מטבחים מעוצבים / שמרית שמש

שמרית שמש היא הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים, וסטודנטית שנה שניה בלימודי תואר שני בתכנון ערים ואזורים באוניברסיטה העברית בירושלים, המשלבת את האהבה שלה לעיצוב פנים עם האהבה לתכנון עירוני אורבני. התפתחות וצמיחה הם הבסיס לסטודיו שלה שנולד מאהבה עמוקה למקצוע ולתכנון מתוך ניסיון של שנים רבות בתחום ענף הבניה והתשתיות. הסטודיו של שמרית מתמחה בתכנון פרויקטים רבים ומגוונים הכוללים עיצוב דירות, בתים פרטיים, תכנון מטבחים ושטחי מסחר לרבות הסעדה אשר דורשים תכנון פנים מלא או חלקי. כמו כן, תכנון ועיצוב דירות קבלן בהם נדרש שינוי חלל הפנים והתאמתו לצורכי הלקוח כולל ליווי מלא עד למסירת המפתח. ליצירת קשר עם שמרית מוזמנות להיכנס לאינסטגרם שלה.

שמרית שמש עיצוב פנים

כמה מילים על הפרויקט – שיפוץ מטבח כחלק משיפוץ מלא של דירת גן

"מדובר על דירה מהממת אך ישנה שלא תאמה לצרכים של הלקוחות שלי ותוכננה מחדש בקפידה רבה תוך מחשבה על פונקציונליות ופרקטיות עבור כל בני הבית. קו שהנחה אותי היה פתיחות החלל הציבורי שהיה מחולק למספר אזורים שאינם מחוברים זה לזה. נוסף, דירת הגן לוקה בחוסר אור טבעי במהלך היום ולכן החלטתי על פלטת גוונים חמה עם חומרים טבעיים ובהירים ליצירת אוירה רגועה, בהירה ונעימה בדירה."

"המטבח המרשים היה בעבר חלל מחולק לחדר כביסה לצד מטבח צר שאינו נגיש. התכנון החדש אפשר לפתוח את כל החלל המרכזי ליחידה אחת עם יותר הרמוניה בין שטחי הציבור בדירה כך שמכל מקום ניתן לראות את הגינה הירוקה ולהכניס את הטבע פנימה. השימוש בחומרים טבעיים ובגוונים רכים מחבר בין שלושת החללים המרכזים ונותנים את מלוא תשומת הלב לטקסטיל ולבחירת החומרים לבוא לידי ביטוי."

מה היה חשוב לך בפרויקט?

"היה חשוב לי להוסיף הרבה מקומות אחסון במטבח ולשמור על מראה נקי ואלגנטי. המטבח נמצא במיקום בולט בחלל המרכזי והוא למעשה מחבר בין שתי יחידות אירוח שהן הסלון המרכזי ופינת הישיבה ביציאה לגינה. המטבח הורחב וכולל אי רחב עם מקומות אחסון מצד אחד, וישיבה מצד שני ולאורכו תכננתי גוף תאורה אורכי הנראה כחנוכייה מרשימה ומיוחדת."

שמרית שמש עיצוב פנים

שמרית שמש עיצוב פנים

שמרית שמש עיצוב פנים

שמרית שמש עיצוב פנים

מה היו האתגרים בפרויקט ואיך התמודדת איתם?

 "האתגר בפרויקט היה תכנון ראוי ונכון לחלל המטבח. בעלת הבית מאוד אוהבת לבשל ולארח, בעיקר בסופי שבוע והמטבח הקודם כבר לא התאים לצרכיה, הן פונקציונלית והן במיקומו במרחב. המטבח היה תחום בין 3 קירות והיווה מעין חדר נפרד מחלל הבית, הקיר המרכזי שהפריד בין המטבח לסלון החדש היה קיר נושא של הבניין ונדרשה מחשבה רבה ותכנון הנדסי מורכב על מנת להוריד את הקיר ולחבר את חלל המטבח לשאר הבית."

על מה את שמה דגש בתהליך העבודה?

"כמעצבת פנים אני מחויבת ליישום דרישת הלקוח ברמה מקסימאלית ככל הניתן מבחינת תכנון נכון של החלל, פונקציונליות וזרימת החלל, מערכות תשתית ועיצוב פנים, לרבות בחירת החומרים לכל הריהוט והאבזור בדירה, כל זה בהתאם לתקציב וציפיות הלקוח. העבודה נעשית במקצועיות ואחריות רבה, תוך תשומת לב לפרטים הקטנים ומתן פתרון מקסימאלי לאזורים מורכבים."

שמרית שמש עיצוב פנים

שמרית שמש עיצוב פנים

שמרית שמש עיצוב פנים

טיפים לתהליך שיפוץ מטבח מוצלח

"קודם כל פונקציונאליות. המטבח חייב לשרת אתכם, ולכן כדאי למקם את המוצרים והאביזרים לפי הצרכים שלכם, ולוודא שהכיור והכיריים יהיו נגישים וקרובים ככל הניתן אחד לשני. אל תפחדו מאחסון כמו למשל ארון מזווה העולה עד גובה התקרה, זה מאוד שימושי, ואם התכנון הוא נכון ויכול לחסוך לכם הרבה מקום. לגבי חזיתות המטבח, אם יש לכם ילדים בבית עדיף לכם לבחור גימור פרקטי כגון ננו ולהימנע מגימור עם צביעה בתנור. לידיות יש הרבה מקום בעיצוב חזית, מומלץ לבחור ידית אלגנטית וארוכה בפרופורציה נכונה לחזית."

ליצירת קשר עם שמרית מוזמנות להיכנס לאינסטגרם שלה.

במדור עיצוב מרחבי עבודה מתפרסמות כתבות על עיצוב מרחבי עבודה שונים – חדרי עבודה, משרדים, חנויות, מסעדות, מרחבי למידה, חדרי ילדים ועוד. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

עיצבת מרחב עבודה מעניין? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה