נשים ועסקים / יערה אופיר

יערה אופיר היא מאמנת לאפקטיביות וניהול זמן לעצמאיות. היא מלמדת איך לתכנן ולנהל את הזמן כך שתוכלו גם להגשים חלומות ומטרות וגם להנות מהחיים, לפנות זמן לעצמכן, למה שאתן אוהבות ולמה שחשוב לכן.

יערה אופיר מאמנת לאפקטיביות וניהול זמן
צילום: נועה בשארי

איך העסק התחיל?

"בשנת 2019 אחרי משבר אישי גדול, החלטתי לפתוח את הבלוג שתמיד חלמתי עליו, וקראתי לו 'יערה ממליצה'. הוא התחיל כבלוג המלצות כללי אבל מהר מאוד התחלתי להתמקד במה שאני הכי טובה בו, שזה ניהול זמן, תכנון, סדר וארגון. לאחר מכן הלכתי ללמוד אימון לאפקטיביות ושינוי הרגלים, והתחלתי לאמן. במקביל עבדתי במשרה מלאה בתור מורה בתיכון. בתקופת הקורונה נאלצתי לעזוב את כל נושא האימון, ובשנת 2022 החלטתי שאני עושה את כל מה שצריך בשביל להפוך לעצמאית במשרה מלאה בתחום שלי – וכך עשיתי."

כמה משפטים על העסק

"אני מעבירה סדנאות וליווי לכל בעלת עסק שרוצה לנהל את הזמן שלה טוב יותר. המטרה שלי היא שכל עצמאית תוכל לקום בבוקר בתחושה שהיא 'על זה', שהיא יודעת בדיוק איך היום שלה הולך להראות, שיש לה שעות עבודה מוגדרות, זמן להתפתחות עסקית ולמטרות העסקיות שלה, וגם את המיומנויות לעבוד בפוקוס, ביעילות ובנחת. אפשר לעשות איתי ליווי אישי, להצטרף לסדנה או לתהליך ליווי קבוצתי שנפתח אחת לכמה חודשים." ליצירת קשר עם יערה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

יערה אופיר מאמנת לאפקטיביות וניהול זמן
צילום: נועה בשארי

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני מאמינה שניהול זמן נכון לא אומר לתקתק מיליון משימות, לעבוד באטרף על רשימת משימות בלתי נגמרת ולדחוס את היומן במלא חלונות זמן. המטרה של ניהול זמן מבחינתי היא לחשוב במבט על איך אני רוצה שהחיים שלי ייראו, ואז להשתמש בכלים מתאימים כדי לבנות אותם כמו שאני רוצה. זה לדעת איך לתת מקום ממשי, בלו"ז וברשימת המשימות, לדברים שחשובים לי, ואיך לעבוד ביעילות כדי לממש אותם."

טיפים לנשים עצמאיות

"בדקי מתי את בשיא הפוקוס, ושבצי את המשימות שלך בהתאם. לרוב אנחנו הכי מרוכזות בשעות הבוקר המאוחרות, סביב 9-11, אבל יש לנו נטייה הרבה פעמים לפתוח את היום דווקא במשימות קטנות וטכניות כמו מיילים, מענה להודעות וכדו'. ואז כשאנחנו מתפנות למשימות שדורשות יותר ריכוז, כמו למשל כתיבת תכנים, פיתוח מוצרים חדשים וכאלה, אנחנו כבר עייפות. אז אני ממליצה להפוך את הסדר, לעבוד על הדברים המשמעותיים בבוקר, ואת הדברים הקטנים להשאיר לאחרי ארוחת הצהריים."

"כדי להתקדם עם המשימות שלנו ולהתנהל בצורה יעילה, אנחנו צריכות ליצור לעצמנו כמה שיותר שקט. שזה אומר טלפון בצד ועל שקט, לסגור התראות במחשב, לזכור מה המשימה שאנחנו עובדות עליה ולהתמקד רק בה. זה קשה, אנחנו חיות בעולם מלא הסחות דעת, ולכן חשוב לעשות כל מה שאפשר כדי לייצר את השקט שאנחנו צריכות בשביל להתרכז."

"דאגה לעצמך זה לא הצ'ופר שאת נותנת לעצמך אחרי שהספקת את כל המשימות. יש לנו נטייה לחשוב שרק אם נספיק את כל מה שתכננו, אז מגיע לנו – לנוח, לאכול כמו שצריך, לעשות משהו עבור עצמנו בלי רגשות אשמה. אבל זה בדיוק הפוך. כדי שנוכל להספיק את מה שתכננו, אנחנו צריכות לדאוג לעצמנו ולוודא שאנחנו לא 'נוסעות על אדים'. אז אני ממליצה להכניס לעצמך ללו"ז זמן עם חברות, משפחה, שנ"צ, קריאה, תחביב וכל דבר שעושה לך טוב, ולהתייחס לזה ברצינות בדיוק כמו ליום העבודה שלך."

יערה אופיר מאמנת לאפקטיביות וניהול זמן
צילום: נועה בשארי

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"אחת החוויות המרגשות הייתה בזמן שהעברתי תכנית ליווי קבוצתית. אחת המשתתפות שיתפה משהו ואז משתתפת אחרת אמרה 'תקשיבי, זה כל כך מרגיע לדעת שכולנו מתמודדות עם אותם קשיים! כל הזמן חשבתי שכולן 'על זה' ואני דחיינית ועצלנית ועכשיו אני מבינה שכולנו באותה סירה וזה גורם לי להרגיש שאני לא לבד'."

איך את צומחת ממשברים?

"לפעמים אני מרגישה שלהיות בעלת עסק זה רכבת הרים רגשית. כשמשהו מצליח אני בהיי, כשמשהו לא אני בדאון, וזו תחושה שאני מנסה ללמוד איך לאזן אותה. כשדברים לא מצליחים או כשקורה משהו קשה אני נותנת לעצמי את הזמן להתבאס מזה, לבכות, לישון, להתאושש – מה שאני צריכה. ואחרי זה מתחילה לעבוד כמה שיותר בענייניות על הפרויקט הבא שלי. מתחילה במשימה קטנה, ואז עוד אחת, ולאט לאט בונה חזרה את ההנאה ואת הביטחון. גם יש לי תיקיה של הודעות משמחות מלקוחות ועוקבות שאני נכנסת אליה לפעמים כדי להתעודד ולהיזכר למה אני עושה את מה שאני עושה."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני מתרגשת מהעבודה שלי כל יום. לראות נשים עובדות על הפרויקטים שלהן, מספיקות יותר, מלא אסימונים נופלים תוך כדי העבודה המשותפת שלנו והן מבינות שיש דברים פשוטים ופרקטיים שאפשר לעשות כדי לחיות יותר בנחת עם יותר הגשמה והנאה."

רוצות להכיר את יערה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה