אוסף / פוסט הרקמה הגדול

רקמה היא אחד התחביבים שתמיד האמנתי שיהיה לי את הזמן בשבילו. ולמרות שזה עוד לא קרה, אני מאמינה שזה עוד מחכה לי בעתיד. חוטי הרקמה כבר אצלי וגם המחטים והחישוקים, אבל הראש עוד לא התפנה למדיטציה הזו שנקראת רקמה שמאפשרת לך לרקום וגם להפליג במחשבות וליצור משהו שהוא מיוחד, כי ברקמה לכל אחת יש את הכיוון שלה. אז אם אתן אוהבות לרקום או אוהבות עבודות רקמה מיוחדות, אוסף הרקמה הגדול הוא כאן בדיוק בשביל זה. מוזמנות להציץ ולהתחדש.

עבודות הרקמה של תמר נהיר ינאי

תמר נהיר ינאי היא מאיירת ומעצבת. היא הגיעה לעולם הרקמה אחרי לימודי עיצוב ואיור ואחרי שנים בהן איירה ספרי ילדים. העיצובים שלה מספרים סיפור מעבר לרקמה עצמה.

"רקמה מבחינתי זאת דרך נוספת ונפלאה לבטא רעיון או רגש. רישום דרך חוטים. אני תמיד מתרגשת מהדוגמא החדשה שאני עובדת עליה, מהפרטים הכי קטנים, שילובי הטכניקות והצבעים. שילוב של עבודת יד, יצירה ואסתטיקה. כיום אנחנו עובדים עם חנויות בארה"ב, קנדה וצרפת. ערכות הרקמה תמיד מוקפדות עם כל מה שצריך עבור הרוקמת ומוגשות כמו מתנה ייחודית שכולה חגיגה של יצירה. אני לא לוקחת שום דבר כמובן מאליו ומתייחסת לכל הזמנה כאישית – קהל של נשים רוקמות הוא מיוחד ויוצא דופן שמעריך עבודת יד ומתרגש מהפרטים הכי קטנים."

טווח מחירים לערכות רקמה עם חישוק: 85-115 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר בארץ ובחנות האטסי.

עבודות הרקמה של תמר נהיר ינאי
צילום: תמר נהיר ינאי

עבודות הרקמה של עדי ישראל

עדי ישראל בעלת סטודיו לרקמה על רשת המציע תמונות רקומות, סדנאות רקמה וערכות רקמה. רקמת הצלבים המסורתית הנרקמת על רשת המתוחה על מסגרת מעץ ממוחזר מקבלת תרגום מחודש, שונה ומודרני כך שנדמה שהיא מרחפת באוויר. עדי אוהבת ללמד רקמה ואת הרגע בו גם אלו שהכריזו על עצמן כבעלות "ידיים שמאליות" מצליחות.

"לקוחה חובבת עיצוב רצתה לרקום בעצמה רקמה ענקית בגודל 50×70, פרויקט מרשים שמניסיוני לוקח כארבעים שעות רקמה נטו לרוקמת מיומנת. הסברתי לה שתחילה כדאי ללמוד את הטכניקה על יעד בר השגה כלומר רקמה קטנה הרבה יותר ולאחר מכן להתקדם. הלקוחה הנחושה הגיעה לסדנת רקמה ובסיומה רכשה שתי תמונות גדולות מוכנות. לקוחה אחרת, רוקמת בעלת ניסיון ומיומנות פנתה אלי לאחר שצפתה בסרטון שהעלתי ושאלה במה מדובר. עניתי והסברתי אך היא לא הרפתה ושאלה: 'אני מבינה שמדובר ברקמת צלבים אבל איך את רוקמת אותה באוויר?' ברור שחזרתי והדגשתי שמדובר ברקמה על רשת שנראית מרחפת באוויר ולא בקסם."

טווח המחירים: תמונות 100-1500 ₪, סדנאות 280-320 ₪, ערכות 200-220 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם, בפייסבוק ובטלפון 050-7698765.

עבודות הרקמה של עדי ישראל
צילום: ליה מאור

 החנות לרקמה של עינת ספקטור

עינת ספקטור היא אמנית ומעצבת, בעלת חנות האונליין 100% רקמה. החנות היא "סופרמרקט" ענק של מוצרים לרקמה – הדפסים לרקמה בעיצוב מקורי של עינת, מגוון מרהיב של חוטי רקמה, מדבקות רקמה, חישוקי רקמה נהדרים בכל הגדלים, כלי סימון והעתקה, מחטים ייעודיות, בדים ועוד. הרעיון הוא שכל אחת יכולה להרכיב את "ערכת הרקמה" שלה לפי טעמה. מתאים למי שלא רוקם או רוקמת עדיין ומשתוקק/ת ללמוד לרקום, למי שרקם או רקמה פעם אך זקוק/קה לתזכורת. עינת פיתחה את "הערכות ללימוד רקמה" שהן כמו "סדנא בקופסא" ומכילות כל מה שצריך כדי ללמוד לרקום.

"למדתי לרקום מסבתא רוז כשהייתי ילדה צעירה. הרקמה ליוותה אותי כל חיי, וככל שהשנים עברו, כך הבנתי את כוחה של הרקמה. גיליתי שנוכחותה בחיינו היא מקור לנחמה, מנוחה והרבה סיפוק. היא מגוונת וצבעונית, מאפשרת מרחב עצום של ביטוי אישי, קל לנייד אותה ולקחת אותה אתנו, עקרונותיה פשוטים, כך שאפילו ילדים יכולים להתחיל רקום, ותמיד תמיד אפשר ללמוד עוד טכניקות, להתפתח ולגוון את התוצרים שלנו."

טווח מחירים: 40-165 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר או בוואטסאפ 054-5486432.

עבודות הרקמה של עינת ספקטור
צילום: עינת ספקטור

עבודות הרקמה של חגית ארז

חגית ארז בעלת סטודיו ללימוד מלאכות יד ולייצור בגדי נשים וטקסטיל לבית בעבודת יד בשכונת הדר יוסף שבצפון תל אביב. היא מאמינה גדולה בעולם מלאכות הטקסטיל ככלי שיש לו הרבה איכויות מרגיעות ומווסתות.

"לאחר כמה שנים בהם יצרתי בגדים לנשים וילדות, התחלתי להתעמק בעולם מלאכות הטקסטיל ולשלב את האומנות הזו במוצרים שאני מכינה. לפני שמונה שנים לימדתי את בתי ואת חברותיה תפירה ומלאכות נוספות כמו אריגה, סריגה, ליבוד ועוד. משם המשכתי להתעמק בעולם מלאכות הטקסטיל, ומאז אני מקיימת סדנאות מגוונות בסטודיו (אריגה, פאנצ׳נידל, ליבוד יבש, ועוד)."

טווח המחירים לסדנאות: 150-280 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר ובאינסטגרם. באתר ניתן לרכוש את המוצרים שחגית מכינה ,להירשם לסדנאות או לרכוש ערכות מלאכת יד הכוללות סדנא דיגיטלית.

עבודות הרקמה של חגית ארז

עבודות הרקמה של רותם בלומנפלד

רותם בלומנפלד רוקמת עבודות בהזמנה אישית, בעיקר פורטרטים משפחתיים, חישוקי שם, שלטים לחדר ולבית.

העבודות שלי מותאמות אישית ללקוח, זו מתנה באמת מיוחדת, מקורית וחד פעמית שלא מוצאים בחנויות. הן נעשות בעבודת יד במקסימום תשומת לב, מקצועיות ואהבה. אני מכניסה הרבה מהעולם שלי לתוך העבודות, אבל בסופו של דבר התוצר הוא הסיפור של הלקוח. למשל, לקוחה שהזמינה פורטרט של סבא וסבתא שלה עם התינוק שלה – הנין הראשון שלהם, היה לה חשוב שסבתא שלה שסובלת מאלצהיימר תקבל את הרקמה הזו ליום הולדתה ה-80. למישהי אחרת הכנתי רקמת פורטרט שלה ושל אבא שלה שנפטר, לעוד מישהי הכנתי חישוק שם לתינוקת שנולדה לה עם קשת בענן שזה אזכור להריון הקודם שהיה לה שהסתיים בלידה שקטה כל עבודה בעצם היא סיפור וחוויה עם המון רגש וערך."

טווח המחירים תלוי בגודל ובמורכבות העבודה. רקמה סטנדרטית עולה 180-200 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם או בוואטסאפ 054-4219359.

עבודות הרקמה של רותם בלומנפלד

עבודות הרקמה של רוית גולדשטיין-טולידאנו

רוית גולדשטיין-טולידאנו היא אומנית סיב. רוית עוסקת ברקמה ייחודית, סריגה פיסולית, טוויה וצביעה של צמר ואריגה מיוחדת. היא רוקמת רקמת צלבים, רקמת קווי מתאר ורקמה ברזילאית, הכל בעבודת יד ומחומרים טבעיים (כותנה, צמר, משי).

"אחת הרקמות הייחודיות שלי היא רקמת ברקודים qr barcode. לאחר שהות של מספר שנים בארה"ב, ניסיתי לשמר בזיכרון שלי את חוויית הרילוקיישן וליצור ממנה אריג. מצאתי דימוי שמייצג עבורי את החוויה, הפכתי אותו לברקוד וארגתי אותו, אך הוא לא היה ניתן לסריקה. ואז גיליתי שברקמת צלבים מדויקת, ניתן לרקום כל ברקוד ואף לסרוק אותו. מאז אני רוקמת ברקודים של שמות, ביטויים, אמרות ומסרים, הצעות נישואין, קישורים לחנויות אינטרנטיות ואתרים, קישורים לתמונות, ואפילו קישורים לסרטוני יוטיוב. רקמת הברקוד יוצרת שילוב מיוחד בין מלאכה מסורתית וטכנולוגיה עכשווית. זוהי תמונה מודרנית ומינימליסטית, אישית וייחודית."

טווח מחירים: 100-350 ₪. ניתן להזמין רקמת ברקוד אישית בכל גודל. לפרטים ורכישה ניתן לפנות בפייסבוק, באינסטגרם או בטלפון 050-7235817.

עבודות הרקמה של רוית גולדשטיין-טולידאנו

עבודות הרקמה של אניה פלייטמן חרומובה

אניה פלייטמן חרומובה רוקמת ומעבירה חוגים וסדנאות רקמה וגם יוצרת ערכות להכנה עצמית. היא מאמינה שרקמה זה קסם של יופי, כיף, שלווה ויצירתיות.

"אני מאוד אוהבת לראות איך בזמן רקמה אנשים חוזרים לזיכרונות על המשפחות שלהם, מדברים על אנשים אהובים ומיוחדים. יש לי לקוחה שרקמה תמונת חתונה של סבא וסבתא שלה, ובדרך סיפרה עד כמה שהם אנשים מדהימים וחשובים לה. לקוחה אחרת רקמה זר חמניות ואמרה שעבודה הזאת מאוררת בה זיכרונות חמים של הילדות. לקוח אחד רקם לתינוקת שלו בגד עם ארנב, בדיוק אותו ארנב שסבתא רקמה לו כאשר הוא היה ילד קטן. אני אוהבת לראות איך הרקמה מחזירה אותנו לדברים חשובים בחיינו ונותנת הזדמנות נוספת להנות הרגעי אושר שהיו לנו."

טווח מחירים: סדנה של 3 שעות – 250 ₪, ערכה להכנה עצמית – 80-120 ₪, רקמה בהזמנה אישית – החל מ-150 ₪. פרטים נוספים ורכישה בטלפון 054-2819482.

עבודות הרקמה של אניה פלייטמן חרומובה

עבודות הרקמה של הילי דוד

הילי דוד היא אמנית רקמה, המעבירה סדנאות יצירה ברקמה.

"נחשפתי לעולם הרקמה לפני כשלוש שנים ומאז אני לא מפסיקה לרקום, להתרגש, ללמוד וללמד על טכניקות רקמה מרחבי העולם. אומנות הרקמה שלי שואפות לחקור את הקשר בין הטבע לרקמה וליצור דרך חדשה לחוות את הרקמה תוך שימוש באלמנטים מהטבע בעבודותיי. החומריות ברקמה מחזירה אותי אחורה בזמן, לדור שהקים את המושב שלי, הדור שטיפח את המסורת של הרקמה והדור ששתל את העצים שאני משתמשת בהם ביצירות שלי."

טווח המחירים: 30-300 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר. ניתן להגיע לסטודיו במושב גבעת יערים בתיאום מראש בטלפון 050-2276399

עבודות הרקמה של הילי דוד
צילום: הילי דוד

עבודות הרקמה של רננה הומינר

רננה הומינר רוקמת בעבודת יד מדויקת עדינה ומרשימה תמונות רקומות לבית בהשראת הטבע וארץ ישראל.

"בכל עבודות הרקמה שלי יש מוטיבים מן הטבע אך בצבעוניות עדינה ורכה ובגווני טבע חמים ועמוקים. אני אוהבת להכניס נגיעות קלות של חוט זהב שמאיר את הרקמה ומוסיף לה אלגנטיות. הרקמות ממוסגרות בחישוק עץ שאני מוסיפה לו שרשרת מוזהבת ויפה לתליה. מתאים לתלות את הרקמות למשל על הקיר לצד המיטה, בקיר הכניסה לבית, במסדרון או על העמוד הזה שתקוע באמצע הבית ואף פעם לא ידעת מה לעשות איתו. מעבר לרקמות פרחים אני יוצרת גם רקמות בנושא אם אשכחך ירושלים, ברכת הדלקת נרות, ברכת כלה, סיכות ראש לילדות ועוד. ניתן בשמחה להזמין רקמה בעיצוב אישי."

טווח מחירים: 65-680 ₪, רקמות בהזמנה אישית במחיר לפי פרוייקט. ניתן לצפות בקטלוג ולהזמין בהודעה אישית.

עבודות הרקמה של רננה הומינר

עבודות הרקמה של שני בלומנפלד-ארואטי

שני בלומנפלד-ארואטי היא אמנית רקמה המציגה ומוכרת את עבודותיה בגלריות בארץ ובחו"ל. היא בעלת תואר בעיצוב אופנה בשנקר, ולאחר מספר שנים בהן עבדה בתחום העיצוב החליטה לשלב את האהבה שלה לציור עם האהבה לטקסטיל ולהתמקצע בתחום הרקמה. היא יוצרת עבודות בסגנון ריאליסטי אותן היא רוקמת על בדים שונים כמו כותנה וטול.

"היצירות שלי נעשות בדיוק רב ועם ירידה לפרטים כדי לתת כמה שיותר תחושה של ציור בחוט. את רוב העבודות הגדולות אני רוקמת על טול שקוף שנותן מראה אוורירי ומרחף. בתערוכות שהצגתי בהן ניגשו אליי אנשים שאמרו שעד שלא עמדו ממש קרוב ליצירה הם לא האמינו שזו אכן רקמה ולא ציור שמן."

טווח המחירים: 500-17,000 ₪, תלוי בגודל וסוג העבודה. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם או במייל.

עבודות הרקמה של שני בלומנפלד-ארואטי

מוזמנות להיכנס ללינקים ולהכיר את היוצרות והיוצרים, לראות עוד דוגמאות ועוד פריטים בחנויות שלהם. הכרת כבר את האוספים האחרים במגזין? מוזמנת להיכנס: אוסף המחברות / אוסף מוצרי הבטון / אוסף הלבבות / אוסף הפרינטים / אוסף הקרמיקה / אוסף הטבעות / אוסף לוחות התכנון / אוסף המזוזות / אוסף הספלים / אוסף העגילים / אוסף השלטים / אוסף השעונים לבית / אוסף המקרמה / אוסף התיקים / אוסף הצמידים / אוסף הכריות / אוסף מארזי הלידה / אוסף החמסות / אוסף המוביילים

הכתבה נכתבה בשיתוף פעולה מסחרי עם היוצרות והיוצרים של עבודות הרקמה. יש לך מוצר ותרצי שאכתוב עליו? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה