נשים ועסקים / תמרי גת

תמרי גת היא כותבת תוכן, צלמת ועוסקת באמנויות הבמה (הפקה וביצוע). בעברה עבדה בתחום החינוך עד שהצילום נכנס לחייה ואחריו גם כתיבת התוכן.

תמרי גת צילום וכתיבת תוכן
צילום: הדר רופא

איך העסק התחיל?

"עד לפני שבע שנים עסקתי בעיקר בחינוך. בהתחלה בעיקר בחינוך הלא פורמאלי (הדרכת נוער, פנימיות, סמינרים וטיולים) ויותר מאוחר, עם הקמת המשפחה גם בתור מורה במערכת הפורמלית. את העשייה החינוכית אהבתי, אבל עם המערכת לא הסתדרתי כלל, והבנתי שאני צריכה למצוא לי נתיב משלי." 

"חברה ביקשה ממני לצלם אירוע משפחתי קטן ואמרה שהיא רוצה לשלם לי, וכך נולד העסק שלי, מתוך הרצון שלי בשינוי, הצורך של הסביבה שלי בכישורים שלי והיכולת שלי לשלב בין הדברים. עם הזמן הבנתי שאני אוהבת ומתמקדת בלווי עסקים לנראות ושילבתי גם את יכולות הכתיבה שלי לתוך העסק, ומשם הדרך להגדלת הנראות של עסקים ברשתות פשוט סללה את עצמה."

כמה משפטים על העסק

"אני עוסקת בשני תחומים עיקריים. כתיבת תוכן לעסקים: כתיבה לאתרים, מאמרים, פוסטים וחומרים לרשתות חברתיות, ניוזלטרים וכל מה שדרוש לעסק, וליווי עסקים לכתיבה עצמאית כולל עריכת תוכן קיים, ייעוץ לגבי בניית תכניות תוכן וסגנונות כתיבה; צילום: צילומי תדמית ואווירה לעסקים, צילומי מוצר, צילומי אדריכלות, עריכת צילומי בוק בת/בר מצווה בסגנון טבעי ואותנטי וצילומי משפחה, בעיקר צילומי דורות ומשפחות מורחבות. אחת לכמה זמן אני יוצאת עם פרוייקט תיעודי, וגם זו אהבה גדולה."

ליצירת קשר עם תמרי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 050-6403844.

תמרי גת צילום וכתיבת תוכן
איור: טליה ברנשטיין

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני מאמינה בהקשבה. אין נוסחאות לתמונה מוצלחת, או תוכן מוכר. כל אישה, כל איש, בין אם הם בעלי העסק או הלקוחות הם ייחודיים, ומדברים אליהם דברים שונים. לכן אני אישית בעד אותנטיות. להביא את עצמך ואת מה שחשוב לך לקדמת חלון הראווה של העסק שלך ועם זה ללכת. מי שזה מתאים לו – יגיע."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"חריצות ואוטודידקטיות. ללמוד כל תחום שאת יכולה: שיווק, מכירות, כתיבה, ניהול כספים… גם אם אחר כך תוציאי את הטיפול השוטף בזה לאשת מקצוע – תוכלי להיות עם יד על הדופק ולכוון את העסק שלך לאן שמתאים לך."

"אהבה. תעשי מה שאת אוהבת. כשאנחנו אוהבות את מה שאנחנו עושות, יש לנו כוח להתמודד עם כל האתגרים בעצמאות."

"אל תקשיבי לקולות מקטינים. האנשים סביבנו הם בדרך כלל לא עצמאיים, ולא מבינים את הצרכים של עצמאיים ומתוך המון כוונות טובות מרפים את ידינו. דואגים לנו, שאולי לא נצליח, שאולי נכשל, שאולי לא הכל יהיה מושלם… תזכרי לומר להם תודה בלב, ולהמשיך במה שאת מאמינה בו."

תמרי גת צילום וכתיבת תוכן
צילום: נוראל זאבי

חוויות מרגשות שיש לך בחלק מהעבודה

"העבודה מול הלקוחות תמיד מרגשת. לדוגמה, אני עובדת עם לקוח חדש על שירות מלא כולל צילומי תדמית ואוירה, וכתיבת התוכן לאתר האינטרנט ולפייסבוק שלו, וזה מדהים בעיני, כי אז השזירה של התוכן והתמונה באמת יכולים לעבוד ולהקפיץ את הנראות בצורה מאד יפה ומושכת. זה מרגש אותי מאד!"

"דבר נוסף שתמיד מרגש אותי הוא משפחות שאני מלווה לאורך זמן – צילומי משפחה, שמתגלגלים לצילומי אירוע קטן, ואז לצילומי תדמית של החברה של אחד מהם ועוד… יש משהו מרגש בתהליך ליווי לאורך זמן. אני מרגישה שאני גדלה יחד איתם."

איך את צומחת ממשברים?

"אני רואה במשברים עוד שיעור. אני מרשה לעצמי לקרוס, נותנת לעצמי את המקום להשתחרר, ולהרגיש את כל הרגשות המעיקים שעולים כשמשבר כזה מתרחש, ואחרי שהכל 'מתנקה', אני מסדרת מחדש את הסולם, ויוצאת מן הבור. מאז שהפכתי לאמא למדתי את זה – שבסוף יוצאים מהצד השני של המשבר, וזה בידיים שלנו לכוון איך נצא ממנו ומה נלמד ממנו."

תמרי גת צילום וכתיבת תוכן

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת קודם כל את העבודה עם אנשים. אני חושבת שמי שעובד עם אנשים לומד כמה אנחנו שונים, ומגוונים אבל גם כמה כולנו דומים. אני גם מאד אוהבת את זה שאני אדונית הזמן שלי ויש לי את האפשרות לבנות את היום שלי כמו שרציתי, אם בא לי יום אחד ללוות טיול כיתתי של אחד הילדים או פשוט לעבוד אל תוך הלילה ובבוקר אחר כך לנוח – כמעט הכל אפשרי."

מה את יותר – צלמת או כותבת?

"אני חושבת שמכירים אותי יותר בתור צלמת. גם כי העסק התחיל בעסק של צילום, אבל גם כי את התוצרים שלי כצלמת קל לראות. כשאנשים קוראים פוסט שכתבתי ללקוחה או אתר אינטרנט שערכתי ללקוח הם לא יודעים לצרף את שמי אליו. יש בזה משהו מגניב, להיות 'סופרת צללים' שכזו, אבל אני צריכה להזכיר לעצמי שבסופו של דבר אני אשת תוכן ואני שוזרת אותו מילולית וחזותית, במידה שווה ומדויקת."

רוצות להכיר את תמרי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה