אוסף / פוסט המזוזות הגדול

אם אתם מחפשים מתנה לחנוכת בית לחברים או בדיוק עוברים דירה ומחפשים את המזוזה המתאימה בשבילכם, אז הכנתי לכם רשימה שתעזור בהחלטה ובבחירה.

בפוסט במזוזות הגדול תמצאו רשימה של מזוזות מזוזות מחומרים שונים, צבעוניות ומינימליסטיות ובעיצובים ייחודיים, שיתאימו לכל דלת, ויוסיפו עוד קצת לאופי של הבית שלכם. ותוכלו גם להכיר יוצרים מוכשרים ויוצרות מוכשרות שמעצבים אותן. בואו נתחיל.

המזוזות של הילה פרמון – Lala

הילה פרמון היא בעלת המותג LaLa, מעצבת ויוצרת פריטים מעוצבים מבטון בעבודת יד.

"המזוזות נוצרו אחרי זמן רב של מחשבה, מחקר, בדיקות וניסיונות עד שהגיעו לתוצאתן הסופית והשלמה: מזוזות בסגנון נורדי-סקנדינבי – נקי ועדין, מינימליסטי ואלגנטי – שיכולות להתאים כמעט לכל סגנון עיצובי. הן מיוצרות בעבודת יד, ועשויות מיציקת בטון במגוון של צבעים: בטון אפור וקלאסי, בטון לבן, שחור ולבן טרצו, ובסגנונות שונים: ש' קלאסית, ש' מודרנית וש' מינימליסטית, זאת על מנת לאפשר לכל אחד למצוא את המזוזה המתאימה עבורו. היה לי חשוב מאוד ליצור משהו מיוחד, אחר, כזה שלא ניתן יהיה לראות במקומות אחרים, ולכן פניתי למעצבת ומאיירת מוכשרת אותה אני מעריכה מאוד (ורד נבו) אשר איירה ועיצבה עבורי מספר סגנונות לאות ש', מיוחדים ומקוריים."

טווח מחירים: 127-185 ₪. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: אתר

מזוזות מעוצבות של lala הילה פרמון
צילום: ורד נבו

המזוזות של אביטל קרנר רוטנברג – AV Design Studio

אביטל קרנר רוטנברג היא מעצבת תעשייתית, בעלת AV, סטודיו לעיצוב מוצרים יוקרתיים לבית מקוריאן מחודש, ברגבה. אביטל שמה למטרה להנגיש את תחום העיצוב והאמנות בצפון.

"עיצובה המינימליסטי והלא שגרתי של המזוזה, משדר נוכחות ומפרש בצורה עכשווית את הסממן היהודי עתיק היומין (3 פסים צבעוניים המסמלים את האות ש' של שדי). המזוזה החדשה מחברת בין עבר, הווה ועתיד. בעצם השימוש בקוריאן שמגיע כפחת ממפעלים ושעתידו היה להיטמן באדמה, אנו מונעים זיהום אקולוגי ושומרים על הסביבה, ובזכות תכונותיו העמידות והאנטי בקטריאליות של הקוריאן מזוזה זו יכולה להישמר היטב לאורך שנים. המזוזה הגדולה שעוצבה על ידי הסטודיו נולדה בזכות פנייה של דוברת קהילה יהודית בסאן פרנסיסקו, שביקשה לעצב לבית כנסת שתי מזוזות גדולות, שיתאימו לקלף 20 ס"מ. רמת ההתרגשות שלנו הייתה מאוד גדולה. בכל זאת, לא בכל יום פונים אליך לעצב מזוזה לבית כנסת, ועוד בגולה. שתי המזוזות הגדולות הראשונות נשלחו לארה"ב ומאז נולדה קולקציה שלמה."

טווח מחירים: 400-700 ₪. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: באתר

מזוזות מעוצבות של סטודיו AVמזוזות מעוצבות של סטודיו AV
צילום: אביב קורט

המזוזות של דריה תבל – DARYA

דריה תבל היא מעצבת ישראלית בוגרת המחלקה לעיצוב במכון הטכנולוגי HIT חולון, בעלת DARYA, מותג המכיל בתוכו מגוון של מוצרים לעיצוב הבית ומתאפיין בקו נקי ואסתטי.

"כל המוצרים עשויים מבטון, חומר תעשייתי שלא מזיק לסביבה, בתהליך יצור המשלב עבודת יד וחיתוך במכונת CNC. המרקם של הבטון נראה כמו ציור מופשט שאפשר להתבונן בו במשך שעות, והמראה שמתקבל מהלך על הקו הדק בין אומנות ועיצוב. בתחילת דרכי כמעצבת חיפשתי אחרי חומרים שיציתו את הדמיון, יתנו לי השראה, ויאפשרו לי להפוך חומר גלם ליופי. אני נהנית לקום כל יום ולחוות את הרגעים המזוקקים בהם אני שולטת בחומר: מודדת, שופכת ומייבשת. כל יום של יצירה מזמן עבורי תהיות וגילויים חדשים."

טווח מחירים: 80-550 ₪. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: באתר או בטלפון 054-8940822

מזוזות מעוצבות של דריה תבל
צילום: גדי סיארה

המזוזות של ליאל קצב – סטודיו Mashu

ליאל קצב היא מעצבת תעשייתית בוגרת שנקר ובעלת הסטודיו Mashu Design ברמת השרון. הסטודיו מתמקד במוצרים לעיצוב הבית בסגנון מינימליסטי, וכן במוצרי יודאיקה מודרנית-עכשווית כדוגמת בתי מזוזה, שעוני קיר, מגשים, עציצים, תחתיות וכדו'.

"המזוזות שלנו נוצרו מתוך שאלה – איך נראית יודאיקה עכשווית? איך יוצרים מזוזה מודרנית? כשידעתי שלשם אני מכוונת, סדרת סקיצות והתעסקות בטיפוגרפיה הובילו לעיצוב הסופי. האות ש', המאפיינת בתי מזוזה, מרומזת באופן מינימליסטי על ידי שלושה חריצים שמתחילים בפאה העליונה, ממשיכים לפאה הקדמית ונעלמים בתוך ה'מלבן' עצמו. שילוב החומרים המיוחד שיצרנו פה בסטודיו והעיצוב הנקי יצרו מזוזה חדשה בתחום היודאיקה. כזו שתתאים לעיצוב הבית ותוסיף לו, בין אם מדובר בבית של שומרי מסורת ובין אם לאו."

מחיר: 360 ₪. מזוזה המתאימה לקלף 12. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: באינסטגרם ובפייסבוק.

מזוזות מעוצבות של סטודיו mashu
צילום: ליאל קצב

המזוזות של קרן אידלין פאר

קרן אידלין פאר יוצרת בצבעוניות עזה במגוון חומרים.

"קביעת מזוזה על סף הדלת היא מסורת עתיקת יומין שהמשמעות שלה היא פנימית – בקלף עצמו ולאו דווקא במראה ובעיצוב של המזוזה. בסופו של דבר, מי שחולף ליד המזוזות שאנו בוחרים לבית – הם בעיקר אנחנו ובני ביתנו, הן אלו שמקבלות את פנינו בחזרה הביתה, בשמחה ראשונית כמוקד של אור וצבע. המזוזות שאני יוצרת משלבות מגוון חומרים: קרמיקה, עץ, שרף, חמר פולימרי, נצנצים וכל מה שעולה בדעתי באותו רגע. כל מזוזה היא בעלת אופי משלה ויחידה במינה. אני יוצרת מזוזות צבעוניות מאוד, קצת 'משוגעות' ובדומה ליצירות אחרות שלי מה שמנחה אותי היא מטרה אחת: לשמח – חפץ שבחרת לביתך ויאיר פנים למביטים בו. המזוזה הראשונה שעיצבתי הייתה עבור ביתי שלי, עברנו דירה והחלטתי שאני רוצה מזוזה קצת אחרת, ססגונית ושובבה."

טווח מחירים: 100-400 ₪. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: באתר, בחנות ובפייסבוק

מזוזות מעוצבות של קרן אידלין פאר
צילום: קרן אידלין פאר

המזוזות של גל אלמוג – גלא

גל אלמוג היא בעלת המותג גלא. גל מעצבת ומייצרת בעבודת יד מוצרים שימושיים לעיצוב הבית, ידיות, שעונים, מתלים וגם מזוזות. המוצרים עשויים מעץ בציפוי מבריק הדומה לפורמייקה, והקו העיצובי הוא מנימלסטי/גאומטרי עם נגיעות נורדיות וצבעוניות מרעננת.

"מה שמייחד את המזוזות זו הקלילות העיצובית שלהן, הרעיון היה לקחת מוצר יודאיקה שבדרך כלל מזוהה עם עיצוב שמרני וכבד ולהפוך אותו למוצר מודרני שמתאים לזמננו. עיצבתי את המזוזות בהמשך לקו של המוצרים הנוספים שלי וחשבתי שזה קו שיתאים יותר לקהל חילוני למשפחות צעירות. הופתעתי לגלות שטווח קהלים הוא מגוון, דתיים, מסורתיים, צעירים, מבוגרים והרבה לקוחות מחו"ל. לאחרונה קבלתי הזמנה עבור בניין מגורים חדש שנבנה בתל אביב, כל הדירות בבניין וכל הדלתות הפנימיות בדירות קושטו במזוזות שלי. הדיירים שהם בני משפחה מורחבת אחת התרגשו בקבלת המזוזות והתנפלו על מי יבחר מה מהדגמים השונים שנשלחו."

מחיר: 79 ₪ למזוזה, והרוכשים 5 מזוזות מקבלים את השישית במתנה. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: האתר של גלא והחנות של גלא במרמלדה

מזוזות מעוצבות של גלא גל אלמוג
צילום: גל אלמוג

המזוזות של מענית רבינוביץ

מענית רבינוביץ יוצרת בזכוכית חמה בטכניקת פיוזינג ומעבירה סדנאות בתחום.

"בחידוש ושידרוג של מלון כינר אשר על חוף הכנרת, עבדתי בשיתוף עם המעצבת ויצרתי מאות בתי מזוזה מותאמים לגוונים של הכנרת ולעיצוב המלון כך שכל בית מזוזה שונה ומיוחד בשילוב בין העיצוב והגוונים שלו, ומשקף פינות חמד שונות סביב הכנרת. גם היום, כמה שנים אחרי, אני ממשיכה לקבל דרישת שלום מהמזוזות האלה מאורחים של המלון שמזהים שזו יצירה שלי ושולחים לי תמונה של מזוזה כזו עם הכיתוב מזהה איפה אני? כל פריט שאני יוצרת הוא מיוחד במינו, והניסיון שלי בעיצוב פריטי אומנות וכן השימוש בזכוכית מיוחדת מאפשרים לקבל מוצר ברמת גימור מושלמת. גם אחרי 17 שנות ניסיון אני עדיין מתרגשת לראות את התוצרים בכל פעם מחדש בסיום תהליך היצירה המורכב, ולראות את הייחודיות של כל פריט ופריט."

טווח מחירים: 210-280 ₪. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: באתר או בטלפון 052-3767091

מזוזות מעוצבות של מענית רבינוביץ
צילום: אושרת כהן

המזוזות של יוסי מלכה – YOMYOMCERAMIC

יוסי מלכה הוא בעל המותג YOMYOMCERAMIC, אמן בוגר המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל. הוא צורף בחמר כלי אוכל, יודאיקה וחפצים לעיצוב הבית, יוצק חשיבה אומנותית למוצרים שימושיים ופונקציונליים.

"אני יוצר בתי מזוזה מינימליסטים, בעיצוב פשוט ואלגנטי, עשויים פורצלן צרפתי עבודת יד. המזוזות מגיעות במגוון צבעים והן עמידות לפנים וחוץ. ההשראה לקוחה מההיסטוריה של העם היהודי. מתחת לפשטות ולמינימליזם יש נימים המסמלים את הקשיים והדרכים אותם עבר העם היהודי. כל פוגרום וכל קושי מייצרים בעם צלקת, מותירים בו סימן ויוצרים נימים. סימנים אלה הופכים להיות חלק מהסיפור של העם ועוצמתו והם אלה המובלטים בעיצוב בתי המזוזה. לקוחה מארצות הברית רכשה את המזוזה לאבא שלה. אליה צירפתי גלויה בה סופר על ההשראה ועל משמעות המזוזה ביצירה שלי. הלקוחה שיתפה אותי שזה ריגש אותה מאוד כי אביה הוא חוקר של ההיסטוריה של העם היהודי. כאשר אביה שמע את ההסבר הוא החליף את המזוזה בחדר העבודה שלו במזוזה שבתו רכשה ממני כי זה נקשר באופן ישיר לעשייה שלו. זה מרגש כי כיוצר אני מתקשר עם לקוחותיי באמצעות צורות הנובעות מדימויים ומחשבה. כאשר המסר עובר ואלה מתחברים זה מרגש מאוד ונותן כוח רב ליצירה."

טווח מחירים: מזוזות צרות עם גימור ללא זהב או 24 קראט במחיר אחיד 180 ₪ במקום 220 ₪. בתי מזוזה שוליים רחבים עם או בלי גימור זהב – 180 ₪ במקום 299 ₪ (עד גמר המלאי ולצבעים שקיימים). בתי המזוזה מתאימים לקלף תקני עד גודל 12 ס"מ.

מזוזות מעוצבות של יוסי מלכה
צילום: יוסי מלכה

המזוזות של ענת שטיין והדס קרוק – סטודיו ארמדילו

מותג היודאיקה Armadillo Judaica Lovers של המעצבות התעשייתיות ענת שטיין והדס קרוק הוקם לאחר שנים של יצירה אומנותית בתחום היודאיקה העכשווית. האהבה שלהן לעיצוב והחיפוש אחר שפה עכשווית לפריטים מסורתיים הוביל אותן ליצירת פריטי יודאיקה היוצרים חוויה עכשווית ומקורית בעיצוב נקי, מודרני , אורבני וגיאומטרי. הקולקציה מתחדשת מחג לחג וניתן למצוא בה בתי מזוזה, חנוכיות פריטים לשולחן השבת וחמסות, הכל מיוצר בכמויות קטנות עם הקפדה על סחר הוגן ואיכות כאשר כל המוצרים מיוצרים בעבודת יד בישראל.

"בתי המזוזה שלנו מעוצבים בהשראת אוריגמי, אומנות קיפולי הנייר. אנו עובדות ויוצרות דגמים מנייר הממודלים בהמשך לדגמים תלת ממדיים ומהם אנו עוברים ליציקות בעבודת יד. הסגנון הגיאומטרי הוא חלק מעיצוב והלבשת הבית, ממש כפי שאנו בוחרות את שאר החפצים והרהיטים בחדר. בתי מזוזה מעוצבים קושרים את החיים בבית העכשווי למסורת היהודית ותרבות העברית העתיקה. רבים מהפריטים שלנו נרכשים כמתנות לאירועים חיי משמעותיים, (נישואין, לידה, בר/בת מצווה ועוד) ולקוחותינו משתפים אותנו באריכות בסיפורים שמאחורי המתנה, כך שאנו שותפות לאירועים המרגשים רבים. אחת החוויות הזכורות הייתה כאשר שיפצו את בניין ה-JCC, (מרכז הקהילה היהודית) שנמצא בלב וושינגטון הבירה. בניין מתחילת המאה ה-20, שעבר שימור ושיפוץ של פעם במאה שנה. הם הזמינו עשרות בתי מזוזה בצבעים שונים לאגפים השונים ומאד התרגשנו להיות חלק מהפרויקט החשוב הזה."

טווח מחירים: 210-360 ₪. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: באתר, בטלפון 052-3228211 או בסטודיו בתל-אביב בתאום מראש.

מזוזות מעוצבות של סטודיו ארמדילו
צילום: סטודיו ארמדילו

המזוזות של עדי רפלד-פודהורצר

עדי רפלד-פודהורצר, היא מעצבת ישראלית בוגרת המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל, בעלת מותג הבוטיק Adi Raffeld Podhorzer הפועל בשדה העיצוב בארץ ובחו״ל. עדי יוצרת תכשיטים ויודאיקה, ומתמחה בטניכקות הדפסה ייחודיות המקנות לכל פריט מראה אחר ממשנהו. לעדי יש שתי קולקציות למזוזות. הראשונה נקראת Fine Art, קולקציה יוקרתית המעוצבת מפרספקס משובח בעבודת יד וכל מזוזה היא One of a Kind, והשניה נקראת Pop Art והיא שיקית ומגניבה, מעוצבת מאלומיניום ומתאימה למקומות שצריכים מספר מזוזות כמו בתי מלון בוטיקים משרדים וכדו'.

"אני מוכרת את העיצובים שלי בעולם גם בתערוכות וגם בגלריות. לפני כמה שנים קיבלתי טלפון מגלריה שסיפרה לי שאחד הלקוחות שקנה את המזוזה שלי היה יפני שהתאהב באומנות וזה לא הפריע לו שזה בכלל תשמיש קדושה יהודי. הוא ראה בה קדושה אחרת והיה חייב שתהיה בביתו ביפן. זה חימם את ליבי לדעת שגם ביודאיקה אפשר לחצות מגדרים ודתות ולהיכנס לליבם של אנשים בזכות האומנות."

טווח מחירים:  קולקציית ה-Pop Art – החל מ- 550 ₪. קולקציית ה- Fine Art החל מ- 1,500 ₪. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: באתר, באינסטגרם ובפייסבוק

מזוזות מעוצבות של עדי רפלד-פודהורצר
קולקציית Fine art | צילום: נועם פיינר

המזוזות של נועה שיין

אחרי כמה שנים שלא נגעה בחמר פולימרי בשל אילוצי החיים, החליטה נועה שיין שהיא חייבת למצוא בחיים שלה מקום לחומר הקסום הזה והקימה עסק לעבודות בחמר פולימרי.

"לפני כ-15 שנה התאהבתי בחמר פולימרי, המוכר יותר בארץ בשם פימו אבל רק לאחרונה הפכתי את התחביב גם לעסק. כבר בתחילת דרכי נמשכתי דווקא ליצירת מזוזות. אני כל כךנהנית לקחת פריט שבדרך כלל נתפס כמשעמם ולא מעורר השראה ולהפוך אותו ליצירת אמנות שכיף לחלוף על פניה בכניסה וביציאה מהבית. מי אמר שמזוזה צריכה להיות משעממת? אני יוצרת מזוזות בסגנונות שונים מאוד, חלקן צבעוניות עם דוגמאות מורכבות וחלקן בקו נקי יותר אשר מדמה חומרים אורגניים, כמו שַיִֹש. המזוזות כולן עשויות עבודות יד כך שאין שתי מזוזות זהות לגמרי."

טווח מחירים: 180-250 ₪. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: בקטלוג בוואטסאפ, בפייסבוק ובאינסטגרם

מזוזות מעוצבות של נועה שיין
צילום: נועה שיין

המזוזות של חגית שכטר – חגותה

חגית שכטר היא בעלת חגותה-מתנות בעיצוב שמח, מוצרים ואקססוריז לבית ומוצרי יודאיקה. חגית משלבת בין צבע לפרקטיקה ואוהבת להתבונן בטבע ולהעריך את השילובים והגוונים הנפלאים על פרחים, בעלי חיים ועל הסביבה באופן כללי. 

"המזוזות עשויות מעץ תעשייתי וחזית המזוזה בעלת טקסטורה חלקה ומבריקה. ליאור בן זוגי יוצר את הגרפיקה למזוזות בהתאם לרצונות שלי, ולא תמצאו אצלנו מזוזה בעלת חזות חלקה ואחידה – תמיד יהיו כמה צבעים ודוגמאות. תמיד יהיה שמח!! בהתחלה עיצבנו מוצרים עבור הקלף הסטנדרטי ששמים במזוזה, אך לאחר בקשות של לקוחות החלטנו לייצר גם עבור גדלים שונים של קלף. המזוזות הגדולות, שעוצבו עבור הקלף הגדול יותר היו בהתחלה גדולות ומגושמות, אך לאט לאט הצלחנו ליצור מראה יותר צר ועדין למרות שיש בתוכן קלף גדול. אנחנו אוהבים את העדינות שיש למזוזה הצרה, היא אמנם צרה ועדינה, אך הצבע והדוגמא נותנים למזוזה את הנוכחות על המשקוף. אני חושבת שהצלחנו ליצור יודאיקה שמחה."

טווח מחירים: 72-99 ₪. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: באתר, בחנות או בטלפון 054-5237077

מזוזות מעוצבות של חגית שכטר
צילום: חגית שכטר

המזוזות של משה יעל

משה יעל בוגר תואר ראשון בחינוך עם התמחות בעיצוב מסמינר הקיבוצים. כמעצב תעשייתי ואדם מסורתי הוא בחר לעצב בתי מזוזות שיאפשרו לאנשים מסורתיים להתחבר לדת ממקום חדש ואסתטי. המזוזות עשויות בטון משולב עץ או פליז, ליצירת שכבות מרקם מעניינות ומשחקיות, ומעוצבות בסגנון מינימליסטי אך מתוחכם, ברמיזות מסורתיות מחד ובעיצוב מודרני וחדשני מאידך.

"נושא הדת עבורי עומד בניגוד לקדמה, ואחת המטרות שלי הייתה להקנות לסממן יהודי ומסורתי מובהק כמו מזוזה גם נופך חדשני ומתקדם באמצעות עיצוב מודרני ומזמין. יצרתי סדרה של בתי מזוזות מתוך מקום משחקי כשגולת הכותרת היא עניין ואטרקטיביות. את האות ש' (האות הראשונה בראשי התיבות שד״י – שומר דלתות ישראל) פירקתי והרכבתי מחדש בצורה שמהלכת על התפר בין הסמוי לגלוי ושנותנת מקום לדמיון ולעין הצופה להשלים את החסר בעצמו. אחת מבתי המזוזה שיצרתי נקרא 'שין אלכסונית', ובו האות שין מסודרת באלכסון כך שהיא סמויה מן העין מצד אחד, אך מאפשרת לצופה להשלים את התמונה שלה ולהתמקד בה כמוקד העניין במוצר. דגם זה משדר הדר ויוקרה."

טווח מחירים: 250-400 ₪. פרטים ליצירת קשר ולרכישה באינסטגרם.

המזוזות של משה יעל
צילום ועריכה: שי הנסב

המזוזות של רוןארט

רון חורב הוא אמן רב תחומי העובד עם מגוון חומרים ובטכניקות שונות: עץ, אבן, ניפוח זכוכית וטכניקות נוספות לעבודה עם זכוכית, ויטראז' ועוד. הוא יוצר בעיקר יודאיקה: חנוכיות, בתי מזוזה בגדלים שונים, מגשים ופמוטים מיוחדים לשבת ועוד יצירות רבות וייחודיות גם על פי בקשת הלקוח.

"אני גר בעוטף וגם בזמן שיש אזעקות ובלגן אני לא מפסיק ליצור גם בממ"ד. בזמן מלחמות אני אוסף את הרסיסים ויוצר מהם פריטי יודאיקה ייחודיים."  

פרטים ליצירת קשר ולרכישה: בפייסבוק ובטלפון 052-3923938

מזוזות מעוצבות של רוןארט
צילום: זוהר חורב

המזוזות של רותי סימון

רותי סימון היא קרמיקאית ירושלמית, היוצרת בחומר יותר משלושים שנה. רותי יוצרת כלים שימושיים וכלי יודאיקה, בצורות פשוטות ובחומריות טבעית של חומר וצבעים קרמיים.

"עבודותיי מושפעות משפע הניגודים שמזמנת העיר ירושלים. המזוזות מעוטרות בדוגמת תחרה, עם חיתוכים צפופים של פרחים וצמחים מנופי הארץ: רימונים, שיבולים, אירוסים וסביונים. אני יוצרת ניגודיות של יבש ורטוב, כמו בנופי הארץ – מעיין / נווה מדבר המוקף בנוף צחיח מדברי, ובכך מנסה לבטא אסתטיקה מקומית. אני מלווה בעבודותיי משפחות בהתהוות: זוגות שנישאים ובאים לבחור את פרטי היודאיקה הראשונים שלהם, קונים זוג פמוטים והקשר נמשך עם כל ילד שנוסף למשפחה עבורו מזמינים פמוט קטן להרחבת הסט. לקוחות מחו"ל שבכל ביקור בירושלים מוסיפים עבודה מיצירותיי לאוסף שלהם, לא פעם אמרו לי שבשבילם ירושלים זה הקרמיקה שלי."

טווח מחירים: 130-150 ₪. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: באתר. מבחר מעבודותיה של מוצג בחנות מוזיאון ארץ ישראל בת"א ובחנות הקואפרטיב "רוח כדים" בירושלים.

מזוזות מעוצבות של רותי סימון
צילום: רותי סימון

המזוזות של דורית קליין

דורית קליין מעצבת ומייצרת פרטי אמנות ומוצרים שימושיים מעולם התרבות היהודית שביניהם בתי מזוזה, מוצרים לשולחן השבת והחג, מגשי חלה, חנוכיות, דבשיות, קערות סדר ועוד הרבה מוצרי קישוט והשראה המלווים בטקסטים ופסוקים.

"ליין בתי המזוזה שלי מכיל מגוון רחב של גוונים, סגנונות וגדלים. יש לנו בתי מזוזה לקלף 12 ס"מ ולקלף 15 ס"מ, בקווי עיצוב צבעוניים ושמחים לצד בתי מזוזה בעיצוב אלגנטי מעוטר במגזרות נירוסטה ואבני סברובסקי, או במגזרות  בציפוי זהב, עם מוטיבים והשראה שמגיעים מעולם הטבע, שבעת המינים, מנדלות, עיטורים גאומטריים ועוד. ניתן לעצב את בתי המזוזה למוסדות וארגונים בשילוב לוגו ובהתאמה אישית. כבוגרת תנועת בני עקיבא כחניכה ומדריכה, התרגשתי מאד לעצב את בתי המזוזה לבניין בני עקיבא בירושלים, ולאחרונה התרגשתי כשלקוחה שעברה דירה ופנתה לרכוש אצלנו בתי מזוזה לכל הבית החדש וסיפרה שהיא רוצה בדיוק את אותם הדגמים שלנו שהיו לה בביתה הקודם, כי היה לה קשה להיפרד מהם. חלק מהדגמים כבר לא היו קיימים אבל עשינו מאמץ והצלחנו להגשים לה את החלום."

טווח מחירים של המזוזות: 50-165 ₪. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: באתר ובטלפון או בוואטסאפ 054-6662775

מזוזות מעוצבות של דורית קליין
צילום: דורית קליין

המזוזות של ענת פרל – Blessing Stones

ענת פרל מעצבת ואמנית ובעלת המותג Blessing Stones, מזוזות ייחודיות ויוקרתיות בגדלים לא סטנדרטיים שהן יותר אמנות מיודאיקה. המזוזות של ענת ייחודיות ומשדרות feel חדש מול ישן ויחד עם זאת יוקרה. ביצירת המזוזות היא משלבת יחד חומרים, צבעים וטקסטורות שונים ובעיצוב ניתן למצוא סמלים כמו מגן דוד, נבל דוד וחמסה. המזוזות עשויות בעבודת יד, כל אחת ייחודית ואין שני לה ומגיעות עם תעודת אותנטיות חתומה על ידי ענת.

"אני מעצבת מזוזות בהזמנות מיוחדות כמו למשל הזמנה שקיבלתי מאורי גלר לעצב מזוזה שתשקף אותו עבור מוזיאון אורי גלר שפתח ביפו העתיקה. המזוזה נחצבה מסלע ענק וסותתה על ידי בן זוגי בועז, בצורה מפת ארץ ישראל כשעליה מוצבת כפית מכופפת, סמלו המסחרי של אורי גלר. את המזוזה בחרתי להאיר וכך משתקף קלף הברכה שנמצא בתוך מבחנת הזכוכית שבמרכז המזוזה שיוצרה בטכניקה מיוחדת בניפוח זכוכית."

טווח מחירים: 500-2,300 דולר. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: באתר או בטלפון 050-3939187

מזוזות מעוצבות של ענת פרל
צילום: אנטון סרקין

המזוזות של אסתר כהן – Astar

אַסְתׇר כהן היא בעלת המותג Astar עיצוב פריטים לבית. הפריטים שלה מאופיינים בקו נקי וחם, הם עשויים מעץ והיא מציירת עליהם בעבודת יד עם מכחול. כל אחד מהם נעשה על ידי בהמון אהבה ותשומת לב כך שכל מוצר הוא ייחודי.

"המזוזות שלי מצוירות עם מכחול בעבודת יד מוקפדת. הקולקציות כל הזמן מתעדכנות ומתחדשות אך המשותף לכולן זה קו עדין וניקיון עיצובי. לאחרונה יצרתי את  קולקציית הספארי שמורכבת מחיות בצבעוניות של חומים וירוקים שאני מאוד אוהבת. אני מתמחה במזוזות לחדרי ילדים שאפשר להוסיף עליהן את שם הילד וליצור מתנה ייחודית ומרגשת, ניתן אף להזמין מזוזה עם ציור מסוים בהזמנה אישית. אני מרגישה שבורכתי בכך שמתאפשר לי לקום כל בוקר, ללכת לסטודיו בחצר ביתי ולהכין עבורכם משהו שישמח אתכם או את יקיריכם. ואין אושר גדול יותר עבורי מלראות שאוהבים את מה שאני עושה וחוזרים אליי לדוכן להחמיא לי על שלט לדלת שקנו אצלי לפני 12 שנה ועדיין תלוי בבית ונראה כמו חדש."

טווח מחירים: 80-100 ₪. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: בחנות, באינסטגרם, בפייסבוק ובטלפון 052-3726231, או בכל שלישי ושישי במדרחוב נחלת בנימין 10.

מזוזות מעוצבות של אסתר כהן
צילום: אסתר כהן

המזוזות של אלינור קוקואשוילי

אלינור קוקואשוילי היא אמנית יוצרת, המפסלת ויוצרת כלים, מזוזות ותכשיטים מחימר. אלינור מלמדת ולא מפסיקה ללמוד והיא בעלת הסטודיו הצבעים שבלב לקרמיקה ואמנויות, באשדוד. היצירה מגיעה אצלה מהנשמה. ובסטודיו היא מלווה אנשים בתהליך של חיבור לעצמם וביטוי אישי באמצעות מגע עם חומרים, חיבור שמביא שמחה ושלווה ולעיתים אף ריפוי. את המזוזות של אלינור ניתן להזמין בהתאמה אישית, בכל עיצוב וצבע שתחפצו, אפילו מזוזות בעיטור זהב טהור.

"לקוחה שביקשה להזמין מזוזה פנתה אלי וסיפרה לי על כך שהיא עוברת לבית חדש בתקווה שיביא איתו מזל חדש. שהיא נשואה כבר עשור וכמהה לפרי בטן. המילים שלה נגעו בי והיא באופן מידי נכנסה למקום חם בלב שלי, מבלי היכרות מוקדמת. את המזוזה עבורה הכנתי עם התכווננות מלאה לברכת הפריון, מבלי לומר לה על כך כלום. לאחר חודש היא ובעלה עברו לביתם החדש וקבעו את המזוזה שפיסלתי עבורם, במסיבת חנוכת הבית המשפחתית שערכו. עברה שנה וקיבלתי וואטסאפ מהלקוחה. היא הזמינה אותי לברית של הבן שלה, שנולד יומיים לפני כן. אני חושבת שזו הלקוחה שהכי ריגשה אותי בתור אמנית. אני לא יודעת אם זה בזכות המזוזה או הבית החדש (משנה מקום משנה מזל). האמת היא שזה גם לא כל-כך משנה. העיקר שהיא הפכה לאמא."

מחיר: 360 ₪. פרטים ליצירת קשר ולרכישה: באינסטגרם, בפייסבוק ובטלפון 050-3013101

המזוזות של אלינור קוקואשוילי
צילום: מעיין תשובה

מוזמנות להיכנס ללינקים ולהכיר את היוצרות והיוצרים, לראות עוד דוגמאות ועוד פריטים בחנויות שלהם. הכרת כבר את האוספים האחרים במגזין? מוזמנת להיכנס: אוסף המחברות / אוסף מוצרי הבטון / אוסף הלבבות / אוסף הפרינטים / אוסף הקרמיקה / אוסף הטבעות / אוסף לוחות התכנון

יש לך מוצר ותרצי שאכתוב עליו? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה