"הכל התחיל ממקום של התנדבות: כשסיימתי לימודי גישור בשנת 2014, החלטתי שאני חייבת להביא את הדבר הטוב הזה לקהילה ולעיר בה אני חיה – יוקנעם עילית. הקמתי וניהלתי בהתנדבות לאורך שנים מרכז גישור קהילתי לטובת תושבי העיר."

"גם התחום הפיננסי התחיל מהתנדבות כאמא בבתי הספר של ילדיי, וחשיפת התלמידים לעולמות הכסף. מתוך הבנה של נחיצות הדבר, למדתי הנחיית קבוצות והתחלתי להעביר קורסים לקהלים שונים בתחום חינוך פיננסי והתנהלות כלכלית נכונה ונבונה."

כמה משפטים על העסק

"סל השרותים: שרותי גישור ושרותי בוררות, וגם קורסים וסדנאות: חינוך פיננסי והתנהלות כלכלית – אישית ועסקית, וגישור ותקשורת בינאישית – חברות, עסקים וארגונים."

"סוגי התמחויות גישור: משפחה וזוגיות / עסקי – פנים וחוץ ארגוני / דיור ונדל"ן, תכנון ובנייה / צרכנות  / שכנות / הסכמות ועדי בתים / הגיל השלישי ובין דורי / יחסי עבודה / המרחב הכפרי / גישור בינ"ל עסקי ומשפחתי / הובלת דיאלוג קהילתי."

"קורסים וסדנאות מובילים: קורס תקשורת בינאישית לצמיחה עסקית לארגונים, חברות ועסקים. קורס ניהול פיננסי להצלחה עסקית – לבעלי/ות עסקים. קורס התנהלות כלכלית נכונה – לצעירים/ות בתחילת דרכם האזרחית, ולפרטיים בכלל וקורסי גישור / חינוך פיננסי בתי ספר / גפ"ן."

ליצירת קשר עם נאוה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי וללינקדאין שלה או לפנות במייל ובטלפון 050-7207995.

נאוה שוורץ שרותי גישור ושרותי בוררות
צילום: גלינה נסטריוק / צילומי גלינה – Galina Art Photo

מה מיוחד בתהליך איתך?

"הערך המוסף שלי הוא עבודה מקצועיות ויסודית, תוך ראיית צרכי הלקוח, ומכל הלב. לתחושתי, אני משפיעה על איכות החיים של לקוחותיי, הן ביחסיהם עם סביבתם והן בהתנהלותם הכלכלית, ובכך מביאה לתחושת סיפוק, הצלחה והגשמה עבורם."

טיפים לנשים עצמאיות

"ידע הוא כוח, הוא הדרך להצלחות אישיות ומקצועיות."

"התנהלות כלכלית נכונה – מצמיחה!"

"התמדה ונחישות מביאות לתוצאות: יגעת ומצאת – תאמין!"

"בתקופת חרום או אי ודאות חשוב לבדוק את תזרים המזומנים ל- 3 החודשים הקרובים, להבין איזה הוצאות צפויות, ומה ההכנסות הצפויות, ומה יהיו מקורות המימון להוצאות הצפויות ולדאוג למקורות מימון ככל שיש צורך. כדאי להימנע מהלוואות ככל האפשר, ולפני מחליטים לקחת הלוואה – יש לדאוג לצמצום הוצאות ולשימוש בחסכונות."

נאוה שוורץ שרותי גישור ושרותי בוררות
צילום: אלה סנקובסקי
נאוה שוורץ שרותי גישור ושרותי בוררות
צילום: אלה סנקובסקי

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"אני נרגשת בכל פעם מחדש כשבעלי עסקים מיישמים את החומר המועבר בסדנא או בקורס בתחום הכספים: פונים לבנקאי באופן מקצועי יותר ומקבלים שרות שמתאים לצרכיהם, שואלים שאלות מדויקות את היועץ/ת הפיננסי שלהם ומשפרים את ההתנהלות הכלכלית, מצמצמים אשראי ולוקחים אחריות מלאה מבחינה פיננסית על העסק, כפי שאני מנחה לעשות. אני גם נרגשת כשתלמידים משתפים אותי בחסכון שיצרו, איך הצליחו לא לבזבז ולהיות שקולים ומחושבים בהתאם לצרכים שלהם."

איך את צומחת ממשברים?

"תקופה זו היא מאתגרת בכל מובן: אישי, כלכלי, חברתי, בטחוני, לאומי. ועם זאת, אין לנו את הזכות לוותר לעצמנו. העשייה המקצועית גם תסייע כלכלית ותביא פרנסה, וגם תשמור עלינו בפעילות ועשייה שוטפת. מניסיוני, וכפי שאני מתנהלת בימים אלו, אני ממליצה לכל אחת ליזום פגישות עסקיות, להיפגש על קולגות הן לטובת קידום העסק והן מבחינה חברתית. ליזום, ליצור, לפתח כיוונים נוספים. לא להסס לפנות ולבקש עזרה מהסביבה הקרובה, מהמוסדות. לתחושתי, ההצמדות לשגרה שומרת עלי, וזו דרכי להתמודד עם אי הודאות כיום."

נאוה שוורץ שרותי גישור ושרותי בוררות
צילום: גלינה נסטריוק / צילומי גלינה – Galina Art Photo

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת לראות את הקסם שבהליך הגישור, כששני הצדדים שהגיעו טעונים וכועסים, מצליחים להקשיב האחד לשני, לנהל שיח, לדבר ביניהם ואף להגיע להסכמות שנכונות להם. אז אני יודעת שעשיתי עבודתי נאמנה. באותה המידה, אני חשה סיפוק כשעסק מצליח להתרומם כלכלית בעקבות ידע שהעברתי."

רוצות להכיר את נאוה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי וללינקדאין שלה או לפנות במייל ובטלפון 050-7207995

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה