מבטחים מעוצבים / ליאת גוברין

ליאת גוברין היא מעצבת פנים, מתכננת פרויקטים פרטיים ומסחריים בדגש על תכנון פונקציונלי ופרקטי. בוגרת בית הספר לעיצוב פנים של ברברה ברזין בהצטיינות, ובעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון (גם הם בהצטיינות) מאוניברסיטת בן גוריון. הפרויקטים בסטודיו של ליאת הם בתחומים שונים – דירות, בתים, משרדים ואפילו מרחבים חינוכיים, והיא מאמינה שהחוכמה בתכנון ועיצוב פנים היא בהתאמתו ללקוח במדויק.

ליאת עוסקת בפרויקטים מסוגים שונים. מקיפים, משלב המחשבה דרך כל התכניות, הבחירות, הקניות, הביצוע הליווי והבקרה ועד לפרט הסטיילינג האחרון ומאידך גם בפרויקטים "ללא שבירות" – בהם משדרגים ומגיעים לתוצאות חלומיות מבלי להרוס ולבנות. ליצירת קשר עם ליאת מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

ליאת גוברין מעצבת פנים ליאת גוברין מעצבת פנים ליאת גוברין מעצבת פנים ליאת גוברין מעצבת פנים ליאת גוברין מעצבת פנים ליאת גוברין מעצבת פנים ליאת גוברין מעצבת פנים

ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: אבי קבלו

כמה משפטים על הפרויקט – מטבח לבית פרטי בצורן

"זוג עם שלושה בנים מתבגרים, מתוכם תאומים, מתגוררים בבית דו משפחתי קטן – כ- 50 מ"ר בנוי בכל אחת משתי הקומות, כחלק ממגרש גדול של כחצי דונם. המטבח, שהיה מיושן ולא מרווח, עבר שיפוץ כחלק משיפוץ דרמטי שעבר הבית, כאשר הטריגר העיקרי היה הפרדת הבנים לחדרים נפרדים בקומת המגורים.
המטבח הקודם היה ישן ועשוי מעץ בעל גוון צהבהב, כמעט ללא משטחי עבודה ואזורי אחסון מספיקים."

"המטבח החדש הינו בגוון ירוק מרווה רגוע ונעים, שלמעשה היה אחד ה"ברזלים" הכי גדולים מבחינת עיצוב קומת הכניסה; עד כדי כך שחברות מטבחים מסוימות נשללו על הסף כי לא יכלו לספק מטבח בגוון הפורמייקה הרצוי. לגוון הירוק-מרווה הוספנו תאים פתוחים במראה של עץ טבעי ומשטח שיש בהיר ועדין המזכיר מרקם של טראצו, וזאת בעיקר כי רצפת הטראצו הותיקה בקומה תוכננה להישאר."

"לאור העובדה שהרוויחו במטבח 'קיר גבוהים' עד התקרה, ארונות מזווה ואחסון ומגירות רבות – העדפנו לוותר על ארונות עליונים מעל המשטח ובכך נשמר המראה הפתוח והאוורירי בחלל כולו."

ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: אבי קבלו
ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: אבי קבלו
ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: אבי קבלו
ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: אבי קבלו

מה מיוחד בפרויקט?

"היציאה מהמסגרת והשילוב של החדש בהלימה מוחלטת לקיים שיחקו בפרויקט הזה תפקיד גדול. רצפת הטראצו הותיקה שהושארה ועמודי בטון שהיו פזורים ברחבי הבית הצריכו חשיבה יצירתית. למטבח החדש שנבנה בגוון ירוק-מרווה עם שילוב עץ הוספנו אלמנטים מיוחדים כדוגמת מנורה מיוחדת מעל דלפק העבודה ומאוורר תקרה מעץ טבעי שמוקם מעל פינת האוכל הסמוכה למטבח. 'שיחוק' צבעוני נוסף הוא בדמות פס הצבירה הארוך במסדרון הסמוך למטבח, שבו הספוטים נצבעו בגוון ירוק מיוחד המתאים לו."

מה היה לך חשוב בפרויקט?

"היה חשוב לי בפרויקט לתת ללקוחות הרגשה שנוכל להשיג את מטרות העל של הפרויקט ואף מעבר לכך. אופי הלקוחות התבטא בשילובי הצבע שבחרנו למטבח ולחלל כולו (אפילו חדר הרחצה ששופץ מהיסוד בקומת הכניסה קיבל טוויסט אמיץ של צבעוניות שמדברת גם עם שאר החלל)."

ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: אבי קבלו
ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: אבי קבלו
ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: אבי קבלו

מה היו האתגרים בפרויקט ואיך התמודדת איתם?

"הפרויקט היווה אתגר תכנוני גדול עבורי, גם עקב השטח המצומצם של כל אחת מהקומות וגם עקב העובדה שקיימים מספר עמודים, קורות וקירות בטון ארוכים יחסית במקומות שונים, אשר הגבילו את יכולת התמרון והתכנון בדרך למציאת הפתרון האופטימלי להגשמת מטרות השיפוץ. בנוסף, אילוצי תקציב מהודק גרמו לכך שהיינו חייבים להסתדר עם פתרונות תכנוניים טובים וללא עזרים כגון נגרות אומן."

"קורת בטון המפרידה בין הכניסה למטבח היוותה אתגר עיצובי לתכנון המטבח, שנפתר באמצעות ארון כניסה הכולל גם תאים פתוחים וסמוך למזווה, כך שלקחנו בחשבון גם את המבט הראשוני כשנכנסים לבית וגם את הצורך הפונקציונלי. היה לי חשוב לאפשר ללקוחות מעבר קל וחלק בין החללים החשובים בקומת הכניסה, המטבח-פינת האוכל והסלון ולכן, לאור העובדה שהחלטנו שלא לבצע שינויים קונסטרוקטיביים, התייחסתי לכך בתכנון חצי האי במטבח, אשר כולל מגירות רחבות לאחסון משני צדדיו, אך משאיר אזור נוח למעבר."

טיפ לשיפוץ מטבח מוצלח

"כשמתכננים מטבח חשוב לראות את התמונה הכוללת; לא רק את המטבח לבדו, אלא להתייחס לפונקציונליות – בהתנהלות בו וגם בסביבתו. ממליצה לקחת מעצבת שמכירה גם את הלקוחות וצרכיהם (ועשתה תחקיר מעמיק לפני התכנון) וגם את החלל שסביבו."

ליצירת קשר עם ליאת מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

 

 

במדור עיצוב מרחבי עבודה מתפרסמות כתבות על עיצוב מרחבי עבודה שונים – חדרי עבודה, משרדים, חנויות, מסעדות, מרחבי למידה, חדרי ילדים ועוד. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

עיצבת מרחב עבודה מעניין? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה