הטיפים / קבוצת השרירים הסודית שתחזק את רצפת האגן שלך

יעל גואטה היא מאמנת לחיזוק שרירי הליבה ורצפת האגן, מפתחת גישת אימון ייחודית המשלבת בין תנועת השרירים הטבעתיים ליוגה הנשית, בעלת המועדון הדיגיטלי יוגה טריגר לחיזוק שרירי הליבה ורצפת האגן לנשים מכל הארץ ומחו"ל, בעלת סטודיו ליוגה נשית וקליניקה בישוב חספין שבגולן. יעל מאמינה שלכל אישה האחריות לבריאות הנשית שלה ושכל אחת יכולה לחזק ולשקם את רצפת האגן שלה.

ליצירת קשר עם יעל מוזמנות לפנות בטלפון 055-6669608. מוזמנות להיצטרף למועדון לחיזוק שרירי הליבה ורצפת האגן, לקבוצת פייסבוק סגורה 'שיעורים ברצפת האגן' וגם לקבוצת וואטסאפ שקטה – 'מתחזקות בליבה' – לתוכן, ידע ואימונים קצרצרים לחיזוק שרירי הליבה ורצפת האגן.

יעל גואטה מאמנת לחיזוק שרירי הליבה ורצפת האגן
צילום: ציון גואטה

קבוצת השרירים הסודית שתחזק את רצפת האגן שלך

קבוצת השרירים הידועים בהקשר של רצפת האגן אלו שרירי הליבה. בשפה המקצועית הם נחשבים השרירים המייצבים כי הם אלו שאחראים לייצב אותנו. רצפת האגן היא בת משפחה של שרירי הליבה והיא שותפה מלאה ביציבה שלנו. יש עוד קבוצת שרירים שיש להם השפעה יומיומית על התפקוד היומיומי של רצפת האגן בהתרוקנות, ביחסים ובתנועה הטבעית של איסוף והרפיה של השרירים. קבוצת השרירים הזו כמעט ולא מוזכרת בהקשר לרצפת האגן ורובנו לא מכירות אותם למרות שהם חלק בלתי נפרד בתפקוד התקין שלה. קבוצה זו נקראת השרירים הטבעתיים. השרירים הטבעתיים נמצאים סביב הפתחים של הגוף, הם נעים בתנועת כיווץ והרפיה ומגיבים בתנועת שרשרת. כל שריר טבעתי מפעיל את כל קבוצת השרירים הטבעתיים. כמובן שהם נמצאים גם סביב הסוגרים שברצפת האגן והם אחראים על הכיווץ והשחרור של הסוגרים – פתח השופכה, פתח הנרתיק ופתח פי הטבעת. הקסם בתנועת השרירים הטבעתיים הוא שגם איננו מרגישות את התנועה היא מתרחשת באופן טבעי. כך אנו יכולות לחזק את שרירי רצפת האגן, גם אם אנחנו לא מרגישות את זה. הנה 5 תנועות אפקטיביות, שתוכלי לעשות כדי לעודד את השרירים הטבעתיים לפעולה ובכך לחזק את הסוגרים ושרירי רצפת האגן . אני ממליצה לך לבצע את ההנחיות לתרגילים תוך כדי שאת קוראת אותם.

הפיקי את הצליל ש' – קחי אוויר אל הבטן התחתונה, ובהוצאת האוויר הוציאי את הצליל ש' ארוך ככל האפשר. שימי לב שאת לא מגיעה אל עצירת נשימה. תחזרי על תנועה זו כמה פעמים ושימי לב לקרקעית האגן שנאספת מעלה בזמן הפקת הצליל.

עצמי ופקחי את העיניים לסירוגין – קחי אוויר אל הבטן התחתונה ופקחי את העיניים גדולות כמו ילד שמתפלא, בהוצאת האוויר, עצמי את העיניים בעוצמה כמו ילד שמתאמץ. חזרי על תנועה זו כמה פעמים ושימי לב אל תנועת האיסוף וההרפיה של שרירי רצפת האגן בזמן תנועת העיניים.

תנועת נשיקה – קחי אוויר אל הבטן התחתונה וחייכי חיוך גדול, ובהוצאת האוויר הצרי את השפתיים לתנועת נשיקה. חזרי על תנועה זו כמה פעמים ושימי לב אל תנועת שרירי הבטן והאגן בתנועת השפתיים והפה.

תנועת אגרוף ושחרור בכפות הידיים – קחי אוויר אל הבטן התחתונה ופתחי את כפות הידיים בתנועה גדולה ורחבה, בהוצאת האוויר צרי בכפות הידיים אגרוף והכניסי את אצבעות כפות הידיים פנימה. חזרי על תנועת כפות הידיים על פתיחה ואיסוף ותני את תשומת הלב אל התנועה המתרחשת באזור האגן.

תנועת המעגל סגור – הניחי את כפות הידיים אחת אל השנייה, אל מול בית החזה (כמו בתנוחת הודיה) קחי אוויר אל הבטן התחתונה ובהוצאת האוויר, הדקי כף יד אל כף היד, צרי התנגדות – כאילו שאת סוגרת מעגל עם כפות הידיים והרפי. חזרי על תנועה זו כמה פעמים ותני את תשומת הלב אל הדהוד התנועה בשרירי רצפת האגן.

מומלץ לשלב בין התנועות, כך תנועת השרירים הטבעתיים תהיה אפקטיבית ועמוקה יותר. בנוסף, מומלץ לשלב את תנועת השרירים הטבעתיים בכל אימון גופני, כך תתמכי ברצפת האגן ותחזקי אותה.

ליצירת קשר עם יעל מוזמנות לפנות בטלפון 055-6669608. מוזמנות להיצטרף למועדון לחיזוק שרירי הליבה ורצפת האגן, לקבוצת פייסבוק סגורה 'שיעורים ברצפת האגן' וגם לקבוצת וואטסאפ שקטה – 'מתחזקות בליבה' – לתוכן, ידע ואימונים קצרצרים לחיזוק שרירי הליבה ורצפת האגן.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה