נשים ועסקים / אלן קדר כהן

אלן קדר כהן התנסתה בתחומי עשייה שונים. היא הייתה בעברה מורה, מספרת סיפורים מקצועית, מנחה לכתיבה יצירתית וכותבת תוכניות לימודים בנושאים אלו. היא בחרה להתפתח לתחומים נוספים ועסקה במשך כמה שנים במדיטציה וברפואה קבלית .היום, כשהיא בפנסיה וסבתא לשבעה נכדים, אזרה אומץ באומץ והחליטה דווקא בתקופת הקורונה לצאת לדרך חדשה ולפתוח עסק בתחום חדש ומעשי ולא רוחני – יצירת כלים וחפצי נוי ייחודיים מבטון ומעץ.

אלן קדר כהן כלים וחפצי נוי מבטון ומעץ

אך העסק התחיל?

"העיסוק בעבודת יד הקשורה לעיצוב הבית לא חדש לי מאחר ובעבר עיצבתי עם בעלי את הבתים שלנו. אלכס עסק בחומרים ובפיגמנטים הקשורים לתעשיית הצבע ולתעשיית הבניה וההתנסות ביציקת בטון מסוגים שונים ובגוונים שונים הייתה משהו טבעי עבורי. הניסיונות הראשונים היו ממש מכוערים אבל עם הזמן הכלים תפסו צורה מלהיבה יותר והמשפחה וחברים נהנו ממתנות ייחודיות והחלו להזמין פריטים בהתאמה אישית. כלתי עודדה אותי לפתוח עסק ממש, ובעלי הסכים להיות שותף בעשייה עצמה הדורשת כוח פיזי. הוחלט לקרוא לעסק 'גוונים של בטון'."

כמה משפטים על העסק

"בין המוצרים יש מתלים שונים מעץ ומבטון ושילובים ביניהם. יש מגוון גדול של פמוטים וקערות שבקלות יכולים להיהפך לעציצים. הקטלוג נמצא באתר וניתן להזמין הכל אונליין. אני מתעקשת לדבר עם כל לקוחה כדי שיידע מה הוא מקבל ולפעמים להתאים את המוצר לבית שלה. הלקוחות הן נשים השמחות לרכוש פריטים ייחודיים בהתאמה אישית ולפעמים להיות שותפות ביצירתם."

אלן קדר כהן כלים וחפצי נוי מבטון ומעץ

אלן קדר כהן כלים וחפצי נוי מבטון ומעץ

מה מיוחד במוצרים שלך?

בטון הוא חומר נושם וחי. החיבור בין חול, מים ומלט הוא בלתי צפוי ומפתיע. זה היופי שבו. אי אפשר  לדעת איך ייראה המוצר או לדעת איך פיגמנט ישפיע עליו. חשוב לי שלמוצר העשוי מבטון תהיה טקסטורה ומראה של בטון עם כל עוצמתו. הוא חומר ארצי וקשוח וכשהוא תופס צורה מעודנת הניגוד יוצר יופי מיוחד. אני אוהבת להשתמש במילה 'בריאה'."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לא להירתע מדברים חדשים או מכניסה לתחומים חדשים אלא ללמוד, לנסות ליישם."

 "לא להילחץ."

"לא לנסות להיות סופר וומן. לא צריך לדעת הכל או להיות טובה בכל. כשיש תחום שאתן מתקשות בו צריך לבקש עזרה ממתמחים בעניין. לא תמיד צריך ללמוד בדרך הקשה."

אלן קדר כהן כלים וחפצי נוי מבטון ומעץ

אלן קדר כהן כלים וחפצי נוי מבטון ומעץ

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"יש לי לקוחה נאמנה שתמיד קונה שנים מכל מוצר שהיא מזמינה, אחד לה ואחד לאחותה. היא כבר מזמן עברה את גיל שבעים ונעים וחמים בלב לחשוב על כל המתנות שהאחיות קנו זו לזו משך השנים."

איך את צומחת ממשברים?

"כשיש משבר אישי או עסקי אני מעדיפה לא להתעסק איתו בהתחלה. להניח אותו ולהניח לו. לא לנסות להבין או לשפוט כי תמיד יש סיפור מאחורי הסיפור שאיננו מכירים או אפילו מסוגלים לדעת. רק אחרי שיש רגיעה, אני ניגשת אל המשבר מחדש."

אלן קדר כהן כלים וחפצי נוי מבטון ומעץ

אלן קדר כהן כלים וחפצי נוי מבטון ומעץ

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הזרימה הבלתי פוסקת של רעיונות ביצירה ואת הגוונים השונים ושילובם במוצר. יש גם משהו מרגש במעקב אחר תהליך ההתייבשות המפתיע לאחר יציקת הבטון. ומכיוון שהסטודיו בבית שלי, אני יכולה לעצב את היצירות בסלון כל יום מחדש."

רוצות להכיר את אלן קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה