אוסף / פוסט המוביילים הגדול

כשאתן עוצמות עיניים האם אתן מדמיינות לפעמים שיש מעליכן איזה מובייל שהרוח עוברת דרכו והוא משמיע איזה רחש שהופך את הזמן לאינסופי ומשכיח מכן את העובדה שביממה יש רק 24 שעות? בדיוק בשביל זה קיימים המוביילים. אז אם את מחפשת מובייל לסלון, מובייל למרפסת או מובייל לחדר הילדים, אוסף המוביילים הגדול הוא כאן בדיוק בשביל זה. מוזמנות להציץ ולהתחדש.

המוביילים של ליאורי אלון – Touch & Wood

ליאורי אלון היא המעצבת והבעלים של Touch & Wood, סטודיו לעיצוב וייצור פריטי ריהוט ודקורציה מעץ, ביניהם מובייל דגים מיוחד – הדגים צבועים במנעד של גוונים כחולים וטורקיזים, משוייפים שיוף גס המגלה טפח מטקסטורת העץ המלא, תלויים על ענף עץ טבעי ממוחזר שמשרה רוגע, פשטות נעימה וחיבור לטבע. את מובייל הדגים אפשר לתלות בכניסה לבית, בחדר השינה, בפינת האוכל או בחדר העבודה ולהנות מנקודת עניין שמחה וצבעונית בסגנון מארין אקו שיק.

"אני אוהבת לטייל בנמלים בין סירות דייגים שמספרות סיפור, לצלם דייגים ורשתות דיג, לבהות בגווני הים התכולים ולגלות עוד גון מיוחד. תוסיפו לזה את המיתוסים שמעניקים לדגים משמעויות סמליות ותקבלו תמהיל של ברכה, יופי, מסתוריות ורומנטיקה. זו הייתה ההשראה ליצור את מובייל הדגים ולדמיין איתם את מרחבי הים הפתוח. אני מתרגשת מהחיבורים שנרקמים בין הפריטים שאני מעצבת ומייצרת לבין האנשים שבוחרים בם. אני מאמינה שפריטי הריהוט והדקורציה נועדו לספר סיפור, לתת פתרון לצורך קיים, לחבר בין אנשים וזיכרונות, לרגש ולטפח אווירה נעימה של עניין, צבע ונוסטלגיה."

מחיר: 190 ₪ למובייל 3 דגי עץ צבעוניים. פרטים נוספים ורכישה באתר ובאינסטגרם.

המוביילים של ליאורי אלון touch & wood
צילום: ליאורי אלון

המוביילים של ענבר מיצ'ל

ענבר מיצ'ל יוצרת ומעבירה סדנאות בסטודיו שלה במושב נהלל. בין המוצרים שהיא יוצרת אפשר למצוא פריטים מדאס (כלים ומוביילים), גלויות מאוירות ומוצרי נייר.

"הייחוד של המוצרים שלי מתבטא במקריות והמקוריות שלהם: כל מוצר שונה מהשני, החל מהעץ שנאסף בחורשה, נחתך ולוטש, כל אחד עם אופיו וצורתו, ועד לצורות הדאס שנעשו באופן ידני, בתשומת לב ומחשבה אישית. אין שני מוצרים זהים, כל פריט הוא עולם בפני עצמו, וההשראה ליצירה מגיעה מכל הסובב אותי, החל מהעלים הפשוטים ביותר, ועד לתנועת הירח מעל. הכל מרתק אותי, ממלא ומרגיע. זה מה שאני מייחלת להעניק דרך הפריטים השונים."

טווח מחירים: 40-65 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם ובטלפון 050-4515401.

המוביילים של ענבר מיצ'ל

המוביילים של רונית פטר

רונית פטר יוצרת וילונות חרוזים ופעמוני זכוכית מבדים וחרוזים.

"את המוביילים שאני עושה אף אחד לא עושה. השילובים שלי באים מתוכי, וכך גם ההשראה. כל היצירה נובעת מבפנים – נטוע בי הידע הזה גם מבחינה הטכנית, גם מבחינת הצבעים וגם מבחינת שילוב החומרים והמסר של החיות שנובע מהמובייל הסופי, ואני מוציאה את הידע לאור והופכת אותו למשהו מוחשי. בתחילת דרכי השתתפתי ביריד 'חוצות היוצר' בירושלים, והייתה אישה אחת שהגיעה בכל יום, לא דיברה, לא שאלה, רק הסתכלה. באחד הערבים כרבע שעה לפני שסגרנו את הדוכן היא הגיעה וקנתה את רוב המוביילים – הרגשתי שאליהו הנביא הגיע עד אלי ונותן לי ברכה. כל אומן מתפלל שיקרה לו מקרה כזה. לעולם לא אשכח אותה."

פרטים נוספים ורכישה בחנות האטסי או בטלפון 050-2208994.

המוביילים של רונית פטר

המוביילים של נועה ריס – בת יער

נועה ריס היא בעלת המותג בת יער. בחנות שלה תוכלו למצוא מכשפות עם כדורי בדולח, פיות עם שרביטי עוצמה ושדונים שרוכבים על דרקונים. יהיו שם מוביילים, קריסטלים, לוכדי חלומות, קישוטים למדף או לקיר, מנורות, הדפסים אקולוגים, כרטיסי ברכה, תיקים וקלמרים – כולם מלווים בבת יער יחידה במינה.

"הדמויות להן אני קוראת בנות יער עשויות מאוצרות הטבע העוצמתיים שאני מלקטת בחצר הבית או תוך כדי שיטוטים בדרכים. כאשר אני יוצרת את הדמויות אני דואגת להיות בסטייט אוף מיינד מדיטטיבי המבקש 'להכניס' ליצירה את המהות/האנרגיה הגבוהה ביותר שתשרת את הקונה העתידי."

פרטים נוספים ורכישה בפייסבוק או בטלפון 054-3954022.

המוביילים של נועה ריס בת יער

המוביילים של לירון איסק

לירון איסק יוצרת, מלמדת ומעבירה סדנאות אומנות רב תחומית בנושאי מלאכות קדומות ויצירה מהטבע בסטודיו בביתה – "סטודיו טבע" ביד חנה.

"כשהייתי סטודנטית לעיצוב טקסטיל בשנקר לפני שנים, אהבתי לשחק עם בדים ושעווה. לפני כמה שנים הייתי צריכה להעביר סדנה גדולה בחנוכה והיו לי שאריות בדים והמון נרות משומשים. חשבתי על סדנה כזו של אוריגמי וטבילה בנרות, ומאז היצירה הפכה גם למוצר למכירה. העגורים עשויים מבדים שאני ממחזרת וטובלת בשעווה וכן חישוקי ענפים שאני מלקטת, והם עמידים במים. ניתן להזמין מוביילים בהזמנה אישית בגדלים ובסגנונות שונים או להגיע אליי לסדנה וליצור כזה בעצמכן.ם."

טווח מחירים: 45-100 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם, בפייסבוק או בטלפון 052-8249006.

המוביילים של לירון איסק

המוביילים של "פשוט רונה"

רונה היא ״פשוט רונה״ – אמנית צמר וחוטים ומנחה סדנאות וחוגים בתחום מלאכות היד הרכות (אריגה, ליבוד, מקרמה ועוד). המוביילים של רונה מלובדים כולם בעבודת יד, בהתאמה אישית.

"המוביילים שלי מלובדים (מפוסלים בצמר) מצמר טבעי, רך וצבעוני ומיוצרים בעבודת יד, בהתאמה אישית להזמנת הלקוחות. כל מובייל הוא יחיד ומיוחד וניתן להזמין דמויות/פיות בצבעים לבחירתכן. המוביילים מתאימים לאירועים שונים ומגוונים: ימי הולדת, הולדת תינוק/ת, חגיגות אירוסין נישואין ואף הנצחה של אלה שכבר לא אתנו."

טווח מחירים: החל מ-90 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם או בטלפון 054-5920106.

המוביילים של פשוט רונה

המוביילים של שושי שושני

שושי שושני היא בעלת הסטודיו "נייר וצבע" במנוף, ישוב קהילתי קטן בגליל. שושי מציירת מנדלות, מפסלת בנייר ויוצרת כלים שימושיים וחפצי אמנות.

"מאז ומתמיד עסקתי באמנויות שונות. הצבעים שבו את ליבי, וצבעוניות עזה מפעימה אותי. יצאתי לפרישה מוקדמת אחרי 32 שנים מופלאות כגננת, ועכשיו אני יכולה להשקיע את כולי באמנות שלי. המיוחד בעבודותיי שכולן על טהרת נייר בשימוש חוזר, ולא נייר טואלט, שאינו ידידותי לכדור הארץ. מאחר שבחרתי לעבוד בנייר, אין לי כל ענין לנסות להפוך אותו למרקם של חומר אחר. לנייר יש 'חיים משלו', הוא יכול לקרוס פתאום, לצאת ממרכוז, ואני למדתי לזרום עם השינויים ולא לאלץ אותו. המנדלות שלי ייחודיות, יוצאות מהתבניות הקבועות, ונותנות דרור לצבע ולרוח. כל עבודה היא one of a kind."

טווח מחירים: 30-700 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם ובפייסבוק.

המוביילים של שושי שושני

המוביילים של דגנית דהן – Sabai Sabai.Design

דגנית דהן היא מעצבת תעשייתי בעלת המותג Sabai Sabai.Design, סטודיו עיצוב המתמחה במוצרי נייר. דגנית מפתחת ומייצרת בארץ מוצרי נייר משמחים ואריזות חכמות תוך הקפדה על כל אספקט בתהליך העיצוב ובשילוב של שיטות ייצור מסורתיות וטכנולוגיות מתקדמות. בין המוצרים אפשר למצוא  קופות חיסכון מנייר, מוביילים מנייר, לוחות שנה, כרטיסי ברכה תלת ממדיים ופיתוח מוצרי נייר ללקוחות בהתאמה אישית.

"אני אוהבת פרינט ואוהבת לאתגר את הטכנולוגיות השונות, ומשלבת בתכנון המוצרים בין עולם הפרינט, שיש בו אינספור אפשרויות של חומר, צבע וטקסטורה לבין בניה תלת ממדית שמקורה בתכנון מבני של אריזות ועל ידי מספר קיפולים פשוטים האובייקטים מקבלים נפח וחיים. הרעיונות לפיתוח המוצרים מתגלגלים ממוצר למוצר. למשל שיחה עם חבר חוזר בתשובה ובעל חנות מתנות שסירב בעצת הרב למכור קופות חיסכון בצורת חזרזיר והציע במקום, שאולי אפתח מוצר 'כשר' המבוסס על אחד מסיפורי התנ"ך. אז סיפור תנ"כי לא יצא מזה, אלא התחלה של רעיון שהבשיל למוצר חדש – מובייל נייר של שלושה לווייתנים המשייטים בחלל החדר בתחושת רוגע ושקט,  שמספיק רק משב רוח קל כדי שיתחילו לרקוד מעל מיטת תינוק או בפינת החדר ויטילו צלליות ימיות עדינות על קירות החדר."

פרטים נוספים ורכישה בחנות אטסי, באינסטגרם או 054-5748450

המוביילים של דגנית דהן - Sabai Sabai.Design
צילום: ארקדי רסקין

המוביילים של ענבר זר – Barbura Home Jewelry

ענבר זר היא בעלת המותג Barbura Home Jewelry. בסטודיו שלה מעצבת ענבר מוצרים דקורטיביים לבית, אותם היא מכנה 'תכשיטים לבית', המקשטים את הבית ומוסיפים לו נגיעות של יופי וייחודיות. כל פריט נעשה בעבודת יד באהבה גדולה, עם תשומת לב מוקפדת לפרטים הקטנים, מחומרים מגוונים כמו קרמיקה ופליז ובטכניקות מעולם הצורפות והקרמיקה.

"מבין המוצרים השונים שלי, אני אוהבת במיוחד את סדרת המוביילים, האופן שבו הם נעים למשב האוויר בתנועה רכה, הוא תמיד קסום בעיני. וההסתכלות עליהם תמיד משרה בי רוגע ושלווה. מכיוון ואני מוכרת את המוצרים למדינות שונות מסביב לעולם, אני נחשפת לעיתים לבקשות שונות ומגוונות, ובמידת האפשר גם שמחה לעזור. כך היה עם לקוחה שביקשה ממני התאמה אישית של גודל שעון שרצתה לרכוש ממני. מכיוון ואני מייצרת את הכל ידנית, זה היה אתגר לא פשוט אך משמח ומסקרן. בסופו של דבר, לקבל את התמונה של השעון תלוי בביתה באמסטרדם, היה מרגש מאוד."

טווח מחירים: 80-750 ₪ לרכישה: אינסטגרםחנות אטסי, או בטלפון 052-3666021.

המוביילים של ענבר זר - Barbura Home Jewelry

המוביילים של עתליה שי

עתליה שי יוצרת עבודות מקרמה ואריגה עבודת יד, בהתאמה אישית ללקוחות.

"ההזמנה הראשונה שלי בעצם הובילה אותי להכין גם מוביילים לחדרי תינוקות. הייתה לי לקוחה שהזמינה מתלה קיר לאחותה ותוך כדי השיחה היא סיפרה לי שהיא בדיוק ילדה בן ושאלה אם אני מכינה גם דגמים לחדרי תינוקות. שלחתי כל מידי דברים שאני יכולה לעשות ובסופו של דבר היא ביקשה מובייל. באותו ערב כבר התחלתי לעבוד עליו, ממש התרגשתי שאני מכינה משהו חדש וגם בכלל לא חשבתי שאכין משהו לחדרי תינוקות, הייתי בטוחה שאשאר בתחום המקרמה-אריגה ואתמקד בעבודות גדולות. כשהיא קיבלה את ההזמנה היא הייתה כל כך שמחה והרגשתי שזאת רק ההתחלה. כמה חודשיים אחרי חברה ממש טובה שלי ילדה בת בכורה והכנתי לה מתנה לתינוקת – קשת עם השם שלה. אנשים כל כך אהבו את זה שמאז אני לא מפסיקה להכין קשתות לחדרי ילדים ואפילו נוצרו מארזים של קשת ומובייל תואמים."

טווח מחירים: 180-300 ₪. פרטים נוספים ולרכישה באינסטגרם ובטלפון 054-5354617.

המוביילים של עתליה שי

המוביילים של סנדי עבוד

סנדי עבוד מעצבת פריטי מקרמה בהתאמה אישית, ביניהם מתלים לקיר, קישוטים לחדרי ילדים, תיקים ממקרמה ושטיחים לקיר (אריגה), אותם היא יוצרת מתוך הנשמה שלה, מתוך הרגש והאנרגיות שקיימות בה.

"סבתא שלי בת 90. לא מזמן, היא שאלה אותי 'מתי תכיני לי מקרמה לבית?'. האמת שלא חשבתי שיש מקום על הקירות שלה, מרב תמונות של הילדים, נכדים, נינים ורקמות שהיא בעצמה הכינה. אבל ביחד עשינו סדר מחדש ופינינו קיר מיועד ליצירה שלי. התרגשתי מאוד, והרגשתי כבוד וגאווה שאני מכינה עבורה יצירה במו ידי. גדלתי בקנדה בלי סבתא ולכן הקשר ביננו מאד מיוחד לי. אפילו בגיל 49 אני מתרגשת כל פעם מחדש לספר לאנשים שיש לי סבתא. היום היצירה הזו תלויה בפינת אוכל בביתה (בתמונה) וכל מי שרואה אותה נפעם מיופייה."

טווח מחירים: 50-650 ₪.פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם או בטלפון 052-3844103.

המוביילים של סנדי עבוד

מוזמנות להיכנס ללינקים ולהכיר את היוצרות והיוצרים, לראות עוד דוגמאות ועוד פריטים בחנויות שלהם. הכרת כבר את האוספים האחרים במגזין? מוזמנת להיכנס: אוסף המחברות / אוסף מוצרי הבטון / אוסף הלבבות / אוסף הפרינטים / אוסף הקרמיקה / אוסף הטבעות / אוסף לוחות התכנון / אוסף המזוזות / אוסף הספלים / אוסף העגילים / אוסף השלטים / אוסף השעונים לבית / אוסף המקרמה / אוסף התיקים / אוסף הצמידים / אוסף הכריות / אוסף מארזי הלידה

הכתבה נכתבה בשיתוף פעולה מסחרי עם היוצרות והיוצרים של התכשיטים. יש לך מוצר ותרצי שאכתוב עליו? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה