חדרי ילדים מעוצבים / בר בן ישי

בר בן ישי היא מעצבת פנים ומוצר, בעלת סטודיו ברבורית כבר 7 שנים. הסטודיו מתתמחה בעיצוב מבנים פרטיים ומשרדים. ההתמחות של בר כמעצבת מוצר וכמעצבת פנים מאפשרת לה להכנס לפרטים מאוד קטנים בפרויקטים של הסטודיו, להסתכל עליהם מזווית יצירתית יותר, להבין תהליכי ייצור בצורה עמוקה יותר ולהסתכל על הפרויקט מעיניו של המשתמש החל מאחיזתו בידית ועד לתכנון החלל כולו. ליצירת קשר עם אביטל מוזמנות להיכנס לאתר שלה.

בר בן ישי מעצבת פנים
צילום: איתי בנית
בר בן ישי מעצבת פנים
צילום: איתי בנית
בר בן ישי מעצבת פנים
צילום: איתי בנית

כמה מילים על הפרויקט

"מדובר על פרויקט שיפוץ עבור משפחה מאוד מיוחדת – משפחה שאיחדה בתים – ולכן היה צורך בהרבה חדרים לילדים. החדרים תוכננו בראייה קדימה, על מנת שיוכלו לשמש את הילדים גם בעתיד כשיגדלו, עם חשיבה על הצרכים המשתנים של הילדים."

"בחרתי להציג שני חדרי ילדים מהפרויקט. חדר אחד שייך לשני ילדים – אחד בן שנתיים והשניה בת ארבע. היה לי חשוב שהחדר לא יהיה מגדרי ויכיל את שני המינים. הצבעים שנבחרו הם ניטרליים ובחירת האביזרים מתאימה לילדים ולאופי שלהם. בנוסף, החדר תוכנן כך שיוכל להכיל בעתיד עמדת עבודה לקראת בית הספר."

"החדר השני שייך לילדה בת עשר שזו הפעם הראשונה שהיא נכנסת לחדר משלה. היה לי חשוב שתרגיש כמו נסיכה, ולכן בחרתי במיטה זוגית ולא במיטה וחצי. בחדר מוקמה גם פינת איפור ולמידה עבורה וגם מסך טלויזיה. העיצוב של החדר נעשה בשיתוף פעולה איתה, כדי שאוכל להבין בדיוק מה החלומות שלה ולעצב חדר שיתאים בדיוק לה. בחרתי בגווני ורוד פודרה וטקסטיל בהיר עם שילוב של עץ טבעי, כדי להגשים לה חלום אבל לשמור על החדר בוגר, נצחי ונטול טרנדים על מנת שישמש אותה לשנים הבאות."

מה היה חשוב לך בפרויקט?

"עד שעברו לבית החדש היו להם הרבה חדרים משותפים ועכשיו בבית החדש רציתי לתת הרגשה לכל ילד שיש לו את הפינה שלו, לפי האופי והצרכים שלו. שמתי דגש על צבעים שיכולים ללכת עם הילדים שנים קדימה – ידעתי מראש מי יהיה באיזה חדר ולכן כל גוון שנבחר מתאים גם לילד אחר שיכול להיות יגור בחדר הזה בעתיד."

מה היו האתגרים בפרויקט ואיך התמודדת איתם?

"הפרויקט היה מאתגר כיוון שהיו המון משתנים ואילוצים, הבית הורחב כדי להכניס כמה שיותר חדרים, ורציתי ליצור תחושה שישנה חשיבה מאחורי פרט וכל תרחיש אפשרי יקבל מענה כך שכל דייר בבית ירגיש שיש לו מקום."

בר בן ישי מעצבת פנים
צילום: איתי בנית
בר בן ישי מעצבת פנים
צילום: איתי בנית
בר בן ישי מעצבת פנים
צילום: איתי בנית

טיפים לתהליך עיצוב חדר ילדים מוצלח

"לבחור בגוונים וחומרים ללא היצמדות לטרנדים. חשבו על גוונים כמה שיותר עדינים שימשיכו להיות רלוונטיים עבורכם גם בעוד כמה שנים וגם יתאימו לילדים לאורך שלבי החיים. חשוב שהחדר יהיה נטרלי ועדין, ואת האופי של כל ילד או את הצבעוניות שאוהבים, להכניס באמצעות טקסטיל, אומנות ואביזרים."

"חשוב לעשות תכנון עם חשיבה קדימה על הצרכים המשתנים של הילדים גם לגבי ריהוט ולהכין מראש נקודות חשמל לשולחן עבודה."

מה את לוקחת איתך לדרך מהפרויקט?

"אני לוקחת איתי לדרך את האנשים שגרים בבית, שנכנסו לי ללב ועד היום אני חושבת עליהם, את האהבה הגדולה בין בני הזוג ואת האהבה לילדים מנישואים קודמים. זה היה מרגש מאוד לראות מהצד את המשפחה החדשה שנוצרה ולי הייתה את הזכות לבנות להם בית חם שמאחד את כולם יחד."

המלצה על ספק

"טמבור, איקאה, עץ מלא, השטיח האדום, באני בי, לאמפ תאורה, א. ישראלי, מיקוש אילוסטריישן."

ליצירת קשר עם אביטל מוזמנות להיכנס לאתר שלה.

במדור עיצוב מרחבי עבודה מתפרסמות כתבות על עיצוב מרחבי עבודה שונים – חדרי עבודה, משרדים, חנויות, מסעדות, מרחבי למידה, חדרי ילדים ועוד. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

עיצבת מרחב עבודה מעניין? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה