הטיפים / יצירת שינוי מקצועי באמצע החיים

רותם עמית היא מאמנת אישית שמלווה נשים במשרות בכירות שרוצות לעזוב את "כלוב הזהב" ולהמציא את עצמן מחדש. אחרי 20 שנה כעו"ד פלילית בשירות המדינה, היא עזבה את תחום עריכת הדין ועשתה מהחלום שלה קריירה. היום היא בעלת קליניקה לליווי נשים, מעבירה סדנאות והרצאות בנושא מודעות אישית ותקשורת בינאישית תחת המותג "מודעות משנה מציאות". רותם משתפת כאן את הטיפים שלה ליצירת שינוי מקצועי (ולא רק) באמצע החיים.

ליצירת קשר עם רותם מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

רותם עמית מאמנת אישית
צילום: נעמה הלל מלמד

יצירת שינוי מקצועי (ולא רק) באמצע החיים

שינוי הוא חלק מהחיים שלנו, וטבעי לחלוטין שבגיל 40 נרצה דברים אחרים ממה שרצינו בגיל 20. אם לא טוב לכן, אם אתן מרגישות תקועות או שמשהו אחר בוער בכן – אל תישארו מתוסכלות. אפשר בהחלט לעשות שינויים מקצועיים ואחרים גם אחרי גיל 40.

אל תחששי לשאול את עצמך שאלות. הדברים הכי טובים מגיעים אלינו כשאנחנו בוחרות להטיל ספק במוכר והידוע ולשאול את עצמנו שאלות. ברוב המקרים אנחנו כל כך עסוקות בחיי היומיום שלנו ובשגרה הקבועה שלנו שאנחנו לא עוצרות לשאול את עצמנו האם טוב לי? מה הייתי רוצה לעשות? מה יעשה אותי מאושרת? כשאנחנו שואלות את עצמנו שאלות – התשובות מתחילות להגיע כי ברגע שפתחנו את עצמנו לאפשרויות חדשות, המוח שלנו מתחיל לזהות אותן סביבנו.

קחי דף ועט ותכתבי את החזון שלך.  כדי ששינוי יוכל לקרות אנחנו חייבות לדעת מה הדבר שבאמת אנחנו רוצות לעשות. כל עוד זה רק מחשבה מעורפלת שרצה לנו בראש, קשה לנו להבין מה בדיוק הכיוון ואיך בונים לשם את הדרך. חשוב לבדוק עם עצמנו מה סוג השינוי שאני מעוניינת בו? האם זה שינוי בתוך התחום שלי? האם זה שינוי תחום בכלל? האם אני רוצה להיות שכירה או עצמאית? ככל שנהיה יותר מדויקות ונדע מה הכיוון  – יהיה לנו יותר קל. אגב, אם אין לך עדיין כיוון ברור, אל תחששי להעלות כל מיני אפשרויות ואז תתחילי לחשוב מה מהם מרגש אותך? מה את מאוד אוהבת לעשות? ומה את עושה טוב כמעט ללא מאמץ?

אל תתרגשי מהקולות של הסביבה. זה יותר קל להגיד מאשר לעשות, ובכל זאת, חשוב שנבין, שלאנשים תמיד יהיה מה להגיד בנוגע לכל דבר שנחליט לעשות. זה בכלל לא קשור אלינו – זה קשור אליהם, לחששות שלהם ולאמונות המגבילות שלהם. כל עוד אנחנו עסוקות במה אומרים עלינו או חושבים עלינו, ואנחנו מנסות לרצות, אנחנו לא נצליח להיות לעולם מרוצות. אני ממליצה בשלבים הראשונים לבחור רק את האנשים בחיינו שיכולים לתמוך ולעודד – ואותם לשתף, עד שנצבור מעט יותר בטחון או וודאות לגבי הכיוון שלנו. בנוסף, חשוב שנזכיר לעצמנו כל הזמן את הסיבה לשינוי ואת הרווח שיהיה לנו כאשר נעשה אותו.     

אל תפחדי מהפחד. בניגוד למה שרובנו חושבות הפחד הוא לא אויב, לא צריך להילחם בו ואי אפשר לנצח אותו. פחד, כמו כל רגש אחר, צריך לדעת לנהל. הפחד מגן ושומר עלינו אבל כשהוא לא מווסת נכון הוא מונע מאיתנו להתקדם. נסי לזהות מה המקור של הפחד, ממה הוא בא להגן עלייך? ואז לחשוב האם יש דרך שבה את יכולה לפעול ועדיין לשמור על עצמך (למשל לעשות פעולות קטנות יותר, לעשות דברים לאט יותר, להיעזר באדם כלשהו, להפעיל יכולת אחרת שלך). כשאנחנו יודעות איך להתמודד עם הפחד – הוא לא נעלם, אבל גם לא מונע מאיתנו מלפעול. 

שינוי לוקח זמן. כדי שהשינוי יהיה מוצלח, הוא חייב להיות מותאם ונכון לך. כל שינוי צריך לקרות בזמן הנכון ובדרך הנכונה לך. אין דרך אחת נכונה. תדאגי למצוא את הדרך שנכונה עבורך, שמשתלבת עם הערכים והשאיפות שלך ושמתאימה לסגנון החיים שלך.

ליצירת קשר עם רותם מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה