נשים ועסקים / טל בנארי

טל בנארי היא קרמיקאית צבעונית ומגניבה. בעלת הסטודיו Color & Clay, סטודיו לקרמיקה בעל אופי שמח ושונה שנמצא בביתה ברמת ישי.

צילום: איילת אייכן

איך העסק התחיל?

"אני נשואה לקצין בצה"ל ואמא לשלושה, כך שניהול הבית וגידול המשפחה תופס את רוב הזמן שלי. די מהר הבנתי שבאיזון בין הקריירה האישית והמשפחה, הבית שלי בא במקום הראשון, אך עדין הרגשתי שאני חייבת גם זמן לעצמי. בתיכון עסקתי באומנות, צילום וקרמיקה, וזכרתי כמה נהניתי מהעיסוק היצירתי, אז בשביל הנפש נרשמתי לחוג קרמיקה. מהר מאוד נזכרתי כמה אני אוהבת לעבוד על האובניים ועם החמר, כמה היצירה מרגיעה וכיפית. החלטתי להתייחס לכל שעה בחוג כשיעור, שאבתי ידע וניסיון ופיתחתי יכולות וכישורים. התאהבתי, התמכרתי והחלטתי שאני חייבת אובניים בבית. משם ההחלטה שזה מה שאני רוצה לעסוק בו הייתה קלה, סוף סוף הגעתי לנחלה, אחרי שנים רבות של חיפוש עצמי. קפצתי למים והקמתי את הסטודיו השמח והצבעוני שלי."

כמה משפטים על העסק

"בסטודיו Color & Clay תוכלו למצוא מנעד רחב של כלי קרמיקה שימושיים ודקורטיביים, מספלים לשתייה חמה וספלי אספרסו, קערות וצלחות, מגשי אירוח ועוד. בנוסף אני יוצרת מגוון רחב של אגרטלים עציצים יושבים ותלויים ואפילו פעמונים ויש עוד הפתעות בדרך. כל הכלים נוצרים בעבודת יד משלב החמר ועד למוצר המוגמר והצבוע בצבעים שמחים, ואני תמיד שמחה לנסות אתגרים חדשים ואוהבת הזמנות מיוחדות. הלקוחות שלי הם אנשים שנהנים מצבעוניות ומעריכים יצירה מקומית הנעשית באהבה, וניתן להגיע לסטודיו ברמת ישי בתיאום מראש או לבקר בדף האינסטגרם שלי ולהזמין טלפונית." ליצירת קשר עם טל מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלה.

טל בנארי קרמיקאית
צילום: טל בנארי
טל בנארי קרמיקאית
צילום: טל בנארי
טל בנארי קרמיקאית
צילום: טל בנארי

מה מיוחד במוצרים שלך?

"כל הכלים שאני יוצרת הם בעבודת יד המיוצרים ברובם על האובניים. עבודה על האובניים היא מדויקת ומאוד מרגיעה. עם הדיוק הזה חשוב לי ליצור גיוון בין הכלים, וכל כלי חייב לקבל את האופי והצבע הייחודי לו. אין סטים זהים, מתוך החלטה מודעת. הכלים יכולים לדבר באותה שפה צורנית, אך כל אחד מיוחד וצבעוני בדרכו שלו. אני אוהבת צבעים עזים אוהבת ושילובי צבעים חזקים – זאת השפה שלי ושל הסטודיו. השפה, הצורה והצבע מייחדים את הכלים שלי והם אלו שיוצרים את האפקט המגניב שלהם שמבדל אותם בכל בית אליו הם מגיעים. אני אוהבת את התהליך בו לקוחות יוצרות קשר ויחד אנחנו עוברות על הכלים ומתאימות צבע וצורה ונוצר פינג פונג יצירתי של צבעים ותמונות, כך שכל לקוחה ולקוח זוכים לקבל הצצה מאחורי הקלעים ולבחור לעצמם אסופה של כלים שהותאמו במיוחד בשבילם."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לשהות, לתת לעצמך לשהות ברגע נתון, לבחור כמה דקות ביום, אפילו לפני השינה, ופשוט להיות בו, להסתכל, להתבונן ולרחף. זה מאוד עוזר לי להמשיך את היום או לישון כמו שצריך."

"לחייך. פשוט לחייך כמה שיותר, גם כשקשה והעולם מעצבן. תחייכי אליו והעולם יחייך בחזרה אליך. חיוך תמיד מדבק ומשמח את הסובבים אותך, הוא מאיר את החלל בו את נמצאת, ויכול להאיר יום אפור אצל עובר אורח זר."

"ללמוד. לשאוב מידע מכל אדם הנקלע לדרכך. הלמידה מתרחשת בכל מקום ויכולה לבוא מכל אדם, או לקוחה. כעצמאית, כל לקוחה שפגשתי עד כה לימדה אותי משהו חדש, גדול או קטן."

טל בנארי קרמיקאית
צילום: איילת אייכן
טל בנארי קרמיקאית
צילום: איילת אייכן

חוויה עם לקוחה שהייתה לך כחלק מהעבודה

"בשנת 2020 כשגרנו בארה"ב עקב העבודה של בעלי, אחת מלקוחותיי ביקשה שאכין לה French Butter Keeper (כלי מעוגל שנראה קצת כמו פטריה). כמובן שמיד הסכמתי, ורק אחר כך בדקתי במה מדובר והבנתי שעומד בפני אתגר רציני. אחרי כמה שעות של צפייה ב- YouTube ניגשתי לאובניים והלמידה העצמאית החלה. האתגר דרש ממני כמה וכמה ניסיונות אך התוצאה הסופית הייתה הצלחה מסחררת. הלקוחה שלי הייתה מאושרת שהיא קיבלה בדיוק את מה שהיא רצתה, ואני הייתי מאושרת שעמדתי באתגר והצלחתי ללמד את עצמי משהו חדש ולא פשוט בכלל."

איך את צומחת ממשברים?

"אני בוכה, מלא, ואז אני קמה על הרגליים ומנסה שוב. העבודה עם החמר לרוב מאוד מהנה ומספקת אך לעיתים יכולה להיות גם מאוד מתסכלת, לא כל מה שנכנס לתנור לשריפה ראשונה או שנייה יצא כמו שרצית או בכלל. בכי מוציא ממני את כל התסכול שהמשבר הביא עמו ומשם אני מצליחה להתרומם ולהמשיך."

טל בנארי קרמיקאית
צילום: טל בנארי
טל בנארי קרמיקאית
צילום: טל בנארי

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת הכל! העבודה על האובניים, ואת היצירתיות והרעיונות שהלקוחות שלי מביאים עימם שמובילים לאתגרים חדשים. אבל אם אני חייבת לבחור שלב אחד בלבד אז השלב של פתיחת התנור לאחר שריפת גלזורה, זה החלק המרגש ביותר, לראות ולגלות את הקסם שנוצר כשמחברים חום וחומר יחד."

רוצות להכיר את טל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה