מיזם חברתי / מתנות קטנות

מורן חסיד היא יזמית-חברתית, קרימינולוגית חברתית שיקומית וד"ר לקרימינולוגיה. מורן מייצרת מתנות ומוצרים חברתיים במרכזי תעסוקה חברתיים, שאת חלקם הקימה בעצמה, כדי ליצור שינוי חברתי בקהילה ולקדם מטרות חברתיות.

"מתנות קטנות" הוא מיזם חברתי-עסקי הבנוי כחנות און-ליין חברתית. החנות קיימת משנת 2014. קהל היעד הן לקוחות עסקים והן לקוחות פרטיים וכל מי שרוצה לרכוש מתנות חברתיות ולחלק בקרב הקרובים שלו. רק שימו לב – יש מינימום לרכישה. הרכישה באתר אינה מתאימה לרכישה בכמות מתנות בודדות.

מתנות קטנות - מיזם עם ערך חברתי
צילום: טלי דברת

מאיפה הרעיון – איך המיזם התחיל?

"במשך שש שנים ואף יותר הייתי מפיקה ומעצבת אירועים ומשם עלה הצורך להעניק מתנה קטנה לאורחים. אחת הכלות שלי עבדה במרכז נוער לסיכון והציעה שהם במסגרת המועדון נוכל לשלב נערות בסיכון במהלך הכנת המוצרים. כך נולד הרעיון שהעסק של מתנות קטנות יהיה עסק חברתי וישלב נערות בסיכון במסגרת יצירה והכנת המתנות."

כמה זמן בשבוע את משקיעה בו?

"העסק הוא העשייה העיקרית שלי ולכן אני משקיעה בו מדי יום מספר שעות קבועות במהלך היום."

מה זה אומר מבחינתך ביום יום?

"לתת מענה ללקוחות לפניות במייל, ברשתות החברתיות, לעדכן את האתר, לייצר שיווק ממוקד, לכתוב תוכן, לנהל המרכזים החברתיים, לתפעל המלאי, רכש ועוד."

מתנות קטנות - מיזם עם ערך חברתי
צילום: טלי דברת
מתנות קטנות - מיזם עם ערך חברתי
צילום: טלי דברת

למה המיזם חשוב בעינייך?

"המתנות שלנו מיוצרות ונארזות במפעל 'הלב הכתום' מפעל שיקומי בבת ים המעסיק מתמודדי נפש המקנה להם כלים לעבודה וחזרה הדרגתית לשגרה והוסטל 'בית הגפן', מרכז תעסוקה בהוד השרון אשר הקמתי בכדי להעניק שיקום תעסוקתי עבור נפגעי התמכרויות ודיירי רחוב. הייצור מעניק תעסוקה קבועה לאנשים שמתקשים למצוא תעסוקה. לצד תעסוקה חברתית אנחנו מקפידים על איכות העבודה ויש לנו בקרה מאוד גבוהה. וזו החדשנות של יצירת אימפקט על עולם הייצור, אנחנו מראים לעולם שניתן לייצר מוצרים חברתיים ברמה גבוהה."

האם זה המיזם הראשון שלך?

"אכן, אבל יש עוד אחרים בדרך."

יש משהו שהיית רוצה להגשים במסגרת המיזם?

"אני מגשימה מדי יום. ככל שאני משלבת יותר אנשים אני יודעת שאנחנו בדרך הנכונה."

מתנות קטנות - מיזם עם ערך חברתי
צילום: טלי דברת
מתנות קטנות - מיזם עם ערך חברתי
צילום: טלי דברת
מתנות קטנות - מיזם עם ערך חברתי
צילום: טלי דברת

האם יש משהו שהיית רוצה להגשים באמצעות מיזם אחר בעתיד?

"כן, לשלב ולשמר תעסוקה בקרב אנשים מאוכלוסיות סיכון בחברות וברשתות גדולות."

איך אפשר לקחת חלק במיזם ואיך יוצרים קשר?

"אנחנו נשמח שתיקחו חלק בעשייה שלנו בכך שתרכשו מאתנו מוצרים ומתנות. יש לנו חנות און ליין שיש בה את כל המוצרים לצד מחירון מסודר ומונגש לכל לקוח. ואפשר לקרוא עלינו עוד גם באתר, באינסטגרם ובפייסבוק של המיזם."

תגובה או חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה על המיזם

"הודעה שקיבלתי: 'מורן היקרה, רציתי להגיד לך באופן אישי תודה שוב. המתנות היו מדויקות מאוד לאירוע ונרשמו תגובות נלהבות. תודה על המענה בזמן כה קצר, הייעוץ והשינוי בפועל של הערכה והוספת המגנטים והריחן, על המשלוח וכמובן הזמינות ועשיית המאמצים על מנת שיגיע אליי בזמן. תודה רבה ומי ייתן והעסק ימשיך לצמוח ולשגשג. יישר כוח! אורית'. הודעות כאלו תמיד מרגשות אותי."

במדור מיזם חברתי מתפרסמות כתבות על מיזמים חברתיים בתחומים שונים – בואי להכיר את המיזמים ואת מי שעומדים מאחוריהם. היכנסו לקרוא כתבות קודמות במדור על מיזמים: חיבוק – מפגש סיפור חברתי / עוגה לשבת / אבנים עם לב אדם / הלב אפריקה / HELPI / ספרים ומצילים / מתלבשות / קבוצת שורשים / עבודה שווה

מכירות מיזם חברתי מעניין? ספרו לי עליו!
מוזמנות להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה