הטיפים / איך להפוך מריבה לצמיחה משותפת

מירב אמיר היא עובדת סוציאלית ויועצת זוגית ומינית שמתמחה בזוגות שחיים במשברים, במריבות אינסופיות או בשתיקות רועמות. אליה מגיעים זוגות שחווים שחיקה, עצבות וחוסר סיפוק ושוקלים פרידה כי המצב הפך לבלתי נסבל עבורם. מירב רואה את הקושי הזה כחלון הזדמנויות לשיפור וצמיחה ולמה שהיא מגדירה כ"זוגיות פרק ב' עם פרק א'". לאורך השנים היא פיתחה מערך של תהליכי ליווי וכלים פרקטיים שנובעים מניסיונה האישי (בזוגיות מעל ל- 30 שנה) והמקצועי שעוזרים להחיות את הזוגיות, להחזיר את הבטחון והאמון ובעיקר את תחושת הסיפוק והאושר. אז לפני שאתן חושבות לפרק את החבילה ולשבור את הכלים, קבלו ממנה כמה טיפים איך להפוך מריבה לצמיחה משותפת.

ליצירת קשר עם מירב מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 052-2812154.

מירב אמיר יועצת זוגית ומינית

איך להפוך מריבה לצמיחה משותפת?

מריבות הן חלק בלתי נפרד מהחיים, ואם רבים "נכון", מריבה יכולה להוביל לצמיחה ולהתפתחות. אבל, מה קורה כאשר היא מתדרדרת לצעקות, לריחוק, לשתיקות או להתעלמות? כשהמריבה מרחיקה ומעצימה את הפערים? תחושת הבדידות מתעצמת, חוסר האונים והייאוש גדלים וללב מתגנבת המחשבה שככה אי אפשר להמשיך. זוגות מגיעים אלי לקליניקה במצב משברי ובאיבוד האמון ביכולת שלהם להתגבר. אבל גם רוצים לתת צ'אנס אחרון ולדעת בלב שלם שעשו כל שביכולתם. בקליניקה אני עוזרת להם להחזיר את התקווה. לרשותכן מספר טיפים שאני מתרגלת עם הלקוחות שלי שמסייעים להורדת עצימות המריבות ולהפחת תקווה

מודעות עצמית ואחריות אישית: בחני את עצמך באיזו דרך את מגיבה למריבה? האם את צועקת? שותקת? מסובבת את הגב? מתעלמת? בדקי: האם ההתנהגות שלך תורמת לליבוי האש במריבה או מורידה את הלהבות? אם ההתנהגות מלבה, הנה תרגיל עבורך: במריבה הבאה נסי תגובה שונה, שאלי את עצמך איזו תגובה היית רוצה לקבל בסיטואציה הפוכה. לא פשוט אבל אפשרי ובר ביצוע במיוחד אם תאמצי את הטיפ הבא.

להפסיק עם הפנקסנות: להפסיק לחפש איזון, לבדוק מה הצד השני עשה, להיות בגישה של אם… אז… קחי אחריות אישית על המעשים שלך בלי קשר למה הצד השני יעשה. אין פה עניין של להיות צודקת, יש פה לקיחת אחריות להצלת הזוגיות שלך ובמקרה הזה עדיף להיות חכמה.

גישה סובלנית ומכילה: למה הכוונה? בחיים אנחנו שופטים אחרים לפי התוצאות ואת עצמנו לפי הכוונות. לא תמיד מה שהצד השני התכוון לעשות הצליח לו. תני קרדיט והאמיני שבן או בת הזוג שלך מתכוונים לטוב, למרות שאולי התוצאה אינה טובה. כשתלמדי לראות את הכוונה מאחורי המעשה, יהיה לך קל יותר להכיל ולסלוח.

שינוי הפוקוס: תודעת שפע – להסתכל על מה שיש ולא על החסר. תרגלי הכרת תודה כל יום, חפשי את הדברים שאתם מודה להם קטנים כגדולים, אמני את המוח שלך לתרגל הסתכלות על חצי הכוס המלאה. התמדה בתרגול תחדיר את הרוגע והפרופורציות חזרה לחיים שלך.

דברי צורך ולא צרחה: כשאת רוצה או צריכה משהו מבן או בת הזוג שלך, תרגלי שימוש במילים "אני צריכה" ולא בשפה של "את/ה לא". בנוסף, צמצמי שיח של ההכללה שנעשית באמצעות מילים כגון: תמיד, אף פעם וכל הזמן. אין צורך להכליל או לחזור לאחור למה שקרה בעבר (זוכרות את הטיפ השני?).

בדומה לחוקי הפיזיקה – פעולה מובילה לתוצאה, גם פעולה חד צדדית משפיעה על הסביבה ולכן, גם אם רק את תתחילי בשינוי, הוא ישפיע וישנה את הדינמיקה הזוגית. בהצלחה. ליצירת קשר עם מירב מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 052-2812154.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה