אוסף / פוסט החנוכיות הגדול

בכל שנה כשמתחיל חודש נובמבר, חנוכה כבר מעבר לפינה. השנה זוהי תקופה לא פשוטה. לצד העצב הגדול יש את האור שמביא חג החנוכה, ואני מקווה שהשנה יהיה אור גדול. האוסף הזה מוקדש לחנוכיות. יש בו סגנונות מגוונים ועיצובים יפים, ובעיקר יוצרות ויוצרים מוכשרים, וזה הזמן לחזק אותם, ולנסות להכניס קצת אור הביתה.

החנוכייה של סטודיו Barbura Home Jewelry 

ענבר זר היא בעלת Barbura Home Jewelry, סטודיו לעיצוב וייצור פריטים דקורטיביים לבית, העשויים ברובם מפליז וקרמיקה, בעבודת יד ובאהבה גדולה. הסטודיו מציע מוצרי נוי לבית, או כמו שענבר מכנה אותם – 'תכשיטים לבית', שממש כמו תכשיטים לגוף, מיועדים לקשט את הבית ולהוסיף לו נגיעות של יופי וייחודיות.

"העיצוב של החנוכייה הוא מודרני מינימליסטי, הלוקח השראה מצורתה של החנוכייה המסורתית. החנוכייה עשויה מקרמיקה בעבודת יד מוקפדת, ובעלת קנים זהובים, עשויים פליז, אשר מוסיפים לחנוכייה טאצ' יוקרתי וחגיגי."

מחיר: 500 ₪. פרטים נוספים ורכישה בחנות אטסי ובטלפון 052-3666021.

החנוכייה של סטודיו Barbura Home Jewelry
צילום: ענבר זר

החנוכייה של רעות'ס

רעות בר-טל היא היוצרת של הייחורים של רעות׳ס, מעצבת ומייצרת מגוון מוצרים לצמחים באמצעות מדפסות תלת מימד ומשתמשת בפלסטיק אקולוגי המופק מעמילן תירס. רעות מעצבת מתקני ייחורים להשרשת צמחים בהדפסת תלת מימד – פרויקט אישי שהתחיל מחלום שהפך למציאות לפני קצת יותר משנה. יש לה חנות היא אינטרנטית וסטודיו בביתה בכפר סבא שהוא שילוב בין משתלה, מעבדה ומפעל ייצור.

"חנוכיית ״וַיְהִי״ היא לא עוד אחת שצצה לשבוע באמצע שנה, אלא כזו שנשארת לכל השנה והיא תהיה מושלמת על המדף, כקישוט בשולחן, עם ייחורים או פרחים טריים – כל מה שיעשה לכם טוב ונעים בעין ובלב. החנוכייה של רעות׳ס מחברת את עולם הצמחים לרוח החג, במיוחד עכשיו שלפעמים הכל נראה כאוטי. מציאת רגעים של שלווה, אסקפיזם וחיוביות היא כל כך חיונית. לצמחים יש דרך לטפח את נשמתנו. הם מלמדים אותנו סבלנות כשאנחנו דואגים להם, מזכירים לנו להעריך את היופי שבצמיחה ושינוי, ומשמשים כתזכורת עדינה להאט ולהתענג על הרגע הנוכחי."

טווח מחירים של חנוכיית ״וַיְהִי״: 450 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר. לשינוי צבע החנוכייה יש ליצור קשר למספר: 052-7489990

הייחורים של רעות'ס
צילום: רעות בר-טל

החנוכייה של ZING

שיר הררי ורז ישראל הן בעלות המותג ZING. שיר ורז מתמחות בקרמיקה וביציקות ייחודיות, ובשנת 2023 השתתפו ביריד צבע טרי בו הציגו את הפרויקט שלהן "זיכרון של נייר" – פרויקט של יציקות קרמיות לתוך תבניות נייר בו כל כד יצא שונה ומיוחד במינו.

"במסורת היהודית המנהג הוא שביום השמיני של חנוכה יושבים כולם יחד לאחר הדלקת הנרות, מתבוננים בנרות וכותבים פתק של משאלות ובקשות לשנה הבאה. וכשהנרות נכבים מטמינים את הפתקים בחנוכייה עד חנוכה של שנה הבאה. בחנוכיות שלנו ישנם חריצים ייעודים לשמירת הפתקים לשנה הבאה. חנוכיית אור הינה חנוכייה מלבנית שמצד אחד אפשר לראות את חשיפת נרות החנוכה ובצד השני את אותם החריצים לפתקי המשאלות. עיצבנו את המוצר שלנו בקווים נקיים כך שבסיום השימוש החנוכייה תשב על המדף בתוך פריט עיצובי מיוחד. החנוכייה של ליאם היא חנוכייה עגולה המייצגת בצורתה את המחזוריות הטקסית של הדלקת נרות החנוכה בכל שנה ושנה. בימים אלו כל כך חשוב לשמור על המסורת, האחדות והחיבור של כולנו יחד ולכן בחרנו לעצב חנוכייה עגולה שתסמל לנו משהו שלם כמו המסורת היהודית שלנו שלא ניתן לשבור."

טווח מחירים: 360-500 ₪. יש שני עיצובים שונים: חנוכייה מלבנית – חנוכיית אור, וחנוכייה עגולה – החנוכייה של ליאם. פרטים נוספים ורכישה באתר ובאינסטגרם.

חנוכייה של ZING
צילום: ZING

החנוכיות של המטרצת

 יפעת זאבי היא אדריכלית, מנהלת פרויקטים וגם בעלת "המטרצת", סטודיו ייחודי ומעורר השראה לעיצוב פריטים one of a kind המבוססים ברובם על טכניקת הטרצו המסורתית. העיצוב נעשה בעבודת יד, עם דגש על קיימות – שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, שימוש בכלים רב פעמיים, שימוש חוזר בשאריות שנוצרות (אין בזבוז של חומר!), מיזם "הפח הורוד" לאיסוף פלסטיק, עבודה עם ספקים מקומיים, וייצור לפי הזמנה. בסטודיו מציעה יפעת גם סדנאות מעשירות וחווייתיות שחושפות את הטכניקה ותהליך העבודה.

"יש לי תשוקה ענקית ליצור דברים, לעצב ולבנות. את 'המטרצת' התחלתי לפני כשנתיים וחצי בתור תחביב שהתפתח לעסק שממלא אותי בכל יום מחדש. אני שמה דגש על חדשנות – מחקר, ניסוי ולמידה תמידיים עם חומרים, טכניקות, צורות, תוכנות ותהליכי עבודה חדשים הם אלו שעוזרים לי להציע לכם את הפריטים הכי מקוריים ומעוררי השראה."

טווח מחירים: 190-220 ₪. על כל שתי חנוכיות שימכרו, יפעת תתרום חנוכייה אחת למשפחות של מפונים. פרטים נוספים ורכישה באתר ובאינסטגרם.

החנוכייה של המטרצת

החנוכיות של SaltwareDesign

ליה ברוס היא בעלת המותג SaltwareDesign – עיצוב חפצי יודאיקה וכלי בית העשויים מ- 100% מלח בתהליך בר קיימא יוצא דופן ויחיד במינו, המבוסס על פטנט פרי פיתוח האוניברסיטה העברית. בתהליך העיצוב הייחודי נעשה שימוש בעודפי מלחי ים המלח המתעוררים לחיים, והופכים לעיצוב בעל משמעות ומלא נשמה. שם החנוכייה MEORROT ‘מְּאֹרֹ֖ת’ מתייחס למונח המתאר את מקורות האור-שמש, הירח והכוכבים, בבריאת היקום כמתואר בספר בראשית. החנוכייה ייחודית וניתנת להרכבה במספר וריאציות – כמנורה של חנוכה, כזוג פמוטים לשבת, וכיחידה דקורטיבית אחת. 3 שימושים בעיצוב אחד!

"מלח הוא חומר בעל סגולות חומריות ורוחניות מיוחדות. הוא נחשב היסטורית לחומר יקר ערך ובעל משמעות מיוחדת בכל התרבויות בעולם. ביהדות  יש לו תפקיד מיוחד – הוא מסמל את הקשר של עם ישראל לאלוהיו. “בְּרִית מֶלַח עוֹלָם הִוא לִפְנֵי יְהוָה, לְךָ וּלְזַרְעֲךָ אִתָּךְ” (במדבר, יח’ פסוק יט’). האובייקטים שאני בוחרת לעצב, נובעים מההקשרים התרבותיים הללו והסגולות החומריות הייחודיות שלו. היצירה נוצרת מתוך יחסי הגומלין בין הצורה, התוכן, השימוש והמשמעות הרוחנית שהיא חובה בתוכה. כל פריט מיוצר בעבודת יד בסדנה שלי, והייצור כולל את כל שלבי ההכנה עד למוצר המוגמר."

מחיר: 860 ₪ לאחר הנחה. בתוקף עד 10.12.23. פרטים נוספים ורכישה באתר או בטלפון 054-4424149.

חנוכייה של SaltwareDesign

החנוכיות של אמיר קמרי

אמיר קמרי הוא מעצב אומנות רוחנית במראות, המראות של אמיר הן כלי לקדושת הרגע ומופע אומנותי משתנה בהתאם לחלל. בנוסף, הוא עובד גם על פרויקטים מסחריים ועיצובים פרטיים עבור מעצבים ואדריכלים.

"תהליך העיצוב האישי ללקוחות שאוהבים ועוקבים אחרי העמוד שלי הוא מרגש מאוד. הם מגיעים מוכנים עם רעיונות רוחניים וסיפורים אישיים מרגשים מאוד על אדם יקר להם שנפטר ורוצים שהיצירה שתוקדש להם תהיה  במקום מרכזי בחלל הבית שלהם. הלקוחות מלמדים אותי סיפורים על האמונות שלהם, סמלים קדושים מעולם הבודהיזם והיהדות והמסר שמאחוריהם ולמעשה מאפשרים לי להרחיב את ההכרה והתודעה שלי בזכות היכולת האומנותית שלי במראות."

מחיר המראות: החל ממראות קטנות במחיר 120 ₪ ועד מראות גוף של 2 מ' במחיר 10,000 ₪ ויותר. השנה אזלו כל החנוכיות, אך ניתן לרכוש מוצרים אחרים באתר. פרטים נוספים באינסטגרם ובטלפון 054-7767139. הסטודיו של אמיר פתוח לקהל – ברחוב העליה 7 תל אביב.

חנוכייה של אמיר קמרי
צילום: גל קמרי

החנוכייה של סטודיו דפני

אלינור דפני היא בעלת סטודיו דפני – חנות אונליין למוצרים לבית ולמשרד מעץ, מוצרים המשמשים אותנו בחיי היום יום בבית כמו מראות, מדפים, מתלים וכדומה. הכל ייצור בעבודת יד, ברמת גמר גבוהה ומחומרי גלם איכותיים. החנוכייה של סטודיו דפני מורכבת מקוביות עץ אלון מלא שאפשר להזיז את המיקום שלהן.

"כשהייתי קטנה, סבתא שלי קנתה לנו חנוכייה שאפשר היה להזיז בה את מיקום הנרות וכל יום הייתי משנה את הצורה של החנוכייה. כשהתחלתי לייצר לפני כמה שנים מוצרים מעץ החלטתי לייצר חנוכייה שתהיה מעניינת ודינמית, כשרה ובאיכות גבוהה. לקח לי כמה שנים עד שהגעתי לסקיצה שאהבתי והייתי מרוצה ממנה. שנה שעברה רכשה ממני לקוחה את החנוכייה וסיפרה לי שזאת השנה הראשונה שהיא חוגגת את חנוכה כגרושה עם הילדים שלה והיה חשוב לה שתהיה לה חנוכייה אמיתית שתסמל את הבית שלה והחופש לה. זה היה מאוד מרגש."

מחיר: 400 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר. 

החנוכייה של סטודיו דפני
צילום: ענבר הלפרין

החנוכייה של סטודיו AV

אביטל קרנר רוטנברג היא בעלת AV Design Studio, סטודיו שעושה שימוש חוזר בקוריאן, ומשתמש בתכונותיו הנפלאות לייצור מוצרים יוקרתיים לבית – המוצרים משלבים קוריאן מחודש, עץ, פליז מצופה זהב 24 קראט וכסף. כל המוצרים עשויים עבודת יד, ובכל אחד מהם יש דגש על עכשוויות, ייחודיות, אלגנטיות, יוקרה, וכמובן – 100% ידידותיות לסביבה.

"בעיצוב המוצרים של AV יש שילוב בין החשיבה על מהות המוצר לבין הצורה והחומר. אני מעצבת מתוך הבנה מה המהות של המוצר או החלל ומדייקת אותו ל-DNA המדויק עבור אותו המוצר או עבור כל דבר שאני מעצבת. המוצרים של AV מיוצרים מקוריאן ממוחזר תוך שמירה על תכונות החומר, עיצוב מוצרים בקו נקי על זמני."

טווח מחירים: 2,100-2,350 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר.

החנוכייה של AV Design Studio
צילום: אביב קורט

החנוכייה של הילה פרמון – LALA STUDIO

הילה פרמון היא בעלת המותג LaLa studio. הילה מעצבת ויוצרת פריטי עיצוב לבית, פריטים המיוצרים מיציקות בטון בעבודת יד.

"החנוכיה הושקה בשנה שעברה מתוך רצון שלי ליצור עבורכם חנוכיה עשויה מבטון, מיוחדת ומקורית אך גם שימושית, כזאת שתלווה ותהיה אתכם עוד שנים רבות. התהליך כלל חשיבה, עיצוב, פיתוח, מחקר ובדיקות – עד להשקה. והכל כדי להביא לכם את המוצר הטוב ביותר. החנוכיה מיועדת לשימוש עם כוסיות שמן בלבד, דבר שעוזר על שמירתה. חג אורים שמח ואמן שחיינו יהיו מלאים באור גדול."

מחיר: 295 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר ובאינסטגרם.

החנוכייה של LALA STUDIO
צילום: הילה פרמון

החנוכייה של Siddur

המותג Siddur מציע פריטי יודאיקה עכשוויים במהדורות מוגבלות, ביניהם כוסות קידוש, פמוטים, צלחות פסח וגם חנוכיות. הכל מיוצר בעבודת יד ובשיטות מסורתיות בסטודיו הממוקם בתל אביב.

"לקראת חג החנוכה הקרב, SIDDUR גאה להציג מהדורה מוגבלת של שמונה חנוכיות שולחניות. החנוכיות מגולפות בעץ ומורכבות מפורצלן ומזהב. כל חנוכייה היא חלק מקומפוזיציה המורכבת משלושה חלקים התומכים ומשלימים זה את זה כמסורת הפיסול המודרניסטי. החנוכייה תהווה תוספת מרשימה לימי החג ותוכל לשמש גם כאובייקט מרשים במהלך כל השנה."

מחיר: 7,000 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר.

החנוכייה של siddur
צילום: רויטל טופיול

החנוכייה של קרן טיבי

קרן טיבי היא קדרית ויצרנית כלי קרמיקה איכותיים לקהל סיטונאי והפרטי, בעלת סטודיו הממוקם בקיבוץ נען. היא יוצרת כלים ייחודיים לבישול, לאפייה ולהגשה, לשימוש בתנור או בטאבון וגם לחימום במיקרו ולשטיפה במדיח הכלים. הכלים שלה נמכרים כיום למיטב בתי המלון ומיטב המסעדות בארץ ובחו"ל וגם בחנויות בוטיק שונות וללקוחות פרטיים. החנוכייה של קרן היא מארז חנוכיית בודדים עם 45 נרות לכל חנוכה.

"ההשראה ליצירת חנוכיית הבודדים שלי הייתה מחשבה על פריט שהוא שימושי במהלך כל השנה. אם זה כפמוטים לשבת, כפמוטים לשולחן ערוך או כחנוכייה חגיגית בחג החנוכה. אני אוהבת ליצור כלים שהם רב שימושיים."

מחיר: 247 ₪לינק לפרטים ורכישה באתר. ניתן לרכוש גם מהחנות שבקיבוץ נען בתאום טלפוני או בשעות הפעילות.

החנוכייה של קרן טיבי
צילום: סטודיו קרן טיבי

החנוכייה של סטודיו ברקו דקור

 ברק אילוז מסטודיו ברקו דקור הוא אומן טרצו. (טרצו – ערבוב של מלט עם אבנים טבעיות משוייפות. מקורו עוד ברומא העתיקה, שם ניתן עדיין למצוא רצפות בנות אלפיים שנה ויותר שנוצקו בשיטה זו ועד היום השימוש המרכזי שלו הוא לאריחי ריצוף). ברק עוסק בעיקר בעיצוב מוצרים אסתטיים, מדויקים, תוך הבנה של החומר והטכניקה.

"אני מאוהב באופן מוזר בבטון ובוורסטיליות ואני אוהב להכניס את החומר הזה לקונטקסט יותר יומיומי ושימושי, כפריט עיצובי ולאו דווקא בהקשר של בניין ואדריכלות."

מחיר: 360 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר.

החנוכיה של סטודיו ברקו דקור
צילום: ברקו דקור

החנוכייה האורבנית של סטודיו אורי ארואסטי

סטודיו אורי ארואסטי פועל מעל עשור ומתמחה בתחום ייצור מוצרים מבטון למרחב הביתי והמסחרי בשילוב חומרים טבעיים. הסטודיו עובד עם עמותות שיקומיות המספקות תעסוקה למתמודדים בעלי מגבלות נפשיות. בנוסף לפעילות זו, אורי מרצה באקדמיה במכללות בארץ בתחום עיצוב המוצר, החומרים והטכנולוגיות.

"החג הזה תאירו את ביתכם עם חנוכייה בסידור נרות קצת אחר עם קריצה מעולם האדריכלות. כמעצב מוצר אני מחפש תמיד לקבל השראות לעיצוב מעולמות תוכן מיוחדים ולא שגרתיים. בחנוכייה זו ניסיתי להתכתב עם הבטון ולראות איך ניתן לעגן אותו עם בחירות מעולמות תוכן מזוהים שיקנו לו ייחוד ושוני על גבי חנוכיות בטון אחרות. המטרה הייתה ליצור קונפיגורציה שונה וקובייתית של סידור הנרות במרחב הנגזרת מעולם הבנייה כאשר השמש יוצר מבנה אסימטרי ושובר את הסכימה. בנוסף, הוספת פוגות צהובות המשולבות בחנוכייה המזוהות עם עבודת הריצוף ואריחים על גבי המבנה משלימה את החוויה."

מחיר: 299 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם, בפייסבוק ובטלפון 050-7277218.

החנוכיה של סטודיו אורי ארואסטי
צילום: סטודיו אורי ארואסטי

החנוכייה של DARYA

דריה תבל היא מעצבת ישראלית, בוגרת המחלקה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון HIT. המותג DARYA אותו הקימה מתאפיין בקו נקי ואסטטי ומציע פריטים ייחודים לעיצוב הבית עשויים מבטון. המוצרים הסופיים משתלבים באופן טבעי בנוף הביתי, עם מראה נקי ונוח לשימוש.

"החנוכיות שלי מעוצבות מבטון בשילוב קנים ממתכת מה שמאפשר ניקוי ותחזוקה בקלות ובנוחות. החנוכיות מגיעות בשתי גדלים ובארבעה צבעים – שחור, לבן, אפור, וטרצו, וגם לקנים יש צבעים לבחירה – שחור, זהב וכסוף. ניתן גם להתאים קנים לשמן או לנרות שעווה – מה שתרצו."

טווח מחירים: 300-400 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר.

החנוכייה של DARYA
צילום: גדי סיארה

החנוכייה של ליאת אנקורי

ליאת אנקורי היא בעלת סטודיו לקרמיקה בעין העמק. היצירה שלה מאופיינת בקווים קלאסיים ובצבעי פסטל בשילוב זהב טהור. את אהבתה והערכתה לפריטי וינטג' היא משלבת במוצריה, כך שניתן לראות על המדף פריטי רטרו בסגנון עכשווי עם נגיעות קלות של זהב.

"את החנוכייה השקתי בשנה האחרונה והיה מאוד משמח ומרגש לקבל תמונות במהלך החג של ההדלקה שלה ברחבי הארץ. החנוכייה מגיעה בלבן או בלבן עם נתזים של זהב."

טווח מחירים: 345-380 ₪, משלוח עד הבית. פרטים נוספים ורכישה באתר.

החנוכייה של ליאת אנקורי
צילום: ליאת אנקורי

החנוכייה של קריניתי

קריניתי זהו סטודיו לעיצוב מוצרי נייר ומוצרים לבית ולמשרד בעיצוב נקי ומינימליסטי

"החנוכיות שאני מעצבת עשויות קוריאן, פולימר המתנהג כמו שיש, בחיתוך אחד ובעיצוב מינימליסטי. אני מאוד אוהבת טיפוגרפיה נקייה ומספרים בפרט, שזה היה לי טבעי לחבר את השפה הטיפוגרפית לחנוכיה, כי זה תמיד בשיח, איזה נר היום? השנה אין סיכוי לאבד את הספירה.”

מחיר: 350 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר.

החנוכייה של קריניתי

 החנוכייה של CeramicAdi

עדי פרי היא קרמיקאית, היוצרת בחמר ובבטון ומעבירה את סדנת 'אבניים לשניים' – סדנא זוגית פרטית.

 "חנוכה, חג של אש ואור שולח אותי לטבע, ההשראה מהטבע עבורי היא השראה אינסופית. יש בו צבעים נצחיים, חומרי יסוד, תנועה במרחב וגולמיות שנותנת מעוף לדמיון. כל אלו מיושמים בחנוכיית האבנים שיצרתי לחג, הקנים מחימר בגוונים שונים. קיימת גם חלופה של חנוכיות בטון המיוחדות שלי."

מחיר:  249 ₪. פרטים נוספים ורכישה של חנוכיית האבנים וחנוכיית הבטון של עדי.

החנוכייה של קרמיקדי

החנוכייה של שלי אגרונין – WALLABY

שלי אגרונין היא מעצבת מוצר בעלת WALLABY – סטודיו ומותג של אוריגמי-מתכת. המותג מתמקד במוצרים המיוצרים מפריסות של מתכות. רוב המוצרים מגיעים ללקוח שטוחים ומאפשרים לו להנות מהקיפול והמעבר מהדו ממד לתלת ממד.

 "החנוכייה היא גרסה מודרנית של חנוכיית שמן מסורתית. היא נמכרת שטוחה בתוך מעטפה מעוצבת ובכל לילה של חג מקפלים את אחד מהקנים ושמים כוס זכוכית לשמן. החנוכייה מיוצרת בארץ, מאלומיניום איכותי ובגימור ידני. מתאימה לכוסות זכוכית סטנדרטיים מס' 13. (הכוסות לא כלולות) הקיפול הינו חד פעמי, מתבצע לפי הוראות פשוטות ומאפשר ליהנות מחוויה של מעבר מפריסה דו ממדית לאובייקט נפחי."

 מחיר: 220 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר

החנוכייה של שלי אגרונין WALLABY
צילום: שלי אגרונין

החנוכייה של Betoni

דניאל גואטה הוא אדריכל ומעצב גרפי. העסק בטוני (עיצוב בבטון) הוקם לפני שנתיים ומאז צבר מאות לקוחות מרוצים. כל הפריטים מיוצרים בעבודת יד בסטודיו בנווה צדק. בחנות תוכלו למצוא מגוון פריטים מעוצבים מבטון כמו: כדים, מגשים, נרות בשילוב צמחי בית וגן. 

"תהליך ייצור המוצרים הוא ידני, החל מעיצוב והדפסה של תבניות הסיליקון בהן אני משתמש ליציקת תערובת הבטון, איור המוצרים ועד שילובם במארזים. רמת הגימור של פרטי הבטון גבוהה מאוד, המוצרים עמידים לאורך שנים ובעלי סגנון מינימליסטי. לכבוד חג החנוכה החלטתי לעצב חנוכייה מבטון. כחלק מעיצוב מוצר אני תמיד מתחיל בסקיצה ידנית על גבי דף נייר. את הסקיצה של החנוכייה העברתי למודל תלת ממדי ממוחשב בה בדקתי את קנה המידה הרצוי. לאחר מכן, הקובץ הממוחשב הודפס במדפסת תלת ממד לכדי תבנית אליה אני יוצק את תערובת הבטון הייחודית. בתום מספר שעות, היציקה יציבה ומונחת לייבוש מספר ימים. התוצאה – מרשימה ואלגנטית, בעלת גימור מט ועיצוב מינימליסטי."

מחיר: 200 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר.

החנוכייה של betoni
צילום: דניאל גואטה

החנוכייה של סטודיו דברים במדבר

דפנה דורפצאון מירזיוף היא בעלת הסטודיו דברים במדבר. דפנה מייצרת חפצי יודאיקה (פמוטים, חנוכיות, צלחות ליל הסדר וכדו') ומוצרים בהשראת הסביבה המדברית בה היא חיה. המוצרים מיוצרים בעבודת יד, בסדרות קטנות. בסטודיו מתקיימות גם סדנאות קרמיקה לזוגות משפחות וקבוצות.

"החנוכייה עוצבה לפני כ- 14 שנים, ועברה כמה שדרוגים במשך הזמן. היא נוצרה מתוך השתוקקות לחנוכייה שאפשר להדליק בה גם בשמן, (הדלקה בשמן זית נחשבת למהודרת יותר), קומפקטית, ונוחה לאחסון בשאר ימות השנה. לא מזמן, לקוחה קנתה שלוש חנוכיות בעיצובים שונים כדי לקחת לביקור בחו"ל, ולפני כשבועיים אמה (שקיבלה את אחת החנוכיות) הגיעה לביקור בארץ ורכשה שתי חנוכיות כדי לקחת איתה כמתנות עם חזרתה לארה"ב."

טווח מחירים: 306-378 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר. 

החנוכייה של סטודיו במדבר
צילום: דגנית זאב בן יחזקאל

החנוכייה של הקן

יוחאי טננבאום מעצב ויוצר בראש-פינה בסדנא שלו "הקן". יוחאי יוצר בעיקר מוצרים עשויים מבטון גולמי וחשוף בגוונים מונוכרומטיים של אפור בהיר ואפור פחם. כל פריט מתחיל ברעיון ותכנון, הכנת מודלים ותבניות ומסתיים ביציקה וגימור תוך התייחסות לתכונות החומר, הכל בעבודת יד בסדנא של יוחאי.

"עיצבתי ויצרתי 3 דגמים של חנוכיות: חנוכייה שנקראת GETA והיא נוצרה בהשראת כפכף העץ היפני GETA שמרחף קמעה מעל השולחן וחנוכייה נוספת שנקראת השחר – כאשר הנרות דולקים זה נראה כמו השמש הזורחת עם שחר. יש דגם נוסף הנקרא 3⁹, זוהי חנוכייה קינטית עם 19,683 (3⁹) אפשרויות העמדה ועיצוב."

טווח מחירים: חנוכיית GETA – 130 ₪, חנוכיית השחר – 150 ₪, חנוכיית 3⁹ – 420 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר.

החנוכייה של הקן

 החנוכייה של סיגי אופיר

סיגי אופיר בעלת הסטודיו "הכלים של סיגי", כלים הנוצרים בחום ואהבה המורגשים גם בעת השימוש.

"החנוכייה היא שילוב של עץ אלון וחמר. הקנים עשויים מחימר ועומדים בתוך שקע שנחרץ בעץ אלון טבעי. כמו השילוב בטבע בין אדמה ועץ כך גם בחנוכייה שיצרתי".

מחיר: 280 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר.

החנוכייה של סיגי אופיר

מוזמנות להיכנס ללינקים ולהכיר את היוצרות והיוצרים, לראות עוד דוגמאות ועוד פריטים בחנויות שלהם. הכרת כבר את האוספים האחרים במגזין? מוזמנת להיכנס: אוסף המחברות / אוסף מוצרי הבטון / אוסף הלבבות / אוסף הפרינטים / אוסף הקרמיקה / אוסף הטבעות / אוסף לוחות התכנון / אוסף המזוזות / אוסף הספלים / אוסף העגילים / אוסף השלטים / אוסף השעונים לבית / אוסף המקרמה / אוסף התיקים / אוסף הצמידים / אוסף הכריות / אוסף מארזי הלידה / אוסף החמסות / אוסף המוביילים / אוסף הרקמה / אוסף תעודות הלידה / אוסף השרשראות / אוסף הסבונים

הכתבה נכתבה בשיתוף פעולה מסחרי עם היוצרות והיוצרים של עבודות הרקמה. יש לך מוצר ותרצי שאכתוב עליו? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

תגובה אחת

  1. אביבית ירקוני כהן הגב

    איזה אוסף חנוכיות משובח! אהבתי בגדול

השארת תגובה