עיצוב מרחבי עבודה / ויויאן ברמן

ויויאן ברמן מתכננת ומעצבת פנים המחברת בין אהבה לאנשים, עיצוב ויצירה. לאחר שנים רבות של עבודה כסמנכ"לית משאבי אנוש, שנים בהן למדה אנשים מתוך מטרה ליצור מרחב עבודה מניע, מעצים ומתאים עבורם, החליטה ויויאן לפני שלוש שנים לממש את החלום הישן שלה ולצאת לעצמאות. בעבודתה מציעה ויויאן תפיסה עיצובית כוללת, המתבססת על ידע עדכני ועכשווי בתחומי הפסיכולוגיה הסביבתית ועיצוב הפנים ומצוידת במקוריות, תעוזה בצבע, אהבה ליצירה ויכולות ניהול. יחד עם לקוחותיה היא יוצרת עולם תוכן שלם הכולל מיתוג, תכנון ועיצוב פנים.

ליצירת קשר עם ויויאן מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

צילום: Q Elite Beauty

כמה מילים על הפרויקט – פרויקט עיצוב פנים לבניין משרדים – 3,000 מ"ר.

"לפני כארבעה חודשים הסתיים לו אחד הפרויקטים המאתגרים והמדהימים שהיה לי הכבוד ללוות. מדובר בחברת הייטק הממוקמת בפארק תעשיות עמק חפר. הייתי שותפה לפרויקט משלב בחירת הקרקע ועד לאכלוס מלא. מדובר בפרויקט של כשלוש שנים כאשר הייחודיות שלו באה לידי ביטוי בצרכים המאוד מיוחדים של החברה. המעורבות שלי בפרויקט זה הייתה רחבה וכללה הרבה מרכיבים מעבר לעיצוב פנים נטו. יחד עם זאת עיצוב הפנים היה שזור כחוט השני לאורך כל הפרויקט וכך נוצר מראה ייחודי שמשרת באופן מדויק את ערכי המותג יחד עם הצרכים הפונקציונליים המאוד ספציפיים של החברה."

מה מיוחד בפרויקט?

"יש הרבה דברים ייחודיים בפרויקט הזה אבל אני רוצה להתרכז בייחודיות של האופן ספייס. האילוץ להתכנס במרחב מוגבל למול הצורך של החברה לאפשר מקסימום פרטיות לעובד, הוליד סוג חדש של נגרות. הנגרות של מתחמי האופן ספייס עברה מספר גלגולים מאחר וראשיתו היה בתקופת הקורונה, כאשר בסופו של תהליך רתמנו את הטכנולוגיה לטובת הפרוייקט ויצרנו נגרות מיוחדת שמחבקת את העובד. ה'חיבוק' נעים, אסטטי ודואג גם לאקוסטיקה, לצד מרחב נוח מרווח ופונקציונאלי. למעשה יצרנו בנצ'ים של שישה עובדים כאשר כל בנץ' מורכב משולחנות חשמליים וארגונומיים. לצידם ישנו אחסון פרטי לכל עובד ומעליו מחיצה מיוחדת שמצד אחד נותנת פרטיות והסתרה, אבל מצד שני מאפשרת מעבר אור ושקיפות. השולחנות רחבים יותר מהסטנדרט המקובל וכדי לתת מקסימום מקום על השולחנות, כל עובד קיבל זוג זרועות לתליה של המסכים. כך נוצר מצב שלכל עובד למעשה יש קיוביק קטן מלא אור. בין כל בנץ' שכזה יצרנו חציצה ע"י שורת ארונות אחסון מעליהם אדניות שתולות בכל טוב ירוק ומרענן לעיניים."

ויויאן ברמן עיצוב משרדים וחללי עבודה
צילום: מעיין גוטסמן עידוד
ויויאן ברמן עיצוב משרדים וחללי עבודה
צילום: מעיין גוטסמן עידוד
ויויאן ברמן עיצוב משרדים וחללי עבודה
צילום: מעיין גוטסמן עידוד
ויויאן ברמן עיצוב משרדים וחללי עבודה
צילום: מעיין גוטסמן עידוד

על מה שמת דגש בפרויקט?

"היו בפרויקט הזה שני דברים חשובים שהלכו לנגד עיני לאורך כל הפרויקט. דבר ראשון, נאמנות לערכי המותג ועמידה בכל הקריטריונים שהנהלת החברה בצרפת הכתיבו – מערך צבעים וחומרים מוגבל מאוד יחד עם דרישות מוכתבות מראש על מנת לאשר אחידות בכל סניפי החברה בעולם. וכל זאת כאשר תרבות העבודה בארץ והתפיסה הניהולית, שונה לחלוטין. ובנוסף הושם דגש גם על מענה מלא ככל האפשר לצורכים המאוד ספציפיים של העובדים במחלקות השונות, כמובן אל מול אילוצי השטח."

מאיפה ההשראה לעיצוב?

"ההשראה לעיצוב באה מיצירות האומנות של 'מונדריאן'. נעשה שימוש במה שהגדרנו כ'חלוקה מונדריאנית', ולא בצבעוניות של יצירותיו. בחיפוי הקירות המרכזיים ואפילו במחיצות השולחן של האופן ספייס, ניתן לראות את החלוקה המונדריאנית. יחד עם זאת, העיצוב מאוד אלגנטי וסקנדינבי בהיבט המינימליסטי. הצבעים שאיתם עבדנו הינם צבעי המותג – כתום עז, לבן ואפור כהה מאוד על גבול השחור.

טיפים לעיצוב מרחב עבודה

"נאמנות וחיזוק ערכי המותג – עיצוב נכון בעיני תומך ומאצים את ערכי המותג ולכך יש כוח רב הן כלפי פנים הארגון, והן כלפי חוץ – שותפים ולקוחות."

"מחשבה על הווה והעתיד גם יחד – תכנון פונקציונאלי חייב לקחת בחשבון את גודל ומצב הארגון בהווה ולא פחות חשוב, תחזיות גדילה ושינוי בעשור הקרוב. תכנון ועיצוב הפנים צריך לתמוך בגדילה העתידית של כל ארגון, בכל גודל."

"פונקציונאליות והתאמה בין צורכי הארגון לצורכי העובד. עיצוב הפנים חייב לתת מענה מחד לצרכים והאילוצים של הארגון וגם לצרכים של העובדים. לא תמיד אלו אותם צרכים ורצונות, לכן אני רואה בתפקיד שלי גם כמתווכת בנושא זה. חשוב לי לתת מענה מיטבי ככל האפשר לכל הצדדים."

ויויאן ברמן עיצוב משרדים וחללי עבודה
צילום: מעיין גוטסמן עידוד
ויויאן ברמן עיצוב משרדים וחללי עבודה
צילום: מעיין גוטסמן עידוד

רגע מרגש שהיה בפרויקט

"הרגע המרגש ביותר עבורי בפרויקט הזה היה סביב השעה 11:30 בבוקר הראשון של האכלוס. לראות את העובדים מסדרים את החפצים האישיים, מסתובבים במבנה החדש, מתגודדים יחד, צוחקים וחולקים חוויות, זה רגע שגורם לי לאהוב את העשייה שלי עוד יותר. זו מהות ההגשמה האישית! חשוב לי גם כאשת משאבי אנוש לשעבר וכמובן כמעצבת שמחוברת עמוק לשטח, להיות כמה שיותר נוכחת. לכן יום האכלוס, לעולם יהיה היום החשוב ביותר."

מה את לוקחת איתך לדרך מהפרויקט?

"את האישור החד משמעי לעובדה שנוכחות בשטח היא זו שמובילה לתוצאה הרצויה וגם מובילה ליחסי אנוש מעולים עם כל היועצים והספקים בפרויקט. כמה שזה נראה כבזבוז זמן, עבורי זה החשוב ביותר."

מה פרויקט החלומות שלך?

"הפרויקט הזה לגמרי היה פרויקט החלומות שלי. אני מאוד מקווה לזכות לעוד פרויקטים גדולים שאוכל להיות משמעותית פעם נוספת בהרבה מאוד היבטים גם עבור ארגונים נוספים."

ויויאן ברמן עיצוב משרדים וחללי עבודה
צילום: מעיין גוטסמן עידוד
ויויאן ברמן עיצוב משרדים וחללי עבודה
צילום: מעיין גוטסמן עידוד
ויויאן ברמן עיצוב משרדים וחללי עבודה
צילום: מעיין גוטסמן עידוד

המלצה על פריט או על בעל מקצוע

"אני שמחה להמליץ על חברת 'גלובל' ריהוט משרדי שהיו עבורי שותפים מעולים לכל נושא הנגרות בפרויקט. יחד עם צוות ההנדסה של 'גלובל' יצרנו את הבנצ'ים הסופר מיוחדים של האופן ספייס. תענוג של דיוק ורצון לתת מענה לכל גחמה עיצובית שהייתה לי."

ליצירת קשר עם ויויאן מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור עיצוב מרחבי עבודה מתפרסמות כתבות על עיצוב מרחבי עבודה שונים – חדרי עבודה, משרדים, חנויות, מסעדות, מרחבי למידה, חדרי ילדים ועוד. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

עיצבת מרחב עבודה מעניין? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה