עצמאיות בחו"ל / החיים בסיליקון וואלי – טל פופליקר גולדשטיין

טל פופליקר גולדשטיין נשואה לדני ואמא לארבעה המתגוררת בסן פרנסיסקו. היא מעצבת פנים, אומנית מיקס מדיה, צלמת נייד ויוצרת סדנאות צילום בנייד, יוצרת סיורי ״בעקבות ציורי הקיר של סאן חוזה״ וסיורי עיצוב ואומנות בסן פרנסיסקו, זמרת וכותבת.

טל פופליקר גולדשטיין סיורים בסן פרנסיסקו

טל פופליקר גולדשטיין סיורים בסן פרנסיסקו

טל פופליקר גולדשטיין סיורים בסן פרנסיסקו

החלטנו שנחווה את העולם בצורה קצת אחרת

"היום קשה לי להבין איך הצלחתי לעשות הכל עם ארבעה ילדים קטנים אבל כשרוצים משהו מאד ועובדים למענו קשה כל כך כנראה שהשמיים הם הגבול,"

על המעבר: "אנחנו מתגוררים בסיליקון וואלי קליפורניה במקום שבו על הבניינים מתנוססים תפוחים ולייקים. הגענו לכאן לפני 17.5 שנים בעקבות העבודה של בעלי. החלטנו לעבור אחרי התקופה הקשה שהייתה בארץ בתקופת האינתיפאדה השנייה, וכשניתנה לבעלי ההזדמנות החלטנו שנחווה את העולם בצורה קצת אחרת לשנתיים שלוש ומאז זרמו מים רבים ושנים רבות בנהר."

הסתגלות למקום החדש: "בשנים הראשונות למעבר הייתי עסוקה בעיקר בגידול הילדים ובלימודים, והתהליך של יציאה לעבודה כעצמאית היה ארוך ומייגע. כשעברנו, הוויזה שלי לא אפשרה לי לעבוד אז נרשמתי לשיעורי ציור וללימודי עיצוב פנים והתחלתי להתנדב ולעבוד בעיקר עם הקהילה הישראלית."

מה צריך לדעת לפני המעבר: "אישה שעוברת לחו״ל בעקבות העבודה של בן הזוג שלה צריכה לוודא קודם כל שיש לה אפשרות לעבוד. היא צריכה להיות מעורבת בקבוצות שונות ברשתות החברתיות ולספר על כישוריה, דרך הקבוצות הללו היא תוכל גם לדעת למי הכי כדאי לפנות לעזרה, לא להתבייש לשאול, להתעניין, לבקש ולהציע את כישוריה. גם אם בהתחלה מתחילים בתפקידים שוליים יותר זוהי דרך להכיר את השוק ולצמוח ממנו בהמשך."

טל פופליקר גולדשטיין מעצבת פנים
צילום: בועז מאירי | עיצוב: טל פופליקר גולדשטיין ואיילת מנדלוביץ
טל פופליקר גולדשטיין מעצבת פנים
צילום: ארנונה אורן | עיצוב: טל פופליקר גולדשטיין ואיילת מנדלוביץ
טל פופליקר גולדשטיין מעצבת פנים
צילום: בועז מאירי | עיצוב: טל פופליקר גולדשטיין ואיילת מנדלוביץ
טל פופליקר גולדשטיין מעצבת פנים
צילום: בועז מאירי | עיצוב: טל פופליקר גולדשטיין ואיילת מנדלוביץ

קיר אמנות לגוגל סן פרנסיסקו, וציורים שהופיעו בניו יורק טיימס

"עם השנים מעמד העבודה שלי הוסדר. רצה הגורל ובאחת הטיסות שלי לארץ עם הילדים ישבתי על המטוס עם זוג מקסים שהחל לעבוד על פלטפורמה חדשה ומהפכנית בתחום העיצוב בשם Houzz, ואני הייתי מהראשונות לשמוע עליה."

במה את עוסקת כיום?

"בארץ סיימתי תואר ראשון בספרות ופילוסופיה ועסקתי במלונאות, תיירות ונסיעות. חלמתי לכתוב ולשיר אבל החיים הובילו אותי אל הקצה השני של העולם, שם מצאתי את עצמי עם ילדים קטנים בבית מול ערוץ העיצוב ופשוט נשאבתי אל העולם הזה. תחום העיסוקים שלי כיום הוא רחב וסובב סביב עולמות העיצוב, האומנות והטיולים."

ספרי על דבר אחד שעשה אצלך שינוי גדול

"בעקבות ההצלחה הפנומנלית של האתר Houzz לעיצוב וארכיטקטורה, אותו אתר שעליו שמעתי לראשונה מהשכנים שלי לטיסה, העבודות שלי נחשפו לקהל רחב באזורינו וזכיתי לעבוד עם לקוחות מיפן, סין, הודו, גאנה, איראן וכמובן לקוחות אמריקאים. המייסדים של חברת Houzz גם הם נמנים עם לקוחותיי, והפכו גם לחברים. בנוסף, עבדתי עם מנהלי חברות רבות בסיליקון וואלי ביניהם חברת waze, וזכיתי להיות בין 15 המעצבים הנבחרים באזור סן פרנסיסקו והסיליקון וואלי. יצרתי קיר אמנות לגוגל סן פרנסיסקו, וציורים שלי הופיעו ב- NYC times  בכתבה שנכתבה על הבעלים של חברת Houzz."

טל פופליקר גולדשטיין

"אם היו אומרים לי שאגיע לכל ההישגים הללו בוודאי הייתי חושבת שמישהו השתגע. במהלך נסיעת עבודה נוספת לתערוכת עיצוב במילנו פגשתי בתור לשירותים את איריס מייסדת המגזין הישראלי בית ונוי, ובעקבותיה מוצר אומנותי שיצרתי התפרסם במגזין ואני ואיריס נהיינו חברות טובות ואף הגעתי לסיור מעצבים נוסף במוסקבה. איך אמר דוקטור סוס? כשיוצאים מגיעים למקומות נפלאים. אני אף פעם לא יודעת את מי אפגוש במסעותיי בעולם ולכן כל כך נהנית לצאת אליהם ותמיד להיות מופתעת."

איזה אתגרים היו לך בהקמת העסק?

"למדתי שהקמת עסק היא לא דבר פשוט. מעבר להנאה מהעיסוק במה שאני אוהבת, יש עיסוקים רבים סביב חשבוניות, העסקת עובדים חיצוניים כגון שרטטים, הגשות מס, ובנוסף אני גם מתפעלת חשבון אינסטגרם פעיל שיוצר בפני עצמו עבודה רבה. בנושאים פחות מעניינים ההמלצה שלי היא להעסיק מישהו מומחה שיעשה את העבודה הזאת במקומך. אי אפשר להיות טוב בכל או לאהוב את הכל. אחרי כמה שנים החלטתי להעסיק מנהלת חשבונית וזאת ההחלטה הכי טובה שיכולתי לקבל."

חלום אישי או מקצועי שיש לך

"הייתי רוצה ליצור מותג שהוא אני, ושיזמינו אותי למסעות בעולם בהם אוכל לצלם, לכתוב, לשתף ולעודד השראה. לכתוב טקסטים ופרוזה שיגעו באנשים סביבי, ובאופן כללי למצוא דרך לאחד את כל קשת האהבות והכישורים שלי תחת מטרייה אחת. כשמישהו אומר לי שבעקבותיי הוא יצא אל הטיול הכי מרגש שלו או שטקסט שכתבתי נגע בו, אין מאושרת ממני."

האם נשים עצמאיות בתחילת הדרך פונות אליך לקבל עצה ותמיכה?

"נשים עצמאיות רבות פנו אלי על מנת לקבל עצה ותמיכה ותמיד עזרתי בשמחה רבה. אני מאמינה בנתינה ובשיתוף וכל הצלחה של אישה אחרת, במיוחד ישראלית, מרגישה כהצלחה שלי."

טל פופליקר גולדשטיין סיורים בסן פרנסיסקו

טל פופליקר גולדשטיין סיורים בסן פרנסיסקו

טל פופליקר גולדשטיין סיורים בסן פרנסיסקו

טל פופליקר גולדשטיין סיורים בסן פרנסיסקו

אני אוהבת לגור במקום בו ההרגשה היא שהכל אפשרי

"אני חושבת שאין לי חוויה מרתקת אחת שחוויתי במהלך השנים שאני חיה כאן. כל יום הוא חוויה בפני עצמה, האנשים שאני פוגשת, הסיפורים שלהם, השינויים שהם עושים בעולם מרתקים אותי כל פעם מחדש, ויש לי את הזכות להיות עדה להמון סיפורי הצלחה של ישראלים בסיליקון וואלי."

מה מיוחד במקום שאת חיה, ואיך זה בא לידי ביטוי ביום יום שלך?

"אני אוהבת לגור במקום בו ההרגשה היא שהכל אפשרי אם רק נעבוד קשה, כי הוכחתי לעצמי שהכל אפשרי. מזג האוויר כאן הוא כמעט תמיד מושלם מרוב הבחינות – אני טיפוס של אור ושמש וטמפרטורות נוחות ואין ספק שקליפורניה עונה על הדרישות האלו. מצד שני, קשה לי עם המגורים בפרבר מנומנם שנוח מאד לגידול ילדים אבל פחות מתאים לקצב החיים שלי. אני מחפשת תמיד התרגשויות חדשות, תערוכות, מיצגים אומנותיים, אנשים מסקרנים, ולכן נמצאת הרבה על הקו לסן פרנסיסקו, נסיעה של כ- 50 דקות מביתי. יש גם קושי גדול לגור במקום שהוא מרוחק מאד מהארץ, ואני משתדלת לבקר כל חצי שנה על מנת לחבק את ההורים, המשפחה והחברים."

מה שגרת היום שלך?

"אין שגרה, וכל יום שונה מקודמו. לפעמים אני בפגישות עם לקוחות לגבי עיצוב הבית, לפעמים אני בצילומים או סדנאות צילום, לפעמים אני בשוטטות ברחובות לנסות לייצר עוד תכנים ועוד סיורים, ולפעמים אני במשרד הביתי אוספת חומר לסדנאות ולסיורים ועונה למיילים מלקוחות."

האם יש חיי קהילה ישראליים במקום שבו את גרה?

"בסיליקון וואלי יש חיי קהילה ישראלים תוססים ואוכלוסייה איכותית, חמה ואוהבת שהיא המשפחה שלנו פה. אני פעילה מאד בקרב הקהילה הישראלית. אני משתפת את הקהילה במסלולים ותכנים, והתנדבתי בג’י סי סי בפאלו אלטו באירועים שונים לאורך השנים, הייתי מנטורית בתוכנית כוכב נולד לנוער, תוכנית לבני ובנות נוער מוכשרים ומוכשרות."

שלושה מקומות שחייבים לבקר בהם באזור סן פרנסיסקו

"מקדש המורמונים באוקלנד שנקרא קליפורניה טמפל. המקום עוצר נשימה ביופיו על גניו המטופחים והנוף המופלא וכדאי להיכנס למרכז המבקרים שם יקבלו את פני הבאים מורמוניות חייכניות שיענו על כל שאלה שיש לכם בנושא ותאמינו לי – שאלתי המון."

"מייל רוק ביץ', חוף קטן החבוי בין לנדס אנד לגשר הגולדן גייט. הוא מלא באבנים ייחודיות ועצים רחבים ועל כן שמו ובמקומות מסוימים ניתן למצוא בו אמנות גרפיטי מושלמת."

"אלבני בולב באזור ברקלי. המקום שימש בעבר כמזבלה שאליה נשפכו חומרי בנייה למיניהם. אחרי תביעות רבות האזור נסגר לפעילות. הוא שוכן על הים ומשקיף על נופיה עוצרי הנשימה של סן פרנסיסקו. עם השנים אומנים רבים גילו את המקום והוא מלא בציורים על כל סלע וסלע ובפסלים שכולם בנויים מאומנות ממוחזרת ומחפצים שנזרקו לפח. לראות ולא להאמין."

רוצות להכיר את טל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולפרופיל של טל ב Houzz.

טל פופליקר גולדשטיין
Albany Bulb
טל פופליקר גולדשטיין
Albany Bulb
טל פופליקר גולדשטיין
Mile Rock beach

 

לסיפורים על נשים עצמאיות נוספות בחו"ל לחצו כאן

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה