הטיפים / לנהל את העסק במקסימום ודאות ושליטה

מורן וילף היא יועצת עסקית, מרצה להתנהלות עסקית נכונה ובעלת הפודקאסט ״פגישת עסקים״. היא מלווה עסקים קיימים שרוצים להתייעל וגם עסקים חדשים שרק הוקמו. מורן ממקדת את הייעוץ העסקי שלה ביצירת סדר וארגון בעסק, וכל עסק מקבל את הייעוץ והכלים הייחודיים עבורו, במטרה להטמיע שינויים שיישארו לאורך זמן ויחוללו שינוי לטובה. בין הנושאים בהם מורן עוסקת: קביעת יעדים עסקיים, בניית תכנית עסקית ותכנית עבודה, ייעול תהליכי עבודה, הגדלת הרווחיות על ידי יצירת סדר ושיטתיות בעסק, ועוד. אלו הטיפים של מורן לניהול עסק קטן בצורה אפקטיבית.

רוצות להכיר את מורן יותר ולשמוע איך היא יכולה לעזור גם לעסק שלכן? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי ולעמוד הפודקאסט "פגישת עסקים" בספוטיפיי.

מורן וילף יועצת עסקית
צילום: צילום: Q Elite, תומר קצב.

איך לנהל את העסק שלך במקסימום ודאות ושליטה?

כמה שווה לך שקט נפשי וודאות? הרבה פעמים, נראה לנו שכדי להשיג אותם אנחנו צריכות לשלם מחיר כבד: לשנות הרגלים, להשקיע באנשי מקצוע יקרים, להפוך את הקערה על פיה. אבל לפעמים, מספיקים כמה טיפים קטנים כדי לנהל עסק קטן בצורה אפקטיבית, להגדיל את הרווחיות ואת השקט הנפשי.

הקדישי 20 דקות בשבוע לעסק שלך. זה נשמע כאילו אנחנו מנהלות את העסק בכל זמן, כל הזמן – בראש. אבל זה לא באמת מאפשר לנו לנהל אותו בצורה אפקטיבית: כשאנחנו תוך כדי תנועה אנחנו לא מגיעות לשלב שהפתרונות עולים וגם מיושמים, ולרוב תחושת התסכול של קצה חוט פתוח נשארת אתנו ולא נפתרת מעצמה. לכן, הקדישי 20 דקות בשבוע לניהול של העסק שלך: התמקמי במקום נוח ונעים ללא הפרעות ומסכים, עם מחברת ועט או לוח חלק, ותחשבי על העסק שלך ממעוף הציפור: מה הבעיות שצצות? מה מפריע לך כאן ועכשיו? תכנני את הדרך לפתור אותם ושבצי אותם בלו״ז שלך להמשך השבוע. השבועות הראשונים כנראה יעסקו בכיבוי שריפות, אבל לאחר שכל אלה יכבו, תמצאי את עצמך יוזמת, מתכננת ומקבלת החלטות בצורה הרבה יותר רגועה.

צברי שומנים כספיים. צרי לעצמך סכום קטן בכל חודש שיכנס לקופה סגורה (הרחק מהישג יד ועו״ש). את הסכום תגדירי לפי מה שאת יכולה לעמוד בו. המטרה היא שתוכלי להשתמש בכסף הזה בחודשים הבאים להשקעה חוזרת בעסק שלך: למיתוג מחדש שלך, לאתר שאת כל כך רוצה, לקורס מקצועי שאת מפנטזת עליו או למשרד משלך שמגיע לך כבר הרבה זמן.

זרקי את התיק מעבר לגדר. הרבה פעמים אנחנו שמות לעצמנו מקלות בגלגלים בלי לשים לב: מערימות משימות על גבי משימות שכולן אמורות להוביל אותנו לנקודה בקצה הדרך, רק שמרוב שכבות אנחנו לא מגיעות לנקודה הסופית. אנחנו שואפות שהכל יהיה מוכן, שיהיה מושלם, שיהיה כמו שצריך. אבל אנחנו שוכחות שהמטרה היא לקיים את העסק שלנו, ומה שהעסק שלנו צריך זו הכנסה קבועה ורציפה. לכן, אני מזמינה אותך לשבור את פרדיגמת ה״שלמות״ ולהתחיל לחשוב יעיל: מה הדרך הכי קצרה שתיקח אותך לשקל הראשון? נסחי לעצמך כמה שפחות משימות ופשוט תצאי לדרך! השכבות המושלמות יגיעו בהמשך הדרך, אבל תרוויחי אותן ביושר כשאת כבר רווחית וחכמה יותר.

צרי לעצמך תמונה ברורה. בדרך שהכי נוחה לך (אקסל או אפילו דף ועט) הביני את תמונת ההכנסות שלך לחודשים הקרובים. פרטי כמה את אמורה לקבל מכל לקוח קיים בכל חודש עד לסוף השנה, ואם אין לך לקוחות מתמשכים – כמה את רוצה להכניס וכמה עסקאות דרושות לזה. תמונה ברורה תאפשר לך לתכנן קדימה בצורה יעילה ולהיערך לתקופות יבשות יותר מראש.

הביני מה עומד מאחורי העסק שלך. אנחנו חיים בעולם של שיתוף, של רשתות חברתיות ושל מוחצנות, ולפעמים קל מאוד לשכוח: לכל עסק יש את הדנ"א שלו, ומה שמתאים לעסק אחד לא בהכרח מתאים לעסק אחר. לכל בעל עסק יש את הסיבות שלו לפעולה מסוימת, את הלקוחות שלו ואת הייחודיות שלו, והתמונה שבחוץ יכולה לבלבל. לכן, למדי לקחת השראה ממה שאחרים עושים – אבל קחי אותם בערבון מוגבל. מצאי את מה שמתאים לעסק שלך, ללקוחות שלך – ולך בעצמך, התבונני פנימה והדיוק יגיע משם.

רוצות להכיר את מורן יותר ולשמוע איך היא יכולה לעזור גם לעסק שלכן? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי ולעמוד הפודקאסט "פגישת עסקים" בספוטיפיי.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה