אוסף / פוסט המקרמה הגדול

אם הייתי מפנה זמן למדיטציה, הייתי בוחרת לעשות זאת באמצעות יצירה במקרמה. מה יש בהם בחוטים האלו ששואב אותך פנימה וברגע אחד את רגועה ויוצרת כאילו אין כלום סביבך? בפעמים שהתנסיתי בכך לא שמתי לה אפילו שיש אנשים לידי עד שלא סיימתי. כל אחד יכול להתנסות בעבודה עם מקרמה, אך כשיש יוצרות שמחליטות להתמקד בתחום הזה ולחקור אותו, התוצאות כל כך יפות שאתן חייבות כזה בבית. ולא רק אחד. בדיוק בשביל זה פוסט המקרמה הגדול נמצא כאן. אז מה תבחרו לבית? אל תסתפקו בפריט אחד…

פריטי מקרמה מעוצבים של נעמי ים סוף – Nomamacrame

נעמי ים סוף היא אמנית מקרמה בעלת המותג nomamacrame. nomamacrame היא הרבה יותר ממקרמה והיא עולם שלם של עיצוב המשלב תחומי עניין שונים. נעמי עובדת בצמוד למעצבות פנים ומכינה הזמנות מיוחדות, ומעבירה בסטודיו סדנאות מקרמה וחוגים לאלו שרוצות לדעת עוד על מקרמה ואמנות החבל. את העבודות שלה היא מוכרת בחנויות און ליין בארץ ובעולם ובמכירות מיוחדות.

"מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי תשוקה רבה לעיצוב ויצירה, ותמיד נמשכתי לחומרים טבעיים ויצירה בהשראת הטבע. לפני כשבע שנים חיפשתי פתרון לווילון שישמש גם דלת לחדר של הבן שלי גלעד, ובחיפושים גיליתי את המקרמה. העבודה הראשונה שעשיתי הייתה וילון דלת ממקרמה! ומאז נולדהNomamacrame , ואי אפשר היה לעצור אותי. פרץ היצירה נמשך עד היום והפך לחלק בלתי נפרד ממני ומהיום יום שלי, ואני הכי מאושרת."

טווח מחירים באתר: 120-1,200 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר ובאינסטגרם

פריטי המקרמה של נעמי ים סוף
צילום: נעמי ים סוף

פריטי מקרמה מעוצבים של עדי אסף ורדי – didi macramé

עדי אסף ורדי היא בעלת המותג דידי מקרמה didi macramé. היא התחילה ממיקרו מקרמה (תכשיטים), טיילה בעולם, יצרה והתפרנסה. לאחר שהקימה משפחה, עברה למקרמה הגדול והיא ממשיכה לגדול עם עובי החבלים, גודל היצירה והייחודיות.

"מאוד חשוב לי להיות מזוהה עם היצירה ולהיות תמיד קצת שונה בנוף. מקרמה זאת מיומנות ואמנות נפלאה שלשמחתי חזרה כטרנד והוכיחה את עצמה כקבועה ולא חולפת. כשמלונות ואנשים פרטיים בוחרים להשקיע ולרכוש עבודות חבלים בעיצוב החלל זה מראה על אלמנט שכאן כדי להישאר. אני מחוברת בנשמתי לחבלים וקשירות ואוהבת אתגרים בעבודה. בין עבודותי: חופות מקרמה מעל המיטות, ווילונות, אהילים ועוד עבודות מקרמה גדולות ברחבי מלון קדמא, וגם ווילונות ופרגולות חבלים במלון פרא. בנוסף, אני מאוד אוהבת ליצור עבודות לבתים פרטיים, הקשר עם הלקוחות מאפשר יותר חיבור ואינטימיות. כשלקוח פרטי או מעצבת פנים עבור מלון, בוחרים לתלות פריט אמנות שלי, אני מנסה להרגיש את החלק שלי בסיפור של הבית או החלל. יש אין ספור דרכים וצורות לקשור אבל כל קומבינציית קשרים משדרת תחושה אחרת. זה כמובן מושפע גם מבחירת סוג החבל, העובי והצבע."

טווח מחירים: בהתאם לגודל וסוג ההזמנה. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם, בפייסבוק, במייל ובטלפון 050-5473111.

פריטי המקרמה של עדי אסף
עיצוב פנים: רות ארד | צילום: אסף פינצ'וק

פריטי מקרמה מעוצבים של נועה פורת – Noochki

נועה פורת יוצרת תוכן, מעצבת ויוצרת מקרמה, ומעבירה סדנאות בתחום. נועה בעלת המותג Noochki, פריטי מקרמה שמזוהים עם סגנון הבוהו שיק. היא יוצרת פריטים מגוונים שמשתלבים בכל סגנון עיצובי ויתאימו גם לחללים בעיצוב יותר מודרני ואלגנטי.

"החיבור הראשוני שלי עם המקרמה נוצר בהודו, שם למדתי לעומק את הקשרים והאומנות המיוחדת הזו. התחלתי ביצירת תכשיטים בטכניקת מיקרו מקרמה ומשם המשכתי לפריטי מקרמה לעיצוב הבית. כיום אני מתעסקת גם בעיצוב פנים ומשלבת בין האהבה שלי ליצירה ועבודה עם הידיים לבין אהבה שלי לעיצוב וכך מתאימה את הדגמים לסגנונות השונים."

טווח מחירים: 55-660 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר.

פריטי המקרמה של נועה פורת

פריטי מקרמה מעוצבים של הדס ליבנה – dussillimacrame

הדס ליבנה היא בעלת המותג dussillimacrame. בחנות האונליין שלה תוכלו למצוא עבודות יד מחומרים איכותיים, הנעשות תוך הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר ובדגש על עיצוב עכשווי והיוצרות שביניכן יוכלו להנות מחומרים וציוד מקצועי ואיכותי ליצירת מקרמה כמו גם מערכות מקרמה DIY מוכנות מראש.

"מה שמיוחד בעבודות שלי זה שהקו הנקי והדיוק בפרטים הקטנים נשאר גם כשהעבודה קטנה ומינימליסטית וגם כשהעבודה הופכת להרבה יותר גדולה ומורכבת. אני מקבלת הרבה פידבקים בנושא הזה לאורך השנים שאני עוסקת במקרמה. אחד הפריטים המיוחדים שיצרתי היה פריט בהתאמה אישית עבור לקוחה שנתנה לי כיוון כללי וסמכה עליי לגמרי עם ההמשך. קיבלתי ממנה מידות, בנינו פלטה של צבעים וסיכמנו שאנחנו הולכות על טכניקה משולבת של מקרמה ואריגה. צללתי לתוך העבודה שלקחה שלי שלושה שבועות אינטנסיביים. התוצאה היממה אפילו אותי. יש משהו חזק בעבודה שמאתגרת גם ברמה הטכנית וגם ברמה היצירתית וזו הייתה בדיוק עבודה כזו."

טווח מחירים 120-1,890 ₪ עבור גדמים באתר. עבודות בהזמנה אישית יכולות להגיע לאלפי שקלים. פרטים נוספים ורכישה באתר, באינסטגרם, בפייסבוק או בטלפון 054-4306621.

פריטי המקרמה של הדס ליבנה

פריטי מקרמה מעוצבים של עתליה שי

עתליה שי יוצרת עבודות מקרמה ואריגה עבודת יד.

"תמיד הייתי טיפוס יצרתי ואחרי ארבע שנים של לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות שהיו מאד אינטנסיביים הייתי כמהה ליצירה. בדיוק עברתי לבית חדש ומאד רציתי לעצב אותו במינימום הוצאות כספיות אז התחלתי לעשות עבודות מקרמה ואריגה בכל מיני סגנונות. לאט לאט התחלתי לקבל פידבק מאד חיובי מהסביבה שלי, חברות ומשפחה התחילו לבקש שאכין להם דברים וככה התחלתי. אני מנסה לשלב בין עולם האריגה לעולם המקרמה וליצור עבודות מיוחדות שכוללות מספר צבעים, עבודות שיוכלו להתאים לכל חלל ולמלא אותו בצורה ייחודית. אני דוגלת בכך שכל יצירה לא תהיה דומה לקודמת, וכל לקוחה תקבל פריט שהוא ייחודי לה."

טווח מחירים: 250-700 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם ובטלפון 054-5354617.

פריטי המקרמה של עתליה שי

פריטי מקרמה מעוצבים של שרה בלו גיסקין

שרה בילו גיסקין היא מעצבת טקסטיל בוגרת שנקר, עובדת במגוון מדיות, יוצרת מיצבים טקסטיליים והזמנות מיוחדות.

"בסדרת העבודות "Structures" אני חוקרת אפשרויות פיסוליות הנוצרות מקשירת חוטים ואת היחסים בין הטכניקה שהיא גברית במקור (מקרמה) לבין התוצר הסופי המשמר בו את תנועת היד החופשית, הרכה והנשית. בנוסף, לפני שנתיים יצרתי בשיתוף פעולה עם מעצבת הפנים גלית דוידסון את המיצג הטקסטילי באולם התצוגה של חברת השיש פרביטל, המיצג בטכניקת מקרמה ואריגה והוא מוצג בהרצליה פיתוח עד היום."

טווח מחירים: 500-5,000 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם ובטלפון 052-5389979.

פריטי המקרמה של שרה בלו

פריטי מקרמה מעוצבים של עפר נתיב – Macramebyofer

עפר נתיב יוצרת מארזי מקרמה DIY להכנה ביתית. ניתן לרכוש אצלה גם מוצרים בודדים כמו חוטי מקרמה, לולאות עץ, ענפים טבעיים ועוד, וניתן לייצר ערכה משפחתית/קבוצתית.

"התאהבתי בעולם המקרמה בקורונה, זה התחיל בתור תחביב להעברת הזמן בבידוד, והמשיך לעסק של ממש. עשיתי הכל לבד, חומרי גלם, אריזות, סרטונים וכו׳, והייתה הצלחה מסחררת. אנשים קנו לחברים בבידוד, ימי הולדת, והתחלתי להעביר גם סדנאות לכל הגילאים. אחרי כמה חודשים פנתה אלי חברה בשם funky fish במטרה לשתף פעולה ולייצר את הערכות ברמה יותר גבוה ומקצועית, וכך קרה. התחלנו תהליך של כשנה שבסופו הגיעו לארץ קונטיינרים של מארזים עם מגוון רחב של תוצרים, הכל בעולם הבוהו שיק לעיצוב הבית, מאוד נגיש וברור גם למי שאין לו ידע קודם במקרמה."

טווח מחירים: 89-280 ₪. המארזים נמכרים באתר של פנקי פיש. יש גם סרטוני הדרכה זמינים באתר.

פריטי מקרמה Macramebyofer
צילום: שי הנסב

פריטי מקרמה מעוצבים של נועה ששון

נועה ששון יוצרת במקרמה יצירות בעבודת יד ובהתאמה אישית.

"מאז ומעולם אהבתי את עולם היצירה ולאורך החיים התעסקתי עם סריגה וציור. החיבור למקרמה נוצר לאחר שסיימתי תואר ראשון וחיפשתי משהו נחמד להעביר איתו את הזמן. כשהתחלתי להתעסק בחוטים ובענפים הוקסמתי מהיכולת להפוך כמה חומרי גלם לתוצר שכל כך מרחיב את הלב. התאהבתי בגוונים של החוטים, ובאפשרות לבחור ממגוון ענק של דוגמאות. הרגשתי שנפתח בפניי עולם חדש ויש לי מלא לגלות וזה ריגש אותי. ההקפדה על דיוק ואסתטיקה מנחים אותי בזמן היצירה, עד שהפריט לא מושלם בעיניי אני יכולה לפרום את אותו הקשר אפילו שלוש פעמים. חשוב לי שהלקוחות יקבלו פריט ברמת דיוק גבוהה כמו שאני הייתי רוצה לקבל."

טווח מחירים : 170-450 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם או בטלפון 052-5662450.

פריטי המקרמה של נועה ששון
צילום: נועה ששון

פריטי מקרמה מעוצבים של רותם לוי מינס – רוצ'קה

רותם לוי-מינס היא בעלת המותג רוצ'קה. היא אמנית אנרגיה ועוסקת במקרמה, יצירת אלטרים, ציור וכתיבה. רותם מטמיעה במקרמה קודים משפת האור, המגיעה אלינו משושלת הקורנדרוס מדרום אמריקה, ועל כן פריטי המקרמה מחזיקים תדר מסוים שכולו מכוון לפתיחת הלב, אהבה, שגשוג, שפע והגשמה.

"המיוחד בפריטים שאני יוצרת הוא שאני ממש עובדת עם אנרגית החומר כדי לברוא מציאות באופן מודע. בעצם כל דבר שאנו רואים סביבנו הוא חומר, זהו העולם הגשמי. וכל חומר אוחז בתוכו אנרגיה מסוימת. המטרה שלי היא להטמיע במקרמה אנרגיה טובה. בכל מקרמה אני מטמיעה צורות מ'שפת האור' שזו שפה של צורות וצבעים המגיעה אלינו משושלת הקורנדרוס, שפה ממנה מורכב העולם האנרגטי. כל שילוב של צורה וצבע יוצרים תדר מסוים, למשל – שלום פנימי, שפע, בריאות, רוגע ועוד.  לאחר מכן כשפריט המקרמה מגיע אליכם הביתה, הוא מפיץ אנרגיה טובה סביבו ממש כמו קריסטלים, ברכות בית וכדו'."

טווח מחירים משתנה בהתאם לגודל והדוגמא: 300-1,000 ₪ עד רוחב מטר, 700-2,000 ₪ עד רוחב שני מטרים. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם ובטלפון 054-7556323.

פריטי המקרמה של רוצקה

פריטי מקרמה מעוצבים של רעות אתרוגי – utre_macrame

רעות אתרוגי היא בעלת המותג utre_macrame. היא יוצרת פריטי מקרמה יחודיים בהזמנה אישית וחוקרת את עולם המקרמה ביצירותיה. בנוסף, היא מלמדת מקרמה ומעבירה חוגים, שיעורים פרטיים וסדנאות בעמק יזרעאל.

"יום אחד לקוחה ביקשה ממני מקרמה שיהיה על ענף מיוחד ו'בלי כל המשולשים האלה'. היא רצתה יצירה ייחודית ומעניינת. 'ישנתי על זה' ואז עלתה לי בראש תמונה של היצירה. מתוך התהליך של היצירה גיליתי תשוקה חזקה לבחון את האסימטריות בתוכי ודרך החוטים. באופן טבעי קל לי עם סימטריה, היא ברורה לי ונגישה לי. והאסימטריות חדשה בשבילי ומרגשת. התהליך הפנימי שאני עוברת בהקשר הזה הוא מיוחד מאוד ומגלה לי הרבה דברים על עצמי. איך גורמים לאסימטריות להיות הרמונית? זאת שאלה שהולכת איתי." 

טווח מחירים: 90-1,200 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם, בפייסבוק ובטלפון 054-6754050.

פריטי המקרמה של רעות אתרוגי

פריטי מקרמה מעוצבים של קרן אייזיק – simply A knot

קרן אייזיק היא בעלת המותג simply A knot . הלקוחות שלה שותפים לתהליך היצירה, והדגמים משתנים כדי להתאים לכל לקוח, ושכשהלקוח יסתכל עליו, יהיה לו חיבור רגשי אליו גם במרחק הזמן כעבור שנים.

"החיבור שלי למקרמה נוצר בכתה ג׳ כשראיתי פרסום לחוג מקרמה ולא היה ביכולתי להירשם אליו. אני זוכרת עד היום את ההרגשה הזו כשהבטתי בתמונה במודעה ואת הכמיהה לדעת כיצד ליצור בעצמי, ידעתי כבר אז שיום יבוא וזה יהיה בידיים שלי (תרתי משמע).  בדיוק את התחושה הזו אני מעבירה בסדנאות שלי – את ההתלהבות שאתם בעוד רגע שם, שזה הרבה יותר פשוט ממה שאתם חושבים וגם אתם יכולים ליצור מגליל חוט פשוט פריטים ייחודיים ושימושיים. מה שאני אוהבת באמנות הזו הוא שיש אפס מקום לטעויות, משמע – מאה אחוז סיכויי הצלחה וההבנה הזו פותחת עולם שלם של דמיון, יצירתיות וחדוות יצירה למקרמיסטים והמקרמיסטיות המתחילים שמגיעים אלי."

טווח מחירים: 30-1,000 ש"ח. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם ובוואטסאפ.

פריטי המקרמה של קרן אייזיק
צילום: קרן אייזיק

פריטי מקרמה מעוצבים של ענת ברטרר בניק

ענת ברטרר בניק בעלת סטודיו לעיצוב והלבשת בתים, סדנאות והשראה. היא מלווה אנשים בעיצוב הבית הפרטי שלהם, יוצרת פריטי עיצוב ומעבירה סדנאות DIY. שירותי הסטודיו כוללים מגוון מסלולי יעוץ להלבשת הבית, סדנאות מקרמה, פוטו-טרנספר, חידוש רהיטים בהתאמה אישית ובעיקר מקום בו אנשים יכולים לבטא את היצירתיות שבהם.

"לכל אחת מאתנו יש יכולת ליצור, ועצם היצירה עצמה מעוררת השראה ומביאה שמחה. מקור ההשראה והחיבור שלי למלאכות יד ועשייה יצירתית היא אמא שלי, אליס ברטרר ז"ל, שמרכז חייה היה עשייה יצירתית, ואת מלאכת המקרמה, שהייתה פופולרית בשנות ה-70 ספגתי מבתיה עוזיאל ז"ל, שהגישה בטלוויזיה החינוכית את התוכנית "מלאכת יד עם בתיה עוזיאל". מקרמה מבחינתי הוא אהבה ישנה. סוג של טקסטיל, שמוסיף אווירה וסטייל לכל חלל. יש משהו תראפויטי וסוחף במלאכת הקשירות הזו. אין סוף האפשרויות שניתן ליצור והתוצאה המידית כבר מהפרויקט הראשון, סוחפת."

טווח מחירים: מוצרים וסדנאות בטווח של בין 35-500 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם ובפייסבוק או בטלפון 052-8346344.

פריטי המקרמה של ענת בניק

פריטי מקרמה מעוצבים של נעמה ואלון דור

נעמה ואלון דור הם הורים לשישה. נעמה מורה, לומדת הכוונה להתפתחות אישית ואלון עובד במשטרה. את המקרמה גילתה נעמה בחופשת הלידה האחרונה שלה ומאז היא לא מפסיקה.

"מה שמיוחד ביצירות שלנו הוא שהן תוצר של שיתוף פעולה משמח בין אישי היקר לביני. הוא נוסע ליערות, בוחר ענפי אקליפטוס יבשים יפהפיים ומלטש אותם תוך שהוא שומר על צורתם הטבעית. ואני קושרת חוטים בנחת, בדיוק ובעדינות. היצירה המיוחדת בתמונה היא חלק מהצעד הראשון בדרך להגשמת החלום לקיים סדנאות מקרמה לכלות, בהן אני והכלה נכין יחד קיר לחופה שלה תוך כדי שיח על זוגיות, ולאחר מכן היצירה תקשט את ביתה ותהווה מזכרת מרגשת מיום החתונה."

טווח מחירים: משתנים לפי גודל היצירה. פרטים נוספים ורכישה באתר.

פריטי המקרמה של נעמה דור

פריטי מקרמה מעוצבים של אלית לוי – Macragem

אלית לוי היא אמנית יוצרת בעלת Macragem, מותג עבודות מקרמה ומלאכת יד. בין המוצרים שהיא יוצרת ניתן למצוא תכשיטים בשיבוץ אבני חן ומוצרים לעיצוב הבית או המשרד, וניתן גם ליצור הזמנה בעיצוב אישי. בעבודות שלה משתמשת אלית בחומרים טבעיים שהיא מלקטת בעצמה, ובעזרתם הא יוצרת ביו השאר לוכדי חלומות, תכשיטים, תכשיטים בשילוב אבני חן כמו גם קליעת סלים והעברת סדנאות.

"לעולם המקרמה הגעתי לגמרי במקרה במהלך לימודי הנהלת חשבונות ואחרי לימודי מוסיקה ברימון. נרשמתי לקורס מקרמה שבועי עם אמא שלי ופשוט התאהבתי. מהר מאוד הגיעו תגובות חיוביות לעבודות שעשיתי, והחלטתי להפוך את זה לעסק של ממש. כיום אני יוצאת לירידים, מעבירה סדנאות ומוכרת בחנות האינטרנטית בפייסבוק וגם בוואטסאפ ויוצרת גם הזמנות בהתאמה אישית. את לימודי הנהלת החשבונות סיימתי, אבל לא ראיתי את עצמי יושבת שעות ארוכות מול המחשב, כי אני יוצרת מתוך תשוקה ואהבה לחומר. היצירה נותנת לי להתחבר לעצמי בצורה מדיטטיבית ואני מודה על הזכות שביצירה בכל בוקר."

טווח מחירים: 40-500 ₪. סדנאות החל מ- 600 ₪ ובהתאם לכמות המשתתפים. פרטים נוספים ורכישה בחנות בפייסבוק ובאינסטגרם.

פריטי המקרמה של אלית לוי
צילום: אלכסנדר גורביץ'

פריטי מקרמה מעוצבים של שהם פוסמן

שהם פוסמן יוצרת קשרים במקרמה באמצעות סדנאות והזמנות מיוחדות. היא מכינה יצירות מקרמה שונות ביניהן פריטים לעיצוב הבית בדגמים משתנים כמו למשל כריות, ראנרים לעיצוב השולחן, תחתיות וכדו', ועובדת עם מעצבי פנים שמחפשים יצירות מיוחדות לעיצוב וסטיילינג של בתים וחללים. בנוסף, ניתן להזמין אותה לערב בנות ולסדנאות במרכז הארץ.

"החיבור שלי עם מקרמה ועם אמנות התחיל בילדות. מגיל צעיר אמי הייתה מושיבה אותי על ברכיה ומלמדת אותי 'להתעסק עם הידיים'. בגלל הנכות שלי ביד ימין, היא רצתה לוודא שאפעיל ואאמץ את השרירים ביד. וכך היינו מבלות שעות ביצירה, וגם בהשחלת חרוזים לחבלים שלה… היא הייתה אלופה בהכנת מתלי עציצים. המרפסת שלנו במושב הייתה מלאה בהם. הרי מי מאתנו לא הכין בשנות ה-80 מתלי מקרמה לעציצים! זה היה הטרנד של אותה התקופה. כשבגרתי, חיפשתי דרך לעצב את הבית שלי בתקציב לא גבוה, והתחלתי בהכנת מתלי קיר מיוחדים על ידי צביעה של חבלים. משם זה התגלגל וחברים החלו להזמין ממני יצירות והחלו להגיע אליי פניות לסדנאות. בזכות המקרמה 'יצרתי קשרים' (תרתי משמע) עם הבנות בחוגים, עם הלקוחות ומעצבי פנים ובעיקר עם עצמי. כשאני יושבת לבד בסטודיו ויוצרת עם הידיים, אני מתכנסת לתוך עצמי ומוצאת את עצמי מחדש בכל פעם, בשקט המיוחד שהוא רק שלי."

טווח מחירים: 150-2,500 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם או בטלפון 050-9118455.

פריטי המקרמה של שהם פוסמן

פריטי מקרמה מעוצבים של טל בר יוסף עמוּמה מקרמה ועבודות יד

טל בר יוסף יוצרת עבודות מקרמה וקשרים דקורטיביים בהזמנה אישית, מטפלת באמנות ומנחת סדנאות מקרמה. היא יוצרת עבודות מקרמה מודרניות מתוך חיבור לטבע, לנשיות ולידע עתיק של מלאכות, והעבודות שלה מותאמות לכל לקוח ולקוחה שמבקשים לקשט את המרחב שלהם ולהוסיף בו תחושת חמימות נעימה ולעיתים אפילו פראית.

"הפריטים שאני יוצרת הם לרוב בצבעים טבעיים וחמים, ויש בהם מן פרא מאורגן, אני אוהבת את המפגש שנוצר בין החבלים הרכים לבין פעולת הקשירה והדיוק שבה. בין העבודות שלי אפשר למצוא קישוטי קיר ענקיים בסגנון בוהו מודרני, ערסלי ישיבה, מוצרים לחדרי ילדים, מתלים לעציצים ועוד. לעיסוק במלאכת המקרמה יש קצוות מעניינים, והם אלו שמחברים אותי למלאכה הזו באהבה גדולה. מחד, מדובר בעבודות בעלות מראה רך ומחמם, יש להן בעיניי את היכולת להפוך כל מרחב למזמין, כזה שאפשר לשבת בו עם כוס תה ופשוט להיות. מנגד, מדובר במלאכה שלרוב דורשת תכנון קפדני ומדיוק, אני ממש מוצאת את עצמי משתמשת בכלים מתמטיים בזמן תכנון עבודה. גם הקשירה עצמה היא קצה, היא המדיטטיביות, הידיים היודעות שקושרות מעצמן עוד ועוד עד שנרקמת יצירה שלמה."

טווח המחירים: משתנה בהתאם לסגנון וגודל ההזמנה. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם ובטלפון 050-2866882.

פריטי המקרמה של טל בר יוסף

פריטי מקרמה מעוצבים של שירי בורא-ביקסן

שירי בורא-ביקסן יוצרת פריטי מקרמה ללקוחות פרטיים וגם בשיתוף עם מעצבי פנים ומעבירה סדנאות מקרמה אונליין ופרונטליות למתחילות ומתקדמות. עבודות המקרמה נעשות בעדינות רבה, בדגש על טבע, פשטות ועיצוב: מתלי עציצים מלוטשים, בפריטי קיר בעיצוב מודרני ופריטים נוספים במראה מלטף, מינימליסטי ומלא בסטייל, בעיצוביים ייחודיים המשלבים את אומנות המקרמה עם חומרים נוספים כמו עץ, מתכת, הדפסת 3D או נוספים אחרים.

"לפני כארבע שנים קיבלתי מתנת יומולדת מאחותי סדנת מקרמה, ונהנתי מכל רגע. תליתי בגאווה את היצירה שלי בסלון והמשכתי בחיי. לפני שנה וחצי משהו התחיל לדגדג… חזרתי לתפור, התחלתי לרקום ובשנייה שנגעתי שוב בחוטים משהו במגע, ברכות שלהם ובאינסוף האפשרויות ליצירה תפס אותי. כנראה זאת גם הסיבה שהתחלתי להעביר סדנאות – מלאכת הקשירות מרגישה כמו תרפיה לנשמה, ואני נהנית להעביר את זה הלאה. למקרמה של היום יש מקום של כבוד בעיצוב חללים, הוא חלק מרכזי באווירה שהעיצוב משרה בין אם מדובר בסלון שלנו, חדר השינה, חדר הילדים, בתי מלון, משרדים ובין אם מדובר על חתונות ואירועים נוספים. מה שישן שוב חדש, אבל הפעם במראה מעודן וטבעי יותר."

טווח המחירים: 150-1,500 ₪, אך משתנה בהתאם למידות ולרמת המורכבת של הפריט המעוצב. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם ובטלפון 052-3610035.

פריטי המקרמה של שירי בורא

פריטי מקרמה מעוצבים של זוהר וולנברג – זורק'ה

זהר וולנברג בעלת סטודיו זורק'ה בישוב נהלל שבעמק יזרעאל. זהר מכינה פרטי עיצוב גדולים לקיר ממקרמה, ועובדת עם חומרים מגוונים, וניתן לרכוש אצלה פריטים מוכנים או פריטים בהתאמה אישית. בנוסף, היא מעבירה סדנאות סריגה ומקרמה לקבוצות אינטימיות ואיכותיות.

"את הכינוי זורק׳ה קיבלתי מחברותיי הטובות ש'אספתי' במהלך השנים, במעברי הבסיסים שעשינו משפחתי ואני. חיי מאופיינים בהמון אתגרים ולכן הדבר שאני הכי אוהבת הוא שמאתגרים אותי ביצירה שרוצים. 'הכל אפשרי!' זהו מוטו שאני מנסה לקבל על עצמי, זה גם מה שמייחד את הדברים שאני יוצרת – מיוחדים, חדשניים ומעניינים. החיבור שלי למקרמה בתקופת הקורונה, עברנו לבית חדש, מקום חדש – אתגר חדש! זורק׳ה התחיל מזורק'ה סרוגים בעבודות יד ואז נשאבתי והוקסמתי בקשירות המקרמה. אז תאתגרו אותי – שלחו לי את החלומות שלכם ואני אגשים לכם אותם."

טווח מחירים: תלוי באתגרים. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם, בפייסבוק או בטלפון 054-7731880.

פריטי המקרמה של זורקה

פריטי מקרמה מעוצבים של רוני מוסקוביץ – Knot by Ronnie

רוני מוסקוביץ היא בעלת המותג knot by Ronnie, אמנות מקרמה לבית.

"בתקופת הקורונה קיבלתי במתנה מחברה חוט מקרמה שלא השתמשה בהם. התחלתי לשחק עם החוטים, והתאהבתי. התחלתי ליצור יצירות אמנות שקישטו את קירות ביתי והבתים של חברי עד שהגעתי למסקנה שאשמח להוציא את היצירות לעולם הרחב והתחלתי למכור אותם. הפריטים שאני יוצרת הם שונים. אני מאוד אוהבת פרקטיקה, אז כמעט תמיד ארצה ליצור פריט מקרמה עם ערך מוסף, כמו למשל מדף, מראה, מתלים לעריסת תינוק ומתלים לעציץ. בנוסף, אני מכינה גם מתלי מקרמה לקישוט הקיר אך רק בהזמנה אישית."

טווח מחירים: 30-1,000 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם.

פריטי המקרמה של רוני מוסקוביץ

פריטי מקרמה מעוצבים של סיגל באלי

סיגל באלי היא אמנית קשרים. סיגל מעצבת תכשיטי עוצמה ייחודיים ותכשיטי מקרמה לעיצוב הבית, בהם היא משלבת אבני חן עוצמתיות, חרוזים מסוגים רבים ואלמנטים שונים. בנוסף, היא מעבירה סדנאות בשני התחומים. כל יצירה שלה היא יחידה ומיוחדת.

"אמנות המקרמה קרצה לי שנים וניסיתי למצוא מורה אך לא הצלחתי עד שיום אחד זה קרה תוך כדי שיטוט בפייסבוק. נרשמתי לסדנה, והייתי התלמידה הגרועה של הסדנה. אך הרצון ללמוד בער בי ותוך זמן קצר התמקצעתי והגעתי לרמה גבוהה. זה היה לפני שש שנים ועד היום אני מאוהבת באמנות שלי. אחרי כשנתיים ביצירה החלטתי שאני הולכת לשבור את תקרת הזכוכית שלי ושבכלל הגבול הוא רק אצלי בראש, ויצרתי את אחת היצירות הגדולות והמטריפות שלי וקראתי להVictory . הרגשתי שניצחתי את עצמי וזו הייתה תחושה עילאית. מאז אני מעיזה ויוצרת יצירות כיד הדמיון הטובה. והגבול? אין לי בו צורך."

טווח מחירים: 200-2,500 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר או בטלפון 052-8449954.

פריטי המקרמה של סיגל באלי

מוזמנות להיכנס ללינקים ולהכיר את היוצרות והיוצרים, לראות עוד דוגמאות ועוד פריטים בחנויות שלהם. הכרת כבר את האוספים האחרים במגזין? מוזמנת להיכנס: אוסף המחברות / אוסף מוצרי הבטון / אוסף הלבבות / אוסף הפרינטים / אוסף הקרמיקה / אוסף הטבעות / אוסף לוחות התכנון / אוסף המזוזות / אוסף הספלים / אוסף העגילים / אוסף השלטים / אוסף השעונים לבית

הכתבה נכתבה בשיתוף פעולה מסחרי עם היוצרות והיוצרים של המקרמה. יש לך מוצר ותרצי שאכתוב עליו? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה