הטיפים / איך לבחור מעצבת פנים

תמר הרדוף ומירב אשל הן מעצבות פנים עצמאיות בתחום עיצוב הפנים של חללים למגורים. תמר ומירב מכירות כבר הרבה שנים, עוד מגלגולי חיים אחרים, ומשלבות כוחות מעת לעת בעבודה משותפת על פרויקטים נבחרים ביחד. אלו הטיפים שלהן לבחירת מעצבת פנים.

ליצירת קשר עם תמר מוזמנות להיכנס לדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 052-8084239

ליצירת קשר עם מירב מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 052-4455111

איך לבחור מעצבת פנים
מירב אשל ותמר הרדוף | צילום: נועה לוצקי | ויז'ואל דיגיטל

 איך לבחור מעצבת פנים?

טיפים רבים נכתבו בנושאים של עיצוב והלבשת הבית, של ניהול פרויקט שיפוץ הבית, של ניהול תקציב השיפוץ… אנחנו רוצות לחזור לרגע שלפני, כשנולד הרצון לבנות / לשפץ / לעצב / לחדש את הבית ואחריו עולות השאלות הראשונות ממש:

ממה בכלל מתחילים? מסתכלים מסביב. בתים שמבקרים בהם ונעים לשהות בהם, מקומות שגורמים לנו להרגיש נינוחים, חללים שמושכים את תשומת הלב, תמונות שנתקלנו בהן ומצאו חן. שואלים חברים קרובים ובני משפחה – צוברים המלצות. משוטטים באתרי אינטרנט / גלריות של פרויקטים / בלוגים של השמות שאספנו. בודקים למי מתחברים. מקשיבים לאינטואיציה.

מה כדאי לקחת בחשבון לפני שמקבלים החלטה סופית? תהליך עיצוב הפנים הוא תהליך אינטימי, מעמיק ומתמשך. כמו בכל מערכת יחסים הדבר החשוב הוא אמון. חשוב להיות פתוחים ונינוחים לכל אורך התהליך ולסמוך בלב שלם על המעצב/ת שמובילים את הדרך. בחרו באדם המתאים ביותר עבורכם כדי שתרגישו נוח במחיצתו – בטוחים לחשוף את ליבכם בפניו ולסמוך עם כספיכם על המלצותיו.

תיאום ציפיות בין שני הצדדים: בתחילת הדרך המשותפת. חשוב לתאם ציפיות במדויק בהיבטים של לוחות זמנים, פניות של שני הצדדים לאורך התהליך, עד לאיזה רזולוציות יורדים יחד, מה התקציב העומד לרשות הפרויקט, מה נקודות התורפה שלכם (שכדאי להיות מודעים ורגישים אליהן) ומה החוזקות (שכדאי "לנצל" לטובת המטרה המשותפת). ככל שתהיו יותר מפורטים ומדויקים – כך תחוו את הדרך ללא מהמורות בהמשך.

סבלנות… בשלבים הראשונים של התהליך מתבצע חלק גדול מאוד מסך העבודה: הבנת הצרכים עד לדקויות, תכנון רעיוני, המרה של הרעיון לתכניות עבודה ובהמשך – לכתב כמויות. תנו למעצב/ת את הזמן הנדרש כדי לייצר את התשתית המפורטת, המדויקת וההכרחית הזו. שתפו פעולה עם שלבי התהליך שהמעצב/ת מוביל/ה- זה משתלם ומצמצם טעויות. כשהכל יהיה מוכן – אפשר יהיה "לרוץ" עם מינימום בלת"מים. גם אם מבחינתכם, ברגע שבחרתם במעצב/ת – אבן נגולה מעל ליבכם ויש תחושה שאפשר לצאת לדרך, הסבלנות הזו תשתלם בהמשך לכל הצדדים.

מומלץ לנטרל רעשי רקע. אתם מעצבים את הבית שלכם (זה שאתם גרים בו כבר עכשיו או עתידים לעבור אליו), וזו שמחה גדולה ותהליך מרגש. חלק מהעניין הוא לשתף משפחה וחברים קרובים בהתקדמות, באבני הדרך שכבר כבשתם, בהחלטות העומדות על הפרק, אבל כדאי לזכור: יותר אנשים מעורבים = יותר דעות ולפעמים מדובר ברעשי-רקע. מובן שכולם רוצים בטובתכם, אבל לא תמיד ההרגלים שלהם / ההצעות שלהם / הרעיונות – הולכים יד ביד עם הצרכים והחלומות הפרטיים שלכם, שאותם שטחתם בגילוי לב מול מעצב/ת הפנים שלכם. תשמרו על הקשבה פנימית לעצמכם ותסמכו על המעצב/ת בתהליך.

ליצירת קשר עם תמר מוזמנות להיכנס לדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 052-8084239

ליצירת קשר עם מירב מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 052-4455111

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה