נשים ועסקים / אביבית ירקוני-כהן

אביבית ירקוני-כהן יוצרת וכותבת תוכן למותגים ועסקים ומלמדת נשים איך לתכנן את השיווק והנראות הדיגיטלית שלהן, לדייק את המסרים ולספר את הסיפור של העסק שלהן. לעולם הכתיבה, התוכן וליווי נשים בתחומים אלה, היא הגיעה אחרי ניסיון רב כמנהלת פרויקטים ומנהלת תוכן בהייטק ובעקבות כתיבה של הבלוג "הכל טוב".

צילום: שמרית אסף

איך העסק התחיל?

"הכל התחיל בכלל כסוג של תרפיה. אחותי נפטרה ובור עצום נפער בחיי. בעלי הציע לי לכתוב בלוג שיהיה יומן אישי וייתן ביטוי ליצירתיות שלי. אז הקמתי בלוג יצירה, אמהות והשראה ושיתפתי בו בהדרכות יצירה, בניסיון שלי כאמא לארבעה ובהשראה לקהל נשים גדול ומפרגן. הבלוג חיבר אותי (ועדיין מחבר) לבלוגריות קולגות ולנשים בעלות עסקים ועולם התוכן שלי התרחב. בזכות הבלוג הבנתי שאני אוהבת לכתוב, שהכתיבה היא 'הזרימה' שלי. הזדמנות ועין טובה של אישה מיוחדת שהכרתי ברשת גרמה לי גם להבין שאני טובה במה שאני עושה, לאזור אומץ, להתחיל לכתוב וללוות עסקים בתחומי הכתיבה ויצירת התוכן."

כמה משפטים על העסק

"אני כותבת תוכן למותגים ועסקים של נשים, אני מלמדת בעלות עסקים לכתוב עבור העסק שלהן ולא לפחד מזה, אני מנהלת פרויקטים בתחום הדיגיטל ומלווה נשים שרוצות להקים בלוג ולכתוב בעצמן."

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני מביאה את עצמי לתהליכים עם הנשים שאני עובדת איתן, כמו שאני ומצליחה לראות אותן ואת הצורך האמיתי שלהן. ברגע שאנחנו מפצחות את הצורך, אני מלווה אותן ומשתפת בכל הידע והניסיון שלי בשפע. הייחוד שלי הוא ברגישות הגדולה שלי וביכולת שלי לגעת באנשים ובמילים. "

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"להגדיר מטרות ברורות ולעשות הכל כדי להגיע אליהן: כשאת מגדירה לעצמך מטרה את מתחייבת, את מתחילה את הדרך ומשהו מתחיל לקרות. משהו קורה במודע ובתת מודע שלך ובסוף, תגיעי אל המטרה שלך."

"להבין מה החוזקות שלנו ולהשתמש בהן: כל אחת מאיתנו טובה במשהו אחר ואין בנאדם שאין לו חוזקות. את יודעת מה החוזקות שלך? אם את לא יודעת מהן, הגיע הזמן שתדעי ואם את כבר יודעת מה החוזקות שלך האם את עושה בהן שימוש בעסק?"

"לכבד את זמן העבודה שלנו ואת עצמינו: להתלבש, לעבוד בסביבה מאורגנת, לדאוג לנראות של העסק שלנו. לא יודעת מה איתך, אבל כשאני מתלבשת ומתאפרת, עובדת בפינת עבודה מעוררת השראה ומשקיעה בעצמי ובעסק שלי הדברים נראים אחרת, ההרגשה שלי אחרת והתוצאות הרבה יותר טובות. מומלץ באהבה לנסות את זה אצלך."

אביבית ירקוני כהן יוצרת וכותבת תוכן

אביבית ירקוני כהן יוצרת וכותבת תוכן

פרוייקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"בשנתיים+ האחרונות אני עובדת עם מותג נשי מתחום האופנה. הקמתי להם חנות מקוונת ועבדתי איתם לאורך תקופה על המיתוג והתוכן שלהם ברשתות. בימי הקורונה, כשכל החנויות היו סגורות, ההשקעה הוכיחה את עצמה והרגשתי שאנחנו קוצרים את הפירות של תוכן עקבי ואיכותי ושפה אחידה וטובה."

איך את צומחת ממשברים?

"וואו, שאלה טובה. אני מאפשרת לעצמי להיות בבאסה, לרחם על עצמי, להילחץ, להתבכיין וכדו', ואז מתאפסת ומתחילה לעשות. העשייה גורמת לי להרגיש טוב. הכתיבה היא כלי שאני משתמשת בו הרבה גם במשברים. בתקופות משבר אני מקפידה יותר לכתוב הכרת תודה ולהצליח לראות גם את חצי הכוס המלאה, אני משאירה לעצמי זמן לכתיבה חופשית (בבלוג ולא רק) וזה עושה לי ממש טוב."

צילום: שמרית אסף

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את ההכרות עם נשים חדשות, אני אוהבת את ההתרגשות לקראת עבודה עם מוצר או מותג חדש, אני אוהבת לראות איך הדברים מתהווים וצומחים ואיך לאט לאט נוצרים אצל הלקוחה ביטחון והנאה בכתיבה. אני גם מאוד נהנית לראות בלוגים חדשים צומחים בעזרתי ואת ההתרגשות של הכותבת שלו, קצת כמו לידה."

רוצות להכיר את אביבית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

תגובה אחת

  1. אביבית ירקוני כהן הגב

    תודה עמנואלה, על האירוח החם והזכות להיות פה שוב.
    נשיקות

השארת תגובה