מטבחים מעוצבים / ליאת גוברין

ליאת גוברין היא מעצבת פנים, מתכננת פרויקטים פרטיים ומסחריים בדגש על תכנון פונקציונלי ופרקטי. בוגרת בית הספר לעיצוב פנים של ברברה ברזין בהצטיינות, ובעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון (גם הם בהצטיינות) מאוניברסיטת בן גוריון. הפרויקטים בסטודיו של ליאת הם בתחומים שונים – דירות, בתים, משרדים ואפילו מרחבים חינוכיים, והיא מאמינה שהחוכמה בתכנון ועיצוב פנים היא בהתאמתו ללקוח במדויק.

ליאת עוסקת בפרויקטים מסוגים שונים. מקיפים, משלב המחשבה דרך כל התכניות, הבחירות, הקניות, הביצוע הליווי והבקרה ועד לפרט הסטיילינג האחרון ומאידך גם בפרויקטים "ללא שבירות" – בהם משדרגים ומגיעים לתוצאות חלומיות מבלי להרוס ולבנות. ליצירת קשר עם ליאת מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: רותם פריפר

כמה משפטים על הפרויקט – מטבח בדירה בצורן

"זוג עם שלוש בנות, שני כלבים וחתול. נכנסו אל הדירה ממש בשיא הקורונה, ולא ממש הספיקו לשפץ. את מה שעיצבו – עשו תוך כדי הסגר, בעצמם. לאחר שנה בבית – פנו אלי, כדי שנשנה את מה שהם למדו להכיר והבינו שפחות אוהבים – והדחוף מכל – המטבח! החלום העיקרי של הלקוחה – מטבח גדול, עם המון משטח עבודה, המון אחסון וגם – אפשרות לשבת במטבח, לפחות אחת לשבוע, יחד עם הסבא והסבתא, שמגיעים אליהם מדי שבוע, לעזור עם הבנות וגם לבשל ביחד."

"בתהליך מרוכז של בירור מפורט של צרכים (נוחות עבודה), אהבות (גווני הכחול!) וחלומות (מלא מקום לאחסון), תכנון, הצגת אופציות כולל הדמיות ובחירות חומרים – יצאנו לדרך. במסגרת השיפוץ בחלל הציבורי (מטבח, פינת אוכל ופינת העבודה המשודרגת), בחרנו גם פרקט מהמם שמקפיץ את המראה הכללי. על מנת לעצב ללקוחות את המטבח המרווח והפונקציונלי שהם רצו – הצעתי להם לוותר על פינת האוכל הקיימת, שהייתה גדולה מדי לחלל הקיים ולא אפשרה לנצל אותו באופן מיטבי. במקומה נרכשה קונסולה יפיפייה, שהוצבה לצד קיר שנצבע בגוון חרדל ייחודי ומשמשת כרהיט עיצובי ויפה, אך כאשר הם מארחים – הקונסולה נפתחת באמצעות הגדלות וכסאות שמאוחסנים ב'נישת קסם נעלמת' שיצרנו לידה. בתוך הנישה העמוקה קבענו גם מדפים, שקע להטענת הדייסון, ויש בה עוד מקום רב לאחסון."

"למטבח עצמו בחרנו גוון כחול נעים ומעט מעושן, בשילוב קלאפות ומדפים פתוחים בפורמייקה בדוגמת אלון מעושן ודופן האי חופתה בפורמייקה בדוגמת בטון. למשטח בחרנו בפורצלן לבן עם גידים עדינים ומעליו חיפוי קיר מאריחי גרניט פורצלן רחבים בעלי דוגמא דומה, לצורך מראה המשכי ועדין ללא החיבורים. בעבודת גבס מדויקת החיפוי הינו במישור הקיר ללא בליטות מיותרות."

ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: רותם פריפר
ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: רותם פריפר
ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: רותם פריפר
ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: רותם פריפר
ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: רותם פריפר
ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: רותם פריפר

מה מיוחד בפרויקט?

"מבחינת הלקוחות – הם ידעו היטב מה חסר להם. הלקוחה הייתה מוכנה לעוף איתי באומץ על הצבעוניות שבסופו של דבר יצאה ייחודית ונעימה. עקב העובדה שהם היו פתוחים כל כך להצעות, הפכתי להם את המטבח לגמרי."

מה היה לך חשוב בפרויקט?

"היה חשוב לי בפרויקט שנצליח לענות על הצורך המדויק של הלקוחות, מתוך ההבנה שלהם של מה שחסר ומה שהם חולמים עליו."

מה היו האתגרים בפרויקט ואיך התמודדת איתם?

"מתוך חוסר מזל משווע, הפרויקט סבל מעיכובים בלתי צפויים עקב תאונה מצערת של הקבלן, ולכן נאלצנו לחפש מחליף שיתקן את מה שנתקע. אבל משמצאנו את המיועד – השגנו את הנראות המושלמת שתוכננה והפרויקט הושלם."

ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: רותם פריפר
ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: רותם פריפר
ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: רותם פריפר
ליאת גוברין מעצבת פנים
צילום: רותם פריפר

טיפ לשיפוץ מטבח מוצלח

"אני ממליצה ללקוחות בחום להיות פתוחים להצעות המעצבת. לא חייבים לקבל הכל, אבל לפחות להקשיב, אולי יש לה את הפתרון למה שחסר. לדוגמא: למרות שפינת האוכל הקודמת בדירה הייתה חדשה, גדולה ויפה, הלקוחות הסכימו שהיא פחות מתאימה להם וויתרו עליה ובתמורה קיבלו ניצול פונקציונלי ויפה של החלל."

ליצירת קשר עם ליאת מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור עיצוב מרחבי עבודה מתפרסמות כתבות על עיצוב מרחבי עבודה שונים – חדרי עבודה, משרדים, חנויות, מסעדות, מרחבי למידה, חדרי ילדים ועוד. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

עיצבת מרחב עבודה מעניין? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה