נשים ועסקים / מירי ארנון והילה וייס ארנון

מירי ארנון והילה וייס ארנון הן בעלות הסטודיו מטר תכנון ועיצוב. הן מביאות מהבית אהבה בין דורית לתחום התכנון, האומנות והעיצוב. בשיתוף פעולה מלא איתכן, יובילו לתכנון בית המשלב: פרקטיקה, חשיבה מחוץ לקופסא ומענה אסתטי. בסטודיו מטר תקבלו שירות אישי מהנדסאית אדריכלות ומעצבת פנים בוגרת תואר ראשון, בעלות ניסיון של מעל 20 שנים. שילוב מושלם בין תכנון וביצוע. בתהליך נתייחס לכל בני הבית וכל אחד ימצא מקום משלו.

מירי ארנון והילה וייס ארנון מעצבות פנים
צילום: אורית ישראלסון

איך העסק התחיל?

"כל אחת מאתנו נחשפה לתחום בדרכה, אבל הכל התחיל מהבית. סבא היה יזם וקבלן, והקשר עם אנשים תמיד היה לו חשוב. ממנו קיבלנו את האהבה לתחום ואת החשיבות שביצירת קשר אישי עם לקוחות ועם בעלי מקצוע."

"מירי בוגרת לימודי הנדסאי אדריכלות, אותם סיימה בגיל צעיר ומאז עסקה בתחום, ותמיד הייתה הכתובת והמענה לשאלות יעוץ ותכנון. הילה למדה תואר בעיצוב פנים ישר אחרי הצבא ומיד השתלבה בשוק העבודה בחברה קבלנית."

"אחרי שנים של עבודה אצל קבלנים, כל אחת מאיתנו הבינה שתוכל לעזור ולהטיב עם לקוחות מחוץ למערכת, יותר מאשר מתוכה. חשנו את הצורך להעביר את הידע הטכני והעיצובי הלאה. תהליך תכנון ועיצוב הבית יכול להיות מבלבל ואפילו מלחיץ. אך כאשר יודעים איך לארגן נכון את המידע, מכירים את לוח הזמנים ומבינים את התהליך מראש, אפשר לחוות את הכל בדרך אחרת ונעימה."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו שלנו מציע ליווי ותכנון אישי בתהליך עיצוב הבית. אנחנו מלוות את לקוחותינו החל משלב ההתלבטות לפני חתימת חוזה ולפני רכישה (בין אם מדובר בדירת קבלן או דירה יד 2) ועד הכניסה לבית. אנחנו מגיעות עם הלקוחות לבחון נכס לפני רכישה או עוברות על תכניות היזם לפני חתימה, ולפי זה נקבע המשך התכנון. הליווי מחולק לשלבים ובכל שלב ניתן לתת מענה."

"הלקוחות שלנו פונים אלינו כאשר הצרכים בבית משתנים או כשרוצים לחדש ולרענן בשביל התחושה האישית. התכנון נעשה בשיתוף פעולה מלא עם הלקוחות. יחד נגדיר את הטעם והסגנון שלהם, שיאפיין את הבית."

"אנחנו מציעות מסגרת ליווי ותכנון בהרכבה אישית – הליווי יכול לכלול: יעוץ לפני רכישת דירה / התחדשות עירונית / דירת קבלן, תכנון עיצוב וליווי דירות קבלן כולל התנהלות עם מחלקת שינויי דיירים, תכנון וליווי שיפוצים או ליווי דירות בתהליכי התחדשות עירונית." ליצירת קשר עם מירי והילה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי של הסטודיו.

מירי ארנון והילה וייס ארנון מעצבות פנים
צילום: יונתן תמיר
מירי ארנון והילה וייס ארנון מעצבות פנים
צילום: יונתן תמיר
מירי ארנון והילה וייס ארנון מעצבות פנים
צילום: יונתן תמיר

מה מיוחד בתהליך איתכן?

"כמתכננת, אחד הכלים החשובים בעיניי הוא התקשורת עם בעלי המקצוע. בסופו של דבר כולם עובדים יחדיו וצריך מישהי שתדע לנצח על ההתנהלות של כולם." (מירי)

"כמעצבת פנים חשוב לי לייצר עיצוב שמשרת אותנו ונותן דגש לחוויית משתמש. זה משפיע באופן ישיר על התחושה הכללית שלנו. בית נותן לנו מענה פרקטי ורגשי. ממלא אותנו כל פעם מחדש באנרגיות רעננות." (הילה)

"כצמד, אנו מציעות חבילת מעטפת שלמה הכוללת תכנון, עיצוב וביצוע. עיצוב חללים מפגיש אותנו עם אתגרים הנדסיים ותכנוניים הדורשים מחשבה יצירתית. במשך כ- 20 שנות ניסיון, אספנו סל כלים המאפשר לנו לתת פתרונות ולגשת לתהליך בביטחון מלא. כמו הלחנת מוזיקה – יש הרבה עבודה מאחורי הקלעים והקהל נחשף רק ליצירה הסופית."

טיפים לנשים עצמאיות

"אם יש משהו שאנחנו מעריכות בהיותנו עצמאיות, הוא הזכות להיות כל הזמן במקום של למידה וגילוי דברים חדשים. ברמה המקצועית וברמה העסקית."

"את המטלות שלא תמיד נחמד לנו לעשות ואנחנו דוחות, אפשר לנסות לבצע בסביבה יותר נעימה – אפשר לקחת את המחשב ולעבוד מחוץ לבית."

"להקיף את עצמנו באנשים ונשים מפרגנים, מעודדים, ונותני השראה."

מירי ארנון והילה וייס ארנון מעצבות פנים
צילום: מרווה הרוש
מירי ארנון והילה וייס ארנון מעצבות פנים
צילום: מרווה הרוש
מירי ארנון והילה וייס ארנון מעצבות פנים
צילום: מרווה הרוש

חוויה מעניינת שהייתה לכן כחלק מהעבודה

"בפרויקטים של התחדשות עירונית אנשים לא נעזרים ביעוץ אדריכלי טרם החתימה ליזם, ולעתים מגיעים למצב בו הם נאלצים להתמודד עם תיכנון דירות ומפרטים שלא מתאימים עבורם. כך היה עם זוג שהגיע אלינו, מאוכזב מאד וחסר אונים נוכח התכנית שברשותו. מתוך היכרות עם פרויקטים מסוג זה, שינינו את מבנה החדרים, העברנו ,הרחבנו, יצרנו מרחב משפחתי שמנצל את החלל בצורה מיטבית והעלינו חיוך על פני בעלי הבית."

מה אתן אוהבות בעבודה שלכן?

"אנחנו אוהבות ליצור יש מאין, אוהבות את האתגר של להפוך, לשנות ולהתאים מחדש את החללים, להיות בשטח, ולראות את התקדמות העבודה. אוהבות את המפגש עם האנשים."

רוצות להכיר את מירי והילה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי של הסטודיו.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה