נשים ועסקים / אירית ישראלי

אירית ישראלי היא צורפת ואדריכלית, עובדת ויוצרת בקיבוץ גת. היא צורפת כבר חמש שנים ואת האדריכלות והצורפות היא מתבלת בריקוד ונגינה בפסנתר. המכנה המשותף והמוביל את כולם למטרה שימושית ככל שתהיה, הוא רגש. 

צילום: ליטל קורציג

איך העסק התחיל?

"העסק התחיל כשבער לי בלב ובידיים והיה לי צורך עז בשינוי. האהבה לתכשיטים הייתה קיימת אצלי שנים וההצלחה ליצור תכשיט רך ממתכת קרירה ונוקשה הייתה בגדר תעלומה עבורי. לפני כחמש שנים קבלתי הזדמנות והחלטתי להתרענן ולהגשים חלום שנדחה שנים רבות – והתחלתי ללמוד צורפות. הלימודים תוך כדי עבודתי כאדריכלית עצמאית קיבלו תשומת לב מוגבלת וכדי להפיק יותר הנאה מהתחום החדש ולהקדיש לו יותר זמן הפכתי גם את העיסוק בצורפות למקצוע."

כמה מילים על העסק

"אני צורפת תכשיטים מכסף ומזהב משלבת צורפות מסורתית עם מיומנויות חדשות ועובדת על פי הזמנה. הסטודיו מתמקד בשני ערוצים עיקריים. יש חנות אינטרנטית, דרכה קל ופשוט לבחור ולהזמין תכשיט מהקולקציה המוצעת, כשכל תכשיט מקבל את מלוא תשומת הלב ונעשה במיוחד על פי הזמנה והתאמה אישית. ניתן להזמין תכשיטים בעיצוב אישי ובייעוץ איתי כמתנה לאהובה יקרה או פשוט כדי לזכור רגע יקר לעצמך. בסטודיו מתקיימות גם סדנאות אישיות לילדות מגיל 12. ביחד עם הנערה אני בונה רעיון ותוך מספר שעות היא זוכה לצאת עם תכשיט מעשה ידיה שנשאר איתה לעד ומסמל זיכרון לרגע חשוב. . כמו כן, בשיטוט באתר ניתן לחוות את המסרים ולקרוא מהבלוג המתפתח." ליצירת קשר עם אירית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולפייסבוק שלה או לפנות במייל

אירית ישראלי מעצבת תכשיטים
צילום: ליטל קורציג
אירית ישראלי מעצבת תכשיטים
צילום: ליטל קורציג
אירית ישראלי מעצבת תכשיטים
צילום: ליטל קורציג

מה מיוחד בתכשיטים שלך?

"התכשיטים שאני מעצבת משתנים בהתאם ל'הריון המחשבתי' שכל תכשיט עובר. את עיקר ההשראה אני שואבת מעולם האדריכלות אותו אני חיה ובו אני עוסקת מגיל צעיר. הנוחות היא בראש סדר החשיבות – התכשיט חייב להיות נח לענידה. משם אני ממשיכה לחומר הגלם עצמו, לומדת את האתגר שמסתתר, 'לשה' אותו קשה ככל שיהיה, נותנת לו את התצורה שיעדתי עבורו, עובדת על הגוון והטקסטורה ומגלה את האור שבסיומו, ושומעת הרבה 'רואים שאת עיצבת את זה!'. חשוב לי שהתכשיט יהיה נכון לענידה לאורך זמן במובן של הרבה שעות במהלך היום וגם לטווח ארוך ורחוק, ואני מאמינה שהנסיבות בהן נרכש תכשיט הן תמיד מיוחדות ולכן חשוב להתייחס לנוחות ולעמידות באופן שיגשימו את הכוונה הזו."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"הקסם מתרחש במקום שבו הדברים לא מובנים מאליהם, לכן שמרי על אחוז מסוים של ביטחון ואתו צאי להתנסות באתגר חדש. בהצלחה!"

"גם כשאת המומחית הגדולה מכולם, עם הביטחון והניסיון, השאירי תמיד מקום לספק ולמדי גם מהאדם שעומד מולך ושואל את השאלות."

"כשמדובר בעסק קטן ושואב ובסוג של  ONE WOMAN SHOW, תמצאי את הרגעים או הפעילות שמרחיבה את ליבך ואל תוותרי עליה גם כשנדמה שעוד שעת עבודה תציל את היקום. תאפשרי לעצמך לעוף גבוה ובאדיקות. זה חשוב כדי שאפשר יהיה לנחות עם הרגליים על הקרקע."

אירית ישראלי מעצבת תכשיטים
צילום: ליטל קורציג
אירית ישראלי מעצבת תכשיטים
צילום: ליטל קורציג
אירית ישראלי מעצבת תכשיטים
צילום: ליטל קורציג

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"בלי ששמתי לב, חשבתי או כיוונתי לשם, הראשונים שהזמינו אצלי תכשיטים היו אנשי מקצוע מתחום הבניה שמכירים את עבודתי כאדריכלית והרגישו מספיק בטוחים לתת לי את הבמה להכין ליקירותיהם תכשיט."

איך את צומחת ממשברים?

"קודם כל, הרבה מלחמה של ראש ברגש ובנימה מחויכת אני מודה שאני מקרה קשה והמלחמה לא קלה, אבל יש מקום למיומנות גם כאן והשיפור ניכר. ובנוסף, תמיכה מקולגות למקצוע זה אחד הדברים הכי חשובים ומחזקים, שיתוף של הקרובים אלי, חיבוק מחברות והבנה שמכל דבר לומדים ואנחנו כאן לזמן שאול, אז חבל לבזבז אותו. ולרקוד LIFEDANCE) ) מצמיח אותי לפחות פעמיים בשבוע."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני מכורה לעבודה בעיקר בגלל שיש בה מידה רבה של חופש וגיוון. בצורפות מצאתי את החופש לבחור מה ליצור, לצד החופש לבחור איך ליצור. אני נהנית מהאתגר באופני הביצוע השונים לכל פריט ומהחופש להמציא דרכים, ויודעת שיש עוד המון תכשיטים שאני רוצה להצליח להכין ויש עוד הרבה אתגרים לפני. בשונה מעיצוב ותכנון בתים, כשמדובר בצורפות, המוצר הסופי מגיע לסיומו מהר יחסית וזה מרענן וחיובי בעיני. אני אוהבת את החשיבות והסמליות שיש בכל תכשיט, כי למרות שמדובר בפריט אחד קטנטן ש'רק נענד', חבוי בו עולם ומלואו עבור מי שעונדת אותו, ובעיני זה חשוב."

האם יש לך תכניות עתידיות?

"בהחלט. לא הכל מתוכנן לעכשיו, אך דבר קטן שכרגע אני מכוונת אליו הוא סיפורים קטנים ומעניינים על תכשיטים אישיים. אני בטוחה שטמונים הרבה סיפורים בתכשיטים שלנו ואשמח לקבל כאלו סיפורים אלי למייל."

רוצות להכיר את אירית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולפייסבוק שלה או לפנות במייל

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה