הטיפים / כתיבה שיווקית אותנטית – איך עושים את זה

טל קולקר-כהן, בעלת המותג "כותבת מילים טובות", מלווה בעלות עסקים החוות פחד מחשיפה ועוזרת להן לצאת אל האור ולכתוב תוכן שיווקי אותנטי, זורם ומדויק להן. טל כתבה וניהלה במשך שנים ארוכות תוכן שיווקי, מוצרים דיגיטליים וקמפיינים שיווקיים עבור עסקים קטנים ובינוניים מאחורי הקלעים. בשנתיים האחרונות היא עומדת בפרונט של העסק שלה ומלמדת בעלות עסקים איך לעשות את זה בעצמן, בעזרת הדרכות, סדנאות ותוכניות ליווי. לצד תוכן פרקטי והעצמה מנטאלית לעצמאיות, טל מפרסמת גם קטעי כתיבה אישיים מהחיים שלה, שהם חלק בלתי נפרד מהזהות המותגית הכוללת שלה. ליצירת קשר עם טל מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי ולקטעי כתיבה אישית שלה.

טל קולקר כתיבה שיווקית אותנטית

כתיבה שיווקית אותנטית: איך לכתוב נוגע, זורם ואמיץ יותר על העסק שלך?

הכל מתחיל מהלב. כתיבה אותנטית מתחילה מבפנים. מה את חושבת, מה את מרגישה, מה באמת יש לך להגיד בנושא שעליו בחרת לכתוב? רק אחרי שהורדת את "טיוטת הלב" שלך לדף – רק אז תתחילי לשפץ, לדייק ולהתאים את המסר שלך.

לא כולם חייבים לאהוב את מה שאת כותבת. כמה מרגיעה ומשחררת התובנה הזאת…  גם לב אחד שנגעת בו עם המסר שלך, הוא עולם ומלואו. זכרי שאת לא כותבת לכולם ואם יש מישהו שפחות התחבר, זה ממש בסדר. כנראה שהמילים שלך לא נכתבו עבורו. כשאת כותבת, נתבי את האנרגיה ואת המחשבה שלך אל אותם קוראים, שאת יודעת שמחכים לקרוא אותך.

אל תוותרי על כתיבה אינטואיטיבית כל בוקר. עשר דקות (לפחות) של כתיבה שוטפת מהראש ישר לדף- בלי לחשוב, בלי צנזורה, בלי לעצור. מה שעולה לך בראש, הופך למילים כתובות. ההרגל הזה הוא הרגל משנה חיים ויש לו ערך עצום – שחרור מחשבות מעיקות ומגבילות, זיהוי חסמים, פתיחה נקייה יותר ליום שלך וגם, לאורך זמן, התאהבות בכתיבה והנאה ממנה. את מה שכתבת בבוקר את לא מראה לאף אחד ואחרי שקראת והעתקת רעיונות טובים ומחשבות שאת רוצה לשמור, את יכולה פשוט להשמיד את כל היתר.

אל תסתבכי. נסי להעביר את המסר שלך פשוט ככל האפשר, ממש כמעט כמו שאת מדברת.
אני אומרת כמעט, כי כתיבה היא לא פעולה אינטואיטיבית כמו דיבור, אבל אם תקפידי על תרגול יום יומי (לפי הטיפ הקודם), תרגישי די מהר שהכתיבה שלך זורמת וטבעית הרבה יותר.

תני להם לשמוע אותך. כתיבה שיווקית הופכת משעממת, כשהיא בנאלית וקלישאתית. אל תפחדי שאת "לא כותבת כמו שצריך" או "לא עומדת בכל כללי השיווק". נכון, יש מה ללמוד ולדעת כדי להניע לפעולה ולהביא לעסק שלך לקוחות רלוונטיים, אבל הדבר הכי חשוב הוא שמי שייקרא אותך יישמע אותך ולא אף אחת אחרת. הישארי נאמנה לקול, לסגנון ולאישיות שלך:)

ליצירת קשר עם טל מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי ולקטעי כתיבה אישית שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה