הטיפים / טיפים שיעזרו לך להתמודד עם צירים

צביה לקס היא דולה הוליסטית שמעניקה מעטפת רחבה של תמיכה בלידה. בנוסף לליווי לידות עצמן צביה היא גם מדריכת הנקה מוסמכת ומדריכת הכנה ללידה, מטפלת בשיאצו ומלווה נשים בגישת BOT – ליווי תהליכים סביב הריון ולידה. בעשור האחרון צביה מלווה נשים וזוגות לקראת לידה ובמהלך הלידה ותומכת בהנגשת ידע מתוך אמונה שידע והבנה של תהליך ההריון והלידה תורם לחיזוק והכנה לקראת חוויות לידה טובות, ברוגע ועם תחושת בטחון. אלו הטיפים של צביה להתמודדות עם צירים.

ליצירת קשר עם צביה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

טיפים שיעזרו לך להתמודד עם צירים

הכנה מנטלית – כדאי לשנות את השיח על צירים ולכנות אותם בשם גלים. להטמיע בתת המודע את המחשבה שציר הוא כמו גל. יש לו התחלה ונקודת גובה שמיד אחריה הוא יורד בעוצמתו. כך תוכלי בכל תחילת ציר (גל) לשנן שהנה זה מתחיל ועוד רגע מסתיים. הזכירי לעצמך שציר-גל, ככל שהוא מורגש, הוא מקדם אותך לקראת התינוק שלך, ולמרות הקושי, את נמצאת בחוויה חיובית. הכיני לעצמך פתקים עם משפטים שמחזקים אותך, משפטים שאת אומרת לעצמך ברגעי קושי או כאלה שאת אוהבת שאומרים לך.

הכנה פיזית – תרגלי במהלך ההריון יוגה מוכוונת לידה, תרגילי פילאטיס לחיזוק ותרגילי ספינינג בייביז לתמיכה בהריון ולקראת הלידה. את תרגילי ספינינג בייביז אפשר ללמוד אצל דולות ומדריכות שלמדו לעומק איך להדריך נשים לקראת לידה ולמצבים שונים במהלך ההריון. חיזוק הגוף והבנה של תהליך הלידה יקל מאוד בהתמודדות עם גלי הלידה ויעזרו לקדם את הלידה.

נשימה  מומלץ ללמוד תרגילי נשימה שעוזרים להוסיף מקום ברחם וחמצן לגוף, נשימה נכונה גם תומכת בתחושת רוגע שחשובה מאוד ללידה. כשאת רגועה, רמת האוקסיטוצין בגוף עולה יותר בקלות. אוקסיטוצין הוא ההורמון שמנהל את הלידה.

מגע  אחד הדברים החשובים בלידה זה מגע של שיאצו, רפלקסולוגיה ועיסוי. מגע נכון במקומות ספציפיים בגוף יכול להקל על כאב ולשנות באופן משמעותי את התחושה בכל גל. כדולה בלידה אני משתמשת המון במגע ונעזרת בשמנים ארומטיים ייעודיים לשלבים שונים בלידה.

תנועה  כבר דובר רבות על החשיבות בתנועה בלידה, אך לא כדאי להתיש את עצמך, ולשמור כוחות לשלב יציאת התינוק. תהיי קשובה לעצמך, אין צורך מרגע תחילת הגלים לעלות ולרדת מדרגות ולהיות בפעילות מואצת אלא להפך, התחילי את הלידה ברכות, דווקא עם מנוחה, עם מעט תנועה כמו ישיבה על כדור פיזיו, כמו ריקוד הלידה – תרגול תנועה ונשימה ייחודית ללידה, ובכל שלב בלידה תבדקי עם עצמך כמה תנועה את מרגישה שאת צריכה לעומת מה רמת הכוח שלך, וכמה מנוחה כרגע זה הדבר הנכון. השתדלי להיות בתנועה לאורך הלידה וגם אם את עם אפידורל, עדיין יש אפשרויות של שינוי תנוחות על מיטת הלידה ואין סיבה להישאר שכובה על הגב ללא תנועה.

הכנה ללידה  הכיני את עצמך מראש עם כל מה שיעזור לך להגיע רגועה ללידה כדי ששום מחשבה מדאיגה לא תסיט אותך מהיכולת להתרכז בעצמך ובתהליך הלידה, וכמה שפחות יעלו לך מחשבות שיעכבו את תהליך הלידה. דאגי מראש לסיים התחייבויות עבודה, מלאי את המקפיא בארוחות מזינות לילדים הגדולים שבבית במידה ויש, ולך עצמך לימים שלאחר הלידה. הכיני לך מראש רשימה של מדריכות הנקה מומלצות, אוסטיאופטית, דולות לאחר לידה או תאמי ציפיות עם המשפחה לגבי התמיכה בימים שלאחר הלידה. השאירי לעצמך כמה שפחות משימות או מטלות לחשוב או לדאוג בגללן לאורך הלידה. השתדלי להגיע ללידה שלך רגועה, עם תחושת בטחון במלווים שלך ובהתרגשות טובה ושמחה.

אני מאחלת לך חוויית לידה רגועה ושמחה מתוך תחושת בטחון, ואת מוזמנת ליצור איתי קשר בכל שאלה. ליצירת קשר עם צביה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה