אוסף / פוסט הטבעות הגדול

השבוע יש לי יום הולדת. ואני רוצה לקבל טבעת. לא, לא את הטבעת ההיא, למרות שאותה כבר גנבו לי מזמן. אני רוצה טבעת מיוחדת, מעוצבת, כזו שלא רואים אצל כל אחת. מזהב, מכסף, עם אבנים יפות – איך בכלל אפשר לבחור? בכתבה הזו ריכזתי עבורכן יוצרות ויוצרים מוכשרות ומוכשרים של טבעות. זה לא עזר לי להחליט, אבל אתן מוזמנות לעבור בין הטבעות השונות ולבחור עבורכן את הפינוק המושלם.

הטבעות של גינת מויאל – HOTCROWN

גינת מויאל היא הבעלים של מותג התכשיטים הוטקראון – מותג תכשיטי יוקרה יומיומי.

"הטבעות של הוטקראון מעוצבות באופן כזה שיבלוט ועדיין ישמור על עדינות ואלגנטיות. שיטת העבודה שלנו מאפשרת סגנון ייחודי שמיד מבדל את העבודות שלנו מהאחרות. אלו לא רק טבעות אלא רגעים וחוויות. המפגש עם הלקוחות הוא הדבר שאני הכי אוהבת ביצירה – לשמוע את הסיפור שעומד מאחורי הדברים ולהצליח לבטא אותו באמצעות התכשיט. כך נוצרים לא מעט פריטים מיוחדים. אחד מהם הוא טבעת בעיצוב אישי ללקוח שהזמין עבור ארוסתו טבעת אירוסין בצורה של דביבון – החיה האהובה עליה, משובצת יהלומים."

פרטים נוספים ורכישה באתר

הטבעות המעוצבות של hotcrown
צילום: אורי ליבני

הטבעות של תמי צור וייסמן

תמי צור וייסמן היא בעלת "תכשיט במלעיל", סטודיו ביתי לתכשיטים עם המון תכשיטים מוכנים מזהב, כסף וציפויים. תמי אוהבת לעצב בהשראת אבנים ובהשראת הטבע.

"הטבעות שלי יוצאות בדרך כלל מהקווים, ורואים בהן את עבודת היד שלי. אני אוהבת להיכנס לסטודיו ולראות מה יקרה, בלי לדעת מראש מה אני הולכת ליצור – אז יוצאות היצירות היפות ביותר. הפריט הכי אהוב עלי הן טבעות זהב שזורות ביהלומים לא נקיים."

טווח המחירים: 120-6,000 ₪. פרטים נוספים ורכישה בחנות ובטלפון 050-8482703.

הטבעות המעוצבות של תמי צור וייסמן
צילום: שני הלוי

הטבעות של סתיו דוידוביץ'

סתיו דוידוביץ' היא בעלת מותג לתכשיטי זהב יהלומים ואבני חן צבעוניות. העיצובים שלה מתאפיינים בעדינות ודיוק תוך תשומת לב לפרטים הכי קטנים, ומיוצרים בטכנולוגיות מודרניות – הדפסות תלת ממד בשילוב עבודת יד.

"תכשיטי זהב נשארים למשך שנים ודורות. לרוב הם טומנים בתוכם זיכרון או חוויה שבה יכול להיזכר העונד כשהוא מסתכל על התכשיט. הדבר החשוב ביותר בעיני בעיצוב הוא תשומת לב לכל הפרטים, החל מהאבן, דרך כל ההיטלים של התכשיט ועד חלקה האחורי של טבעת. אני מאמינה שעיצוב טוב הוא כזה שיש בו סינרגיה בין פונקציה לאסתטיקה. אני אוהבת מאוד את קולוקציית 'היהלומים התלויים' שיצרתי, היא מורכבת מעגילים, שרשראות וטבעות שמה שמיוחד בהם היא התחושה של יהלומים מרחפים. העיצוב הזה נותן תחושה עשירה תוך שמירה על עדינות וניקיון עיצובי. זה נובע מכך שהאבנים הן מרכז העיצוב ולא הזהב."

טווח מחירים: 500-12,000 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר, באינסטגרם ובפייסבוק או בטלפון 054-5210224 ובחנות בשינקין 48 בתל אביב.

הטבעות המעוצבות של סתיו דוידוביץ
צילום: אלכסנדר קוצרנקו

הטבעות של אורית איבשין

אורית איבשין היא מעצבת, צורפת והבעלים של סטודיו "איבשין – עיצוב תכשיטים". בסטודיו הממוקם בשכונת נווה צדק הקסומה, מעצבים ומייצרים תכשיטים מזהב 18K צהוב, בעיצוב עכשווי הנשען על טכניקות ותיקות וחדשות כאחד. כל התכשיטים נעשים בעבודת יד, צורפות מהמעלה הראשונה ומשובצים אבני חן ייחודיות ויהלומים באיכות ללא פשרות. 

"אחת ההנאות הגדולות שלי כמעצבת היא להיות חלק מאירוע משמח ומשמעותי בחיים שלכם, ליצור אובייקטים שהערך האמיתי שלהם נמצא אצלכם בלב. לתכשיטים "אמיתיים", כאלה העשויים זהב ואבנים יקרות, תמיד היה וכנראה שגם תמיד יהיה, ערך כלכלי. הם יקרים. אבל זה רק חלק קטן מהעניין כי הערך האמיתי שלהם הוא זה שנוצק לתוכם בזכות האירוע לשמו הם נקנו, האדם שעבורו הם נקנו או האדם שקנה אותם. התכשיט הופך להיות אובייקט בעל משמעות, הוא מזכרת, הוא זיכרון, והוא מסמל ציון דרך בחיים. אובייקט שאורך החיים שלו ארוך מזה שלנו וכך הסיפור שלכם ממשיך יחד אתו גם כשהוא עובר בין אימהות לבנות, סבתות לנכדות, אוהבים ואהובות. כשאני מעצבת טבעת, בעיקר כשזו טבעת ייחודית, אני דואגת שהעיצוב יהיה על זמני ועכשווי בכל נקודה בזמן, ורוצה שתהני לענוד אותה לתקופה ממושכת."

טווח מחירים: 1,000-10,000 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם, או בטלפון 03-5160811 ובחנות ברחוב שבזי 54, נווה צדק בתל אביב, בין השעות 10:00-19:00.

הטבעות המעוצבות של אורית איבשין
צילום: אורית וגיורא איבשין

הטבעות של מיטל הלל

מיטל הלל היא צורפת ומעצבת תכשיטי זהב וכסף בעלי מראה ייחודי ,שנע בין הקלאסי והמודרני לאתני, בשילוב של אבני חן ויהלומים. היא בעלת סטודיו ללימודי צורפות בחדרה ולאחרונה, גם בטירה שבמשולש. בסטודיו מתקיימים קורסים לצורפות קלאסית לצד סדנאות "טעימה" חווייתיות חד-פעמיות, ומעצבת גם תכשיטים בהזמנה אישית.

 "מה שמייחד את הטבעות שלי הוא השילוב בין נוכחות ועידון. העיצוב ,גודל האבן ,או הצבע שלה, החום של הזהב שקורן החוצה מביאים לכך שהן בולטות ומושכות את העין ואת הלב. באופן אינטואיטיבי, אני מייצרת תכשיטים שיש בהם מאפיינים קלאסיים נקיים ועכשוויים, לפעמים עם מוטיבים אתניים ומבלי להתפשר על הנוחות. התמהיל הזה יוצר פריטים שהם ייחודיים, אמנותיים ובעלי חותם אישי מובהק. הטבעת הכי מיוחדת שיצרתי עד היום הייתה עבור תערוכה בניו יורק. זאת הייתה טבעת מזהב 22 קראט ובחלק העליון שלה הורכבו חצאי כדור מנוסרים שבחלקם היו משובצות פנינים. החלקים היו מחוברים בלולאות שאפשרו תזוזה של החלקים טבעת מרהיבה, כמו סלע מזהב שיושב על היד, או כמו שאומרים TALK PIECE."

טווח מחירים: המחירים נעים בין 200 ₪ לטבעות מכסף ומגיעים גם ל- 12,000 ₪ לטבעות זהב משובצות באבני חן ויהלומים. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם ובפייסבוק או בטלפון 052-5671585.

הטבעות המעוצבות של מיטל הילל
צילום: מיטל הילל

הטבעות של מירב אוסופסקי – אבייר

מירב אוסופסקי היא הבעלים והמעצבת של מותג התכשיטים אבייר. מירב מעצבת ויוצרת תכשיטים מזהב עם אבני חן ויהלומים ומשלבת טכניקות קלאסיות מסורתיות עם טכניקות מודרניות עכשוויות.

"מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד התעסקתי באומנות והרגשתי צורך ליצור ולפסל עם הידיים. לקח לי יותר מעשור להבין מה המקום שלי ולהבין שהאהבה הגדולה שבי היא לגעת בזהב, ליצור ולפסל ממנו תכשיטים נצחיים, תכשיטים שיעברו מדור לדור ויהיו בעלי ניחוח של וינטג'. את ההשראה שלי אני שואבת מחיי, מהטבע, מהיקום האינסופי וכל מה שהוא מכיל בתוכו, ואני תמיד פתוחה גם להקשיב לרעיון או חלום וליצור את התכשיט המדויק לך."

טווח מחירים: 600-5,000 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר, באינסטגרם ובפייסבוק.

הטבעות של מירב אוסופסקי
צילום: אורי לבני

הטבעות של שרון טור – Mudita

שרון טור היא מעצבת תכשיטים בעלת המותג Mudita, תכשיטי זהב משובצים באבני חן ויהלומים. משמעות השם (מסנסקריט): שמחה משתתפת, שמחה בשמחת הזולת.

"תהליך היצירה שלי מתחיל בדרך כלל סביב אבן חן שאני בוחרת מהאוסף שלי, אותו לקטתי ממקומות שונים בעולם, אבני חן שמהפנטות אותי בצבען, ש'מדברות' אלי אנרגטית, ושנושאות עבורי משמעויות שלפעמים אני לא יכולה לפרוט למילים. אני מתבוננת באבן שבחרתי ומנסה לדמיין את זו שתספוג את האנרגיה והצבעוניות של התכשיט העתידי ואז באופן אינטואיטיבי אני מחליטה איזו מוסיקה להתנגן אצלי בסטודיו ולתוך האווירה והאנרגיה הייחודית שנוצרה, אני נותנת לעצמי להתרוקן מכל תכנית ומחשבה מראש ומאפשרת לאבן ולמוסיקה להוליך, לכוון ולדייק אותי. אני מתמלאת שמחה והכרת תודה כאשר אני מרגישה שהצלחתי להפיח חיים בחומר. שהפריט שיצרתי מספר סיפור, קורץ להיסטוריה, רומז לעולמות רחוקים, לוקח את מי שמתבונן בו מקרוב למסע של צבעים ואור, ובעיקר- כשמתקבלת תחושה אצל הלקוחה שלי שהיא בוחרת בפריט פועם שמזמין אותה לענוד אותו קרוב ולהרשות לו להתחבר, להזכיר ואפילו להעצים את האנרגיות שלה."

טווח מחירים: 1,500-10,000 ₪. פרטים נוספים ורכישה בחנות ובאינסטגרם או בטלפון 054-3247273.

הטבעות המעוצבות של מודיתא
צילום: שרון טור

הטבעות של חני ליבר – בילוש

חני ליבר, בעלת המותג "בילוש" מעצבת וצורפת תכשיטי כסף ייחודים, קלאסיים, בעיצוב נקי, מינימליסטי ועם טוויסט עכשווי. רוב היצירות שלה הן יצירות חד פעמיות, היא יוצרת ועוברת ליצירה הבאה, ללא ייצור המוני. היצירה עבורה היא צורך פנימי והצורפות היא כלי לביטוי האש הפנימית שבה.

"אני יוצרת בביתי, בפינה שיצרתי לי, שם אני מתנתקת לשעות ושוקעת בתהליך העבודה. בתהליך היצירה אני אוהבת את החיפוש אחר החיבור המוצלח ביותר שייצור תכשיט שאני עומדת מאחוריו. התוצאה הסופית לאחר הפיצור, ניסור, שיוף והברקה היא תחושה שכבשתי עוד פסגה. ברוב המקרים אני יוצרת מהבטן, ללא הכנת סקיצות מראש. אני מסתכלת על החומר, על הדברים המונחים על שולחן העבודה שלי וחושבת 'מה אפשר לעשות עם זה'. אני מנסה, מחברת, מפרקת, הופכת, עד שמגיעה לתוצאה שאני אוהבת. כל דבר 'מדליק' אותי: צורה, צבע, אבן, סתם חוט כסף שמתגלגל על השולחן, כל דבר הוא בעל פוטנציאל להפוך לתכשיט. גם שאריות הן חומר גלם מבחינתי."

טווח מחירים: 150-1,500 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר ובאינסטגרם.

הטבעות המעוצבות של חלי ליבר בילוש
צילום: חני ליבר

הטבעות של דורית בוסקילה דהאן

דורית בוסקילה דהאן היא מפלצת צורפות חייתית. אוכלת מתכות ובולעת תלמידים בכל רמת קושי. בית הגידול שלה – בצלאל. דורית מייצרת תכשיטי פרא מכל צרוף חומרים וטכניקות אפשרי. ידי פלדה, ראש מוכסף ולב זהב. היא מעצבת את סביבתה מהפאזל של החיים, מלקטת ומצרפת פיסה לפיסה, חיה ונושפת בסטודיו בעמיקם בחיק הטבע.

"כשמישהי או מישהו בוחרים טבעת, מתוך כמות אינסופית של אפשרויות, בבחירה טבועים אישיותם, עולמם, אהבותיהם, ערכיהם והצהרותיהם על עצמם. כך בדיוק אני ניגשת לתהליך העיצוב והתכנון כשמגיעים אלי להזמנת טבעות. אני לומדת את המזמינים, את תפישת עולמם, את אישיותם, את סוגי הבחירות המועדפות עליהם, את המתכות, הגוונים, האבנים והפרטים האהובים עליהם. ורק אז מתחילה בסקיצות רעיוניות, ידניות, אמנותיות, שמכילות את ההבנה שלי אותם. אחרי תכנון ממוחשב מפורט ומדויק, עוברים לייצור, גמרים, ליטושים והתאמה סופית. סגירת מעגל הטבעת האישית. עבורי, כל טבעת היא חוליה בשרשרת היצירה הצורפותית, אבל גם האנושית, שזירה רב גונית של אנשים, רצונות, אהבות, שמחות, ורגשות. כל טבעת הטביעה בי את זיכרון התהליך, האדם, היצירה והנתינה שלה."

טווח מחירים: 1,000-5,000 ₪.  פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם ובפייסבוק או בטלפון 054-8030660.

הטבעות של דורית בוסקילה דאהן
צילום: דורית בוסקילה דהאן

הטבעות של הילה בוסאני

הילה בוסאני הקימה את Hila Busani fine jewelry מאהבה גדולה ותשוקה לעולם התכשיטים ומתוך רצון להגשמה עצמית. כל התכשיטים שהילה מעצבת עשויים זהב 14/18K ומשובצים יהלומים ואבני חן טבעיות. ניתן להוסיף בתכשיטים חריטה אישית שמוסיפה ערך רגשי ומסמלת את הרגעים החשובים והמרגשים של בעליה.

"Modern design, timeless inspiration, זה הסלוגן שלי וזה מה שמוביל אותי בכל העיצובים – המפגש בין הישן לחדש, הוינטג' למודרני. התכשיטים שלי עדינים, עם נוכחות שאי אפשר לפספס, ופרטים קטנים שהופכים את התכשיט למיוחד ושונה. אני מאוד אוהבת ליצור תכשיטים בעיצוב אישי. כשמגיעה אליי לקוחה עם חלום על תכשיט שהיא לא יודעת להגדיר ויש לי את הזכות לעצב ולהבין בדיוק מה הסגנון שלה ומה היא אוהבת זה מרגש וממלא. הידיעה שהתכשיטים שלי מהווים ערך סנטימנטלי מרגשת אותי ועושה אותי מאושרת".

טווח מחירים: 1,150-20,000 ₪. פרטים נוספים ורכישה באתר, באינסטגרם ובפייסבוק.

הטבעות של הילה בוסאני
צילום: אורי לבני

הטבעות של סמדר צורן ארד

את אהבתה לצורפות גילתה סמדר צורן ארד לאחר לידת ביתה הקטנה, מתוך חיפוש אישי ורצון עז לשוב וליצור. סמדר צורפת תכשיטים מיוחדים בעבודת יד מכסף וזהב, לנשים, נערות וילדות, תכשיטים נקיים ומינימליסטיים, המשלבים בחלקם טקסטורות שונות הלקוחות מן הטבע ומהדמיון. ניתן להזמין גם תכשיטים בהתאמה אישית.

"יצירת תכשיט הינו תהליך מפתיע, מאתגר ומלהיב המרגש אותי בכל פעם מחדש. הוא טומן בחובו סבלנות רבה, שקט מבפנים, חיבור, שימוש בכוח לצד עדינות ורכות, יצירתיות מחשבתית בפתרון בעיות, פתיחות, אומץ להתנסות ולגלות שהכול קיים והכול אפשרי אם רק נרצה. כשאני חושבת על יצירה, אני רואה טבע ויופי אינסופיים, טקסטורות, תהליכים, שינויים, עומק, תנועה, רכות ועדינות יחד עם נוקשות. עבודותיי הן חלק ממי שאני, פרי דמיוני, משהו שמתרחש באופן אינטואיטיבי שזורם דרכי. תהליכי הטבע מושכים את תשומת ליבי ומהווים חלק משמעותי מיצירותיי – אני מתבוננת, חוקרת ומנסה להעבירם דרך תכשיט."

טווח מחירים: 180-9,000 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם ובדף העסקי ובטלפון 054-5640072.

הטבעות המעוצבות של סמדר צורן
צילום: סמדר צורן ארד

הטבעות של אביבית טאובר ציטרין – Springit

אביבית טאובר ציטרין מעצבת, צורפת ומגשימה חלומות בזהב, כסף, יהלומים ואבני חן, בעלת מותג התכשיטים Springit. הטבעות של אביבית נצחיות אך בעיצוב עכשווי, מטבעות משובצות ביהלומי גלם ועד תכשיטי יהלומים בליטוש וגימור גבוה מאד

"יש את הרגע שבו אני מתאהבת בתכשיט. זה יכול להיות מיד עם הרעיון העיצובי או תוך כדי תהליך העיצוב, ולפעמים לקראת סיום כשהוא כמעט גמור – בכולם אני מתאהבת. יש בתהליך הזה המון שמחה לכל הצדדים. אני אוהבת להשתמש בתכשיטים ישנים ולתת להם חיים חדשים, לקחת יהלומים שהיו של סבתא ולתת להם בית חדש אצל הנכדה – אני באמת מאמינה שתכשיטים אמורים להיות נצחיים. זהו חומר שאין לו גיל ותמיד אפשר לחדש איתו ואותו."

טווח מחירים: 1,000-7,000 ₪.  פרטים נוספים ורכישה בחנות, באינסטגרם ובדף העסקי.

טבעות מעוצבות של springit
צילום: אביבית טאובר ציטרין

הטבעות של אסנת זילברשטיין

אסנת זילברשטיין היא מעצבת וצורפת תכשיטים יותר מעשרים שנה, בעלת סטודיו קטן ואינטימי בביתה אשר בנס ציונה. כל התכשיטים נעשים בעבודת יד ובעיצובם היא שואבת השראה מאמנויות ותרבויות קדומות, אתנטיות ושיבטיות תוך שמוש בזהב, כסף ובאבני חן.

"לפעמים רעיון יכול לתפוש אותי באמצע פעילות אחרת ואני חייבת לצייר אותו לעצמי על פיסת ניר מזדמנת. במהלך השנים יצרתי המון תכשיטים מיוחדים ואחד המיוחדים שבהם הוא טבעת זהב שהכנתי לעצמי, אותה עיצבתי אותה סביב אבן טורמלין ירקרקה יפיפייה שעברה במשפחה. אבל יש לא מעט תכשיטים מיוחדים נוספים ואני שמחה שנשים (וקצת גברים) מכל העולם קונות ולובשות את הפריטים שעשיתי כאן בנס ציונה ואוהבת לקבל את המשוב המדהים מהן."

טווח מחירים: 600-5,000 ₪. פרטים נוספים ורכישה בחנות, באינסטגרם ובדף העסקי.

הטבעות של אסנת זילברשטיין
צילום: אסנת זילברשטיין

הטבעות של אלמוג בר מימון

אלמוג בר מימון היא צורפת ומעצבת תכשיטים בעבודת יד. מה שמייחד את העבודה שלה הוא עיצוב הטבעות בעבודת יד, חלקן בטכניקת גילוף ופיסול בשעווה וחלקן בעבודת צורפות קלאסית. התכשיטים של אלמוג עשויים ממתכות אצילות ואבני חן.

"החלק האהוב עליי בעשייה הוא תהליך היצירה בסטודיו, תהליך יצירת אמנות הצורפות המשלב קשיחות ועדינות, ששניהם מאפיינים אותי כאדם, תהליך שבמהלכו תחושת הזמן לא מתקיימת ובסופו של דבר נגלה לעולם תכשיט ייחודי שאין שני לו. הפריטים המיוחדים ביותר שאני יוצרת הם תכשיטי טביעת האצבע המאפשרים לי בתהליך משותף עם לקוחות להנציח את אהבתם באופן מרגש וייחודי על תכשיט שילווה אותם לנצח ברגעים המיוחדים של החיים."

פרטים נוספים ורכישה באתר ובאינסטגרם או בטלפון 050-3389388.

הטבעות המעוצבות של אלמוג בר מימון
צילום: אלמוג בר מימון

הטבעות של שרון לשם – צורפת מקרים

שרון לשם היא בעלת מותג התכשיטים ״צורפת מקרים״ מעצבת וצורפת. במהלך חייה התגוררה שרון במקומות שונים בעולם ונחשפה לתרבויות מקומיות. עבודותיה חומריות מאד, מושפעות מאמנות שבטית, אך גם מפסלות וציירות מודרניות. היא עושה שימוש בטכניקות שונות ובחומרים שונים כמו כסף, פליז, אמייל חם ושיבוץ אבני חם גולמיות.

"אני מושפעת ממקומות בהם חייתי ובעיקר מאנשים ונשים אותן פגשתי. העבודות שלי נעשות כולן ביד ובטכניקות המסורתיות, אין אחת הזהה לשנייה. אני מוקסמת מן התכונות הנשיות, מן הגוף הנשי, ומשתדלת להכניס ממנו מעט לכל אחת מיצירותיי. מאחר ואני אוהבת מאד את הצייר לוסיאן פרויד החלטתי לעשות לו מחווה פרטית ויצרתי סדרת דמויות מגולפות לתליונים וטבעות על פי יצירתו."

טווח מחירים: טבעות כסף עד 750 ₪, זהב 1,600-1,800 ₪.  פרטים נוספים ורכישה באתר, באינסטגרם ובדף העסקי.

הטבעות המעוצבות של שרון לשם
צילום: yastudio

הטבעות של ורד לאור

ורד לאור, מעצבת וצורפת מזה 25 שנה, בוגרת FIT בניו יורק. התכשיטים של ורד עשויים כסף או בזהב (14-18 קראט) בשילוב יהלומים ואבני חן טבעיות, מאוד דומיננטיים, ומעוצבים בעבודת יד, מותאמים בדיוק ללקוחה.

"בעיני, ענידת תכשיט היא אמירה והחצנה של אופייה של העונדת. יש משמעות גדולה לבחירת תכשיט לענידה מעבר ליופי האסתטי שלו. זו אמירה אישית, החצנה של האישיות והאופי. הלקוחות שלי הן נשים דומיננטיות, בעלות אישיות חזקה וסוחפת, דעתניות, משכילות ובעלות חוש אופנתי ואומנותי. ההנאה הצרופה מתהליך העבודה שלי, הוא קודם כל בפגישה האישית, שפורסת בפני את אישיות הלקוחה, והתאמת התכשיט המתאים לה. התהליך המרתק שבו אנחנו יוצרות ביחד את אופיו של התכשיט שיתאים לה, הוא בעיני חלק כל כך מהותי מהיצירה. אחד מהפריטים שיצרתי ואני אוהבת במיוחד, הוא צמיד שזור בטכניקה מיוחדת, עם שילוב של 44 יהלומים, ואבני חן טבעיות. העבודה על הצמיד נמשכה שלושה חודשים, בתשוקה והנאה אין קץ. מטבע הדברים, הצמיד הוא אחד ויחיד ואין שני לו."

טווח מחירים: החל מ- 600 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם ובפייסבוק או בטלפון 054-6653636.

הטבעות של ורד לאור
צילום: אבי ולדמן

הטבעות של לירן מנחם

לירן מנחם היא בעלת המותג "lirtzi", צורפת ומעצבת תכשיטי זהב בעבודת יד. התכשיטים של lirtzi מיוצרים בעבודת יד, בסגנון נקי וקו מינימליסטי, ובהתאמה אישית, הם עדינים אבל בעלי נוכחות וייחודיות, כך שמשתלבים עם כל סגנון לבוש ומתאימים לשגרת היום-יום כמו גם לאירוע מחייב.

"שאני משחררת תכשיט לעולם, הרעיון הבא כבר נזרע, לכן אני מרגישה שכל תכשיט שיצרתי הוא הכי מיוחד. אבל הטבעת הכי מאתגרת שיצרתי עד היום נקראת טבעת 'אלעד'. היא נוצרה מאבן גדולה ומלאת נוכחות, שלקוחה נתנה לי וביקשה שאעצב ממנה טבעת. בהתחלה הרגשתי שהטבעת מאוד רחוקה מהסגנון שלי, אבל ככל שהעבודה התקדמה, עברתי איתה תהליך מדהים, עד שהרגשתי שיצרתי טבעת שהיא מאוד אני ושאני ממש אוהבת. זה נשמע קצת מרחיק לכת, אבל הדימוי שעולה לי לגבי יצירת התכשיטים שלי הוא תהליך של לידה, שמתחיל מרעיון כללי שנזרע ומתפתח לתכנון מדויק ומשם ליצירה עצמה, תהליך מלא באהבה ובסופו תכשיט שיוצא לאוויר העולם, מגיע אל יעדו ומקבל את אופיו לפי מי שעונדת אותו. זה מרגש אותי בכל פעם מחדש."

טווח מחירים: 220-2,100 ₪. לינק לפרטים ורכישה באינסטגרם, בקטלוג ובוואטסאפ.

הטבעות המעוצבות של לירן מנחם
צילום: לירן מנחם

הטבעות של מני משומר

מני משומר הוא צורף ומעצב תכשיטים מזהב, כסף, יהלומים ואבנים טובות בסגנונות שונים, ויוצר גם תכשיטים בעיצוב אישי ולפי הזמנה. מני מגיע ממשפחה שיש בה הרבה צורפים. תמיד אהב תכשיטים, את הברק שבהם, את הנצנוץ, עולם קסום, בוהק ונוצץ.

"אני אוהב את כל שלבי היצירה, מרגע התכנון על הנייר, דרך שלבי הביצוע, השיבוץ עד ההברקה והגימור. אבל מכל התהליכים האלו, החלק האהוב עלי הוא הליטוש הסופי וההברקה, מכיוון שבשלב הזה התכשיט הופך ממשהו יחסית גולמי לתכשיט נוצץ וגמור. אחד הפריטים המיוחדים שיצרתי הוא טבעת זהב המורכבת משלוש טבעות משתלבות זהות המולבשות אחת על השנייה כאשר הטבעת האמצעית משובצת יהלומים. המיוחד בטבעת הזו היא ההגעה למצב שכאשר שלוש הטבעות 'יושבות' אחת על השנייה, הן מולבשות ללא מרווחים ויוצרות טבעת אחת מושלמת."

טווח מחירים: 100-6,000 ₪ ולפעמים יותר, תלוי בעיצוב. פרטים נוספים והזמנות באתר ובטלפון 054-5949999.

הטבעות המעוצבות של מני משומר
צילום: מני משומר

 הטבעות של סטודיו הידרה

סטודיו הידרה של האחים אדווה רוזנשטיין ואדר סידהי הוא סטודיו משפחתי לעיצוב וייצור תכשיטים. הסטודיו מתמחים בייצור תכשיטים וטבעות עם טביעות אצבע אישיות ובייצור הזמנות אישיות ומיוחדות בהתאם לרצון הלקוח.

 "היצירה שלנו מושפעת מפרץ היצירה האישי שלנו ומהמפגש עם הלקוחות והחלומות שלהם אותם אנחנו מגשימים בזהב ואבנים טובות. אחת הטבעות הכי מרגשות שהכנו הייתה טבעת עם טביעת אצבע של אמא חולת סרטן שנפטרה זמן קצר אחרי שלקחנו את הטביעה שלה והכנו לבת שלה מזכרת מרגשת שתמיד תהיה איתה. אנחנו אוהבים את התחושה שאנחנו מלווים את הלקוחות שלנו בכל הרגעים החשובים בחיים שלהם החל מטבעת האירוסין, דרך טבעות הנישואין, ימי הולדת, מתנות ללידה ועד לרגעי הכאב והפרידה, ומאמינים שהתכשיט נושא איתו את הסיפור והערך הרגשי והסמלי של האדם, ערך שגם עובר מדור לדור עם העברת התכשיט מאב לבן ומאם לבת."

טווח מחירים: החל מ- 800 ₪. לינק לפרטים ורכישה באתר, בפייסבוק ובאינסטגרם.

הטבעות המעוצבות של סטודיו הידרה
צילום: רועי מזרחי

הטבעות של התכשיטים של דובי

טלי ודובי קופליק הם זוג גמלאים מקרית טבעון שהמציאו את עצמם מחדש, ואחרי פיטורין מההייטק נכנסו אל עולם הצורפות ופתחו את "התכשיטים של דובי". התכשיטים עשויים מכסף וציפויי זהב ובהזמנה אישית גם מזהב 14 קראט, כל תכשיט עשוי בעבודת יד, ותשומת לב מיוחדת ניתנת לשימוש בצבעים.

"מה שמיוחד בתכשיטים שלנו הם הצבעים. פיתחנו שיטה מיוחדת משלנו לצבעים בתכשיטים. מה שתראו על הטבעות אינו אבני חן, אלא אקריל וצבעי זכוכית שעוברים תהליך ארוך וייחודי המתחיל בערבוב החומר והצבע. את התערובת יוצקים אל תוך הטבעת והתהליך ממשיך, עד ההפתעה. אנחנו אף פעם לא יודעים איך בדיוק יראה הצבע המוגמר והרגע שבו יוצא התכשיט זה הרגע הכי מרגש בייצור התכשיטים שלנו. בתוך האקריל אנחנו שמים שברי זכוכית, שברי אבנים ונצנצים המשווים לתכשיטים מראה מיוחד ושונה."

טווח מחירים 100-400 ₪. לינק לפרטים ורכישה

הטבעות המעוצבות של התכשיטים של דובי
צילום: טלי קופליק

הטבעות של חנן חלפון – BLEMSIH

חנן חלפון מעצב תכשיטים עם יהלומים לא מושלמים – כמו שהטבע יצר אותם, ויוצר פריטים מלאי השראה ואופי. כל תכשיט הוא One of a kind הנעשה בעבודת-יד אמן מוקפדת ומלאה ברגש. אותם יהלומים מדהימים יכולים להגיע בצורות שונות וצבעים שונים: אפור, שחור, אדום, ורוד, כתום ועוד. יש בהם מורכבות ועומק של צבע הנוצרת דווקא בגלל חוסר השלמות שלהם.

"שלושה עשורים של עיסוק בתעשיית היהלומים, בהם הייתי משוכנע ששלמות היא ערך מוחלט, מוחשי ונגיש. שלושה עשורים בהם חיפשתי אחר האבן המושלמת, הליטוש המושלם והלקוח המושלם. ואז טלפון אחד מהילדה שלי באמצע היום, הפך לי את החיים. ברגע אחד הבנתי הכל – כמה אנחנו רחוקים משלמות, כמה קשה לנו לקבל את זה, ומה עושים עם מה שהעיניים ראו במהלך כל התקופה. התקופה עברה, אבל המחשבות נותרו. מציקות ולא נותנות מנוח. כמה קשה לאהוב את עצמך מחדש – כמה כעס יש על עצמך, על העולם, על הפגמים שחיים איתי. יצאתי למסע חדש בו אני לומד בחזרה לאהוב, לחבק ולמצוא את האיזון העדין בין הנפש לגוף ובין אהבה לשנאה, ובמסע הזה הגעתי להשלמה – אי אפשר לחיות בלי אותם פגמים שנמצאים בתוכנו. הם חלק מאתנו. והזיכרונות חשובים, אבל לא מגדירים אותנו, כמו העשייה שלנו בחיים. אנושיות היא המעלה שלנו. היום, אני יודע מי אני ומה באתי לעשות כאן."

 טווח מחירים: 3,000-9,000 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם או בוואטסאפ ב- 054-3973441.

הטבעות המעוצבות של BLEMISH
צילום: חנן חלפון

הטבעות של איילה ויתקון

איילה ויתקון היא צורפת ומעצבת תכשיטים מעל עשור. היא מעצבת תכשיטים עשויים כסף, זהב וציפוי זהב בעיצוב מקורי, בעבודת יד ובהזמנה אישית.

"העיצובים שלי מאופיינים בשילוב צורות טבעיות ונשיות לצד נוחות ופשטות קלאסית, תכשיטים המשלבים מלאכה עתיקה עם אסתטיקה מודרנית. כל טבעת היא מיוחדת במינה, מה שמאפשר לי לפעמים ליצור עבור לקוחותיי פריטים מיוחדים כמו 'טבעת מפרק' שיצרתי עבור לקוחה שהייתה אחת הטבעות המיוחדות שעיצבתי. אני אוהבת את תהליך היצירה שבו אני הופכת רעיון לתכשיט ייחודי, והסיפוק הגדול שלי הוא כשהאהבה והמסירות שאני מקדישה ביצירת התכשיט עובר הלאה אל מזמינת התכשיט."

טווח מחירים: 199-3,900 ₪. לינק לפרטים ורכישה באתר ולינק לקולקציית הטבעות.

הטבעות המעוצבות של איילה ויתקון
צילום: איילה ויתקון

הטבעות של ורד שבינר – ORKASI

ורד שָׁבִינֶר היא יזמית אנרגטית, שמעצבת מוצרים ותכשיטים עם תשוקה ליצור תכשיטים ואביזרי אופנה עם מסר חברתי ומשמעות סביבתית ואישית, בעלת המותג ORKASI. התכשיטים של ORKASI משתלבים באופן מושלם עם כל סגנון לבוש ומוסיפים טאצ׳ ייחודי. כיום ורד פותחת את הדלת לעולם היצירה שלה ומובילה שינוי חברתי ע״י חינוך של עיצוב יצירתי בדגש על אחראיות סביבתית, בדרך ייחודית של סדנאות וחוגי עיצוב לכל הגילאים בסטודיו ORKASI ברמת השרון.

"המוצרים של ORKASI מיוצרים בעבודת יד עדינה ומדויקת, עם חשיבה של משמעות וחוויה אישית. כל פריט – טבעת, עגילים, שרשרת, צמיד או אביזר – הינו יחיד ומיוחד. בשלב הייצור אני נהנית משיתוף פעולה עם אנשים מיוחדים באזורים כפריים באפריקה, שהינו חלק מהאמונה שלי בעשיית הטוב ואני מתרגשת מהסיפור של היווצרות התכשיט, המורכב משלבים, תנועות, חומרים וצבעים טבעיים, וחושף קולקציה ומוצרים חדשים של ORKASI. זוהי חגיגה של אמנות ועשייה בה אנו עדים לשלבים המרכזיים המסייעים להפוך את הרעיונות של ORKASI למציאות. ההנאה הגדולה היא לראות כיצד התכשיט מתלבש ומשתלב בצורה מושלמת על האצבע, היד, הצוואר או האוזן." 

טווח המחירים: 270-165 ₪. לינק לפרטים ולרכישה, לינק לאינסטגרם או בטלפון 054-5483242.

הטבעות המעוצבות של orkasi
צילום: דור שרון

הטבעות של זהב עתיק – הגלריה של רוזי

בזהב עתיק – הגלריה של רוזי מתמחים בתכשיטי זהב עתיקים מרחבי העולם, תכשיטים בעלי ערך אמנותי והיסטורי יחידים מסוגם. בחנות מתמחים בזיהוי ואיתור תכשיטים וויקטוריאניים, אדורארדיים, ג’ורג’יאניים, ארט-נובו, ארט-דקו וכן מהעשורים האחרונים – תכשיטי וינטג’.

"עבורנו זהו עונג וזכות יומיומית להחזיר לחיים תכשיטי זהב נדירים מתקופות היסטוריות, ולהמשיך את הדרך של סבתא שלנו – רוזי – שהייתה אישה השראה! תכשיטים עתיקים מחזיקים בתוכם עולם שאבד – אמנות, קצב לב ועבודת יד מסורתית מתקופות אחרות. אנו מביאות פריטים נדירים ויחידים מסוגם, כאלה שכבר לא מוצאים. הפריטים הכי מיוחדים אצלנו הן טבעות שמגיעות מרחבי העולם חתומות ומשובצות בעבודת יד נדירה, פריטים שכיום כבר לא ניתן למצוא וזה תמיד מרגש לתת להם גלגול חיים נוסף."

טווח מחירים: 700-3,000 ₪, כולל שליח חינם ופינוקים שמגיעים בכל הזמנה. פרטים נוספים והזמנות באתר ובטלפון 050-3889200.

הטבעות של הגלריה של רוזי זהב עתיק
צילום: בת שבע גרינברג

הטבעות של אושרת פורטה

אושרת פורטה היא בעלת סטודיו לתכשיטי יוקרה בזהב, יהלומים ואבני חן, הממוקם בקדימה. אושרת מחזיקה בסטודיו שתי קולקציות שכל הזמן מתחדשות, וגם מעצבת בעיצוב והתאמה אישית ללקוחות שבאות להגשים חלום.

"בטבעות שלי מושקעת המון מחשבה ואני שמה דגש על עוצמה נשית. הרבה פעמים אני נדרשת לעצב תכשיט ללקוחה לפי הסיפור שלה, או לפי מה שהיא רוצה להגיד – אלו התכשיטים האהובים עלי ביותר, תכשיטים עם אמירה שהיא אישית, אותם אני יוצרת אחרי מסע שאני עוברת עם הלקוחה. אחת הלקוחות הגיעה אלי כדי שאעצב לה טבעת אירוסין פרק ב'. היא רצתה משהו מרשים וגדול, אבל הרגישה שכבר חוותה את טבעת האירוסין הסטנדרטית. עצבתי לה טבעת עם יהלום שחור 4 קראט, ואת היהלומים הלבנים מיקמתי בחישוק הטבעת. התוצאה הייתה מדהימה וכיום זאת אחת מהטבעות הנמכרות אצלי בסטודיו ומחירה 7,500 ₪."

טווח מחירים: קולקציית Ambition בין : 7,000-25,000 ₪, קולקציית Everyday Collection בין: 2,500-5,500 ₪. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרם ובדף העסקי או בטלפון 052-3480736.

הטבעות המעוצבות של אושרת פורטה
צילום אורי ליבני

הטבעות של כלנית טור – TOR

כלנית טור היא מעצבת תכשיטים ובעלת המותג TOR. ההשראה שלה מגיעה מתכשיטי וינטג', שסבתות ואימהות נהגו לענוד. כל תכשיט הוא יחיד במינו, תכשיט עתיק עם נגיעה מודרנית, מעוצב בהתאמה אישית, עם הרבה תשומת לב, תוך בחירת האבנים הכי מתאימות.

"כל הטבעות שלי מיוצרות בהזמנה אישית, עבור כל לקוחה בנפרד, והסגנון שאני אוהבת לעצב לפיו הוא 'וינטג' מחודש', פריטים בניחוח של שנות העשרים של המאה הקודמת, עם טוויסט מודרני וחדש. אני אוהבת את התכנון ואת ההתרגשות לקראת טבעת חדשה, במיוחד אם זה עיצוב מאתגר ומיוחד, והחלק האהוב עליי הוא להסתכל על הטבעת כשהיא מוכנה למסירה, ולראות פריט מושלם, מנצנץ ויפה, שהולך לשמח אישה אחרת מאוד מאוד. לא מזמן עיצבתי טבעת קלאסטר מיוחדת מאוד, עם המון אבנים בגוונים של ים, בגדלים ובליטושים שונים. אני מחכה שהבחור יציע לבת זוגתו כדי שאוכל לפרסם אותה."

טווח מחירים: 5000-20,000 ₪. פרטים נוספים ורכישה בחנות באתר ובחנות האטסי.

הטבעות של כלנית טור TOR
צילום: כלנית טור

הפוסט נכתב בשיתוף עם היוצרים המוכשרים. מוזמנות להיכנס ללינקים ולהכיר את היוצרים, לראות עוד דוגמאות ועוד פריטים בחנויות שלהם. הכרת כבר את האוספים האחרים במגזין? מוזמנת להיכנס: אוסף המחברות / אוסף מוצרי הבטון / אוסף הלבבות / אוסף הפרינטים / אוסף הקרמיקה

יש לך מוצר ותרצי שאכתוב עליו? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה