עצמאיות בחו"ל / החיים באוסטרליה – ליאת קדמי גנשר

ליאת קדמי גנשר נשואה פרק ב' + 2, מאמנת ועוסקת בפיתוח מנהלים וצוותים ובעלת שבט נשי – הנחיית מעגלי נשים-חברות אונליין. בארץ הייתה מעצבת פנים ועסקה בתחום החינוך הבלתי פורמלי. חיה בסידני שבאוסטרליה משנת 2001.

ליאת קדמי גנשר מעגלי נשים

הגעתי לכאן ממש בטעות

"לפני המעבר לעיר הגדולה ולקריירה שחיכתה בתחום העיצוב, נסעתי לתאילנד ל-3 שבועות. השבועות התארכו. טיילתי, נפשתי, הייתי בחופש בפעם הראשונה בחיי."

על המעבר: הגעתי לכאן ממש בטעות. הייתי אמורה לעבור מהעיר הקטנה ירושלים לעיר האורות תל אביב, לעבוד כמעצבת פנים במשרד יפואי מול הים, עם אדריכל מקומי. לא עשיתי את הטיול הגדול של אחרי הצבא, אז ביקשתי 3 שבועות חופשה בתאילנד, לפני המעבר לעיר הגדולה ולקריירה שחיכתה בתחום העיצוב. השבועות התארכו. טיילתי, נפשתי, הייתי בחופש בפעם הראשונה בחיי. התמכרתי לתחושת העצמאות החדשה, לטבע הפראי, לריחות, לקולות ולשפות החדשות מכל עבר. בתוך כל החופש והיופי הזה, התאהבתי בבחור אוסטרלי. טיילנו עוד קצת ביחד ואז חזרנו ביחד לארץ! החיים בארץ לא קסמו לו והחלטנו לחזור לאוסטרליה.

הסתגלות למקום חדש: התחתנו והקמנו חברה לעיצוב ובנייה ביחד. היחסים בינינו הגיעו לקיצם בתום 6 שנים ואני החלטתי להישאר באוסטרליה, לבד. תמיד הייתי עצמאית בנשמה. עוד בארץ וגם כשהגעתי לאוסטרליה. גם כשכירה, זה היה בתנאים שלי, לפי מה שנוח לי הימים והשעות. פסיכולוגיה תמיד עניינה אותי ואת התואר הראשון שלי התחלתי בתחום זה. אני בנאדם אופטימי ושמח, בנאדם של עשייה ואמונה ביכולות, ונשאבתי בטבעיות לעולם הפסיכולוגיה החיובית והאימון. השלמתי תואר שני בפסיכולוגיה אימונית באוניברסיטת סידני והקמתי את העסק שלי לאימון פיתוח מנהלים וצוותים.

מה צריך לדעת לפני המעבר: "מבטיחה שזו לא קלישאה – הכל אפשרי. כל המגבלות הן רק בראש שלנו."

ליאת קדמי גנשר מעגלי נשים

מה שהתחיל כמשהו ספונטני הפך לעיסוק מרכזי

"גיליתי שהמפגשים תורמים המון לתחושת הרווחה הכללית של המשתתפות. היום קיימים מספר מעגלים בשעות וימים מגוונים, מעגלים שנפגשים אחת לשבוע לשעה וחצי ובהם נשים ישראליות מכל העולם."

במה את עוסקת היום?

"היום אני מנחה מעגלי נשים-חברות אונליין. זה התחיל ספונטני לחלוטין לפני שנה וחצי, ממש לפני הקורונה. כל נושא מפגשי הזום עדיין לא היה משהו שאנשים היו רגילים אליו, אבל אני כבר התנסיתי במפגשי זום עם לקוחות מהארץ. כשהתחלתי את מפגשי הנשים, חשבתי שזה יהיה משהו זמני, מענה לצורך שעלה באחד הפורומים המקומיים. אני אוהבת להתנסות בדברים חדשים והנה עוד הזדמנות. התחלתי אחת לחודש ובקטע של 'שאל את המומחה'. את מספר הנשים שהגיעו ניתן היה לספור על יד אחת. המפגשים היו ללא תשלום והן הגיעו באופן קבוע."

"ההתנסות הזו דייקה לי באופן ברור את מה שאני אוהבת לעשות והתחלתי להשקיע בפיתוח המפגשים, להעביר אותם בתדירות גבוהה יותר ואף לגבות עליהם סכום סימלי. נשים נוספות הצטרפו והמפגשים הפכו למפגשי שיח אותנטיים כאשר המומחיות הן הנשים עצמן! גיליתי שהמפגשים תורמים המון לתחושת הרווחה הכללית של המשתתפות (WELLBEING). לא רק למי שנמצאת ברילוקשיין ומרגישה בודדה, אלא באופן כללי, לנשים בגילאי 35-60 שנושא הקשרים החברתיים נדחק לתחתית סדר העדיפויות. במעגלים משתתפות נשים ישראליות מכל העולם: אוסטרליה, אסיה, ישראל, אירופה, ארה"ב, קנדה, דרום אמריקה. בנוסף אני מנהלת את קהילת 'שבט נשי' בפייסבוק, וכן מפתחת וכותבת תוכנית הכשרה וכן קורסים לאתר של 'שבט-נשי'."

מי הלקוחות שלך?

"נשים ישראליות בגילאי 35-60 דוברות עברית מכל העולם, שרוצות לפתח קשרי חברות אמיתיים, בעברית, עם נשים חדשות, ללא תלות במיקום הגאוגרפי."

מה את הכי אוהבת בעיסוק שלך?

"אני אוהבת את הגיוון, הלימוד התמידי, המפגש עם נשים חדשות, הליווי שלהן בדרך ליצירת הקשרים שלהן אחת עם השנייה וגם עם עצמן, ההיכרות עם נשים מכל העולם להן אני יכולה לתת שעה וחצי בשבוע של איכות, ניקוי ראש, הנאה ובוסטר של אנרגיה."

ליאת קדמי גנשר מעגלי נשים

מה הכי קשה בלהיות עצמאית בחו"ל?

"הדיוק של מי אני ומה אני במקום החדש עם השפה החדשה."

ספרי על דבר אחד שעשה אצלך שינוי גדול

"כל נושא הנראות. החשיפה. לתת לנשים את ההזדמנות להכיר אותי. לא דרך כתיבה, דרך דיבור. לא מלאכותי, אותנטי. אני עושה לייבים בקבוצת הפייסבוק מידי פעם וכן מעגלי התנסות למי שרוצה להכיר לפני שהיא נכנסת למעגל שבועי קבוע. בנוסף, יש גישה ישירה אלי לשיחת היכרות. לשמוע, לתהות על קנקני. חשוב ביותר."

האם הייתה נקודת זמן שגרמה לך להבין שאת בדרך הנכונה?

"הסימן הכי טוב עבורי הוא זה שאני קולטת שאני לא שמה לב לזמן ושאני לא מתעייפת אלא מתמלאת אנרגיה מהמפגשים עצמם, וכן מההכנה אליהם. אם הדבר שאת עושה ממלאה אותך אנרגיה – זה הסימן הכי טוב."

חלום מקצועי שיש לך

"להפוך את 'שבט נשי' לבית של אלפי ישראליות מכל העולם, שנפגשות אחת לשבוע למפגשי חברות שעושים להן טוב על הנשמה, מעוררים אותן לפעולה ועשייה וכן תורמים להיותן נשים מצליחות המגשימות את מטרותיהן. אך ובעיקר נשים שהסביבה והזולת חשובים להן, והן פועלות מתוך רגישות, נתינה ותודעת שפע."

ליאת קדמי גנשר מעגלי נשים

ליאת קדמי גנשר מעגלי נשים

כמעט כל פינה כאן היא מקום שחייבים לבקר בו

"אני חיה בסביבה מאד אוסטרלית. הקהילה הקרובה אלי נמצאת כחצי שעה נסיעה אך אני לא ממש מעורה בה. רק בחגים או ימים מיוחדים."

 מה את אוהבת במקום שאת נמצאת בו ומה אוהבת שם פחות?

"אני אוהבת את הטבע שכאן. כמעט כל פינה כאן היא מקום שחייבים לבקר בו. הים, האגמים, הירוק, והחי! הצלילים שמלווים אותי לאורך היום, של ציפורים, מכרסמים וחיות כיס שייחודיות אך ורק ליבשת זו. האנשים נדיבים, יש ערבות הדדית, נימוס, עזרה לזולת. הדבר היחיד שאני לא אוהבת כאן, זה את המרחק מאמא, מהמשפחה ומישראל."

מה שגרת היום שלך?

"אני עובדת מהבית. סידרתי לי פינה נעימה וירוקה, עם חוצץ שנותן לי את תחושת הפרטיות. בבוקר אני בשגרת השכמות, הלבשות ופיזור בבתי ספר, ואז אני מגיעה הביתה, עם הפוך קבוע מבית הקפה שליד הבית, א.בוקר בריאה וישיבה מול המחשב – או לפיתוח התוכניות והשיעורים, או להנחיית המפגשים."

לסיפורים על נשים עצמאיות נוספות בחו"ל לחצו כאן

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה