עיצוב חלל אימונים / שירלי שטיין

שירלי שטיין היא הנדסאית אדריכלות בוגרת אוניברסיטת תל אביב, המתמחה בשיפוץ דירות בתים פרטיים ועסקים, עוסקת בתחום מעל עשרים שנים, נשואה ואמא לשלוש בנות. ליצירת קשר עם שירלי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

שירלי שטיין עיצוב פנים
צילום: אבי קבלו

כמה מילים על הפרויקט: שיפוץ ועיצוב סטודיו לפילאטיס

"מדובר על סטודיו לפילאטיס גדול ומרווח, גודלו כ-100 מ"ר, אשר בעברו שימש כחדר כושר. יש בו המון בטון חשוף וחלל עם תקרה בגובה של כ- 4 מטר. השיפוץ כלל עבודת נגרות, איור על הקיר, קיר עם לוגו, אקססוריז ועציצים להשלמת העיצוב. הסגנון העיצובי הוא מודרני חם, ניו יורקי אורבני המתכתב עם החלונות הגדולים והבטון בחלל."

מה מיוחד בפרויקט?

"כשנכנסנו לחלל הסטודיו בפעם הראשונה, מיד ראיתי את הפוטנציאל של המקום לסטודיו לפילאטיס. החלונות הענקיים עם הנוף הפתוח לשדות הירוקים השרו אווירת רוגע, ונתנו מרחב נשימה. המראות הגדולות על כל הקיר ממול רק העצימו את הנוף הירוק שנכנס פנימה ונתנו קונטרסט לבטון החשוף. ידעתי מיד שזה יהיה מוטיב חוזר על עצמו בסטודיו, הצמחייה הירוקה בחוץ עם הצמחייה בפנים, כבר אז ראיתי צמחים ירוקים נשפכים מהקורות בטון החשופות וצמחייה מצוירת עם עלים מזהב מעל המראה."

"הרצפה בכניסה לסטודיו חופתה בפרקט בגוון עץ חם, הקירות נצבעו בשחור ליצירת אפקט דרמתי בחלל, ויצרנו קיר מרכזי עם הלוגו של הסטודיו של שימה בגווני ורוד. נקודות ורודות כמו בלוגו יש לנו גם בכיסאות בר ובאדניות, ואפילו בשפריצרים שמנקים איתם את המיטות. את העמוד, הקורות והתקרה בחרתי להשאיר בבטון חשוף בדיוק כמו שאנחנו בשיעור פילאטיס חשופים ושואפים ליציבות כמו הבטון."

שירלי שטיין עיצוב פנים
צילום: אבי קבלו
שירלי שטיין עיצוב פנים
צילום: אבי קבלו
שירלי שטיין עיצוב פנים
צילום: אבי קבלו
שירלי שטיין עיצוב פנים
צילום: אבי קבלו
שירלי שטיין עיצוב פנים
צילום: אבי קבלו
שירלי שטיין עיצוב פנים
צילום: אבי קבלו

מה היה חשוב לך בפרויקט?

"היה לי חשוב לשלב את הנוף שבחוץ בצורה הרמונית עם פנים הסטודיו, ולוודא שלמרות התקרה הגבוהה המקום ירגיש חמים נעים וביתי לאורך כל זמן האימון. בנוסף, היה חשוב לי לחבר בצורה הרמונית את היסודות והחומרים מהטבע – עץ, ברזל, זכוכית ובטון מבלי לפגוע באיזון. מכיוון שאני כבר שנים מתאמנת בפילאטיס היה חשוב לי ליצור בחלל נקודות מפגש של העין בזמן השכיבה על מיטת הפילאטיס עם טוויסט מעניין; צד אחד רואה את הצמחייה הנשפכת מהקורות וצד שני של המיטות מביט בצמחייה המעוטרת עם המילים שפזורות על הקיר כמו inhale, exhale."

מה היו האתגרים בפרויקט ואיך התמודדת איתם?

"האתגר הראשון הוא גובה החלל. מדובר על חלל של 4 מטר שזה מאתגר בפני עצמו. כל העובדים עבדו על במת הרמה לצורך הצביעה, תליית הצמחייה והתאורה. גם המאיירת ענבל שורר רמתי עבדה על במת הרמה על מנת לאייר הציור המיוחד בגובה."

"אתגר נוסף היה בחירת התאורה – כאשר אנו שוכבים במיטות פילאטיס לאימון, חשוב שהתאורה לא תסנוור אותנו. לכן, בחרתי בגופי תאורה לא מסנוורים אבל גם כאלו שיאירו בשעות חשוכות. היה חשוב לי שהתאורה תהיה גם היקפית על הקירות וגם תאורה עילית על מנת שיוכלו לבחור במהלך היום מה יותר מתאים. בגופי התאורה מהקיר בחרתי גופים עם מקום לצמחייה על מנת להמשיך את המוטיב של הצמחייה הירוקה ולחבר את החוץ פנימה וגם על מנת למצוא פתרון עיצובי לחלקים הגבוהים של התקרה כדי שהחלל לא יראה קר וריק."

"אתגר נוסף היה הצורך להסתיר חלקים פחות אסתטיים בחלל באמצעות הנגרות. הנגרות המרכזית בחלל שתכננתי על הקיר כניסה השחור תוכננה כך שתסתיר את גלגל המים של כיבוי האש ותספק מקום אחסון למגב מטאטא, דלי ושואב. הנגרות סיפקה לנו גם פתרון פונקציונלי למקומות ישיבה של המתאמנים, לכן תכננתי ספסל ארוך בו המתאמנים יכולים לשבת לחלוץ נעליים, להניח את התיק או הז'קט על הווים המיועדים. מתחת לספסל יצרנו נישות לאחסון הציוד לפילאטיס כמו קוביות, גומיות, חישוק. ארון נגרות נוסף תוכנן מימין לכניסה להסתרת צנרות שעוברות וגם למיקום הציוד של המורה ומיקום המגבר למוזיקה."

שירשירלי שטיין עיצוב פניםלי שטיין עיצוב פנים
צילום: אבי קבלו
שירלי שטיין עיצוב פנים
צילום: אבי קבלו

טיפ לפרויקט שיפוץ מוצלח

"להתבונן בכל הנקודות המאתגרות בחלל ולנסות להסב אותם לנקודת החוזק של המקום. להסתכל  על החיסרון כיתרון ולהתחיל לעצב מנקודת הפתיחה הזו."

המלצה על ספק

"ענבל שורר רמתי – איור טיפוגרפי, חנן אוחנה – השיפוצניק האלוף וארתור רובינוב – נגר אומן"

ליצירת קשר עם שירלי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור עיצוב מרחבי עבודה מתפרסמות כתבות על עיצוב מרחבי עבודה שונים – חדרי עבודה, משרדים, חנויות, מסעדות, מרחבי למידה, חדרי ילדים ועוד. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

עיצבת מרחב עבודה מעניין? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה