אוסף / פוסט הצמידים הגדול

לפעמים אני רוכשת לעצמי צמיד, ויכולה לענוד אותו יום יום לאורך תקופה ארוכה. ואז מורידה ושוכחת לשים חזרה. אני כזאת לא מחויבת לצמידים… וחבל. כי אני יודעת שיש המון צמידים, בסגנונות שונים שממש יתאימו לי ולידיים שלי. אני לא מבטיחה כלום, אבל אולי הכתבה הזו תגרום לי להתחייב לאיזה צמיד או שניים. או אולי יותר. אז פוסט הצמידים הגדול נמצא כאן בשבילכן וגם בשבילי כדי שנוכל להתחדש בצמיד או להעניק אחד במתנה.

הצמידים של אלונה הוטר

אלונה הוטר היא בעלת המותג "השרשראות של אלונה". אלונה מעצבת תכשיטי נוכחות מיוחדים, בסטודיו הביתי שלה בצפון הארץ.

" לאחר שנים בהן עיצבתי רק שרשראות, לקוחות חזרו ושאלו מה עם צמידים לקח לי זמן להתבשל עם המחשבות האלו, כיוון שאני מעולם לא ענדתי צמידים בעצמי. רציתי לשלב פריט אפנתי ועל זמני, עם צ'ארמים מרגשים שישמשו מתנה מעולה למישהי שאוהבים. כך נולד צמיד ילדים שמגיע בשתי גרסאות: שלוש שכבות של שרשרת בראס דקה בצביעה שחורה, בשילוב תליוני ילדים מצופים זהב – צמיד עדין מלא סטייל שיכול לשמש בגדלים מסוימים גם כשרשרת. וצמיד עם שתי שכבות של שרשרת בראס עבה יותר – למראה רוקיסטי משגע. היום אני באופן אישי לא מורידה את הצמיד הזה מהיד, והוא מהווה תזכורת יום יומית לאהבות חיי, ומשתלב מצוין תמיד עם פרטי הלבוש שלי. בנוסף, זהו הצמיד הנמכר ביותר, ומתאים גם כמתנה ליולדת הטריה."

טווח מחירים: 100-125 ₪. לפרטים נוספים ורכישה באתר

הצמידים של אלונה הוטר
צילום: דרור מילר

הצמידים של רחל אלתר

רחל אלתר היא אמנית ומעצבת תכשיטים בהשראת הטבע ומהטבע. היא יוצרת בסטודיו שבביתה בקיבוץ יפתח תכשיטי כסף עם אמירה אישית ואהבה גדולה למתנות הטבע. בין תכשיטיה ניתן למצוא תכשיטים בחריטה אישית, כמו למשל צמידים שנקראים "סיפור צמוד", המשלבים מספר אלמנטים המאפיינים כול חודש, חריטה של סמל המזל, חמש אבני חן שהן אבני המזל לאותו חודש ומילות הצופן מתוך התפילה "אנא בכוח" המשויכות לאותו חודש. הצמידים נעשים בהזמנה אישית לבעלת השמחה.

"בסדרת התכשיטים עם חריטה ניתן למצוא טבעות וצמידים עליהם חרוט משפט שלי כמשפט לחיים 'הקו הדק בין האור לחושך עובר בנקודת ההחלטה'. במפגש עם לקוחה שקנתה טבעת היא אמרה: 'זו אני, ככה אני רואה את חיי עכשיו ואני מתחברת חזק למשפט'. לשאלתי איך? היא השיבה שהיא אם שכולה, אשר איבדה את בנה לפני כשנה ומאז היא חיה את ההחלטה להמשיך לחיות. למשפט הזה הגעתי מתוך החיפוש אחר דרכי האמנותית בעליות ומורדות, והתובנה שבכל רגע יש החלטה והיא שלי. לפעמים היא החלטה טובה יותר ולפעמים פחות אבל זו החלטה שלי. המשפט מתורגם לאנגלית והצמידים נמכרים גם בחול."

טווח מחירים: 200-1,000 ₪. לפרטים נוספים ולרכישה באתר, גלריה אגמיה באתר השחזור ראש פינה ובטלפון 052-5012621.

הצמידים של רחל אלתר
צילום: רחל אלתר

הצמידים של אור ציון – THE KIND TREE JEWELRY

אור ציון היא בעלת המותג THE KIND TREE JEWELRY. אור מעצבת תכשיטים בעבודת יד בהשראת הטבע והחופש, מחומרי גלם ידידותיים לסביבה – כסף טהור ממוחזר, אלומיניום ופלדת אל חלד שיכולה גם להתאים למי שיש רגישות למתכות.

"סבא שלי נפטר לפני ארבע שנים. הייתי מאוד מחוברת אליו. יום אחרי שהוא נפטר הופיע לי פרפר בחדר. אומרים שפרפר הוא נשמה והיה לי נורא קל להאמין בזה כשמדובר בסבא שלי – הוא היה אדם עם נפש חופשיה כזו. בשנה שעברה, באזכרה שלו, בחרתי להנציח אותו דרך תליון פרפר שיצרתי. לא תכננתי למכור אותו, אבל כעבור חודש בערך מישהי פנתה אליי והזמינה ממני את הפרפר, וזה מאוד ריגש אותי."

טווח מחירים: 40-350 ₪. לפרטים נוספים ויצירת קשר באתר או בטלפון 050-3000692.

הצמידים של אור TKT
צילום: אנה לינדן

הצמידים של דניאל בן שוע – פוזיטיב דנדי

דנדי (דניאל בן שוע) היא בעלת המותג פוזטיב דנדי תכשיטים ככלי לאימון. התכשיטים שלה הם הרבה מעבר ליופי, הם מאפשרים לכל אחד ואחת להתחבר לכוחות הטמונים בו .כל התכשיטים מיוצרים בישראל.

"פוזיטיב דנדי, הוא ליין תכשיטים שנולד מתוך רצון לחבר כל אחת לראיית הטוב, חשיבה חיובית וגילוי העוצמות הטמונים בה. וזה בדיוק מה שקרה לי. התהדרתי בתזכורות פשוטות: 'לקחת נשימה', 'קשובה לעצמי', 'אהבה', ועוד, ומתוך מחשבה הבוראת מציאות, חוללתי בעצמי שינוי פיזי ונפשי כאחד. התכשיטים שלי ליוו ומלווים אותי כתזכורת מתמדת לעוצמה שיש בי, גם באותם ימים שאני לא מרגישה אותה בתוכי. עקב בצד אגודל, או ליתר דיוק, תכשיט בצד מסר, התחזקתי, האמנתי בעצמי, נישאתי, הבאתי לעולם שתי בנות מופלאות, ויצרתי את פוזיטיב דנדי מתוך השליחות לפזר את המסרים החיובים שיש לחיים להציע."

טווח מחירים: 45-350 ₪. לפרטים נוספים ולרכישה באתר  ובטלפון 054-7256124

הצמידים של פוזיטיב דנדי
צילום: ג'ני פפרמן

הצמידים של עינת זנדברג

עינת זנדברג מעצבת וסורגת תכשיטים מחוטי זהב בעבודת יד. היא התחילה לסרוג תכשיטים לפני כ-12 שנים בשיטות מסורתיות שלמדה מסבתה, ועם השנים פיתחה טכניקות מיוחדות לסריגה עם חוטי זהב וכסף ולשילוב של אבני חן ופנינים. התכשיטים בעלי טקסטורה מיוחדת וגמישות מחבקת העוטפת את הגוף, הם מתאימים לשדרוג המראה ביום יום ולמראה בלתי נשכח בערב, לאירועים ולכלות.

"לקוחה רצתה צמיד מיוחד לחתונת בנה. הייתה לה שמלה כתומה מהממת והיא רצתה שהצמיד ישתלב בצבעים ובנוכחות. היא בחרה צמיד כסף, אותו הרחבתי כך שיהיה בולט ומרשים, והכנתי אותו עבורה ברוז גולדפילד."

טווח מחירים: 150-2,100 ₪. לפרטים נוספים ולרכישה באתר או בטלפון 054-7799966.

צילום: עינת זנדברג

הצמידים של אביה הופמן

אביה הופמן צורפת תכשיטי זהב וכסף בגימור מט ומשלבת בהם יהלומים גולמיים, אבנים טבעיות ואלמנטים עתיקים ומקפידה למקם את חומרי הגלם עצמם במרכז עיצובו של כל תכשיט. התכשיטים נעשים בעבודת יד, בצורפות קלאסית וחלק גדול מהם הוא one of a kind.

"כשאני ניגשת לעצב תכשיט, אני חושבת על העתיד שלו – אני רוצה שיישאר לנצח, שיענד בנוחיות ובאופן יומיומי על אלו שעבורן הוא מסמל משהו או מישהו קרוב לליבן. לאחרונה עיצבתי עבור אב משפחה 5 תכשיטים שסימלו עבורו הכרת תודה על תמיכת בנות המשפחה בו בימים מאתגרים. הבנות הגיעו אלי לסטודיו, למפגש מרגש בו הצגתי בפניהן שלל אבנים ועיצובים לבחירתן. הן בחרו כולן באותה האבן – סלייס דקו עדין של יהלום אפור, ששובץ בצמיד או בטבעת, לפי רצונן. כך נוצרו 5 תכשיטים בעלי משמעות עבור כולן, כשבכל אחד מהם יש את אותו יהלום מאחד ומיוחד."

טווח מחירים: 200-4,000 ₪. לפרטים נוספים ולרכישה באתר

הצמידים של אביה הופמן
צילום: אביה הופמן

הצמידים של תמי צור וייסמן – Tamy Zur Jewelry  תכשיט במלעיל  

תמי צור וייסמן היא בעלת מותג התכשיטים Tamy Zur Jewelry, מותג תכשיטים בעבודת יד מכסף, זהב וגולדפילד בשילוב אבני חן ויהלומים. הסטודיו שלה ממוקם בביתה שבמושב גינתון.

"כמו כל התכשיטים שלי, גם הצמידים נעשים בסדרות קטנות, וניכרת בהם עבודת היד. הצמידים עשויים מזהב, כסף או ציפויי זהב, במגוון רחב של מחירים."

טווח מחירים: 280-5,000 ₪. לפרטים נוספים ולרכישה בחנות ובאינסטגרם. ניתן לרכוש בהגעה לסטודיו הביתי בתאום מראש בלבד.

הצמידים של תמי צור

הצמידים של איילה ויתקון

איילה ויתקון צורפת ומעצבת תכשיטים בעבודת יד (מכסף, זהב וגולדפילד) בעיצוב מקורי ובהזמנה אישית. כל הפריטים שלי בעיצוב מקורי ובעבודת יד.

"אחד הסיפורים המרגשים שהיו לי הוא על צמיד שיצרתי שקראתי לו 'הקשר המשפחתי', צמיד שמשלב שני סמלי אין סוף מחוברים יחד. לקוחה התקשרה אלי וביקשה ממני לעצב תכשיט לזכר אימה שנפטרה לאחרונה, כדי שיהיה זיכרון לששת נכדיה. ביקשתי ממנה שתספר לי קצת עליה, על המהות והמשמעות שלה כסבתא. לאחר שאלות וסיעור מוחות היא חזרה אלי עם משפט שנהגה לומר ביידיש: 'מירזל זיין פאר מיינע שיינע מיידעל׳ך', משפט מקסים שממצה את האהבה של סבתא לנכדיה. אהבתי את המשפט וחיפשתי סמל שיכיל בתוכו את המשמעות של הקשר, של המשפחה של והאהבה האינסופית. המשפט נחרט על סמלי האינסוף משולבים יחד בקשר של הרמוניה. התהליך היה מרגש, ואפילו כשיצרתי את הקשירה עם החוטים הרגשתי איך הם מתחברים אחד בתוך השני באופן סימבולי שמשלים את כל התהליך בדיוק מושלם."

טווח מחירים: 200-4,000 ₪. לפרטים נוספים ולרכישה באתר או בטלפון 054-8054323.

הצמידים של איילה ויתקון

הצמידים של שרון קרסו

שרון קרסו היא אשת הייטק, תכשיטנית וצורפת, שהקימה בשנה האחרונה מותג חדש לתכשיטי יוקרה. בקולקציה החדשה שלה תמצאו שרשראות, עגילים, טבעות וצמידים מרהיבים, בעיצובים מרשימים המשלבים מספר מתכות, זהב צהוב 18K / 24K ולעיתים משולבים עם כסף מושחר, אבני רובי, אמרלד ואופל. שרון מעצבת צמידי קומבו בטכניקה ייחודית של שילוב בין כסף וזהב טהור, צמידי בנגל עשויי זהב עם יהלומי רוז קאט וצמידי כסף עם אופל שלור וזהב 24K.

"את ההשראה לעיצובים שלי אני מקבלת ממגוון מקומות. הרבה מהטבע, פרחים, ים ואף מסדרות ודמויות בטלוויזיה. אני מושפעת גם מהאהבה לאומנות ותכשיטי הארט –דקו. התכשיטים מאופיינים בעיצובים מקוריים, משולבים ביהלומים ואבני חן, יהלומים לבנים ,שחורים וצהובים, יהלומי גלם ויהלומים עם חיתוכים לא סטנדרטים. כל התכשיטים נעשים בעבודת יד עם הרבה יצירתיות ואהבה. ניתן להזמין גם תכשיטים בהתאמה אישית."

טווח מחירים: 2,000-20,000 ₪. לפרטים נוספים ולרכישה באינסטגרם ובפייסבוק. ניתן להגיע לסטודיו הנמצא בתל אביב, בתאום מראש בטלפון 052-4840884.

הצמידים של שרון קרסו

הצמידים של רוית מהלל

רוית מהלל יוצרת תכשיטים המגוללים בתוכם סיפור שנולד מתוך התבוננות בחומר הגולמי וחשיפה של מה שחבוי בו. כל תכשיט הוא בעל נוכחות ומגלם בתוכו משמעות וביטוי אישי. התכשיטים עשויים בעבודת יד מכסף, זהב ואבני חן ומיועדים לנשים וגברים כאחד. ניתן להזמין גם תכשיטים בהתאמה אישית.

"כל תכשיט הוא פסל קטן המקשט את הגוף ונושא איתו ערך נוסף ואישי, כמו שכל יצירת אומנות מתחברת לאנשים שונים בדרכים שונות. התשוקה שלי היא לתת לרגש, לייחודיות, לרוח שלך ביטוי אסתטי ומוחשי. בעבר התבקשתי ליצור תליון לפי פורטרט של אישה וכששאלתי מי היא, הנערה שביקשה את התליון סיפרה לי על הקשר המיוחד שהיה לה עם אמא שלה שנפטרה. שמחתי ליצור עבורה תכשיט נקי ומינימליסטי שעבורה מסמל עולם ומלואו ועל זה שהכניסה אותי לרגע לסיפור שלה."

טווח מחירים: תכשיטי כסף 200-800 ₪, תכשיטי זהב 800-4000 ₪. לפרטים נוספים ולרכישה באתר ובאינסטגרם

הצמידים של רוית מהלל

הצמידים של תמר מני

תמר מני צורפת ומעצבת תכשיטים עשויים מכסף וזהב בשילוב אבני חן ויהלומים. כל הפריטים עשויים בעבודת יד ותמר אוהבת להכין תכשיטים עליהם חרוטים משפטים שמעבירים מסר. לאחרונה התחילה לחרוט ללקוחות את כתב היד שלהם או של מישהו שחשוב להם.

"לקוחה שאימא שלה נפטרה העבירה לי משפט שאמה כתבה לה וחרטתי אותו על תליון. היא מאוד התרגשה ואמרה לי שזה תליון שיעבור מדור לדור."

טווח מחירים: 80-5,000 ₪. לפרטים נוספים ולרכישה באתר ובאינסטגרם

הצמידים של תמר מני
צילום: תמר מני

הצמידים של חיה אלפסי

חיה אלפסי היא מעצבת תכשיטים ואומנית רב תחומית.

"האמנות ההודית משכה אותי אליה מהרגע הראשון, כבר בהיותי בת שש ואני לא מדברת רק על הצורפות, האריגה, הטקסטיל, האדריכלות ומלאכות היד בפרט. קשרתי את גורלי בהודו לפני 25 שנים. הפריטים שאני מעצבת מייצרת וגם רוכשת בזמן מסעותיי בהודו הם פריטים בעלי אופי ומראה של עתיק וחדש יחדיו הנותנים תחושב של מראה בלתי נשכח."

טווח מחירים: 350-2,500 ₪. לפרטים נוספים ולרכישה באתר ובגלריה בשכונת עין הים בחדרה בתאום מראש לבד בטלפון 052-2203002.

הצמידים של חיה אלפסי
צילום: חיה אלפסי

הצמידים של קרן לנדאו – Keren Lando Jewelry

קרן לנדאו היא בעלת מותג התכשיטים Keren Lando Jewelry יוצרת מהבטן ומתרגשת מכל מה שקשור לאומנות. את היצירות שלי היא מגדירה כתכשיטי חופש. היא יוצרת תכשיטים בעבודת יד שלוקחים אותה בדמיוני לחופשת קיץ חלומית ביוון, לבושה בגלביה או שרוואל ואת ההצגה נותנים האקססוריז. התכשיטים עשויים מחוטים, אבני חן, חרוזי כסף, גולדפילד, זהב ובהתאם לבקשת הלקוחה וכיד הדמיון.

"אני יוצרת מדמיוני בסגנון חופשי ולא מקובע, ותוך כדי תהליך היצירה, כל תכשיט יוליד איתו את הבאים אחריו. אני משלבת בתכשיטי הפתעות מן הטבע – אבן ים שמצאתי מטיול בחוף, מצאה עצמה כתליון בלולאת חרוזי כסף זעירים, על שרשרת אבני טורקיז שזורה בין חרוזי צדף וכסף רקועים עד לתוצאה של שרשרת אחת יחידה ומיוחדת. אני קושרת, חורזת, אוספת ורוקמת את יצירותיי. רואה כל תכשיט כבייבי שלי ומתרגשת בכל פעם מחדש, במיוחד מסדרת תכשיטי one piece אשר נוצרים מתוך סיפור נחמד ומרגש. אוהבת את החספוס בינו לבינה שנפגש באמצע ולכן חלק מהקולקציות הן יוניסקס."

טווח מחירים: 150-550 ₪. לפרטים נוספים ולרכישה באינסטגרם ובטלפון 054-2208671.

הצמידים של קרן לנדאו

הצמידים של מרגרט קרינץ

מרגרט קרינץ מעצבת תכשיטים בסגנון שמשלב וינטג' וקלאס, כזה שנשאר תמיד באופנה. כל תכשיט מיוצר מהחומרים האיכותיים ביותר שיש, ומיהלומים נקיים, ועובר בקרת איכות ובדיקה קפדנית. מרגרט מעצבת גם תכשיטים התאמה אישית ללקוחות שמעוניינים בתכשיט יהלומים ייחודי מסוגו, ומעצבת גם מוצרי יוקרה – חפתים, סיכות ברושור, אקססוריז לשעונים ועוד.

"זו זכות להיות חלק מתהליך בניית מתנה מרגשת או תכשיט ייחודי שילך אתכם לאורך הדרך. אחד הפריטים המיוחדים ביותר שיצרתי הוא טבעת לב שמוחזקת בשני ידיים עם כתר מעליה, מאחורי הטבעת יש סיפור מיוחד ואישי מזכרת משפחתית."

טווח מחירים: 2,500-15,000 ₪. לפרטים נוספים ולרכישה באינסטגרם ובפייסבוק ובטלפון 054-7450013.

הצמידים של מרגרט קרינץ

הצמידים של דיאנה קינטרו

דיאנה קינטרו למדה אמנות באוניברסיטה המרכזית של ונצואלה, וצורפות בבית הספר לצורפות "טורמלים", גם הוא בוונצואלה. היא מעצבת ויוצרת תכשיטים בטכניקות שונות – חריזה יפנית ואריגה עם חרוזים, משלבת חרוזי סברובסקי ואבנים טבעיות, ויוצרת גם תכשיטים מכסף ומפליז מצופה זהב.

"אני אוהבת ליצור תכשיטים שמשפיעים ממבט ראשון. אני עושה מאמץ להבליט את צבעים, שיצליחו לשדר את שפת היופי, של האמנות. פעם אחת לקוח אמר לי שהיצירות שלי מחושבות היטב, ושאני גורמת לכל צבע לבלוט, מה שהיה מרגש מאוד."

טווח מחירים: 80-600 ₪. לפרטים נוספים ורכישה בפייסבוק ובאינסטגרם או בוואטסאפ

הצמידים של דיאנה
צילום: דיאנה קינטרו

מוזמנות להיכנס ללינקים ולהכיר את היוצרות והיוצרים, לראות עוד דוגמאות ועוד פריטים בחנויות שלהם. הכרת כבר את האוספים האחרים במגזין? מוזמנת להיכנס: אוסף המחברות / אוסף מוצרי הבטון / אוסף הלבבות / אוסף הפרינטים / אוסף הקרמיקה / אוסף הטבעות / אוסף לוחות התכנון / אוסף המזוזות / אוסף הספלים / אוסף העגילים / אוסף השלטים / אוסף השעונים לבית / אוסף המקרמה / אוסף התיקים

הכתבה נכתבה בשיתוף פעולה מסחרי עם היוצרות והיוצרים של התכשיטים. יש לך מוצר ותרצי שאכתוב עליו? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה