הפינה השבועית #31 / לימור אורן

אני ולימור מכירות כבר כמה שנים. בהתחלה רק שלום שלום, בכל מיני מפגשים או כנסים ובהמשך כחלק מהעבודה על הספר שלי. את פינת העבודה שלה ראיתי לראשונה כשהגעתי לסדנת סטיילינג לצילומים שהיא העבירה בבית וכשהתחלתי לעבוד על הספר היה לי ברור שהיא תהיה אחת הפינות בו. לימור התארחה כמה פעמים במגזין עם רשימת קניות לפינת עבודה מושלמת, עם המלצות לעיצוב פינות לימוד לילדים ועבודות DIY שלה. היום פינת העבודה שלה סוף סוף מתארחת במדור הפינה השבועית.

פינת עבודה לימור אורן, עיצוב פינת עבודה, עיצוב הבית

מוזמנות להכיר את לימור ואת פינת העבודה שלה:

תספרי עליך בשני משפטים

קוראים לי לימור אורן ואני מעצבת פנים המתמחה בהלבשת בתים ובעלת הבלוג סודות של סטייליסטית. כותבת, מעצבת, מנחה קורסים להום סטיילינג ויוצרת בכל רגע פנוי. היצירה היא חלק בלתי נפרד ממהותי ויום ללא יצירה הוא יום מבוזבז מבחינתי. המוטו שלי בעיצוב הוא: "רגיל זה משעמם אז בואו נתפרע".

מה הסגנון של פינת העבודה שלך?

סגנון פינת העבודה שלי הוא אקלקטי בוהמייני. בעיצוב אין נכון או לא נכון, יש אהבה ותשוקה גדולה שבאה לידיי ביטוי בכל פינה. בחלל העבודה שלי אני אוהבת לשלב פריטים וסגנונות שונים כך שלמעשה אין קו אחיד אך יש את טביעת האצבע הייחודית לי.

האם פינת עבודה נמצאת בחלל משלה או כחלק מחלל אחר?

פינת העבודה היא חלק מחלל המגורים שלנו. אני מוצאת שנוח לי לשבת לעבוד וליצור בחלל שאינו מופרד מיתר חללי הבית ומותיר אותי ערה לכל המתרחש ויחד עם זאת מאפשר לי לעבוד בנוחות ובשקט לו אני זקוקה כשאני יוצרת.

מה לדעתך חייבים בכל פינת עבודה?

בכל פינת עבודה צריך מגירות איפסון וכלי למספריים ועפרונות על מנת שהכל יהיה נגיש ומסודר. בלגאן גורם לי לאי שקט נפשי ומשבית לי את היצירתיות. מה שעוד נחוץ בכל פינה הוא עציצים ירוקים שהם בגדר חובה בעיני.

פינת עבודה לימור אורן, עיצוב פינת עבודה, עיצוב הבית פינת עבודה לימור אורן, עיצוב פינת עבודה, עיצוב הבית

כמה שעות את יושבת בפינת העבודה?

אני יושבת בפינה כשלוש שעות בממוצע בכל יום, תלוי אם יש לי יום עבודה מהבית או יום עבודה בחוץ.

איך את מתחילה את יום העבודה?

יום העבודה שלי מתחיל עם ריצה או הליכת בוקר של כשעה (אני מתעוררת עם הציפורים), מקלחת טובה, שניים קפה וקדימה לעבודה. העבודה שלי היא סם החיים עבורי ואני מלאת הודיה שנפל בחלקי לעסוק באשר אהבה נפשי.

מה את הכי אוהבת בפינה שלך?

בפינת העבודה שלי אני הכי אוהבת את האור החודר וממלא אותה באנרגיה טובה ואת הספרייה שבניתי לגמרי בעצמי.

מה היית רוצה להוסיף לפינת העבודה?

הייתי רוצה להוסיף עוד מגירות כיוון שאני צוברת עוד ועוד דברים ולצערי אין לי מספיק מקום.

פינת עבודה לימור אורן, עיצוב פינת עבודה, עיצוב הבית פינת עבודה לימור אורן, עיצוב פינת עבודה, עיצוב הבית פינת עבודה לימור אורן, עיצוב פינת עבודה, עיצוב הבית פינת עבודה לימור אורן, עיצוב פינת עבודה, עיצוב הבית

איך שומרים על הסדר בפינה?

כיון שאי סדר גורם לי לאי שקט אני דואגת שפינת העבודה שלי תהיה מסודרת תמיד. כל מה שאני עושה בו שימוש תוך כדי עבודה ויצירה חוזר בסיום השימוש למקום וכך למעשה הפינה נשארת תמיד נקייה ומסודרת.

מהי השעה האהובה עליך בפינה?

השעות האהובות עלי בפינה הן שעות הבוקר בהן הפינה מוצפת באור השמש החמים והנהדר הממלא אותי בעונג שאיננו ניתן לתיאור.

כל כמה זמן יש שינויים בפינת העבודה?

כיון שאני בן אדם יצירתי והעבודה שלי היא כל כך דינאמית, כך גם פינת העבודה שלי משתנה לעיתים די תכופות בהתאם לעבודתי. אני תמיד מוסיפה פריטים חדשים ומוותרת על אחרים.

מהו הטיפ שלך לעיצוב פינת העבודה?

החליטו מה עושה לכם טוב ואבזרו את פינת העבודה היטב כך שלא תצטרכו לקום ממנה בכל פעם שאתם מתיישבים לעבוד. בפינת העבודה שלי יש ספרייה ובה כל ספרי העיצוב האהובים עליי, כך שאם אני זקוקה להשראה מידית אני פשוט מרימה את הראש ושולפת לי אחד. והכי חשוב, הכניסו נגיעה אישית שלכן, לא כמו שראיתן אצל השכנה, החברה או במגזין עיצוב אלא החותם האישי שלכן.

הפריט האהוב עליך בפינת העבודה?

הפריט האהוב עלי בפינה הוא נזר הזהב המהדר את קיר פינת העבודה שלי ומשווה לפינה אווירת מלכות מעודנת ומסוגננת.

פינת עבודה לימור אורן, עיצוב פינת עבודה, עיצוב הבית פינת עבודה לימור אורן, עיצוב פינת עבודה, עיצוב הבית פינת עבודה לימור אורן, עיצוב פינת עבודה, עיצוב הבית

אם אציץ במגירות שלך אני אמצא מלא

במגירות שלי חבויים אוצרות אמיתיים. בצד הימני יש את תיקיות הלקוחות וחומר עבודה ואילו בצד השמאלי זה כל הפאן והנשמה. אוסף סרגלים, מדבקות וואשי טייפ בכמויות מסחריות, חומרי יצירה, סלילי חוטים צבעי עיפרון, צבעי אקריל חותמות ועוד שלל הפתעות.

האם את צריכה שקט בזמן העבודה או מעדיפה רעשי רקע/מוסיקה?

כיון שהעבודה שלי מחייבת ריכוז מלא אני זקוקה לשקט כשאני עובדת ויוצרת, כלומר לא אעבוד כשבני הבית נמצאים. אני מרכזת לי את שעות העבודה מהבית לשעות הבוקר כשכולם אינם ובשעות הלילה המאוחרות כשכולם ישנים. יחד עם זאת מוזיקה או טלוויזיה ברקע לא מפריעים לי לעבוד.

איך העיסוק שלך משפיע על פינת העבודה?

מעצם היותי מעצבת פנים ויוצרת רב תחומית פינת העבודה שלי משתנה בהתאם לעבודתי. אני מסתובבת עם לקוחות בחנויות עיצוב רבות בהן ההיצע הוא מטורף, קורה שאינני עומדת בפיתוי וחומדת לי אביזר עיצובי נוסף לפינת העבודה שלי.

הזדמנות שחוללה שינוי בחייך המקצועיים:

מבחינתי הלבשת הבית היא מתת אל. לשמחתי זכיתי במתנה הזו אני קמה אל עבודתי בבוקר מתוך תשוקה מלאה ואהבה גדולה. בתקופה האחרונה קיבלתי החלטה להעביר את הידע והניסיון שלי הלאה ופתחתי קורסים להום סטיילינג בהם אני מלמדת לעצב ולהלביש את בתים  בשישה מפגשים ממוקדים ומרתקים. זה מדהים לגלות כיצד בית משתנה מן הקצה אל הקצה באמצעות צבע וטקסטיל בלבד. מה אני אומר – "שלא יגמר לעולם".

רוצות להכיר את לימור עוד קצת?

מוזמנות להיכנס לאתר שלה וגם לדף הפייסבוק ולאינסטגרם, ולהתרשם מהעיצוב הנפלאים והרעיונות המקוריים שלה.

צילום: מאיה חבקין

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

תגובה אחת

  1. אביבית ירקוני כהן הגב

    פינת העבודה של לימור היא השראה ענקית, כיף לקרוא את שתיכן ביחד.
    נשיקות

השארת תגובה